Jump to content

Photo
* * * * * 1 votes

The Walking Dead

• Please log in to reply
1252 replies to this topic

#16 Black Dog

Black Dog
  • Members
  • 1,255 posts

Posted 16 November 2010 - 21:31

Jedini jebeni razlog zašto gledam zombije je - zombie feast sa posebno iritantnim likovima u glavnoj ulozi plus scene zombicida - tako da je scena sa tenkom totalno neiskorišćena (Alo bre, nalaziš se u ultimativnoj smrt-mašini i prvi instinkt ti je da - zbrišeš iz istog :lol+: - e pa, no fucking way - skapirao bi kako da ga pokrenem pa makar crko od gladi.. ) Drugo - onaj rasistički degen je bio zreo za gozbu al ne gospodin je otesterisao ruku i zbrisao u podzemlje - pa će verovatno da se osveti u nekoj od narednih epizoda.....
Počeli su da seru i otprilike se ne baš suptilno vidi namera producenata da naprave još jednu "pričajmo o osećanjima" bljuvotinu :) još samo fale napaljene tinejdžerke i par likova sa šiljastim zubima....

Žao mi je što sam otvorio topik - stvarno nisam očekivao ovakav treš.
Vaš BlackDog.

Edited by nevidljivi, 16 November 2010 - 21:38.

• 0

#17 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Members
  • 4,805 posts

Posted 16 November 2010 - 23:09

Zombiekalipsa je po definiciji treš, ali ipak može da bude dobar ili loš... ovaj ne obećava previše, ali dajem mu vremena. (A da je tenk imao goriva, verovatno ne bi stajao u gomili zombija sa svim vratima otvorenim :lol+: )

Inače, onaj pretesterisani valjda nije mogao da pobegne dole kroz zatvorena vrata... prilično je nejasno i zašto nije samo presekao onu tanušnu šipku, ali dobro. Cela ta epizoda valjda treba samo da "najavi" ono što će se dešavati sa Rickom mnooogo kasnije, ako serija poživi toliko.

Meni je bilo glupo kad mali Karl kaže mami da se ne brine za tatu, jer je on "toliko toga preživeo", pa ipak ih uvek nađe. WTF, idioti, tek je treća epizoda! U stripu klinac to kaže majci mnogo kasnije, kad je već video da mu je tata tough sonofabitch, pa to tamo i nosi neku snagu, ta izjava dečijeg poverenja. Ovde, na samom početku, je potpuno protraćena :)

Edited by The Ugliest Weenie, 16 November 2010 - 23:15.

• 0

#18 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Members
  • 4,805 posts

Posted 17 November 2010 - 11:32

Posted Image

:lol+:
  • 0

#19 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 22 November 2010 - 11:08

Zombiekalipsa je po definiciji treš, ali ipak može da bude dobar ili loš... ovaj ne obećava previše, ali dajem mu vremena. (A da je tenk imao goriva, verovatno ne bi stajao u gomili zombija sa svim vratima otvorenim :lol+: )

Zato je 50 cal. bio krcat municijom. Tako da je scena mogla da bude epic (za razliku pr. od onog zombimlata helikopterskim elisama iz '28 weeks later'), but whatever.

Nego taman sam pomislio za pilot da malo podseca na Jericho na trenutke, kad sledeci u kadru Lennie James :)
  • 0

#20 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Members
  • 4,805 posts

Posted 22 November 2010 - 18:43

Uh, meni četvrta epizoda odlična! Dinamično od starta do kraja, malčice jeftinog filozofiranja tipičnog za strip, ali taman. Plus što su proredili broj preživelih, što je uvek poželjno :lol+:

Twist sa latino gangbangers je bio simpatičan mada malo njanjav...
  • 0

#21 Kravica

Kravica
  • Members
  • 14,233 posts

Posted 22 November 2010 - 19:05

Uh, meni četvrta epizoda odlična! Dinamično od starta do kraja, malčice jeftinog filozofiranja tipičnog za strip, ali taman. Plus što su proredili broj preživelih, što je uvek poželjno :lol+:

da je malo bilo bi dobro
bolje epizoda od druge i trece ali i dalje jedino je prva on point u potpunosti
  • 0

#22 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 20,291 posts

Posted 23 November 2010 - 13:34

Da vidno bolja epizoda. Očigledno je da tek počinje priča da se zahuhtava. Ono što je problem, je da ima još samo dve epizode do kraja prve sezone.
  • 0

#23 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 19,564 posts

Posted 24 November 2010 - 13:42

Od samog početka se pitam šta rade one budale koje se igraju kampera u oblasti inficiranoj zombijima, pokolj mi je nekako bio "telefoniran" (doduše, tipovao sam na to da će zombiji da izrone iz jezera :lol+: ).

Mada moram da priznam da je bilo zadovoljavajuće brutalno. I nadam se da neće da za*eru u nastavku sa osnovama bontona u ophođenju sa zombijima: sad sve novoinficirane moraju da upucaju u vugla (da, uključujući i nesrećnu slavljenicu - sestru) i hoću da se to prikaže krajnje jasno i eksplicitno.

Isto tako, hoću da vidim preživjele kako u narednoj epizodi prave sklonište (tj. štekaju se u neku napuštenu zgradu koja je zatvorena sa svih strana) i "čiste" zombije u neposrednoj okolini istog. Tako naprosto mora da bude i bolje bi im bilo da ne eksperimentišu, pogotovo ne opet sa nekom sentimentalnom epizodom koja uključuje lament o prolaznosti čovjeka i nesvrsishodnosti borbe protiv više sile :)
  • 0

#24 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 20,291 posts

Posted 24 November 2010 - 14:48

Isto tako, hoću da vidim preživjele kako u narednoj epizodi prave sklonište (tj. štekaju se u neku napuštenu zgradu koja je zatvorena sa svih strana) i "čiste" zombije u neposrednoj okolini istog. Tako naprosto mora da bude i bolje bi im bilo da ne eksperimentišu, pogotovo ne opet sa nekom sentimentalnom epizodom koja uključuje lament o prolaznosti čovjeka i nesvrsishodnosti borbe protiv više sile :lol+:

:) ....

Ne znam baš da li će u sledećoj epizodi ili u sledećoj godini (očekujem epizodu gde će da oplaču, pa sahrane postradale, pa 40 dana, pa zadušnice, pa će tek onda da razmisle šta dalje)....
U svakom slučaju naći će "zgradu", nisi daleko od istine...
  • 0

#25 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,220 posts

Posted 24 November 2010 - 15:12

Mada moram da priznam da je bilo zadovoljavajuće brutalno. I nadam se da neće da za*eru u nastavku sa osnovama bontona u ophođenju sa zombijima: sad sve novoinficirane moraju da upucaju u vugla (da, uključujući i nesrećnu slavljenicu - sestru) i hoću da se to prikaže krajnje jasno i eksplicitno.

But, sestra je trajno mrtva, umrla od iskrvarenja. Da bi postala WD, mora da preživi ujed, dobije temperaturčinu i od nje mre, pa se posle vozdigne k'o Hesus.
  • 0

#26 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 19,564 posts

Posted 24 November 2010 - 15:15

:D ....

Ne znam baš da li će u sledećoj epizodi ili u sledećoj godini (očekujem epizodu gde će da oplaču, pa sahrane postradale, pa 40 dana, pa zadušnice, pa će tek onda da razmisle šta dalje)....
U svakom slučaju naći će "zgradu", nisi daleko od istine...

Bold: toga sam se i plašio, još jedna epizoda smorejšna, onda šesta ide neko ludilo gdje ih svo vrijeme juri 100 mElEona zombija i na kraju umaknu u neki štek (tvrđava? to bi već bila otvorena krađa iz world war Z :D ), i onda... pauza od X mjeseci do druge sezone... Uh, težak ovaj život nas zomboljubaca :lol+:

Inače, siguran štek je osnov preživljavanja zombokalipse... i što više oružja i da niko pokušava da hvata zombije da bi na njima eksperimentisao ili ih pripitomljavao... toliki ljudi izgiboše zbog toga :)
  • 0

#27 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 19,564 posts

Posted 24 November 2010 - 15:20

But, sestra je trajno mrtva, umrla od iskrvarenja. Da bi postala WD, mora da preživi ujed, dobije temperaturčinu i od nje mre, pa se posle vozdigne k'o Hesus.

Ne, ne, ne uvažavam, to je nagađanje. Možda je tako, a možda i ne. U uslovima zombokalipse ljudi nisu nikad dovoljno oprezni, tako da insistiram na tome da je headshot jedna neminovnost :lol+:
  • 0

#28 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 20,291 posts

Posted 24 November 2010 - 15:46

Kako onda objašnjavaš onu na pola pojedenu iz prve epizode?
  • 0

#29 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,220 posts

Posted 24 November 2010 - 16:07

Kako onda objašnjavaš onu na pola pojedenu iz prve epizode?

Hm... :lol+:...
  • 0

#30 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 20,291 posts

Posted 24 November 2010 - 16:33

Hm... :lol+:...

Meni je pala morbidna misao da su jeli lagano (tj. mezetili), tako da nije umrla od toga, nego od virusa :)
  • 0