Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Emir Kusturica


  • Please log in to reply
2116 replies to this topic

#1 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 25 November 2010 - 14:59

Posted Image

"Bombardovanje nije bilo zato sto je Milosevic bio ratni zlocinac, uostalom to nije ni dokazano, nego je bombardovanje bilo zato sto Milosevic nije hteo da pusti strane korporacije u Srbiju, i to je izdrzao 10, 15 godina."

Emir Kusturica, Agape Studio B

Posted ImagePosted Image

Umrece govnar glupi, zaboravice da dise:

1997 Slobodan milosevic je prodao 49% (novoosnovanog) Telekoma grčko-rimskom kupcu za preko 1,5 milijardi maraka (u to vreme otprilike 1 milijarda dolara - koja je tada vredela kao danas otprilike 1,3-4 milijarde dolarosa) . U to vreme Telekom nije imao mobilnu telefoniju (koja danas donosi ubeeedljivo najveću zaradu Telekomu (tj. državi), nije bilo mnogih drugih usluga, nije bilo Telekoma Srpske u vlasništvu, niti Mtela Crne Gore.

2002. Vlada Srbije je otkupila 29% od Talijana, a 20% je ostalo u vlasništvu grčkog OTE-a.

Telekom godišnje ima čistu zaradu od oko 150 miliona evra.


Milošević prodao, Đinđić kupio, Tadić rasprodaje
  • 1

#2 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 25 November 2010 - 15:36

U pitanju je neviđeni zlikovac.
  • 0

#3 pojedinac

pojedinac
  • Members
  • 2,127 posts

Posted 25 November 2010 - 16:19

Obojica...
  • 0

#4 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 25 November 2010 - 16:25

Pre par meseci sam imala priliku da pogledam jednu emisiju (HTV) u kojoj je on bio gost.
To mi je ujedno bilo i prvi put da ga cujem uzivo.
To je strasno koliko je neotesan i neartikulisan i neprijatan i za gledanje i za slusanje.

Edited by cyberwor/L/d, 25 November 2010 - 16:30.

  • 0

#5 pojedinac

pojedinac
  • Members
  • 2,127 posts

Posted 25 November 2010 - 16:32

...To je strasno koliko je neotesan i neartikulisan i neprijatan i za gledanje i za slusanje.


Bez te kostimografije inače skupo plaćena uloga varvaro buntovnika ne bi bila potpuna. Koliko god je dobar kao režiser toliko je bolji kao glumac koji je stoci znao pogoditi u živac i ponuditi heroja kakv bi i oni sami željeli biti. Prljav, neotesan, pokvaren i bogat....
  • 0

#6 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 25 November 2010 - 16:42

Bez te kostimografije inače skupo plaćena uloga varvaro buntovnika ne bi bila potpuna. Koliko god je dobar kao režiser toliko je bolji kao glumac koji je stoci znao pogoditi u živac i ponuditi heroja kakv bi i oni sami željeli biti. Prljav, neotesan, pokvaren i bogat....

Ja verujem da treba biti prirodno "talentovan" da bi se onako nebulozno govorilo i "mislilo".
Moj utisak je bio da covek nesto prica pa se raznize pa vise ne znas sta govori i sta hoce da kaze
a kroz sve to zraci neka latentna agresivna zadrtost i odbojna nedefinisanost.
Nije to samo prljavo spolja vec na tu povrsinu izbija i ona prljavstina iznutra.
Vrlo, vrlo odbojno ... citav taj paket kao neko ruglo koje zjapi prazno a podmuklo.

Edited by cyberwor/L/d, 25 November 2010 - 16:47.

  • 0

#7 pojedinac

pojedinac
  • Members
  • 2,127 posts

Posted 25 November 2010 - 16:51

U zemlji u kojoj ljudi se kod zubara ide tek kad neizdrživo boli ovakav MACHO (srpski: masno) muškarac je car, tigar, lav. Jebe mater svima a još je dobro plaćen - sjećam se intervjua kad je govorio protiv džipova po gradu a ona mu rospija od žene dobaci da i on ima tri komada na šta će masnikosa - e, to je drugo. Vrh, brate.
  • 0

#8 Aloha

Aloha
  • Banned
  • 1,355 posts

Posted 25 November 2010 - 19:13

U zemlji u kojoj ljudi se kod zubara ide tek kad neizdrživo boli ovakav MACHO (srpski: masno) muškarac je car, tigar, lav. Jebe mater svima a još je dobro plaćen - sjećam se intervjua kad je govorio protiv džipova po gradu a ona mu rospija od žene dobaci da i on ima tri komada na šta će masnikosa - e, to je drugo. Vrh, brate.


A, ko mu je zena, Nele Karajlic? (ozbiljno, nikad cuo da se ovaj skot zenio)
  • 0

#9 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 25 November 2010 - 19:52

Ne znam ko mu je zena, ali otac mu je bio Udbas. Ako je iko sumnjao.
  • 0

#10 Bite my shiny metal ass

Bite my shiny metal ass
  • Banned
  • 5,781 posts

Posted 25 November 2010 - 19:58

Ne znam ko mu je zena, ali otac mu je bio Udbas. Ako je iko sumnjao.


I moj cale je bio udbas, jel mogu i ja da budem reziser ? Inace sam vec strucnjak za pravoslavlje, mastan i imam duzu kosu, i lose sviram gitaru.



.
.
.
.
Jebote, pa zamalo! :lol+:
  • 1

#11 Dositey

Dositey
  • Members
  • 191 posts

Posted 25 November 2010 - 20:01

Ne znam ko mu je zena, ali otac mu je bio Udbas. Ako je iko sumnjao.


Nema nikakve veze da li mu je otac bio udbas ili krojac, ne znam zbog cega bi se o potomku rasudjivalo zbog necega sta je bio njegov predak. Kusturica je sam takav kakav je, nazadan lik, reakcionar, zaostao u vremenu romanticarskih crvenih pobuna iz 1968.godine. Sta bi se od njega drugo i ocekivalo do ovakvih komentara? Juce ljubitelj ratnih zlocinaca, danas veliki borac za svetsku slobodu sa ahmedinedzadom, predsednikom kimom i cavezom na celu kolone. Sutra zagovarac ko zna cega, verovatno neceg jos nizeg od ovoga sto zagovara danas.

Edited by Dositey, 25 November 2010 - 20:07.

  • 0

#12 Aloha

Aloha
  • Banned
  • 1,355 posts

Posted 25 November 2010 - 20:10

Nema nikakve veze da li mu je otac bio udbas ili krojac, ne znam zbog cega bi se o potomku rasudjivalo zbog necega sta je bio njegov predak. Kusturica je sam takav kakav je, nazadan lik, reakcionar, zaostao u vremenu romanticarskih crvenih pobuna iz 1968.godine.


Aha, jadan on sa sve Mokrom Gorom, rendzerima i helikopterima. Zaostao siroma.

P.S. Javna scena u bivsoj YU je uvek bila preplavljena sinovima ciji su roditelji bili UDBA ili DB ili tzv. "vojna lica"... od Bregovica, preko Milana Mladenovica, pa sve do samog Dzoni Stulica.

P.S.S. E, da... jedino su ih Slovenci vecito posteno zajebavali pocevsi od Buldozera, to im je bila kost u grlu. Mali Nemanja se u to vreme dobrano klackao u DB krilu, o tome postoje i zapisi. Glupsonova knjiga. :lol+:

Edited by Aloha, 25 November 2010 - 20:22.

  • 0

#13 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 25 November 2010 - 20:26

Nema ta cinjenica veze sa njegovom rezijom, nego politickim stavovima.
  • 0

#14 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 25 November 2010 - 20:40

Mene nishta ne moze iznenaditi od dotichnog druga Emira Nemanjica.

Ja nikada nisam video da jedan neuspeh, dodushe, budimo iskreni - vishe debakl nego neupeh, moze tako patoloshki promeniti chovekovu psihu. Naravno, mislim na njegovo oprobavanje u svetu americhke filmske industrije. Toliko se radovao i nadao da ce jednog dana i on napraviti film u Americi, napravio ga i eto kako se zavrshilo ...... u religioznoj i ko zna kakvoj sve ne - zatucanosti.

Edited by down with the sickness, 25 November 2010 - 21:04.

  • 0

#15 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 25 November 2010 - 22:34

Ja verujem da treba biti prirodno "talentovan" da bi se onako nebulozno govorilo i "mislilo".
Moj utisak je bio da covek nesto prica pa se raznize pa vise ne znas sta govori i sta hoce da kaze
a kroz sve to zraci neka latentna agresivna zadrtost i odbojna nedefinisanost.
Nije to samo prljavo spolja vec na tu povrsinu izbija i ona prljavstina iznutra.
Vrlo, vrlo odbojno ... citav taj paket kao neko ruglo koje zjapi prazno a podmuklo.

Jes vala. To je isto potvrdio svijet dajuci mu one silne filmske nagrade, najpoznatija svjetska imena filma sa kojima se druzi, predavanja po svejtskim univerzitetima itd itd 


Jedino sto ga Cyber, cuveni sveCki filmski i ostalih umetnosi kriticar ne prizna  :lol+:

a ona mu rospija od žene 

Cuj samo rospija, sto nije i fasista od zene ili tako nesto slicno  :)

Ne znam ko mu je zena, ali otac mu je bio Udbas. Ako je iko sumnjao.

Ma nije niko sumljao, sto bi reko nas prijatelj Tornjak  :D Od kud ti to  :D
Siki, yebote sto ti ne bi Tornjaka osisao  :D
  • 1