Jump to content


Photo
- - - - -

Zašto ste na forumu?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
282 replies to this topic

#256 gushteraj

gushteraj
  • Members
  • 3 posts

Posted 12 October 2014 - 00:57

Da li je važnije zašto sam ja na forumu, ili zašto je Dragana Mirković na televiziji na čijem sam ja forumu? Ili smo, u stvari, Dragana i ja podjednako važni?

#257 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 12 October 2014 - 02:07

Da li je važnije zašto sam ja na forumu, ili zašto je Dragana Mirković na televiziji na čijem sam ja forumu? Ili smo, u stvari, Dragana i ja podjednako važni?

Sjajno pitanje. Zapravo dobrim delom zadire u samu srz problema sa medijima u Srbiji, koji neki politikanti smatraju cenzurom, a koja bi se daleko bolje mogla opisati kao idiotizam. 



#258 Darth Revan

Darth Revan
  • Members
  • 3 posts

Posted 31 January 2015 - 14:36

Дошао сам да видим има ли наде за моју некада омиљену телевизију, или бар да видим да ли има још оних који би се сложили са мном.
Пре десет година, када сам био клинац, уживао сам у цртаћима на Б92, а викендом сам једва чекао да гледам Бафи. Када сам био мало старији, читао сам о историјском значају ове телевизије, о њеној улози у рушењу Слобе и о људима који су телима бранили телевизију од гашења. Жалосно, али већи део жоје генерације нема појма о томе.
Погодило ме је оно што се касније дешавало на Б92 - "Велики брат", повећан рекламни простор и уопште комерцијализација и упропаштавање некада савршене телевизије, које се последњих месеци приводи завршној фази.
Недостаје ми стари, црвени лого, недостаје ми "Утисак", "Инсајдер", "Миле против транзиције", стари сајт... Мислим да целој Србији недостаје квалитетан медиј који ће бити противтежа шунду и мраку повампирених деведесетих.

Edited by Darth Revan, 31 January 2015 - 14:36.


#259 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 02 February 2015 - 15:24

Дошао сам да видим има ли наде за моју некада омиљену телевизију, или бар да видим да ли има још оних који би се сложили са мном.
Пре десет година, када сам био клинац, уживао сам у цртаћима на Б92, а викендом сам једва чекао да гледам Бафи. Када сам био мало старији, читао сам о историјском значају ове телевизије, о њеној улози у рушењу Слобе и о људима који су телима бранили телевизију од гашења. Жалосно, али већи део жоје генерације нема појма о томе.
Погодило ме је оно што се касније дешавало на Б92 - "Велики брат", повећан рекламни простор и уопште комерцијализација и упропаштавање некада савршене телевизије, које се последњих месеци приводи завршној фази.
Недостаје ми стари, црвени лого, недостаје ми "Утисак", "Инсајдер", "Миле против транзиције", стари сајт... Мислим да целој Србији недостаје квалитетан медиј који ће бити противтежа шунду и мраку повампирених деведесетих.

 

 

i meni kao i tebi nedostaje milosevic i tv sadrzaji koji podsecaju na njega

 

bez crtaca, utiska, mileta ...pa ko i kako da vidi zvezde na kraju svetla u mraku povampirenih devedesetih...

ko da razgrne mracni plast i proviri ispod...ko sme da kaze da li je mrak ili magla...ili je dim...

 

ko smo i zasto zivimo...

 

ali, ono, tako mi je prazno u dusi, pazi bila sam djevojcica a sada sam velika...

zasto sve tezi promeni a onda i nestanku? moze li malo vecnosti i istosti?

 

 

ako nista, dajte nam makar

Zamjeo ih Vjetar



#260 Darth Revan

Darth Revan
  • Members
  • 3 posts

Posted 07 February 2015 - 08:59

Нема Милошевића, али ту је Вучић. Разлика је у томе што је сада потпун медијски мрак, Б92 више није оно што је била, а народ више нема енергије, убила га апатија и општа депресија.

#261 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 07 February 2015 - 13:01

Zamjeo

 

zàmesti (što) svrš. 〈prez. zamètēm, pril. pr. -ēvši, imp. zamèti, prid. rad. zàmeo/zàmela ž, prid. trp. zamèten〉

1) zatrpati, zavijati (o snijegu)

2) metenjem skloniti ukraj

3) pren. netragom izbrisati; odnijeti [zamesti tragove sakriti ono što može biti dokaz]

 

izvedeni oblici

zameo sam

zameo si

zameo je

zameli smo

zameli ste

zameli su



#262 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 07 February 2015 - 16:13

Da li samo ja primecujem da je u poslednje vreme na forumu prava poplava balkanskih poliglota u pokusaju? Bas se dobrih bisera moze naci, ali je mani zanimljivije pitanje - sta ce im to i zasto to rade?



#263 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 07 February 2015 - 20:08

I meni je zanimljivo zašto se na forumu lajkuju postovi onih koji posle bivaju trajno banovani?

Da li je u pitanju autocenzura onih koji iščekuju promenu političkog usmerenja foruma?



#264 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 07 February 2015 - 20:38

  :lol+:

 

na jednoj temi, sad se ne secam kojoj, napisala sam: vjolim i ja vjas, izgleda tako se to niti kaze niti pise..no,

 

to je balkanpoliglotiziranje iz zabave...ako ne smeta nikome, nastavila bih u tom ritmu kad god me taj ritam uhvati

 

 

zjameo ih vejtar (necu da vam prevedem) !



#265 Realanskroz

Realanskroz
  • Banned
  • 459 posts

Posted 02 March 2015 - 16:41

Zato da ljudi procitaju ovde i poneku pametnu...



#266 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 03 March 2015 - 12:43

Zato da ljudi procitaju ovde i poneku pametnu...

 

 

:rotflmao:  :rotflmao:

 

 

Tesla, Dositej i Mandela, 3 u 1



#267 Realanskroz

Realanskroz
  • Banned
  • 459 posts

Posted 03 March 2015 - 16:36

Fanđo, ne moraš na svakoj temi da mi repliciras...



#268 umaStriborova

umaStriborova
  • Members
  • 11 posts

Posted 05 March 2015 - 02:18

pokušavam da nadjem sagovornike i olakšam dušu



#269 kajzerica

kajzerica
  • Members
  • 136 posts

Posted 05 March 2015 - 21:06

Zato što ovde obitava više inteligentnih oblika života nego u mom RL okruženju.



#270 :~))

:~))
  • Members
  • 571 posts

Posted 05 March 2015 - 22:56

Zato što ovde obitava više inteligentnih oblika života nego u mom RL okruženju.


ha, ha, dobro si rek'o .... :-) :-D
sličan slučaj.....

Edited by :~)), 05 March 2015 - 23:00.