Jump to content


Photo
- - - - -

Skijanje 14/15


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
58 replies to this topic

#31 NadjaM

NadjaM
  • Members
  • 1,023 posts

Posted 07 September 2012 - 00:23

Hvala!
Lepe slike,divni pejzazi.
Idemo kolima,pa gledamo nesto da je sto blize Beogradu.Shopping mi nije bas bitan a ima i neki outlet posle Trsta na auto-putu(zaboravila sam kako se zove),pa mozda tu svratimo.Vise pitam za mesta jer volim uvece malo da prosetam a da je ambijent onako,bas planinski i da ima po neki restorancic i tako... :)
Druga opcija nam je skijaliste Adamello ski,mesta Passo Tonale i Ponte di Legno.Za ovo drugo selo su nam rekli da je prelepo.
Znas li nesto o tome?

#32 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 07 September 2012 - 06:44

Hvala!
Lepe slike,divni pejzazi.
Idemo kolima,pa gledamo nesto da je sto blize Beogradu.Shopping mi nije bas bitan a ima i neki outlet posle Trsta na auto-putu(zaboravila sam kako se zove),pa mozda tu svratimo.Vise pitam za mesta jer volim uvece malo da prosetam a da je ambijent onako,bas planinski i da ima po neki restorancic i tako... :)
Druga opcija nam je skijaliste Adamello ski,mesta Passo Tonale i Ponte di Legno.Za ovo drugo selo su nam rekli da je prelepo.
Znas li nesto o tome?


Nema na čemu.

Passo je verovatno drugi najružniji centar u Italiji (prvi je Sestriere) a skijanje je u odnosu na Tre Valli mnogo lošije. Jedna vertikalna crna pista, pola centra su šleperi za decu i dve dugačke lepe crvene piste. Poljaci, Rusi, Česi/Slovaci. Redovno prolazim autom preko Passo di Tonale a Ponte di Legno je u rupi ispod Passa. Jeste lepo mestašce, ali da je neko otkidanje, nije. Falcade je lepši gradić. Preporučujem Falcade, ski pas Dolomiti SuperSki. Dve godine uzastopno je bilo prvenstvo Italije u alpskom skijanju na Passo San Pellegrino, vredi videti i skijati se tamo. Jeste skuplje, ali vredi svaki (euro)cent što platiš.

Mi smo odseli u Hotelu Stella Alpina u Falcade, polupansiom za manje od 50 ojrića, čisto, velike sobe, ski depo, klopa da se rasturiš, jednostavno standard Dolomiti. Žičara jedna stanica ski busom ili 3min autom. Mislim čak i da ima ski depo kod žičare, što obično košta do 10 ojrića dnevno, ali je izvrsna stvar, prošetaš se pre i posle skijanja, možeš da popiješ popodne (Apres Ski B-) ), ne guraš se u autobusu i ne tražiš parking svaki dan.

Posted Image

edit - restorančića ima, ali posle celodnevnog skijanja i večere u hotelu, bićeš zadovoljna da popiješ Aperol u hotelskom baru u trenerci i padaš u krevet, garantovano.

Edited by alberto.ascari, 07 September 2012 - 06:59.


#33 NadjaM

NadjaM
  • Members
  • 1,023 posts

Posted 07 September 2012 - 15:53

Odlicne informacije.Ipak je najbolje cuti stvari iz prve ruke.
I meni se nekako cinilo da je u Falcadeu bolje za nas,tako da ce odluka verovatno prevagnuti na tu stranu.

#34 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 15 December 2012 - 23:38

Stubaier Gletscher, izveštaj sa zakašnjenjem od tri nedelje. Imam samo jednu sliku iz telefona, neposredno posle izlaska iz kabine na najvišem bodu, Top of Tirol, pogled na jugoistok, negde tamo se vidi i Marmolada.

 

IMG00329-20121125-1434_zps0c23772d.jpg

 

Skijanje 25. i 26. novembra, prvi dan izuzetno lepo vreme i prepune staze ljudi, drugi dan vreme kao na slici i mnogo manje ljudi. 27. sam već pio kafu u Innsbrucku a kolega koji je još par dana ostao se skijao 2 sata, sledeći dan nisu ni bili na stazi zbog magle a poslednji dan se u vejavici polupao i iščašio zglob. Typische österreichische wetter, ne omane nikad <_< . Za novembar sasvim dobro skijanje, ali u sezoni u životu ne bih ovde došao. Odseli smo u istom hotelu kao i španska repka na OJRU 2008 (Milderer Hof hotel, Neustift in Stubaital), sve 1A, sobe, wellness, klopa, ali relacija hotel - vrh piste od sat i 15min do sat i po. Piste većinom OK, tu i tamo led, nije bilo mnogo novog snega pa se vozilo bogami i malo po glečeru. Sve u svemu, prva runda OK.

 

Stubai-Glacier_pistemap.jpg



#35 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 20 January 2013 - 10:59

Na kraju ipak Trevalli, ide se u februaru. U stvari smo tamo bili samo jedan dan od tri koje smo tada proveli u Falcade, a ćerka nije bila tada sa nama. Ako dosadi, blizu je Passo Role, San Martino di Castrozza, Civetta.....

 

trevalli.jpg

 

Falcade%20-%20Tre%20Vallii-s%C3%ADel%C3%


Edited by alberto.ascari, 20 January 2013 - 11:07.


#36 Veliki Kosta

Veliki Kosta
  • Members
  • 26 posts

Posted 16 February 2013 - 14:09

da li je neko bio skoro u makedoniji u nekom od ski centara, zanima me kakve su staze i infrastruktura



#37 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 02 March 2013 - 19:11

Od 10. do 17. februara smo bili u Falcade. Hotel San Giusto, 80% Italijani, 20% Poljaci, smeštaj onako, ali čisto i toplo, klopa razbijanje a zabava loodilo, 6 animatora Italijana, šou program svaki dan. Bez obzira što ne razumem skoro ništa italijanski, smejao sam se kao lud. Humor ne zna ni jezik ni granice. Skijanje jedno od najboljih do sada, Toliko je palo novog snega, da sam prvi put u životu doživeo u Dolomitima da su na pola dana isključili žičare, što je bilo baš na maškare, 12. februara, tako da smo išli u Cortinu na proslavu/karneval. Skijanje je bilo na terenima  Falcade, Passo San Pellegrino, Moena/Alpe Lusia i jedan dan Civetta. Sve izvrsno, samo kratko, za Uskrs se mora ići opet, ovog puta najverovatnije Kronplatz, tamo je sneg siguran, a i nismo bili već dve ili tri godine, treba da se obnovi gradivo.



#38 skislopes

skislopes
  • Members
  • 2 posts

Posted 29 January 2014 - 12:47

Citala sam malo ove komentare ali nisam nasla ono sto me zanima, pa da pitam :) 

 

Ove godine planiramo drugu nedelju marta (8-15.3.) da idemo na Kronplatz. 

Ja sam bivsi takmicar a decko skija osrednje...

 

Kakva je situacija sa guzvom na stazama tada? 

 

Pretpostavljam da ima snega posto je vrh sezone....? Kakvo je vreme tada...?

 

Isli bismo kolima preko Austrije, peugeot 206 i peugeot 207, kakva je situacija sa zaglavljivanjem u putu itd...?

 

Moze li neko da napravi paralelu sa Banskim? Posto tamo dolaze i bahate se uglavnom svedjani i makendonci, ukocih se gledajuci da me ne pokosi neka drogirana budala  :)



#39 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 29 January 2014 - 23:03

Na Kronplatzu sam bio bar 10 puta. Fantastična infrastruktura, prekrasne piste, moderne žičare, inovacije svake godine, masa restorana, veliki parkinzi, pristup sa tri strane planine, vreme skoro uvek stabilno, ali..... Prestali smo da idemo na Kronplatz pre jedno 3 ili možda i već 4 godine samo iz jednog razloga, zbog gužve. Ima u poslednje vreme na pistama puno pijanih Rusa, uvek opasnih Holandjana i ostalih ravničarskih naroda, neodgovornih roditelja svih nacija, koji uče četvorogodišnju decu skijanju na Olangu, na jako brzoj crvenoj pisti koja ima nekoliko "hangova", gde voziš možda brzinom od +-70km/h i ne vidiš šta je ispred tebe. Prošle godine smo bili ipak samo na 4 dana za Uskrs, ali pored sve gužve, još je i vreme bilo totalno loše - magla, kiša, pa 20cm teškog novog mokrog snega, totalni promašaj. Bio sam na Kronplatzu za Novu godinu, u januaru, februaru, martu, za Uskrs, jedne godine čak negde oko 17. aprila smo se skijali uzgred tada je bio fenomenalan sneg, svež i suv, ali gužva je bila uvek, sa svakom sledećom godinom sve veća. Nema u Dolomitima modernijeg i bolje opremljenog centra nego što je Kronplatz, volim ja njega jako i sve je to OK, ali sigurno neću ići tamo neko vreme.

 

Bilo koja subota na bilo kom pravcu prema Alpima/iz Alpa je masakr što se tiče saobraćaja. Ne znam tačno kako se ide iz Srbije, pretpostavljam Maribor, Graz, Lienz, Toblach, to je možda malo manje opterećeno nego kad ja idem preko Münchena i Innsbrucka, ali računaj, da se svake subote premešta trećina Evrope Automobilima.

 

Za BG ne znam, nisam bio.

 

PS - preporučujem ti da dečka ostaviš na plavim pistama prvi dan, Sonne, Marchner, spust u San Vigillio a drugi dan ga pusti na Olang, kad se malo navikne. Ti idi na Sylvester i Hernegg, na južnoj strani izvrsna kratka slalomska staza Pre da Peres, i naravno Erta i Piculin. Mada Olang mi je ipak najjači, ja više volim crvene nego crne.

 

 

Lepo se provedite.


Edited by alberto.ascari, 29 January 2014 - 23:52.


#40 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 29 January 2014 - 23:07

P1010139_zpsb2be3365.jpg

 

PC290032_zps7f9959a8.jpg

 


PC290031_zpsa15a60b2.jpg

 

 

Falcade, za Novu godinu. Idemo opet u februaru.


Edited by alberto.ascari, 29 January 2014 - 23:08.


#41 skislopes

skislopes
  • Members
  • 2 posts

Posted 30 January 2014 - 17:36

Hvala puno!

Kakve su cene hrane u restoranima?

Gde bi preporucio smestaj?

Nismo jos nista definitivno odlucili, pa gde bi preporucio da se ide jos tako pocetkom - sredinom marta negde blize Srbiji?

Naravno budzet nam je skroman, i do sad smo gledali apartmane :D

#42 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 30 January 2014 - 22:13

Hvala puno!

Kakve su cene hrane u restoranima?

Gde bi preporucio smestaj?

Nismo jos nista definitivno odlucili, pa gde bi preporucio da se ide jos tako pocetkom - sredinom marta negde blize Srbiji?

Naravno budzet nam je skroman, i do sad smo gledali apartmane :D

 

Nema na čemu.

 

Na pisti košta glavno jelo 6 do 10€, pivo 4 - 5€, kafa oko 2€, štrudla 3 - 5€, flašica vode 2€.

 

Smeštaj oko Kronplatza je generalno skup, polupansion počinje negde na 50€ pa ide i do 110€ u 4* hotelima u Raischachu. Možda neki pansion u San Vigilliu, ili naći nešto u nekim selima iza Brunecka, prema Anterselvi, ali to je, računaj ako uletiš u gužvu i više od pola sata ski busom. Probaj hotel Am Anger u Stefansdorfu, taj je bio jeftiniji malo, bio sam i tamo dva tri puta. Ništa posebno, ali velike i čiste sobe, obilna klopa i samo jedna stanica javnim ski busom na donju stanicu žičare u Raischachu.

 

Šta je dobro za skijanje bliže Srbiji ne znam, ja nisam u Srbije više od 20 godina, a idem većinom u Dolomite. U Austriju idem na skijanje samo kad moram ;) . Čuo sam da je dobar Nassfeld, ali tamo nisam bio. Ali kad dodješ do Nassfelda, već možeš i na Kronplatz. Mada, sad mi je palo na pamet, od prošle godine su povezani Alta Pusteria (Monte Elmo), Kronplatz i Valle Isarco ski vozom, voziš se besplatno na ski pas, a to je nekih 20tak minuta, max pola sata puta izmedju tih centara, pa bi možda moglo nešto da se nadje na Elmu, verovatno jeftinije nego na Kronplatzu.

 

Izvini, mešam italijanske i nemačke nazive, ali shvatićeš o kojim mestima / ski centrima pišem.



#43 Cilemile

Cilemile
  • Members
  • 11,835 posts

Posted 03 February 2014 - 16:57

kronplatz u martu mi se čini malo prekasno, s obzirom na relativno malu nadmorsku visinu (2275 m). neke staze nakon podneva postaju užasno raskvašene (olang) ili zaleđene uz nanose vlažnog snijega sa strane (sylvester). ali opet budući da su dulji dani, može se krenuti ranije... i popodne se držati viših staza.



#44 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 26 March 2014 - 22:09

Prošli vikend, petak i subota sam bio u Schladmingu.

 

PanoramaSportreg_09-10_auflage2%281%29.j

 

Iskreno, jedino na Planai - Schladming nisam skijao, u petak sam bio na Reiteralmu i Hochwurzenu a u subotu na Hauser Kaiblingu. Moram da priznam, iako ne volim skijanje u Austriji, ovo je bilo izvrsno. Doprinelo je tome i vreme, bilo je skoro 20°C i fantastično pripremljene piste koje su izdržale skoro ceo dan. Ovaj (četvoro)centar je dosta nisko, od 750 do 2000mnm, ali piste su na severnoj strani, što je dobro za prolećno skijanje. Pravo otkriće za mene su bile dve FIS piste, jedna na Reiteralmu (mislim muški GS) a apsolutno ludilo mi je bila žensak SG FIS pista na Hausu, uprkos tomu, da silazi skroz dole u dolinu na svega 750mnm, dosta je u senci i sneg je bio fantastičan. Malo zaledjena rano ujutro, alo oštra, dobro nabrušena ivica, rešava sve probleme.

 

Evo i par slika

 

Pozdrav od AA sa vrha Reiteralma

 

P3210027_zps0f7839b6.jpg

 

 

Donja stanica žičare, apres ski

 

P3210045_zpscc94aa39.jpg

 

 

Hochwurzen, gornja stanica žičare

 

P3210042_zpsa5142011.jpg

 

 

Hauser Kaibling, donja stanica žičare

 

P3220046_zpsf881168c.jpg

 

 

Hauser Kaibling, desno je ženska SG FIS pista (crna 1A), fantastična!!

 

P3220047_zpsc5f5995f.jpg

 

 

Najviši bod, oko 2020mnm, u pozadini Planai

 

P3220052_zps44be4dba.jpg

 

 

 

Hauser Kaibling, na kraju ove piste je žičara na Planai

 

20140322_121451_zps642203ce.jpg

 

 

Hauser Kaibling, temperatura u pola tri popodne

 

P3220057_zps1da3a4ec.jpg


Edited by alberto.ascari, 26 March 2014 - 22:12.


#45 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 04 January 2015 - 22:42

DakleM, velika dilema.

 

Ja bih hteo na Monte Civetta, a žena opet u Falcade / Passo San Pellegrino. Volim ja i to, (volim Dolomite bilo gde, da me bace iz helikoptera, svejedno mi je gde bih pao), ali radije bih na Civettu. Bliže mi je Cortina, da se ode jedan dan, eventualno Arabba, pa na Sellu.

 

Termin poslednja nedelja u februaru.