Jump to content

Photo
- - - - -

Homeopatija - alternativa ili prevara?

• Please log in to reply
449 replies to this topic

#16 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 29 September 2010 - 20:16

nazalost po nju, englezi su bas prvi opovrgli dejstvo homeopatije

Hm. Pa nema džabe engleska kraljevska porodica u svom lekarskom timu i homeopatu.

Spoiler! --Click here to view--

#17 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 29 September 2010 - 20:45

Hm. Pa nema džabe engleska kraljevska porodica u svom lekarskom timu i homeopatu.

pa naravno da nema dzabe, ko jos radi za dzabe? :)

ali sta ces bolji argument od: ako je dobro za ENGLESKU kraljicu.... -_-

#18 Eddard

Eddard
  • Members
  • 3,825 posts

Posted 29 September 2010 - 20:56

Ove lekovite supstance su u tolikoj meri razblažene da više nemaju nikakva toksična dejstva.

A bogami ni lekovita...

#19 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 29 September 2010 - 21:07

A bogami ni lekovita...

Na homeopatskom pregledu može da vam se desi da uopšte ne pričate na temu: “žiga me ovde, trne mi ono, koči mi se ovo, ne mogu da udahnem” …nego o tome kako se osećate zbog toga što Ga niste videli mesecima, što osećate od samog početka da je On taj, iako je teški psihopata, edipovac, kompleksaš, itd, što ste “raskinuli" sa drugaricom za koju biste dali bubreg pre nego što vas je mučki izdala, o tome što u poslednje vreme pijete mnogo vode, jedete ili ne jedete slatko, osećate se usamljeno iako je 1000 ljudi oko vas i tome slično, loše spavate, ružno sanjate, znojite se ili ne... Dakle, kao na terapiji za dušu, a lečite telo (+dušu i emocije).

:)

genijalno!

#20 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 29 September 2010 - 21:29

A bogami ni lekovita...

Nema, nema. Mozda ima samo placebo efekat, ali moj najbolji drug nakon sto je sve od lijekova probao, ali sve bash sto su mu u Holandiji davali i obavio sve moguce pretrage, cak radio i na odmoru u Zagrebu, na kraju ocajan od strasnih napada glavobolje kad se sav izoblici i ne funkcionishe probao na kraju i homeopatiju. I ''udari'' turu jedno 20-ak dana, a poslije toga su mu napadi jako rijetki i prolazi i bez tableta. I drzi ga po jedno godinu otprilike i sve tako. Sta je da je, ubleha (mambo-jambo) ili ne, njemu je jedino homeopatija pomogla.

#21 Black Dog

Black Dog
  • Members
  • 1,255 posts

Posted 29 September 2010 - 21:36

-_-

genijalno!

Ma fantastično - goriš , jedva znaš za sebe, a homeopatska baba vračara te pita dal si nešto priveo prošlog vikenda....... :)

#22 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 29 September 2010 - 21:47

Ma fantastično - goriš , jedva znaš za sebe, a homeopatska baba vračara te pita dal si nešto priveo prošlog vikenda....... :)

Pa jbg prijatelju, jedna od kljucnih stvari u zivotu je i to, zato i ide sasvim normalno pitanje: yebes li ti sta mrcho?

#23 Eddard

Eddard
  • Members
  • 3,825 posts

Posted 29 September 2010 - 22:14

Pa jbg prijatelju, jedna od kljucnih stvari u zivotu je i to, zato i ide sasvim normalno pitanje: yebes li ti sta mrcho?

A kakav preparat (razblaženje čega?) dobiješ ako odgovoriš negativno :)?

#24 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,218 posts

Posted 29 September 2010 - 22:34

Jednom sam dobila savet da pokušam da lečim organsku boljku putem homeopatije. (mislim da sam i na forumu već pisala) Kao argument u prilog rečeno mi je da ću tako stupiti u kontakt sa svojim emocijama. Postoji niz drugih načina, temeljitijih, a ja verujem i naučnijih (možda ne znam dovoljno pa grešim) kako se stupa u kontakt s emocijama i na taj način rešavaju i neki drugi problemi, a ne samo glavobolje i kostobolje. Međutim, osoba koja me je savetovala je odabrala ovaj način, homeopatski, jer joj je bio očito dostupniji, pa i ako je placebo, delovao je (reče mi da se oseća bolje). To svakako ne bi bio moj izbor, ali bože moj: tržište terapija - svaka roba nađe svog kupca.

Međutim, ima jedna stvar kod tih homeopata kojim mogu vrlo lako da povuku ljude na svoju stranu, i imaju pravo u tome: individualni pristup pacijentu. Pošto klasična medicina u principu gaji pristup "na traci", odnosno na taj način lekari primaju i pregledaju pacijente, ljudi ne mogu biti zadovoljni takvim odnosom, i ne treba da budu. Nekad je nemoguće da se lekar više posveti pacijentu, ali postoji dobra broj onih kad bi se to moglo odraditi bolje, ili poboljšati sistem tako da se nešto učiti i na tom planu (a ne da lekar ima 5 minuta za pacijenta). Na taj način pacijent nikako ne može izgraditi odnos s lekarom, a za zdravlje jeste bitno da se u obzir uzme celina čovekovog funkcionisanja - da se popriča s čovekom, sazna koje su njegove navike i slično. Na taj način se stiče i poverenje u lekara, a recimo nedostatak poverenja od strane pacijenata je upravo nešto na šta se mnogi lekari žale.
Što će reći - ako i navlače ljude, našli su dobar način da ih navlače.

Edited by John Finn's Wife, 29 September 2010 - 23:15.

#25 misko1

misko1
  • Banned
  • 2,099 posts

Posted 29 September 2010 - 22:48

medicina je jedna sjajna nauka, i u nju treba uloziti sve resurse covecanstva, ali i homeopatija i religija imaju svoje mesto na svetu. posebno kada sve nauke zakazu. mislim ko umire da li ga je briga za statistiku, kao i za novac? tezi slucaj.

sta ja hocu da kazem? tamo gde prestaje medicina tu pocinje homeopatija. i religija i sve tome slicno. a nauka ima svoje granice koje ne priznaju samo naucnici jer im je to posao -_-

mislim, kad ne znaju odgovor na neko pitanje oni koriste "statistiku". najveca prevara je u stvari tu statistika :) najgora "nauka" ikad izmisljena narocito ko je primenjuje na ljude taj je lud kao martovski kunic :twak:

peace brothers

Edited by misko1, 29 September 2010 - 22:51.

#26 misko1

misko1
  • Banned
  • 2,099 posts

Posted 29 September 2010 - 22:49

hocu reci da ni danasnja medicina na zalost ne leci kancer isto koliko ni homeopatija

Edited by misko1, 29 September 2010 - 22:57.

#27 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 29 September 2010 - 22:54

medicina je jedna sjajna nauka, i u nju treba uloziti sve resurse covecanstva, ali i homeopatija i religija imaju svoje mesto na svetu. posebno kada sve nauke zakazu. mislim ko umire da li ga je briga za statistiku, kao i za novac? tezi slucaj.

pa da, ima i taj 'ovce-su-za-shishanje' pogled na svet. legitimno, sto bi nekog sprecavali da daje pare ne homeopatiju, ako mu prija?

#28 misko1

misko1
  • Banned
  • 2,099 posts

Posted 29 September 2010 - 23:02

pa da, ima i taj 'ovce-su-za-shishanje' pogled na svet. legitimno, sto bi nekog sprecavali da daje pare ne homeopatiju, ako mu prija?

ja mislim da ih niko ne daje da mu prija, coveku prija da trosi pare na izlaske a ne na homeopatiju. oni prodaju utehu sto je skupa roba, posebno danas u svetu egocentrika.

#29 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,218 posts

Posted 29 September 2010 - 23:19

Alternativne metode, ukoliko imaju veliki broj korisnika, koji se pritom izjašnjavaju kao zadovoljni, šljakaju na metodu The Nedostataka tradicionalne medicine. (zaustavite me, pls)

Edited by John Finn's Wife, 29 September 2010 - 23:20.

#30 Eddard

Eddard
  • Members
  • 3,825 posts

Posted 29 September 2010 - 23:29

hocu reci da ni danasnja medicina na zalost ne leci kancer isto koliko ni homeopatija

Današnja medicina daleko uspešnije leči kancer od homeopatije, neuporedivo uspešnije.