Jump to content


Photo
- - - - -

Homeopatija - alternativa ili prevara?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
451 replies to this topic

#1 mimama

mimama
  • Members
  • 4 posts

Posted 27 September 2010 - 00:49

Na zalost, nasa medicina vise nema odgovore na mnogobrojna pitanja a pogotovo na prvo i osnovno sta je uzrok? Recice da je moguce hiljhadu i jedan faktor da se prihvati kao uzrok (ali misli se na samo spoljasnje faktore koji mogu uticati na razvoj ove bolesti), te se ljudi masovno okrecu alternativnim medicinama. Onaj manji procenat neobrazovanih ljudi u Srbiji posegnuce za koje kakvim splacinama prepisanih od nadri lekara, ali isto tako postoje oni koji ce se okrenuti jedinoj meradovnoj "alternativnoj" medicini - Homeopatiji. Koliko god vam to suludo, zapravo strano zvucalo, ova medicina zapravo daje odgovore na ova pitanja. Ali! svakom pojedinacno. Jer svaki organizam je sam po sebi drugaciji, jedinstven, pa tako i uzrok ove "greske u dnk kodu". Ceo svet se sve vise okrece ka ovoj medicini, ne samo radi lecenja ove bolesti, vec i jednog najobicnijeg virusa ce otici pre u homeopatsku apoteku i kupiti lek nego se trovati hemisjkim sastavom nasih klasicnih antibiotika. Kod nas je ona slabo rasprostranjena, pa malo ljudi i zna za ovaj metod lecenja. Jeste legalizovana jos od 2005-te, ali prepostavljam da je potrebno dosta vremena da zazivi na nasim prostorima. Iskreno se nadam da ce se taj proces ubrzati, jer u Klinickom Centru Srbije sve vise i vise ljudi, a pogotovo mladih, odlazi iz dana u dan...

Edited by mimama, 27 September 2010 - 00:54.


#2 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 27 September 2010 - 11:11

Na zalost, nasa medicina vise nema odgovore na mnogobrojna pitanja a pogotovo na prvo i osnovno sta je uzrok? Recice da je moguce hiljhadu i jedan faktor da se prihvati kao uzrok (ali misli se na samo spoljasnje faktore koji mogu uticati na razvoj ove bolesti), te se ljudi masovno okrecu alternativnim medicinama. Onaj manji procenat neobrazovanih ljudi u Srbiji posegnuce za koje kakvim splacinama prepisanih od nadri lekara, ali isto tako postoje oni koji ce se okrenuti jedinoj meradovnoj "alternativnoj" medicini - Homeopatiji. Koliko god vam to suludo, zapravo strano zvucalo, ova medicina zapravo daje odgovore na ova pitanja. Ali! svakom pojedinacno. Jer svaki organizam je sam po sebi drugaciji, jedinstven, pa tako i uzrok ove "greske u dnk kodu". Ceo svet se sve vise okrece ka ovoj medicini, ne samo radi lecenja ove bolesti, vec i jednog najobicnijeg virusa ce otici pre u homeopatsku apoteku i kupiti lek nego se trovati hemisjkim sastavom nasih klasicnih antibiotika. Kod nas je ona slabo rasprostranjena, pa malo ljudi i zna za ovaj metod lecenja. Jeste legalizovana jos od 2005-te, ali prepostavljam da je potrebno dosta vremena da zazivi na nasim prostorima. Iskreno se nadam da ce se taj proces ubrzati, jer u Klinickom Centru Srbije sve vise i vise ljudi, a pogotovo mladih, odlazi iz dana u dan...

Gomila gluposti...

#3 mimama

mimama
  • Members
  • 4 posts

Posted 28 September 2010 - 21:06

volim kad se jave ovi notorni **** koji misle da su jednom recju nesto opovrgnuli eto tako, bez ikakvog argumenta. a jos citiraju Dawkinsa -_- ja bar govorim iz trogodisnjeg licnog iskustva, i razloga sto sam sad u drugoj drzavi zbog ove "gomile gluposti" :)

Edited by mimama, 28 September 2010 - 21:08.


#4 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 28 September 2010 - 22:28

volim kad se jave ovi notorni **** koji misle da su jednom recju nesto opovrgnuli eto tako, bez ikakvog argumenta

Pa na argumentovan post odgovaram podjednako argumentovano. Vaš prethodni post sve pršti od argumenata. Da vidimo:

jedinoj meradovnoj "alternativnoj" medicini - Homeopatiji.

Po čemu je to baš homeopatija jedino merodavna alternativna medicina? Argument?

Koliko god vam to suludo, zapravo strano zvucalo, ova medicina zapravo daje odgovore na ova pitanja.

Argument?

Ceo svet se sve vise okrece ka ovoj medicini, ne samo radi lecenja ove bolesti, vec i jednog najobicnijeg virusa ce otici pre u homeopatsku apoteku i kupiti lek nego se trovati hemisjkim sastavom nasih klasicnih antibiotika.

Right, kako da ne. Dokaz?
Spoiler! --Click here to view--

a jos citiraju Dawkinsa -_-


Moraću da stavim neki citat iz Biblije umesto toga... :)

#5 mimama

mimama
  • Members
  • 4 posts

Posted 29 September 2010 - 11:54

Znate kako ide danasnja izreka "ko nema u vuglu ima na google-u", pa izvolte se edukovati, naicicete na vrlo korisne stranice i argumente zasto je homeopatija merodavna al. medicina i zasto i kako daje odgovore na ta pitanja kao i sve statistike koje su vam potrebne da biste razumeli da je svetski priznata isto koliko i ova nasa klasicna medicina. Ja da vam drzim predavanja nemam nameru. Onaj koji je duze vreme u ovome, razumece o cemu govorim, nema potrebe za crtanjem. Ukoliko niste prethodno obavesteni, nemojte baljezgati. A sto se tice vaseg propagiranja Dawkinsa i njegovih stavova to je potpuno kontradiktorno onome sto ovde pisete, tako da u vasem slucaju je apsolutno sve jedno koga cete citirati.
Svako dobro :)

#6 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 29 September 2010 - 12:03

Znate kako ide danasnja izreka "ko nema u vuglu ima na google-u", pa izvolte se edukovati, naicicete na vrlo korisne stranice i argumente zasto je homeopatija merodavna al. medicina i zasto i kako daje odgovore na ta pitanja kao i sve statistike koje su vam potrebne da biste razumeli da je svetski priznata isto koliko i ova nasa klasicna medicina. Ja da vam drzim predavanja nemam nameru. Onaj koji je duze vreme u ovome, razumece o cemu govorim, nema potrebe za crtanjem. Ukoliko niste prethodno obavesteni, nemojte baljezgati. A sto se tice vaseg propagiranja Dawkinsa i njegovih stavova to je potpuno kontradiktorno onome sto ovde pisete, tako da u vasem slucaju je apsolutno sve jedno koga cete citirati.

Tako sam i mislio, argumenti izviru na sve strane... :)

#7 Triceratops

Triceratops
  • Banned
  • 992 posts

Posted 29 September 2010 - 12:13

Znate kako ide danasnja izreka "ko nema u vuglu ima na google-u", pa izvolte se edukovati, naicicete na vrlo korisne stranice i argumente zasto je homeopatija merodavna al. medicina i zasto i kako daje odgovore na ta pitanja kao i sve statistike koje su vam potrebne da biste razumeli da je svetski priznata isto koliko i ova nasa klasicna medicina. Ja da vam drzim predavanja nemam nameru. Onaj koji je duze vreme u ovome, razumece o cemu govorim, nema potrebe za crtanjem. Ukoliko niste prethodno obavesteni, nemojte baljezgati. A sto se tice vaseg propagiranja Dawkinsa i njegovih stavova to je potpuno kontradiktorno onome sto ovde pisete, tako da u vasem slucaju je apsolutno sve jedno koga cete citirati.
Svako dobro :)

Homeopatija je svetski priznata kao prevara, a svako ko je propagira je ili glupak ili opasan prevarant, zreo za katran i perje.
Ne postoji ni jedan klinicki dokaz o vijabilnosti homeopatske terapije. Ne postoje statistike. Jednostavno - lazes i izmisljas, verovatno da bi nekoga navukao da ti napise PM i od tebe kupi neku "bogojavljensku vodicu" za bolesno dete ili umiruceg roditelja. Sram te bilo.

inace, neko ko leci viruse nece ici po antibiotike, posto antibiotici lece bakterijske infekcije, a ne virusne. to je osnovna stvar. ne znas ni najosnovnije stvari iz kucne apoteke, a ljudima savetujes da bace u kantu lekove koje su im prepisali strucnjaci.
\
Boze, koliko mrzim tvoju vrstu, ne mogu to recima da iskazem.

Edited by Triceratops, 29 September 2010 - 12:17.


#8 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 29 September 2010 - 12:29

Ne postoje statistike.

Samo mala ispravka. Postoje statistike i one ne pokazuju ama baš nikakvu učinkovitost homeopatskog lečenja (ako izuzmemo placebo efekat). Za početak, radi laičkog upoznavanja sa materijom, preporučujem dokumentarac "BBC Horizon - Homeopathy: The Test".

Verovatno ćemo sad čuti obilje "argumenata" o zaveri farmaceutskih kompanija, CIA, Iluminata, Saurona i ostalih svetskih zlotvora protiv "jedine merodavne alternativne medicine" :) .

#9 Triceratops

Triceratops
  • Banned
  • 992 posts

Posted 29 September 2010 - 12:36

Samo mala ispravka. Postoje statistike i one ne pokazuju ama baš nikakvu učinkovitost homeopatskog lečenja (ako izuzmemo placebo efekat). Za početak, radi laičkog upoznavanja sa materijom, preporučujem dokumentarac "BBC Horizon - Homeopathy: The Test".

Verovatno ćemo sad čuti obilje "argumenata" o zaveri farmaceutskih kompanija, CIA, Iluminata, Saurona i ostalih svetskih zlotvora protiv "jedine merodavne alternativne medicine" :) .


Ima i onaj omiljeni homeopatski "argument" da covek nije deo statistike, zato sto homeopatija pristupa svakom coveku kao univerzumu za sebe.

Na to primedbi nemam, u starom Egiptu su lekare placali dok im je pacijent zdrav, cuvalo se zdravlje, a ne lecila bolest. Ima savremena specijalisticka osobina svojih mana: hirurg bi da reze, internista da kljuka lekovima, neki put pacijent strada zbog sukoba struka. Ali, cak i tako, ima ogromne sanse da ce dobiti direktnu i blagovremenu pomoc.


A koliko je "univerzuma" homeopatija izlecila?

#10 mimama

mimama
  • Members
  • 4 posts

Posted 29 September 2010 - 14:17

Homeopatija je svetski priznata kao prevara, a svako ko je propagira je ili glupak ili opasan prevarant, zreo za katran i perje.
Ne postoji ni jedan klinicki dokaz o vijabilnosti homeopatske terapije. Ne postoje statistike. Jednostavno - lazes i izmisljas, verovatno da bi nekoga navukao da ti napise PM i od tebe kupi neku "bogojavljensku vodicu" za bolesno dete ili umiruceg roditelja. Sram te bilo

Boze, koliko mrzim tvoju vrstu, ne mogu to recima da iskazem.


Koliko ja obozavam ovu vrstu koja sedi i sa stolice donosi neke zakljhucke na osnovu virtualnog dozivljaja ovakve bolesti. Od mene na zalost mogu da "kupe" samo lose iskustvo sa nasom medicinom jer spadam u onaj veci procenat ljudi koji nije uspeo da se izleci hemoterapijom , i to iz dva pokusaja. Kao poslednju soluciju, nasi lekari su dali transplantaciju maticnih celija i garantovali sto postotno izlecenje, i tvrdili da u praksi nisu imali recidiv nakon obavljene tranplantacije. Na pitanje koliko vec je imaju vec upraksi, odgovor je bio "zvanicno" godinu dana. Smejurija, koliko vec u svetu postoji ovo je sramota. A isto tako da za godinu dana oprakse oni tvrde! kako je sto postotno izlecenje zagarantovano. Avaj, ja kao i troje kandidata koje poznajem vratili smo se vec nakon par meseci od transplantacije sa recidivom u jos gorem obliku nego pre nje. Doktori su bili u soku, i rekli mi otvoreno da ne znaju sta dalje. Transplantacija nije uspela (ej transplantacija maticnih celija!! gde ces laksi zahvat iz ove kategorije), nemaju u praksi ponovnu jer bi to bilo na nivou eksperimenta nad zivim ljudima, i jbg sanse su mi 5% sa novom hemioterapijom. I sam nas najveci strucnjak hematologije kaze da je hemoterapija loto, il reagujes na nju ili ne. Super vec posle prve je to trebalo reci a ne nakon tri godine kljukanja citostaticima gde sad organizam potpuno ubijen ne reaguje ni na kakvo lecenje. Toliko o nasim klinickim dokazima, i ozbiljnosti nase medicine.

A za tu "bogojavljensku" vodicu nikad cula nisam. Ja homeopatske lekove kupujem u apotekama, al kao sto rekoh na zalost tako nesto u nasoj zakrzljaloj zemlji necete videti te se preselih u London gde cete ih naci na svakom koraku. Niko od homeopata (govorim o ljudima koji su prethodno zavrsili i specijalizirali hematologiju na medicinskim fakultetima pa onda poceli da se bave homeopatijom, a ne o kojekakvim budalama koje izigravaju homeopate i igraju se nadri lekara) ti nece garantovati izlecenje.

Samo mala ispravka. Postoje statistike i one ne pokazuju ama baš nikakvu učinkovitost homeopatskog lečenja (ako izuzmemo placebo efekat). Za početak, radi laičkog upoznavanja sa materijom, preporučujem dokumentarac "BBC Horizon - Homeopathy: The Test".

Verovatno ćemo sad čuti obilje "argumenata" o zaveri farmaceutskih kompanija, CIA, Iluminata, Saurona i ostalih svetskih zlotvora protiv "jedine merodavne alternativne medicine" :) .


Ne mislim da je to neka teorija zavere iliutopija koju drze silne farmaceutske kompanije, vec opcija kome ce nekom pomoci a nekom organizmu jednostavno ne. I jesam za to, probaj mozda uspes, ali ako vec vidis da ne reagujes, bei odatle i okreci se nekim drugim stvarima. Bilo bi sjajno kad bi statistika koju sam svojim ocima videla u kcsu bila javna.

Ja s tim nisam uspela, zato cu svoju srecu potraziti u ovoj disciplini.

A tek kad osetite i probate na svojoj kozi, mozete da pricate. Iste stavove sam zauzimala pre svega ovoga, al na zalost iz iskustva sam morala da ih promenim, jer ne lezi istina u medijima vec u nama samima. I ni jedna biblija, vodica i koje kakva glupost ti nece pomoci dok ne shvagtis da si ti sam svoj "bog".

#11 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 29 September 2010 - 14:34

Koliko ja obozavam ovu vrstu koja sedi i sa stolice donosi neke zakljhucke na osnovu virtualnog dozivljaja ovakve bolesti. Od mene na zalost mogu da "kupe" samo lose iskustvo sa nasom medicinom jer spadam u onaj veci procenat ljudi koji nije uspeo da se izleci hemoterapijom , i to iz dva pokusaja. Kao poslednju soluciju, nasi lekari su dali transplantaciju maticnih celija i garantovali sto postotno izlecenje, i tvrdili da u praksi nisu imali recidiv nakon obavljene tranplantacije. Na pitanje koliko vec je imaju vec upraksi, odgovor je bio "zvanicno" godinu dana. Smejurija, koliko vec u svetu postoji ovo je sramota. A isto tako da za godinu dana oprakse oni tvrde! kako je sto postotno izlecenje zagarantovano. Avaj, ja kao i troje kandidata koje poznajem vratili smo se vec nakon par meseci od transplantacije sa recidivom u jos gorem obliku nego pre nje. Doktori su bili u soku, i rekli mi otvoreno da ne znaju sta dalje. Transplantacija nije uspela (ej transplantacija maticnih celija!! gde ces laksi zahvat iz ove kategorije), nemaju u praksi ponovnu jer bi to bilo na nivou eksperimenta nad zivim ljudima, i jbg sanse su mi 5% sa novom hemioterapijom. I sam nas najveci strucnjak hematologije kaze da je hemoterapija loto, il reagujes na nju ili ne. Super vec posle prve je to trebalo reci a ne nakon tri godine kljukanja citostaticima gde sad organizam potpuno ubijen ne reaguje ni na kakvo lecenje. Toliko o nasim klinickim dokazima, i ozbiljnosti nase medicine.

A za tu "bogojavljensku" vodicu nikad cula nisam. Ja homeopatske lekove kupujem u apotekama, al kao sto rekoh na zalost tako nesto u nasoj zakrzljaloj zemlji necete videti te se preselih u London gde cete ih naci na svakom koraku. Niko od homeopata (govorim o ljudima koji su prethodno zavrsili i specijalizirali hematologiju na medicinskim fakultetima pa onda poceli da se bave homeopatijom, a ne o kojekakvim budalama koje izigravaju homeopate i igraju se nadri lekara) ti nece garantovati izlecenje.



Ne mislim da je to neka teorija zavere iliutopija koju drze silne farmaceutske kompanije, vec opcija kome ce nekom pomoci a nekom organizmu jednostavno ne. I jesam za to, probaj mozda uspes, ali ako vec vidis da ne reagujes, bei odatle i okreci se nekim drugim stvarima. Bilo bi sjajno kad bi statistika koju sam svojim ocima videla u kcsu bila javna.

Ja s tim nisam uspela, zato cu svoju srecu potraziti u ovoj disciplini.

A tek kad osetite i probate na svojoj kozi, mozete da pricate. Iste stavove sam zauzimala pre svega ovoga, al na zalost iz iskustva sam morala da ih promenim, jer ne lezi istina u medijima vec u nama samima. I ni jedna biblija, vodica i koje kakva glupost ti nece pomoci dok ne shvagtis da si ti sam svoj "bog".

uz svo postovanje, argument da nekome hemoterapija nije pomogla nije argument da homeopatija pomaze bilo kome. ako vec pokusavas nesto da argumentujes, onda bi bilo bolje da nam ukazes na barem jednu studiju koja bi potvrdila bilo kakvo dejstvo homeopatije, koje je vise od placebo efekta.

#12 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 29 September 2010 - 14:41

Koliko ja obozavam ovu vrstu koja sedi i sa stolice donosi neke zakljhucke na osnovu virtualnog dozivljaja ovakve bolesti.

A koliko tek ja obožavam ovu vrstu koja na osnovu nekoliko pojedinačnih iskustava (ili samo sopstvenog), generalizuje celokupnu medicinu. Niko nikad nije tvrdio da zvanična medicina može da izleči sve i da zna sve, pogotovo kada je u pitanju lečenje karcinoma, ali daje trenutno najuspešnije metode lečenja. I nijedan lekar koji drži do sebe nikad pacijentu neće garantovati stopostotno izlečenje.

A gde se u toj priči uklapa homeopatija? Jesu te homeopatski preparati/metode lečenja izlečile od karcinoma? Ili tvrdiš da bi te homeopatija izlečila, ali ne može jer je organizam ubijen citostaticima? I opet ponavljam, ne postoji nezavisna relevantna studija koja dokazuje uspešnost homeopatije (izvan placebo efekta).

Edited by nvukelic, 29 September 2010 - 14:52.


#13 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 29 September 2010 - 14:47

Ja homeopatske lekove kupujem u apotekama, al kao sto rekoh na zalost tako nesto u nasoj zakrzljaloj zemlji necete videti te se preselih u London gde cete ih naci na svakom koraku.


ko proizvodi lekove koje kupuješ?

#14 Triceratops

Triceratops
  • Banned
  • 992 posts

Posted 29 September 2010 - 14:54


Prvo: ne verujem ti uopste. Cenim da ti donosis neku homeopatiju iz Londona i valjas u Srbiji, a zvaka o tvojoj bolesti je nesto sto ce ti namamiti gomilu PM-ova ocajnih ljudi. Znam proceduru: na topic o teskoj bolesti pojavi se neko ko vec posle 4-5 postova kaze da 1) ima tesku bolest i da 2) ima pristup "leku" za nju. Ostatak je jasan, predatorsko kljucanje imovine ljudi koji su, buduci tesko bolesni, postali tuzno naivni i lakoverni.

A ako sve to nije tako, preporucujem ti da na trenutak ukljucis mozak i razmislis:

1) kako to da bas zeljene, izabrane supstance magicno menjaju strukturu vode tako da ova postane lekovita.
2) kojim je metodama utvrdjeno da je to tako, kada homeopatija nema korpus istrazivackih rezultata iza sebe

Ovo samo za pocetak.

Inace nemoj ni slucajno da pomislis da je ovo razgovor intelektualno ravnih ljudi. Da je tako, pristao bih da budem u istom kosu sa nekim ko ne zna cemu sluze antibiotici, a daje zdravstvene savete nepoznatim ljudima.

e da: argument pobornika homeopatije je uvek, ali uvek, da toga u Engleskoj ima na svakom koraku. najobicnije zloupotrebljavanje malogradjanskih iluzija o Evropi u kojoj je apsolutno sve savrseno. cim ima toga u Londonu, znaci da je super. mnjah.

Edited by Triceratops, 29 September 2010 - 14:57.


#15 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 29 September 2010 - 15:29

e da: argument pobornika homeopatije je uvek, ali uvek, da toga u Engleskoj ima na svakom koraku. najobicnije zloupotrebljavanje malogradjanskih iluzija o Evropi u kojoj je apsolutno sve savrseno. cim ima toga u Londonu, znaci da je super. mnjah.

nazalost po nju, englezi su bas prvi opovrgli dejstvo homeopatije

The effectiveness of homeopathy has been in dispute since its inception. One of the earliest double blind studies concerning homeopathy was sponsored by the British government during World War II in which volunteers tested the effectiveness of homeopathic remedies against diluted mustard gas burns.[114] The methodological quality of the research base is generally low, with such problems as weaknesses in design or reporting, small sample size, and selection bias. No individual preparation has been unambiguously demonstrated to be different from a placebo.[2][115] Further, as the quality of the trials become better, the evidence for homeopathy preparations being effective diminishes, and the highest-quality trials show that the remedies themselves have no effect.


dalje sto se tice priznanja u engleskoj:

Health organisations such as the UK's National Health Service,[125] the American Medical Association,[126] and the FASEB[106] have issued statements of their conclusion that there is no convincing scientific evidence to support the use of homeopathic treatments in medicine.


e, sad, sto jes' jes', u boots-u mozes naci neke homeopatske preparate za alergiju i tako to, ali mozes naci i pilule za mrsavljenje, kreme za topljenje sala i slicne stvari. drugim recima, nije zabranjeno i ima ko kupuje. medjutim ne bih rekla da ga ima na 'svakom koraku', ono sto vidim na svakom koraku su gritty radnje 'alternativne' kineske medicine.

EDIT: cekaj bre, sto bi donosila "preparate" iz londona?. vodu koja "ima pamcenje" mozes naci na svakoj cesmi. deluje mi kao bacanje para :)

Edited by Lift Going Up.., 29 September 2010 - 15:33.