Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Emir Kusturica


  • Please log in to reply
2116 replies to this topic

#1336 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 20 August 2011 - 08:57

A fini novinar ne sme da postavlja nezgodna pitanja? Sme samo da ljubi dupe intervjuisanom? :lol:

Evo ti onda primera Olje Beckovic ili Jugoslava Cosica, koji su garantovano culi za "ko ne voli Dabic Rasu, popusio kitu nasu" pa nisu smeli da postave pitanje o tome.



Jok vala, svi smeju da postavljaju kakva hoce pitanja, i koliko god puta hoce. Kao sto i upitani ima pravo da ne odgovori, ili prekine intervju.

Nikakav odgovor je takodje odgovor. Novinar moze to da konstatuje, prokomentarise po sopstvenom nahodjenju i postavi sledece pitanje. Medjutim, ako i dalje nastavi da postavlja isto pitanje, onda je dosao s gotovom pricom, za koju samo zeli potvrdu. Nije nista dosao da pita ili istrazuje. Dosao je da isprovocira skandal i predstavi sebe kao zrtvu. Dosao je s predubedjenjem da zna sve odgovore i sad samo treba da od upitanog iznudi priznanje. Izem ti takvo novinarstvo....

Dakle, da rezimiramo. Istrazivacko novinarstvo na balkanski nacin: Pita novinar intervjuisanog da li je isti pokvareni skot. Ovaj kaze da nije. Novinar ga jos sest puta pita istu stvar, pri cemu bude izbacen na glavu, a cime je dokazao da je onaj stvarno pokvareni skot. Da je odmah lepo priznao, time bi valjda dokazao da nije? Ili ne bi :unsure: ?

Sto se Nemanje tice, ljuto mu zameram svo ono surovanje s Milosevicem i danasnje pokusaje pravdanja istog. Ali i dalje volim njegove filmove, a i masnokosi imidz mi je bas cool.
  • 0

#1337 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 20 August 2011 - 08:58

Gde god da je iskopao, mogao je sam bolje da napise. A i ti isto....

Cuj, seme od bundeva, pa jos i zenski rodoslov....


Jeste da ni Dabar nije Kusturicin fan, ali ovaj ne lici na njega, definitivno....

Pa napisi ti bolje, ako si zivjela u mladosti blizu Muratovog malog. Nisam ja ocjenjivao njegov uradak u smislu literarne vrijednosti, ali je itekako pogodio u srz kako Muratovog malog, tako i Bregovica. Ne pravim ih ja nadnaravnim bicima, mogu ja prihvatiti svakoga sa ''normalnim'' ljudskim manama, kakve svi imamo, to oni vole da budu, da se tako osjecaju, to ih razni dupelisci i branioci nacije i slicnih sumnjivih kategorija promecu, dok u isto vrijeme oni podmetnu dupe tamo gdje ima nafake za njih. S oprostenjem, prime ga do jaja, od onih od kojih imaju koristi, a onda bi pishali po obicnom svijetu. E pa to onda ima i odredjenu cijenu. Nisu oni glupi nimalo, dapace. Znaju tacno sta dekadentni zapad voli. Nije im vise Bunjuelov ''diskretni sarm burzoazije'' ''ono nesto'', nego im trebaju neki balkanski divljaci i Cigani ne bi li im jaja malo otekla. I tu su i Kusta i Brega itekako uspjeli.
  • 0

#1338 Vollmeise

Vollmeise
  • Members
  • 1,043 posts

Posted 20 August 2011 - 09:12

Od takvih "novinara" mi se zeludac okrece. Dodju kad znaju gde je "meko", pa udare iz sve snage, alal im....



Aleksandar Stankovic je jedan od najboljih novinara na podrucju Ex-Yu, pravi dijamant. A Kusturica je sljam od covjeka.

Tu se nema sta diskutirati.
  • 9

#1339 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 20 August 2011 - 09:28

Jok vala, svi smeju da postavljaju kakva hoce pitanja, i koliko god puta hoce. Kao sto i upitani ima pravo da ne odgovori, ili prekine intervju.

Nikakav odgovor je takodje odgovor. Novinar moze to da konstatuje, prokomentarise po sopstvenom nahodjenju i postavi sledece pitanje. Medjutim, ako i dalje nastavi da postavlja isto pitanje, onda je dosao s gotovom pricom, za koju samo zeli potvrdu. Nije nista dosao da pita ili istrazuje. Dosao je da isprovocira skandal i predstavi sebe kao zrtvu. Dosao je s predubedjenjem da zna sve odgovore i sad samo treba da od upitanog iznudi priznanje. Izem ti takvo novinarstvo....

Dakle, da rezimiramo. Istrazivacko novinarstvo na balkanski nacin: Pita novinar intervjuisanog da li je isti pokvareni skot. Ovaj kaze da nije. Novinar ga jos sest puta pita istu stvar, pri cemu bude izbacen na glavu, a cime je dokazao da je onaj stvarno pokvareni skot. Da je odmah lepo priznao, time bi valjda dokazao da nije? Ili ne bi :unsure: ?

Sto se Nemanje tice, ljuto mu zameram svo ono surovanje s Milosevicem i danasnje pokusaje pravdanja istog. Ali i dalje volim njegove filmove, a i masnokosi imidz mi je bas cool.



Uf, kakva greska u koracima - mogao je novinar konstatovati po sopstvenom nahodjenju i bez posete Kusturici, mogao je izmisliti da je Kusturica odbio da mu da intervju, al' nije to uradio. Da je imao gotovu pricu ne bi ni dolazio kod Kusturice. Postavljanjem pitanja, Kusturici je dao sansu da objasni svoj stav, sto ovaj nije prihvatio jer, jasno je to i njemu, opravdanja za surovanje s Milosevicem nema. Shodno tome, skontao je Kusturica da je po njega bolje da iscenira izbacivanje novinara. To, ionako, ide uz njegov, 'kontrOverzan', imidz.
Jbt, kad citam tebe, kao da citam Djialsa i ostalu bulumentu, homeseksualci su sami krivi zato sto ce huligani da ih biju jer ih paradom provociraju.
  • 2

#1340 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 20 August 2011 - 09:31

Nisu oni glupi nimalo, dapace. Znaju tacno sta dekadentni zapad voli. Nije im vise Bunjuelov ''diskretni sarm burzoazije'' ''ono nesto'', nego im trebaju neki balkanski divljaci i Cigani ne bi li im jaja malo otekla. I tu su i Kusta i Brega itekako uspjeli.


Tu si skroz u pravu. A mozda ces se i ti sa mnom sloziti da se za pogadjanje ukusa dekadentnog zapada i posledicno mlacenje love, obicno dobijaju aplauzi, a ne grdnja :) .
Grdnju je gosn Nemanja zasluzio za nesto sasvim drugo, pa ne volim kad se sve potrpa u isti kos, posebno kad ispod svega proviruje obicna ljudska zavist.
Veoma mi je zasmetalo u gornjem uratku ono licemerno zalaganje za romska prava, koja Kusturica kao gazi, pa zato treba da se stidi. Mislim, kamo srece da im je jos istaknutih licnosti nanelo isto toliko "stete" kao Kusturica.
  • 0

#1341 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 20 August 2011 - 09:46

Tu si skroz u pravu. A mozda ces se i ti sa mnom sloziti da se za pogadjanje ukusa dekadentnog zapada i posledicno mlacenje love, obicno dobijaju aplauzi, a ne grdnja :) .
Grdnju je gosn Nemanja zasluzio za nesto sasvim drugo, pa ne volim kad se sve potrpa u isti kos, posebno kad ispod svega proviruje obicna ljudska zavist.
Veoma mi je zasmetalo u gornjem uratku ono licemerno zalaganje za romska prava, koja Kusturica kao gazi, pa zato treba da se stidi. Mislim, kamo srece da im je jos istaknutih licnosti nanelo isto toliko "stete" kao Kusturica.

Tu su, kako rekoh i Kusta i Brega isti. Za malo para nafataju saradnike na kojima namlate jebeno veliku lovu, a njima daju mrvice. Ali ok, neka to ostane u domenu njihove estetike i skrtosti. Ja bih razumio da su se oni bojali rata, kao sto je onaj supak, mozda malo manje supak od njih dvojice Haris Dzinovic u jednom intervjuu rekao, pa zato otisao iz Sarajeva. Ali srati po ljudima i gradu u kojem se granatiraju porodilista, bolnice, sahrane, ljudi koji cekaju satima na kanister vode, gledati kako gore i ruse se spomenici kulture, a da u tim objektima nema nijednog jedinog naoruzanog covjeka, a sve to upakovati u ''rusenje'' drage im drzave (Yu) i nacionalizam SDA i A.Izetbegovica, e pa jbg, jebem im ja malo mater za to. Ko sto se sjetim majke i svima onima koji ih podrzavaju, jer su oni zaboga - umetnici. Sta fali Zdravku Colicu? Nikad se covjek nije prosrao nijednom izjavom. A da, previse je cist i okupan i ne umije onako fino srociti price o mishevima.
  • 3

#1342 Bite my shiny metal ass

Bite my shiny metal ass
  • Banned
  • 5,781 posts

Posted 20 August 2011 - 11:37

Zar nije Cola za vrijeme rata odsjedio robiju u Makedoniji zbog sverca deviza ? :) Kad su ga uapsili u Ohridu cini mi se, sa 200K DEM, tamo negdje '91 ili okolo ?
  • 0

#1343 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 20 August 2011 - 11:48

Zar nije Cola za vrijeme rata odsjedio robiju u Makedoniji zbog sverca deviza ? :) Kad su ga uapsili u Ohridu cini mi se, sa 200K DEM, tamo negdje '91 ili okolo ?

Nije bio u bajbokani, ali su mi DM oduzete. Inače istine radi Čola je ipak pevao na nekim političkim skupovima. Kao naprimer u kampanji DSS-a, lai se ne sećam koje godine i za koje izbore..
  • 0

#1344 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 20 August 2011 - 12:27

Nije bio u bajbokani, ali su mi DM oduzete. Inače istine radi Čola je ipak pevao na nekim političkim skupovima. Kao naprimer u kampanji DSS-a, lai se ne sećam koje godine i za koje izbore..

...a i vratili su ga navrat-nanos sa nekog gostovanja u sloveniji da se ukljuci u kampanju za izglasavanje novog srpskog ustava.
...koji je btw zanocio bez potrebne vecine, a osvanuo sa njom.

da ja znam, nijednu grdnu o sarajevu i sarajlijama nije rekao.

Edited by muras, 20 August 2011 - 12:29.

  • 0

#1345 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 20 August 2011 - 12:50

...a i vratili su ga navrat-nanos sa nekog gostovanja u sloveniji da se ukljuci u kampanju za izglasavanje novog srpskog ustava.
...koji je btw zanocio bez potrebne vecine, a osvanuo sa njom.

da ja znam, nijednu grdnu o sarajevu i sarajlijama nije rekao.


Ispada da u Srbiji niko ne može da napravi karijeru ako ne šeni za ideolozima svesrBskog ujedinjenja.
  • 1

#1346 Bite my shiny metal ass

Bite my shiny metal ass
  • Banned
  • 5,781 posts

Posted 20 August 2011 - 12:52

Cola se jedino izblamirao sa M:TEL-om. Jebote, jedno vrijeme samo sto nisu trpali njegove CD-ove u cokolade. :D
  • 0

#1347 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 20 August 2011 - 13:03

...Postavljanjem pitanja, Kusturici je dao sansu da objasni svoj stav, sto ovaj nije prihvatio jer, jasno je to i njemu, opravdanja za surovanje s Milosevicem nema...

pa saznali smo da bi on radije pio votku umjesto viskija dok ubijaju muslimane, ali da mu je vazno da zna ko to radi. sto ce reci i da smo saznali i da je bio/ostao zakinut za taj info.
heh, nije mu stankovic dao da rezira svoj intervju, pa oma dodje do nepremostivih problema...
  • 0

#1348 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 20 August 2011 - 14:55

da ja znam, nijednu grdnu o sarajevu i sarajlijama nije rekao.

to je bila moja poenta. e sad da li je svercovao devize u smislu kupi pa prodaj ili je ko i svi koji su zaradjivali hrpe slabo vrijednih dinara gledao da ih pretvori u marke, to ne znam. ne bih da ga branim, ali to sa devizama je prica za sebe.
  • 0

#1349 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 20 August 2011 - 15:21

to je bila moja poenta. e sad da li je svercovao devize u smislu kupi pa prodaj ili je ko i svi koji su zaradjivali hrpe slabo vrijednih dinara gledao da ih pretvori u marke, to ne znam. ne bih da ga branim, ali to sa devizama je prica za sebe.

Sećam se veoma dobro toga. Sve agencije su objavile tu vest. U tadašnje vreme su skoro svi nabavljali devize na taj način.Ustvari on nije švercovao devize već je hteo da ih kupi,a njih je moguće bilo kupiti samo na crnom tržištu. Znam da su Skoplje i Priština važili kao centri gde se moglo kupiti veća svota deviza.
U Prištini a i u Skoplju su se znala mesta i čajdžnicie gde se to sve moglo obaviti.Čak ni policija nikad nije pravila racije.
  • 0

#1350 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 20 August 2011 - 17:01

Aleksandar Stankovic je jedan od najboljih novinara na podrucju Ex-Yu, pravi dijamant.

Sa više od deset godina emitovanja, više od 450 emisija, skoro toliko različitih gostiju svih društvenih spektara, Stanković je sebi sa "Nedjeljom u dva" odavno sebi obezbedio status kultnog novinara sa kultnim talk shaw-om, barem što se standarda balkanskog medijskog prostora tiče.

Iako delimično provokativan, kod svih gostiju, spisak njegovih pitanja ili tematike, koje će se obradjivati, uvek unapred, pre emisije, razradi sa gostima. Tako verujem da je isti slučaj bio i sa Emirom od Nemanja. Njegovo insistiranje na eksplicitnim odgovorima nije ništa novo, baš kao i njegova reputacija.

To što si je Emir od Nemanja umislio da će Stankovića "provozati" kroz emisiju nekim umišljenim intelektualnim kapacitetom, pa to je bio samo vlažni san njegovog bahatog naci_analnog ega i svih njegovih "umetničkih fanova".

Zanimljivo je to, ako odmislimo onu scenu Let 3, sa "čepovima iz stražnjice", performans koji inače odrade na svakom koncertu, kod njega slično kao Emir prolaze jedino razni Tijanići, Bandići, Dodici, Kerumi, Jelinčiči i ostala bagra. Kisele face usred nemogućnosti progledati vlastitoj istini u oči, saterani u kut sa "neprijatnim pitanjima" za koje su znali da će doći, a ipak u nemogućnosti dati adekvatan odgovor "opravdanja", jer jednostavno ne postoji.

Tako i ta, bahata reakcija Emira od Nemanje, nije bila ništa drugo no pokušaj licemernog spina iz nedoraslosti situacije u kojoj se je snašao.

Time je ispao samo još jedan u nizu od nacionalnih radenika svih intelektualnih kapaciteta, koji pokušavaju na svoj iracionalni naci_analni drajv uzalud pronaći racionalni odgovor koji bi smogao prevazići barieru vlastite naci_analne galaksije.
  • 3