Jump to content


Photo
- - - - -

Davis Cup


  • Please log in to reply
6806 replies to this topic

#6121 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 08 April 2017 - 23:14

Toliko odlicnih igraca, a nijedan cist u glavi. Jos Puj deluje kao mentalna gromada, ali je bas lose startovao sezonu.

Cenim da prolazimo tako sto Viktor izvlaci 1 pobedu
  • 1

#6122 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 08 April 2017 - 23:20

To je sasvim druga stvar zasto nemaju taj potrebni "ekstra" za najvece podvige. Mozda Glen moze malo da prokomentarise, mozda ima malo veze generalno s mentalitetom.


  • 0

#6123 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 08 April 2017 - 23:48

Ima odlicnih igraca francuskih toliko ali nema vrhunskog igraca vec godinama,

 

A sem toga zabole ih za DC pogotovo od kad im je Noah coach, moj utisak


  • 0

#6124 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 09 April 2017 - 00:00

Cek, bila je frka kada je Noa preuzeo selektrosko mesto (ili se meni samo cini). MOze malo insajderskih informacija (ako imas)? Kako je to sve proslo u stampi? Bese makli su Klemona? A NOa je sad i selektor za FC, s Meri Pirs? Je li tako bese? (mrzi me sad da trazim na internetu, cini mi se  da sam tako nesto procitala pre nekog vremen)


Edited by wwww, 09 April 2017 - 00:03.

  • 0

#6125 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 09 April 2017 - 10:33

Curierov takticki potez nije doneo nikakvu promenu amerikancima. Kyrgios lagano u tri seta dobio Queerey-a ( jedan TB odigran), igraca od kojeg je izgubio u prethodnom susretu..

Nick krupnim koracima grabi ka tome da postane veliki igrac..Jos samo  da krene da osvaja titule..


  • 0

#6126 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 09 April 2017 - 10:35

za Francuze :

Da, to je bilo bas bezveze, Klemen je imao jos nekih sest meseci ugovor kad je Noa poceo da insistira da on zeli da bude selektor iz cista mira otprilike,. Poceo je da pljuje Klemena da je on kriv sto francuzi nemaju DC sa ovim divnim igracima. To je bilo nekih sest meseci pre OI , Po meni on je hteo i racunao da ce francuzi sa njim uspeti d aosvoje medalju, ne znam zbog cega bi inace toliko insistirao da Klemen ode sest meseci pre isteka njegovog ugovora (sto su mu platili zestoko). Prica je bila da su ga kao zvali neki igraci, u svakom slucaju to je ekipu podelilo, Vecina njih je mislim bila uz Klemena, tako da je Noa postao selektor u malo neobicnim okolnostima, Forsirao je ideju da je za osvajanje DCa najvaznije da se ekipa voli i bude atmosfera unutar i slicno a bilo je sve obratno, Sem toga poceo je neku drasticnu disciplinu da im uvodi sto ih ocigledno nervira.

To sam sve ja onako usput malo citala, verovatno je GG bolje upucen

 

Edit : do sada kljucni igraci : Conga, Gaske, Monf, Simon, vise i nece da igraju DC izgleda i sada Noa pravi ekipu od mladjih, mozda mu to i uspe

 

Edit : jeste za FC, sad su Noa i M. Pirs, izgleda i tamo ima problema velikih, to vec ne znam detalje


Edited by ciao, 09 April 2017 - 10:54.

  • 0

#6127 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 09 April 2017 - 11:05

Samo nesto dodajem evo jos ovo : prosle godine je izabran novi predsednik francuskog teniskog savez (FFT) Giudicelli, i on je poceo sa tim da je objavio spisak najboljih igraca i rekao da su oni obavezni da igraju DC i FC obzirom na to koliko je francuska ulagala i ulaze u njih. Na to je onda Noa reagovao i rekao da to nije u redu, jer cemu sluzi da oni igraju ako im se ne igra itd. Mislim da su nasli neko super resenje problema : obavezni su zvanicno ali i najmanje bilo kakvo opravdanje je dovoljno da ih skine sa spiska obaveznih, ustvari posle se Giudicelli kad su ga igraci otkacili vadio kao nisu oni obavezni da igraju ali su obavezni da budu na raspolaganju ako budu izabrani da igraju, tako da sada Noa "izabere" one koji ce da igraju a ove druge (za koje zna da nece) kao nije hteo da ih poziva :blush:

ma cirkus


Edited by ciao, 09 April 2017 - 11:22.

  • 1

#6128 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 09 April 2017 - 11:11

Hvala ciao.

Za FC znam da je doslo do neke frke izmedju Kristine i Garsie (posle desavanja na OI i one frke oko odece mislim da su ovi iz teniskog saveza hteli da ih kazne zbog nesportskog ponasanja (?!?!?!?) sto je onda isprovociralo Kiki da odgovori (a ona bas nema dlake na jeziku), pa je cini mi se malo pogodilo i Garsiju, pa je sve to dovelo do dalje frke). MIslim da je Ameli bila super za devojke, bas je stvorila dobar tim i izvukla maksimum iz njuh. Ali Ameli sad ima svoju porodicu, tako da nema vremena.


  • 0

#6129 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 09 April 2017 - 11:13

Chardy, Benneteau, Mahut okosnica mlade ekipe :blush:


  • 2

#6130 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 09 April 2017 - 11:18

Hvala ciao.

Za FC znam da je doslo do neke frke izmedju Kristine i Garsie (posle desavanja na OI i one frke oko odece mislim da su ovi iz teniskog saveza hteli da ih kazne zbog nesportskog ponasanja (?!?!?!?) sto je onda isprovociralo Kiki da odgovori (a ona bas nema dlake na jeziku), pa je cini mi se malo pogodilo i Garsiju, pa je sve to dovelo do dalje frke). MIslim da je Ameli bila super za devojke, bas je stvorila dobar tim i izvukla maksimum iz njuh. Ali Ameli sad ima svoju porodicu, tako da nema vremena.

Mislim da su Mladenovic /Garcia i bile suspendovane  na kratko , do finala FC


  • 0

#6131 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 09 April 2017 - 11:26

Cini mi se da je to bilo samo tokom procesa do donosenja odluke, ali sad se vise ne secam detalja. U svakom slucaju glupo uterivanje discipline, pogotovu jer nisu nista lose uradile, samo su ih glupi supervizori na OI bez veze maltretirali zbog neidenticne odece (vec smo diskutovali o tome svojevremeno).

 

Nego, mene zanima kakve su reakcije u francuskoj javnosti sad kad su Noa-inog sina suspendovali zbog dopinga, a on je bio taj koji je prozivao Spance, na prvom mestu Nadala, zbog dopinga.


Edited by wwww, 09 April 2017 - 11:27.

  • 1

#6132 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 09 April 2017 - 11:31

za Francuze :

Da, to je bilo bas bezveze, Klemen je imao jos nekih sest meseci ugovor kad je Noa poceo da insistira da on zeli da bude selektor iz cista mira otprilike,. Poceo je da pljuje Klemena da je on kriv sto francuzi nemaju DC sa ovim divnim igracima. To je bilo nekih sest meseci pre OI , Po meni on je hteo i racunao da ce francuzi sa njim uspeti d aosvoje medalju, ne znam zbog cega bi inace toliko insistirao da Klemen ode sest meseci pre isteka njegovog ugovora (sto su mu platili zestoko). Prica je bila da su ga kao zvali neki igraci, u svakom slucaju to je ekipu podelilo, Vecina njih je mislim bila uz Klemena, tako da je Noa postao selektor u malo neobicnim okolnostima, Forsirao je ideju da je za osvajanje DCa najvaznije da se ekipa voli i bude atmosfera unutar i slicno a bilo je sve obratno, Sem toga poceo je neku drasticnu disciplinu da im uvodi sto ih ocigledno nervira.

To sam sve ja onako usput malo citala, verovatno je GG bolje upucen

 

Edit : do sada kljucni igraci : Conga, Gaske, Monf, Simon, vise i nece da igraju DC izgleda i sada Noa pravi ekipu od mladjih, mozda mu to i uspe

 

Edit : jeste za FC, sad su Noa i M. Pirs, izgleda i tamo ima problema velikih, to vec ne znam detalje

Gledam Janika juce tokom meca dublova, covek izgleda potpuno neuroticno, govor tela, grimase na licu, preterano radovanje i na sasvim obican poen.. Msm uvek je bio "weirdo" ali ovo je bilo vise nego cudno..


  • 0

#6133 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 09 April 2017 - 12:10

 

 

Nego, mene zanima kakve su reakcije u francuskoj javnosti sad kad su Noa-inog sina suspendovali zbog dopinga, a on je bio taj koji je prozivao Spance, na prvom mestu Nadala, zbog dopinga.

Nisam na tu temu mnogo citala mislim da se nije preterano komenatrisalo. Ima jedna stvar vezana za Janika i francuze : on je ovde obozavana licnost, vise puta je bio biran za omiljenu licnost Francuske i vole ga Francuzi izuzetno. To je naravno pocelo sa njegovom teniskom karijerom, ali poslenjih sad vec poprilicno godina on je jako uspesan (i dobar) pevac ne znam koliko je to upste poznato kod nas. On se posle tenisa posvetio muzickoj karijeri i izbacuje silne hitove i ploce koje su odlicne, ( imeni se svidjaju), ima neki svoj stil, Ja sam bila jednom ima vec desetak godina rekla bih na njegovom velikom koncertu (u Bercy-u) odlican je i uzivo. Dodaj na to da tenis i pored RG a francuzima nije bas top sport vec poprilicno godina bas od kad Noa ne igra jer ne mogu da shvate da nijedan francuz nije u stanju da osvoji nijedan GS ni da bude prvak sveta ni na dva dana, i onda se okrenu svojim sportovima rugby i fudbal a tenis je za sada u zapecku sve u svemu. Ako jednog dana neko bude uspeo da udje u top pet naprimer bar ili ako osvoje salataru to ce se verovatno promeniti ali za sada je tako.


Edited by ciao, 09 April 2017 - 12:11.

  • 2

#6134 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 09 April 2017 - 12:29

Gledam Janika juce tokom meca dublova, covek izgleda potpuno neuroticno, govor tela, grimase na licu, preterano radovanje i na sasvim obican poen.. Msm uvek je bio "weirdo" ali ovo je bilo vise nego cudno..

mislim da je Noa neurotican skroz sada jer je ideja da se Noa vrati u tenis bila da bi se vratila francuzima ljubav prema tenisu i popularnost tenisa time sto ce Noa opet da bude prisutan i francuzi ce osvojiti DC, FC i ko zna sta i zbog toga su napravili to sa Klemenom, medjutim niti medalja na OI niti se nesto promenilo nabolje u ekipama, naprotiv


Edited by ciao, 09 April 2017 - 12:54.

  • 1

#6135 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 09 April 2017 - 12:47

mislim da je Noa neurotican skroz sada jer je ideja da se Noa vrati u tenis bila da bi se vratila francuzima ljubav prema tenisu i popularnost tenisa time sto ce Noa opet d abude prisutan i francuzi ce osvojiti DC, FC i ko zna sta i zbog toga su napravili to sa Klemenom, medjutim niti medalja na OI niti se nesto promenilo nabolje u ekipama, naprotiv

Znam za muzicku karijeru,interseantna pop mesavina stilova sa jakim uticajem africkih korena. Simpaticno i pitko :whistle:  


  • 1