Jump to content


Photo
- - - - -

Skijanje 14/15


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
58 replies to this topic

#1 amy_w

amy_w
  • Members
  • 179 posts

Posted 18 October 2010 - 15:42

Volela bih da podelite dosadasnja iskustva iz inostranih ski centara, Italije i Francuske posebno.
Sta se pokazalo kao najbolji odnos cene/kvalitet (staza, ski pasa, smestaja i duzine klackanja)

U prevodu, gde vam je bilo vr' brate!?

#2 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 18 October 2010 - 21:15

Volela bih da podelite dosadasnja iskustva iz inostranih ski centara, Italije i Francuske posebno.
Sta se pokazalo kao najbolji odnos cene/kvalitet (staza, ski pasa, smestaja i duzine klackanja)

U prevodu, gde vam je bilo vr' brate!?



Ciao, o Dolomitima možemo CileMile i ja da ti napišemo mali vodič, CM još da doda i Austriju (ja tamo idem samo kad moram :) ), za Franju ne znam, nisam nikad bio i ne privlači me.

Ića rulez!

Bilo bi lepo da se zapati ovaj pdf.

#3 amy_w

amy_w
  • Members
  • 179 posts

Posted 19 October 2010 - 08:50

Ciao, o Dolomitima možemo CileMile i ja da ti napišemo mali vodič, CM još da doda i Austriju (ja tamo idem samo kad moram -_- ), za Franju ne znam, nisam nikad bio i ne privlači me.

Ića rulez!

Bilo bi lepo da se zapati ovaj pdf.


E super! Nadam se da ce se zapatiti..

Ja se nesto dvoumim ove god izmedju Livinja i Val Thorensa. Za VT sam cula da je skijanje jako dobro, tj. nema sindroma treceg dana kao na Kopu, kad prosto vise ne znas gde da skijas. :)

Za Livinjo kazu da je simpa gradic, nemam bas info o stazama ali kazu da je tamo ipak bolje ici kolima.

#4 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 25 October 2010 - 23:12

Livigno

Što se tiče Italije, za mene je zakon Dolomitisuperski.

Luksuzno skijanje.

Posted Image

#5 Radak

Radak
  • Members
  • 37 posts

Posted 12 November 2010 - 15:52

ljudi, ja vec godinama sa drustvom idem na Kop. Vidim da su postavili dve nove staze i zicaru pa ce biti kuuul :)))

#6 Delester

Delester
  • Members
  • 7,263 posts

Posted 13 November 2010 - 10:14

madonna di campiglio
cortina d'ampezzo
iskrena preporuka

#7 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 13 November 2010 - 22:59

madonna di campiglio
cortina d'ampezzo
iskrena preporuka



Madonna je postala u poslednjih nekoliko godina dosta rusko - poljska, pogotovo odkad su spojeni ski centri Folgarida / Marileva sa Madonnom. Za Ruse nije ništa skupo, a Poljaci (u manjoj meri Česi i Slovaci) odsedaju na drgoj strani, čak i u Peju i dolaze na skijanje u Madonnu. Ponašaju sa tako kako su navikli. Nema ništa opasnije od pijanog skijaša na pisti.

Cortina još uvek odoleva.

#8 Cilemile

Cilemile
  • Members
  • 11,835 posts

Posted 14 November 2010 - 20:50

da potvrdim ascarijeve tvrdnje - i meni su dolomiti superski najbolji izbor, i cijenom i kvalitetom, i vjerojatno i ove zime idem tamo.

prošle sezone sam bio u val gardeni - oko 180 km povezanih i super održavanih staza, stvarno odlično.

za kraća vikend skijanja dobra su i mjesta na zapadu italije - courmayeur, gressoney, bardonecchia... staze možda nisu tako dobro uređene kao u dolomitima, ali sve u svemu nije loše. courmayeur je u podnožju mont blanca, što ga čini malo posebnijim.

val thorens je još i veći, divljiji, ali meni nekako ne odgovara takav stil planinskog resorta. više volim živa sela i gradiće.

što se austrije tiče tu je sve cakum pakum, uglavnom sam se muvao po skijalištima južno od salzburga (flachau, bad gastein, schladming, bad kleinkirchheim) i tu stvarno nema nikakvih zamjerki. mnogi preporučuju vorarlberg i zapadni tirol na krajnjem zapadu austrije (lech, zürs, st. anton), doći će i to na red.

#9 Delester

Delester
  • Members
  • 7,263 posts

Posted 14 November 2010 - 21:50

Madonna je postala u poslednjih nekoliko godina dosta rusko - poljska, pogotovo odkad su spojeni ski centri Folgarida / Marileva sa Madonnom. Za Ruse nije ništa skupo, a Poljaci (u manjoj meri Česi i Slovaci) odsedaju na drgoj strani, čak i u Peju i dolaze na skijanje u Madonnu. Ponašaju sa tako kako su navikli. Nema ništa opasnije od pijanog skijaša na pisti.

Cortina još uvek odoleva.

slazem se da ih ima mnogo i malo su pocheli da idu na zivce, medjutim sadrzaj ovog centra je odlican, veliki broj staza za svaki nivo skijashkog umeca, savrsheno su uredjene, hrana na stazama fantastichna itd. Nekoliko puta sam tamo bila na skijanju i nikada staze nisu bile opterecene, mada to dosta zavisi od perioda i nivoa skijashkog umeca kojim se raspolaze, te staza kojima se vozi. Crne staze su san snova tamo, opterecenje je neprimetno.
Sto se tiche pijanih skijasha zaista ni jednog tamo videla nisam (mada pretpostavljam da je ta pojava svuda zastupljena u odredjenoj meri, prosto je kao i u zivotu neizbezna), ali recimo na Kopu se "skija" sa kuvanim vinom u jednoj ruci i tamo sam imala sitacija da jedva vadim zivu glavu zbog svakakvih nacirkanih budaletima ili kraljeva koje je najbolji drug prvi put doveo da skijaju i to pravo na crnu stazu.

Cortina odoleva zbog cena, malo drugachija fela dolazi tamo...
Moja preporuka je Madonna iako je Cortina ozbiljnijii centar, daleko zahtevniji u svakom smislu.
Ove godine idem u Austriju, pisem iskustva kad se vratim.

Edited by Delester, 14 November 2010 - 21:52.


#10 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 14 November 2010 - 22:43

Moj glavni problem što se tiče skijanja je da mi žena radi u školi, što znači, može da se ide samo za raspust i praznike, tj. kad je najskuplje (Božić, Nova Godina i Uskrs) i istovremeno najpretrpanije na planinama. Do penzije, a posle videćemo...

Možda za novu godinu na Paganellu, još nisam odlučio. Ne ide mi se na Kronplatz, iako ga jako volim, baš zato što je prepun za praznike, od takvog skijanja ništa nemaš. Išao bih na Civettu, ali taj komfor je daleko iza jačih Dolomiti Superski centara. Nije isto kad sediš u decembru na -14°C 14 minuta na otvorenoj žičari, ili u grejanoj kabini. Za Uskrs mi je to svejedno, to je već preko dana 0 ili +5°C.

Inače, fascinacija crnim pistama i trkačkim cipelama sa flexom 120 mi nije jasna. I jedno i drugo je na 60min. dnevno, max. Najjače je skijanje na crvenim od 3 do 5 km.

Edited by alberto.ascari, 14 November 2010 - 22:45.


#11 Delester

Delester
  • Members
  • 7,263 posts

Posted 14 November 2010 - 23:05

bila sam na kronplatzu, pa tamo skija cela ljubljana. dobar je, ali to je bukvalno mravinjak josh od decembra, tamo je bilo "okreci se sine" nisam se osecala lagodno uopshte
gde si imao situaciju manifesta fascinacije fleksom koji zaustavlja krv u venama i crnim stazama? osim ako se ne druzis sa nekim demo timom i sl :lol+:

#12 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 14 November 2010 - 23:32

bila sam na kronplatzu, pa tamo skija cela ljubljana. dobar je, ali to je bukvalno mravinjak josh od decembra, tamo je bilo "okreci se sine" nisam se osecala lagodno uopshte
gde si imao situaciju manifesta fascinacije fleksom koji zaustavlja krv u venama i crnim stazama? osim ako se ne druzis sa nekim demo timom i sl :lol+:



Imam par drugara koji mere čiji je flex veći (patka duža :) ). Zato pišem.

Znaš Kronplatz, ako je dobar sneg, Sylvester je idealan max 3 puta izmedju 10 i 12 pre podne, i naravno, popodne, po sumraku već, lagano kad se silazi u K1 na apres ski, na weizen ili williams, prema izboru. Erta je fantastična, Pre da Peres isto, a Piculin je posle prvog vertikalnog dela fenomenalna staza. Ipak, Olang rulez!!

Ybš pare, sutra tražim rezervaciju za NG :D

#13 Delester

Delester
  • Members
  • 7,263 posts

Posted 15 November 2010 - 11:12

da li si bio u st. antonu?
ja ove godine idem u kitzbuhel

#14 Cilemile

Cilemile
  • Members
  • 11,835 posts

Posted 15 November 2010 - 15:40

Imam par drugara koji mere čiji je flex veći (patka duža :lol+: ). Zato pišem.

Znaš Kronplatz, ako je dobar sneg, Sylvester je idealan max 3 puta izmedju 10 i 12 pre podne, i naravno, popodne, po sumraku već, lagano kad se silazi u K1 na apres ski, na weizen ili williams, prema izboru. Erta je fantastična, Pre da Peres isto, a Piculin je posle prvog vertikalnog dela fenomenalna staza. Ipak, Olang rulez!!

Ybš pare, sutra tražim rezervaciju za NG :)



prema svemu sudeći ne gine mi kronplatz, barem par dana na početku godine (5-9.1.). yebiga, ne ide se ni meni u mravinjak, ali ide mi neko poveće društvo tada, pa ću im se pridružiti.

nisam tamo bio već nekoliko godina, ali nešto se ne sjećam erte - je li to neka nova staza? olang je ok ako je dovoljno hladno. čim je malko toplije u podnožju je skijanje na vodi.

pravo skijanje tek slijedi krajem 2. ili početkom 3. mjeseca, još samo da odlučim gdje.

#15 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 15 November 2010 - 22:39

da li si bio u st. antonu?
ja ove godine idem u kitzbuhel



Nisam, Cile je expert za MŠE. Ja samo popijem kafu i kupim vinjetu na OMV u Kufsteinu i za 45min sam u Italiji, u Austriju samo kad se mora :lol+:


prema svemu sudeći ne gine mi kronplatz, barem par dana na početku godine (5-9.1.). yebiga, ne ide se ni meni u mravinjak, ali ide mi neko poveće društvo tada, pa ću im se pridružiti.

nisam tamo bio već nekoliko godina, ali nešto se ne sjećam erte - je li to neka nova staza? olang je ok ako je dovoljno hladno. čim je malko toplije u podnožju je skijanje na vodi.

pravo skijanje tek slijedi krajem 2. ili početkom 3. mjeseca, još samo da odlučim gdje.


Erta je u San Vigiliu, na istočnoj strani iznad sela. Kratka, možda 1500m, počinje na 2/3 planine. Kad izadješ kabinom iz San Vigilia na vrh i vratiš se nazad, dodješ na raskrsnicu, pravo dole ispred tebe je Erta 40, desno je crvena Piz de Plaies 41.