Jump to content


Photo
- - - - -

Burek je samo i jedino pita sa mesom


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
15 replies to this topic

#1 karadoz

karadoz
  • Banned
  • 1,908 posts

Posted 14 November 2010 - 05:17

Burek je specijalitet bosanske kuhinje preuzet iz turske kuhinje (bur, tur.- savijati). To je pita od sitno sjeckanog ili mljevenog mesa, koje se s lukom i začinima mota u tanko razvučeno tijesto jufke. Zavisno od načina pripreme, u Bosni se najčešće duge, umotane jufke savijaju u krug, zvrk, što odgovara okrugloj, plitkoj posudi (tepsija) u kojoj se peče. Nekada se burek pekao ispod sača. Za pravougaonu posudu, pleh, slaže se u redove. Postoji i tzv. slagani burek, koji se spravlja tako da se jufke ne motaju, nego se manji komadi tijesta posuti mesom, slažu u slojeve. Za Sarajevo i okolinu su specifični buredžici, u manje zvrkove smotani komadi, koji se počeni, posipaju smjesom pavlake i bijelog luka. Poslužuje se uz kiselo mlijeko ili jogurt. Mjesta gdje se mogu probati burek i pite zovu se buregdžinice i mogu se naći u gotovo svim mjestima BiH.

U susjednim zemljama slična jela zovu se gibanica i savijača, gdje se druge pite (krompiruša, sirnica, zeljanica, tikvenica, itd.) zovu isto burekom.

#2 karadoz

karadoz
  • Banned
  • 1,908 posts

Posted 14 November 2010 - 08:38

Gdje sta i koliko pojesti u Seher Sarajevu... BUJRUM

#3 Treba_da_se_cisti

Treba_da_se_cisti
  • Members
  • 458 posts

Posted 14 November 2010 - 14:24

Eeee da si ti ikada probao gibanicu ili cak video kako se sprema znao bi da su burek i gibanica dve razlicice stvri. Kod Gibanice se nista ne savija, nego se kore umacu u fil od sira , jaja i kajmaka pa se slazu jedna do druge ( ne kao taj slagani burek - to je druga stvar, jedna je giba). Pita savijaca je isto sto i burek. Tu se kore razviju pa se fil stavi na kore i onda se tako nafilovana kora savije i onda redja u pleh, ili kako vi iz Bosne kazete tepsiju. :lol+:

#4 Treba_da_se_cisti

Treba_da_se_cisti
  • Members
  • 458 posts

Posted 14 November 2010 - 14:26

Izvini karadoz, rekao si slicne. Dakle jesu slicne ali nisu iste.

#5 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 14 November 2010 - 14:36

Eeee da si ti ikada probao gibanicu ili cak video kako se sprema znao bi da su burek i gibanica dve razlicice stvri. Kod Gibanice se nista ne savija, nego se kore umacu u fil od sira , jaja i kajmaka pa se slazu jedna do druge ( ne kao taj slagani burek - to je druga stvar, jedna je giba). Pita savijaca je isto sto i burek. Tu se kore razviju pa se fil stavi na kore i onda se tako nafilovana kora savije i onda redja u pleh, ili kako vi iz Bosne kazete tepsiju. :lol+:


Pa, sad. Šta je isto, šta je slično. Može biti isto po sastavu a ne po načinu pripreme, slaganja, može biti isti sistem slaganja, ali različita debljina kora, pa i način priprema kora. Nije isto savijanje kora iz radnje i razvlačenje kora tako da postanu provuidne, na kuhinjskom čaršavu, pa filovanje i savijanje i ređanje u spiralu.
Nema baš nekog pravila kako se gde prave pite, tu bar ima neograničenog prostora za improvizaciju.

#6 Cilemile

Cilemile
  • Members
  • 11,835 posts

Posted 14 November 2010 - 22:36

u turskoj je burek (točnije börek) i s mesom i sa sirom, ali bosanci valjda bolje znaju.

#7 Treba_da_se_cisti

Treba_da_se_cisti
  • Members
  • 458 posts

Posted 14 November 2010 - 23:14

Ima i burek bez icega. Jedan moj bivsi komsija, Hrvat iz Bosne ( konkretno Sarajeva) bi svaki put kad je nekom detetu rodjendan poveo diskusiju : sta je burek, sta pita, a sta gibanica :lol+:. I svaki put krene prica : "Sad cu ja tebi bona da objasnim sta je to pita. Kod vas u Srbiji..."

Edited by Treba_da_se_cisti, 14 November 2010 - 23:15.


#8 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 14 November 2010 - 23:41

u turskoj je burek (točnije börek) i s mesom i sa sirom, ali bosanci valjda bolje znaju.



Tako je Cile

#9 Starešina

Starešina
  • Members
  • 10,905 posts

Posted 15 November 2010 - 08:43

ja sam oduvek bio pregalac za prava bureka kao pite sa mesom,ali su mi vremenom objashnjene neke stvari.uostalom imate lep chlanak na vikiju http://sr.wikipedia....org/sr-el/Бурек

#10 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 15 November 2010 - 10:11

Zovi ga (ih) kako hoćeš, samo daj da se jede :lol+:

#11 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 15 November 2010 - 11:45

Burek je ono:

-shto se kupuje na kiosku
-shto je masno
-shto je umotano u papir
-shto se jede uz jogurt (chasha ili neprezaljeni tetrapak)
-shto izaziva meshani osjecaj zadovoljstva i blage muchnine od unesene masnoce
-shto se jede za doruchak ili nakon povratka iz nocnog provoda


Shta je unutra (osim ulja i testa) je potpuno nebitno i stvar je personal afiniteta.


PS Inache burek se pravilno zove: "Hey Bureche!"

#12 Skyglider

Skyglider
  • Members
  • 9,164 posts

Posted 26 November 2010 - 18:29

Burek je specijalitet bosanske kuhinje preuzet iz turske kuhinje (bur, tur.- savijati).


Pa nije samo bosanske, vec i nishke :lol+: Mislim da je cak i u Nishu napravljen prvi burek na prostorima ex-Yu (1498.), mada nisam bas 100% siguran u to.

A namerno sam napisao da je specijalitet nishke kuhinje, a ne srpske, jer sam probao burek od Subotice do Leskovca i samo je u Nishu onaj pravi.

Inace, od pre par godina u Nishu se svakog leta odrzava popularna manifestacija "Dani bureka", u narodu prozvana "Buregdzijada" :)

Dodao bih samo da je slicnost izmedju bureka i gibanice kao recimo izmedju jabuke i kajsije.

#13 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 29 November 2010 - 11:19

Pa nije samo bosanske, vec i nishke :lol+: Mislim da je cak i u Nishu napravljen prvi burek na prostorima ex-Yu (1498.), mada nisam bas 100% siguran u to.

A namerno sam napisao da je specijalitet nishke kuhinje, a ne srpske, jer sam probao burek od Subotice do Leskovca i samo je u Nishu onaj pravi.

Inace, od pre par godina u Nishu se svakog leta odrzava popularna manifestacija "Dani bureka", u narodu prozvana "Buregdzijada" :)

Dodao bih samo da je slicnost izmedju bureka i gibanice kao recimo izmedju jabuke i kajsije.

Gde nadjoše po vrućini da prave Buregdzijadu?

#14 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 07 December 2010 - 09:57

Pa nije samo bosanske, vec i nishke :lol+: Mislim da je cak i u Nishu napravljen prvi burek na prostorima ex-Yu (1498.), mada nisam bas 100% siguran u to.

A namerno sam napisao da je specijalitet nishke kuhinje, a ne srpske, jer sam probao burek od Subotice do Leskovca i samo je u Nishu onaj pravi.

Inace, od pre par godina u Nishu se svakog leta odrzava popularna manifestacija "Dani bureka", u narodu prozvana "Buregdzijada" :)

Dodao bih samo da je slicnost izmedju bureka i gibanice kao recimo izmedju jabuke i kajsije.

mnogo dobar burek pravi se i u Prokuplju

#15 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 07 December 2010 - 10:19

PS Inache burek se pravilno zove: "Hey Bureche!"


E nije nego RekBu,... jer RekBu daje ti krila :lol+: