Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Emir Kusturica


  • Please log in to reply
2116 replies to this topic

#16 Dositey

Dositey
  • Members
  • 191 posts

Posted 25 November 2010 - 22:40

Jes vala. To je isto potvrdio svijet dajuci mu one silne filmske nagrade, najpoznatija svjetska imena filma sa kojima se druzi, predavanja po svejtskim univerzitetima itd itd


Koje to nagrade? One sa nekakvih smesnih evropskih festivala, za arizona dream, underground i slicne bedastoce koje je snimao? Nemoj samo da pocinjes o domu za vesanje, please. Celu tu famu oko Kusturice kao rezisera "svetskog ranga" je smislila Miloseviceva propaganda, kao eto nas covek je sveCki poznat. To ti je isto kao i ona prica sa Danijelom Siferom, koji je ovde predstavljan kao intelektualac svetskog glasa koji podrzava pravednu srpsku borbu za slobodu. Pa ga uhvatili kako krade bundu u butiku. Takvih primera Miloseviceve propagande je bezbroj. Nemanja je samo jedan od njih.

Edited by Dositey, 25 November 2010 - 22:44.

  • 0

#17 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 25 November 2010 - 22:46

Koje to nagrade? One sa nekakvih smesnih evropskih festivala, za arizona dream, underground i slicne bedastoce koje je snimao?Nemoj samo da pocinjes o domu za vesanje, please. Celu tu famu oko Kusturice kao rezisera "svetskog ranga" je smislila Miloseviceva propaganda, kao eto nas covek je sveCki poznat. To ti je isto kao i ona prica sa Danijelom Siferom, koji je ovde predstavljan kao intelektualac svetskog glasa koji podrzava pravednu srpsku borbu za slobodu. Pa ga uhvatili kako krade bundu u butiku. Takvih primera Miloseviceve propagande je bezbroj. Nemanja je samo jedan od njih.

E pa Dositej sada ga pretera...Kan, Berlin i Venecija su daleko od smesnih evropskih festivala. Cak sta vise.
  • 0

#18 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 25 November 2010 - 22:48

Koje to nagrade? One sa nekakvih smesnih evropskih festivala, za arizona dream, underground i slicne bedastoce koje je snimao? Nemoj samo da pocinjes o domu za vesanje, please. Celu tu famu oko Kusturice kao rezisera "svetskog ranga" je smislila Miloseviceva propaganda, kao eto nas covek je sveCki poznat. To ti je isto kao i ona prica sa Danijelom Siferom, koji je ovde predstavljan kao intelektualac svetskog glasa koji podrzava pravednu srpsku borbu za slobodu. Pa ga uhvatili kako krade bundu u butiku. Takvih primera Miloseviceve propagande je bezbroj. Nemanja je samo jedan od njih.

Yeboga ti, pa uhvatili su i Vinonu Rajder da krade po samoposlugama. To ti je jedna sveCki poznata glumica, ali za prave. Bila treba Dzoni Depa, nije to sala, mislim krao sam i ja zice za gitaru u nekadasnjoj robnoj kuci Sarajka, pa sta. Mlados, ludos...

Nego ovo si potpuno u pravu, Milosevic je to sve nastelio po Kanu, Kolumbija univerzitetu, Parisu itd itd  :lol+:
  • 0

#19 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 25 November 2010 - 23:06

Jes vala. To je isto potvrdio svijet dajuci mu one silne filmske nagrade, najpoznatija svjetska imena filma sa kojima se druzi, predavanja po svejtskim univerzitetima itd itd


Jedino sto ga Cyber, cuveni sveCki filmski i ostalih umetnosi kriticar ne prizna :lol+:

O cemu ti pricas?

Ja sam iznela svoj licni utisak o toj osobi i ne razumem kakve to veze ima sa filmskom kritikom?
Mene licno (dakle, mene licno) njegovi filmovi ne interesuju (muka mi je od njegove filmske ciganije)
Ni filmska kritika.
A ni nagrade.
A ni sta polusvet misli.

Dakle ...
... mene ne interesuje ni sta ti mislis o doticnoj osobi.
Niti ima potrebe da ti se pravo na licno misljenje osporava.
Ne zato sto je to stvar ukusa vec zato sto ne bih da diskutujem ni tvoje ni svoje licne preference.

Meni ne treba nicija potvrda. Ja znam sama sta moj stomak vari. Onakve tipove NE.
Ja sa onakvim neotesanim tutumrakom u drustvu ne bih ni cigaretu popusila.
Ali to ne treba tebe da se tice i nema potrebe da se trtish tamo gde ti nije mesto.
Zabavljaj se sam sa svojim idolima i drz´ se svojih koordinata.

Da rezimiram ...

1) Moj post nije imao veze sa filmskom kritikom
2) Tvoja replika nema veze sa mozgom.

Edited by cyberwor/L/d, 25 November 2010 - 23:13.

  • 0

#20 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 25 November 2010 - 23:14

Ja sam iznela svoj licni utisak o toj osobi i ne razumem kakve to veze ima sa filmskom kritikom?

Pa i ja sam samo iznio svoj licni utisak o tvom licnom utisku. To sto se tebi ne dopada moj licni utisak, sta ja tu sad mogu ?

Covek stavio temu Emir Kusturica, meni jos uvijek iz nepoznatih razloga, onako tema zrela za deponije iz prve, ali ovih dana valjda nemaju raja pametnija posla, nego da pokrecu neke pljuvacke teme. Sta je razlog tome ? Valjda se bude neko i nesto u ovom hladnom i okrutnom svetu u kome ce neki Kusturica, koji se pod stare dane krstio, ostati vecno upisan u anale filmske umetnosti, kao jedan od najvecih rezira koji su se ikada pojavili na brdovitom Balkanu, a i sire...
U stvari meni raspravljati o Kusturici uopste nije interesantno, ali su mu interesantni ovi likovi koji se ubise da ga ocrne.

Ovi iz Srbije jer je on kao dodjos uradio mnogo vise od domacih, a ovi iz Bosne, sto je otisao iz Bosne i sto to nije uradio tamo. Jednostavno life sucks  :lol+:

Edited by alek33, 25 November 2010 - 23:19.

  • 0

#21 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 25 November 2010 - 23:21

Pa i ja sam samo iznio svoj licni utisak o tvom licnom utisku. To sto se tebi ne dopada moj licni utisak, sta ja tu sad mogu ?

Meni puca stikla za tvoj licni utisak o mom licnom utisku.
Jedino mi nije jasno - zato sam te i pitala - kakve veze ima moj licni utisak (neotesani tutumrak)
sa nagradama i ostalim stvarima koje si pobrojao? Ja se nisam bavila njegovim stvaralastvom.
Niti moze da mi bude simpatican samo zato sto je dobijao nekakve nagrade i sl.

Edited by cyberwor/L/d, 25 November 2010 - 23:23.

  • 0

#22 mlatko

mlatko
  • Members
  • 1,159 posts

Posted 25 November 2010 - 23:34

ruglo koje zjapi prazno a podmuklo.


Lepo je nemati poznanike nalik tebi
  • 0

#23 Flaubert

Flaubert
  • Members
  • 1,483 posts

Posted 25 November 2010 - 23:43

Lepo je nemati poznanike nalik tebi


rom ili rimljanin?
  • 0

#24 mlatko

mlatko
  • Members
  • 1,159 posts

Posted 25 November 2010 - 23:50

rom ili rimljanin?


zavisi od perspektive :lol+:
  • 0

#25 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 25 November 2010 - 23:58

Valjda se bude neko i nesto u ovom hladnom i okrutnom svetu u kome ce neki Kusturica, koji se pod stare dane krstio, ostati vecno upisan u anale filmske umetnosti, kao jedan od najvecih rezira koji su se ikada pojavili na brdovitom Balkanu, a i sire...



ćuti, života ti. da je štrokavi kusturica, uz sva priznanja za režiju, prvo bio nemanja pa postao emir pljuvao bi po njemu duplo više nego što ga sad braniš.

ovako računaš da je 1:0 za tebe, jedan njihov manje a jedan tvoj više. :lol+:
  • 1

#26 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 26 November 2010 - 00:15

Saturday, April 19, 2008
Emir Kusturica, Dželatov šegrt (Andrej Nikolaidis)


Bilo je, kako se to danas kaže, vrijeme rata i sankcija. U okolnim državama gorjele su kuće, ovdje je na lomači patriotizma gorio zdrav razum. Da bi se opravdao rat u Bosni i Hrvatskoj nije bio dovoljan patriotizam. Bilo je potrebno mnogo više od toga. Valjalo je odustati od razuma. Napustiti razum, jer tek nakon toga bilo je moguće pretvarati se kako nam ne nedostaje moral.

Propagandna mašina tog vremena bila je, otud, zasnovana kako na nemoralu, tako i na gluposti. Novine i televizija nisu bili samo ogavni, nego i pravljeni za idiote. Valjalo je biti neosjetljiv za ljudsku patnju, slijep za vlastitu krivicu, napokon i dovoljno glupav da bi se povjerovalo u vlastitu ispravnost. Ružni, glupi i pokvareni - takve je proizvodila propaganda Miloševićeve države.

Spoiler! --Click here to view--

  • 0

#27 Kit Louch

Kit Louch
  • Members
  • 3,226 posts

Posted 26 November 2010 - 00:55

Pričao sam već da mi je Emir draži od Nemanje i da počesto imam transfer neprijatnosti dok se tu i tamo bezveze kurči i šupljira na nekim temama. Al mi zanimljivo kako lako sa tom "barbarogenom harizmom" privlači poprilično gotivnu ekipu (Dep, Džarmuš, Dijego, Manu, Stramer...). Takođe je evidentno i preterano strahopoštovanje od autora potpuno različitih senzibiliteta i miljea . Politički neistomišljenici su nebitni u ovoj priči.

Ne znam ko mu je zena, ali otac mu je bio Udbas. Ako je iko sumnjao.

Nema ta cinjenica veze sa njegovom rezijom, nego politickim stavovima.


Ovo ne bi trebao biti argument ni za njegove političke stavove. Mislim, toliko je slilčnih potomaka i na "pravim" stranama. Ima ih i među moderatorima ovde a ima bogami i bivših CIA plaćenika. :lol+: Pa su mi opet gotivni.
  • 0

#28 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 26 November 2010 - 00:58

Pričao sam već da mi je Emir draži od Nemanje i da počesto imam transfer neprijatnosti dok se tu i tamo bezveze kurči i šupljira na nekim temama. Al mi zanimljivo kako lako sa tom "barbarogenom harizmom" privlači poprilično gotivnu ekipu (Dep, Džarmuš, Dijego, Manu, Stramer...).

Zato sto je sa Balkana, a Balkan, koji prilicno slabo poznaju im josh uvijek egzotican i poludivlji. Da dolazi iz npr Svedske ne bi im Muratov mali bio ni upola tako zanimljiv.
  • 0

#29 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 26 November 2010 - 01:01

Emir Nemanjic je tragichna lichnost, po sopstvenom izboru, tako da ne izaziva moje sazaljenje. Izuzev njegovog prvog filma, koji sam veoma rado gledao i koji uopshte nije losh za filmskog debitanta i lokalne balkanske prilike, ostatak njegove filmografije nikada nisam mogao da odgledam do kraja. Da ne ulazim u detalje, njegove nagrade na veoma znachajnim svetskim festivalima su po meni rezultat srecnog sticaja okolnosti u tadashnjoj kinematografiji. Njegov politichki angazman izaziva samo gadjenje i prezir kod svakog normalnog choveka.

Njegova konfuzija u vezi nacionalnog i religioznog identiteta je apsolutno njegova stvar. Na zalost, njegova deca zbog toga ispashtaju, negde sam prochitao da su prebijeni zato shto nisu dovoljno Srbi, ako greshim ispravite me. Mislim da je napushtanje takve zemlje jedini izbor za jednog roditelja jer je veoma moguce da se to ponovi, ovog puta sa tezim posledicama po decu.

Emir Nemanjic, opet po svom izboru, nema vishe gde osim u svoju planinu koju je dobio verno sluzeci Miloshevica i Koshtunicu.

U Ameriku moze kao turista, kao filmadzija vishe ne moze, niko mu ne bi dao ni 10 dolara da snimi film. pre bih ja dobio shansu.

U Bosnu ne moze ........ mislim da je to svima jasno i da ne treba objashnjenje - zashto.

U Tursku ne moze, ne daju mu.

U Evropu nece ........ tamo nikada, pre svega kulturom, nije ni pripadao.

Emir je doziveo i trecu zivotnu reinkarnaciju, a da toga jadan nije ni svestan ...... postao je Borat Sagadiev.

Edited by down with the sickness, 26 November 2010 - 01:08.

  • 0

#30 Kit Louch

Kit Louch
  • Members
  • 3,226 posts

Posted 26 November 2010 - 01:05

Zato sto je sa Balkana, a Balkan, koji prilicno slabo poznaju im josh uvijek egzotican i poludivlji. Da dolazi iz npr Svedske ne bi im Muratov mali bio ni upola tako zanimljiv.


Hm, ima istine u tom sto pričaš. To mi sve govori koliko ta svecka i evropska kulturna scena zna bit tanka i bez čvrstog uverenja u snagu i kvalitet vlastitih vrednosti.
  • 0