Jump to content


Photo
- - - - -

EPS v FK Partizan


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
51 replies to this topic

#1 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 15 September 2010 - 20:16

Koliko cujem EPS trazi da struja poskupi dok u isto vreme finansira ekskurziju FK Partizan-a u Ligi Sampiona!

Valjda je poskupljenje struje neophodno kako bi EPS pokrio sponzorstvo FK Partizan-a!!! Otkud javno preduzece ogrezlo u dugovima na dresu jednog fudbalskog kluba?

Srbija sve vise lici na Jugoslaviju (jos samo sve regije da proglasi za repubike):

1. Javna Preduzeca su generalni sponzori fudbalskih klubova,
2. Priuceni samostalni referenti postavljeni na direktorske pozicije javnih i "ostalih" preduzeca (a po partijskoj duznosti) sede po upravnim odborima sportskih drustava, pozorista...
3. Tamo neki clanovi KP iznenadjeni su svojim postavkama na mesta direktora i upravnika institucija od javnog znacaja,
4. Drzavnici govore kako Srbija ide "napred"

Idemo li mi to ustvari u nazad???

Edited by kaisersosa, 15 September 2010 - 20:20.


#2 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 24 September 2010 - 12:11

Zbog cega je EPS-u potrebna bilo kakva reklama a narocito u Evropi?


http://www.b92.net/b...p;nav_id=459309


EPS: Ni dinar Partizanu za LŠ

Elektroprivreda Srbije nije dala ni dinara za sponzorstvo i reklamu koju FK Partizan nosi na svojim dresovima u utakmicama Lige šampiona, kažu u toj kompaniji.

Na pitanje zbog čega onda taj klub nosi logo njegove firme, direktor Elektroprivrede Srbije Dragomir Marković je odgovorio da je "za Partizan to čast".

"EPS Partizanu nije dao ni dinara! Njima je čast da nose znak EPS-a na dresu. Znači, oni to rade za džabe. Pitajte ih", doslovce je rekao Marković, a prenosi list Pres.

Sa druge strane, predsednik Partizana Dragan Đurić kaže da je „ugovor sa EPS-om dobar i ozbiljan poslovni potez i za Partizan i za EPS. Pitate da li je EPS platio? Mislim da je to suvišno pitanje. Ko ima pravo da se reklamira besplatno, i to još u Evropi?".

Generalni sekretar kluba Darko Grubor nije, za razliku od Đurića, objasnio o čemu se radi.

"Izdali smo mi saopštenje, izdali su oni, i to je sve što smo se dogovorili, tako da ne možemo oficijelno da dajemo nikakve informacije van toga. Saopštenje je bilo usaglašeno kako smo se dogovarali, to je definisano ugovorom i van toga ne možemo da dajemo više nikakve izjave", rekao je Grubor.

Kako je Đurić ranije saopštio, Partizan je u EPS-u našao „stabilnog korporativnog partnera" tokom Lige šampiona, ali nije objavio koliko vredi sponzorski ugovor. Nekoliko dana pre toga Đurić je izjavio da Partizan neće pristati na manje od 800.000 evra od generalnog sponzora.

"Partnera smo našli u Elektroprivredi Srbije, sa kojom smo potpisali ugovor, kojim će nam ovo preduzeće pružiti podršku tokom takmičenja u Ligi šampiona. FK Partizan će, pomoću EPS-a, tražiti strateškog partnera i među kompanijama u inostranstvu kako bi se obezbedila što jača podrška klubu u ostvarenju cilja, a to je što bolje prezentovanje srpskog sporta u Evropi", saopštio je Đurić posle potpisivanja ugovora.

Monopolisti i gubitaši sponzorišu sportiste

Transparentnost Srbija (TS) i Koalicija za nadzor javnih finansija ocenili su da je nedopustivo da bilo koje javno preduzeće u Srbiji zaključuje ugovore o sponzorstvu sa sportskim klubovima.

"Takva praksa je pogotovo neopravdana kada je reč o preduzećima koja su monopolisti na tržištu ili kada posluju sa gubitkom. Upravo je to slučaj sa ugovorom o sponzorstvu koji Elektroprivreda Srbije (EPS) namerava da zaključi sa Fudbalskim klubom Partizan", saopštila je TS.

Ta nevladina organizacija je ukazala da EPS "posluje bez ozbiljne konkurencije u mnogim aspektima svoga rada i da je prošlu godinu završio sa gubitkom od preko osam milijardi dinara koji se 'pokriva' novcem svih poreskih obveznika Srbije".

Ukoliko Vlada Srbije smatra da novcem javnih preduzeća treba da pomaže sportske klubove onda treba da, kako je navela TS, da propiše pravila po kojima će to činiti pod jednakim uslovima za sve.

"Neophodno je da se poštovanje tih pravila podvrgne kontroli, kao što se to čini i sa drugim budžetskim izdacima. Finansiranje iz izvora koji je od budžeta navodno nezavisan, pri čemu troškovi u svakom slučaju padaju na sve poreske obveznike ili se kroz njih umanjuje vrednost imovine svih gradjana Srbije, predstavlja ozbiljno izigravanje načela budžetske transparentnosti", navela je TS.

#3 stvorko

stvorko
  • Banned
  • 3,004 posts

Posted 26 September 2010 - 08:16

pati :)

#4 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 26 September 2010 - 09:05

pati :)

Tebi je smešno što se zajebavaju sa tudjim parama, čašćavaju jedni druge dok plačkaju narod? Ovo je zaista trulo mesto.

#5 stvorko

stvorko
  • Banned
  • 3,004 posts

Posted 26 September 2010 - 10:50

o tome moze da se razgovara, ali otkud bas sad? nije mi jasno kako se niko nije setio te problematike kada su se pare Parking servisa godinama, GODINAMA rasipale na jedan truli kosarkaski klub koji je izbegao stecaj intervencijom drzave.

#6 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 26 September 2010 - 11:41

o tome moze da se razgovara, ali otkud bas sad? nije mi jasno kako se niko nije setio te problematike kada su se pare Parking servisa godinama, GODINAMA rasipale na jedan truli kosarkaski klub koji je izbegao stecaj intervencijom drzave.



Nije ovde stvar u tome da li je u pitanju Partizan, Crvena Zvezda ili neki treci klub, nego sto sa jedne strane EPS 1. trazi poskupljenje struje; 2. belezi gubitak od oko 9 milijardi dinara (oko 90 mill EUR); 3. kuka kako nema novca za obnovu infrastrukture i ulaganje u razvoj...etc. a sa druge strane jednom sportskom klubu ocigledno daje minimalno 800.000 EUR

#7 stvorko

stvorko
  • Banned
  • 3,004 posts

Posted 26 September 2010 - 12:39

kapiram. ali upravo zato sto nije u tome stvar, hajde da pricamo o svim takvim situacijama. i Parking servis je uveo zone svuda po gradu, da pokupis auto kad ti pauk odnese kosta skoro koliko i sam automobil imajuci u vidu sta se vozi pa niko ne pominje kuda su otisle te pare i zasto je kk koji je ta firma sponzorisala propao.

meni se povracalo kada sam video onaj raspali komunisticki logo u ligi sampiona, ali mi nije jasno cemu sad to siktanje. cemu tekstovi kako ce Lukic da placa partizanovu ligu sampiona i slicni tekstovi ?

bolje da se zapitamo kako ni KK ni FK Partizan ne mogu da nadju sponzora kakvog zasluzuju s obzirom kakve rezultate postizu.

#8 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 26 September 2010 - 13:34

bolje da se zapitamo kako ni KK ni FK Partizan ne mogu da nadju sponzora kakvog zasluzuju s obzirom kakve rezultate postizu.

Naprotiv. Kao osobe koje plaćaju struju EPS-u, treba da se zapitamo zbog čega se naše pare troše na gluposti, umesto na poboljšanje infrastrukture, usluge i ostale aspekte, što i jeste tema.

To što Partizan ne može da nađe sponzora može da bude tema za razmišljanje rukovodstva kluba, premda u relativno siromašnoj privredi traženje sponzora i nije baš najlakši posao. Kako će privoleti nekog gazda-Peru ili Miku da im tutne debelu sumu evra da bi od toga imao samo natpis na dresu je njihova stvar. Neka napišu cirkular da im je potreban sponzor, uzmu šeširče i zaređaju bizMismene, organizuju skupljanje priloga ili šta god mogu.

#9 stvorko

stvorko
  • Banned
  • 3,004 posts

Posted 26 September 2010 - 13:36

ali potpuno se razumemo. to je potpuno tacno sto si napisao. ugovor sa EPSom je sramotan i treba ga raskinuti. ne zajebavam se, mrtav sam ozbiljan. s tim sto treba prostudirati druge slucaje i mnogo vise novca koji je visegodisnje trosen ni na sta.

#10 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 26 September 2010 - 13:43

normalan nastavak price EPS FK Partizan bio bi raskid ugovora i ostavka bar generalnog EPS-a ali uzvesi u obzir da ovde govorimo o jednom JP u Srbiji do raskida ugovora verovatno nece doci, neko iz rukovodstva EPS-a postace nekakav potpredsednik sportskog drustva Partizan, generalni EPS-a ce biti pohvaljen od svog partijskog sefa a EPS-u ce se kao sponzor kluba prikljuciti i Srbija Sume ili neko drugo JP.

Edited by kaisersosa, 26 September 2010 - 13:44.


#11 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 26 September 2010 - 13:59

ali potpuno se razumemo. to je potpuno tacno sto si napisao. ugovor sa EPSom je sramotan i treba ga raskinuti. ne zajebavam se, mrtav sam ozbiljan. s tim sto treba prostudirati druge slucaje i mnogo vise novca koji je visegodisnje trosen ni na sta.



normalan nastavak price EPS FK Partizan bio bi raskid ugovora i ostavka bar generalnog EPS-a ali uzvesi u obzir da ovde govorimo o jednom JP u Srbiji do raskida ugovora verovatno nece doci, neko iz rukovodstva EPS-a postace nekakav potpredsednik sportskog drustva Partizan, generalni EPS-a ce biti pohvaljen od svog partijskog sefa a EPS-u ce se kao sponzor kluba prikljuciti i Srbija Sume ili neko drugo JP.

Oba posta bih potpisao. Osim toga, smatram da bi trebalo doneti zakon po kome bi javnim preduzećima i institucijama trebalo zabraniti sponzorisanje i slične mogućnosti za nenamensko trošenje novca. Ukoliko već treba da potroše novac, trebalo bi im dozvoliti da troše u humanitarne i slične svrhe (deca bez roditelja, briga o nemoćnima, pomoć zdravstvu ili školstvu), ali uz oštru kontrolu.

#12 Lord_Slawe_

Lord_Slawe_
  • Members
  • 2,550 posts

Posted 26 September 2010 - 14:00

Simptomaticno je kako se, skoro uvek, ako ne i bash uvek neka koplja lome kada se ime Partizana kao sportskog drustva dovede u vezu sa tim i tim problemom koje tisti drustvo. Bilo da je to problem nacionalnog osecaja i identiteta olicenog u parolama kako je Partizan muslimanski tim i tom problematikom koja je vec dosadila i 'Bogu i narodu' a uzgred i potpuno demistifikovana i anti-civilizovano definisana ili, u ovom najnovijem slucaju problema oko EPS-a.

Stvarno je zacudjujuce kako se u kratkom vremenskom roku pojavilo neverovatno mnogo "tekstova" u "dnevnim novinama" a i na raznoraznim portalima koji su se osvrnuli na ovu temu, osvrnuli u smislu da su zaracunati i iznosi koliko ce moja baba potrositi struje dok veze goblen utorkom uvece a da nece ni znati da ta struja koju ce platiti odlazi na finansiranje Partizanovih "ekskurzije", "putesestvija", "gluposti" po Evropi.

Molio bih autora ovog topica ili admine, ili da promenu naziv ovog topica u nesto okvirno i uopsteno sto bi se ticalo kompletne problematike uplitanja politike i/ili mafijaskog kapitala u sportska drustva ili da ga ukinu.

Ovako ce ovo biti jos jedan topic u kojem ce crveno-bela strana Srbije iznositi svoje 'argumente' i atakovati na ime i dignitet rivalskom im kluba iz svog prepoznatljivog arsenala a istovremeno ce mnogi zaboraviti ko,sta, i kako se radilo u njihovom dvoristu prethodnih godina sa osvrtom na kosarkasku sekciju, kako je i stvorko pomenuo.

#13 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 26 September 2010 - 14:24

Simptomaticno je kako se, skoro uvek, ako ne i bash uvek neka koplja lome kada se ime Partizana kao sportskog drustva dovede u vezu sa tim i tim problemom koje tisti drustvo. Bilo da je to problem nacionalnog osecaja i identiteta olicenog u parolama kako je Partizan muslimanski tim i tom problematikom koja je vec dosadila i 'Bogu i narodu' a uzgred i potpuno demistifikovana i anti-civilizovano definisana ili, u ovom najnovijem slucaju problema oko EPS-a.

Stvarno je zacudjujuce kako se u kratkom vremenskom roku pojavilo neverovatno mnogo "tekstova" u "dnevnim novinama" a i na raznoraznim portalima koji su se osvrnuli na ovu temu, osvrnuli u smislu da su zaracunati i iznosi koliko ce moja baba potrositi struje dok veze goblen utorkom uvece a da nece ni znati da ta struja koju ce platiti odlazi na finansiranje Partizanovih "ekskurzije", "putesestvija", "gluposti" po Evropi.

Molio bih autora ovog topica ili admine, ili da promenu naziv ovog topica u nesto okvirno i uopsteno sto bi se ticalo kompletne problematike uplitanja politike i/ili mafijaskog kapitala u sportska drustva ili da ga ukinu.

Ovako ce ovo biti jos jedan topic u kojem ce crveno-bela strana Srbije iznositi svoje 'argumente' i atakovati na ime i dignitet rivalskom im kluba iz svog prepoznatljivog arsenala a istovremeno ce mnogi zaboraviti ko,sta, i kako se radilo u njihovom dvoristu prethodnih godina sa osvrtom na kosarkasku sekciju, kako je i stvorko pomenuo.



Ne vidim razlog da ovo vidis kao bilo kakvu vrstu ataka na Partizan. Partizan je trazio generalnog sponzora i nasao EPS! Problem nije Partizan, problem je sto se sportski klubovi finansiraju preko sponzora koji su visegodisnji multimilionski gubitnici a prica se uglavnom zavrsava na Partizanu i Crvenoj Zvezdi... EPS, NIS, JAT, Telekom, Beogradski Sajam, Partking Servis, Drzavna Lutrija Srbihje...

To sto klubovi ne mogu da nadju druge sponzore je ocigledna nesposobnost menadzmenta istih, kvalitet koji prikazuju u ino ligama, kvalitet domacih liga u kojima nastupaju... ali kako god okrenes to javnim preduzecima ne daje za pravo da trose novac koji dobijaju od naplate svojih usluga na finansiranje raznoraznih "ekskurzija" umesto u razvoj infrastrukture i daleko bitnije stvari za ovu zemlju od Lige Sampiona i sl.

Edited by kaisersosa, 26 September 2010 - 14:36.


#14 stvorko

stvorko
  • Banned
  • 3,004 posts

Posted 26 September 2010 - 14:52

nije. nemoj da lazes.

ovo si planski napisao.

niko ne prica odake gazpromu ideja da sponzorise nesto kao sto je fk cz. niko ne prica zasto se na raznim televizijama (s_s kanalizacija) pozivaju kriminalci poput dzajica ili likovi poput aleksandra vucica koji bi rodjenu majku prodao za pare, da komentarisu nepravdu prema legendama (lopuzama). sve isto kao kad se hapsila ceca nacionale sa kojom su se fuzionisali pre par nedelja.

nesposobnost KK partizan u 'ino ligi' ce se videti na filmu.

uvlavnom, jeftino. jeftin pokusaj, jeftin razlog, jeftino.

od ovakve srbije se i otcepila cela sfrj. od srbije koju predstavljaju ti u cije ime pises. od srbije koja zeli da bude glavna u svemu i svacemu, a nije sposobna da bude ni u cemu. bas kao i tvoj klub.


edit:

Kajzerice, jel i tebe nervira ? :)

Boška Jankovića nervira Partizan
Reprezentativac Srbije Boško Janković, koji se oporavlja od operacije ligamenata levog kolena, istakao je da ga nervira što Partizan igra u Ligi šampiona.

Fudbaler Đenoe je trenutno u Beogradu gde u bivšem klubu Crvenoj zvezdi radi na fizičkoj spremi.

"Malo je ružno kad gledam Partizan u Ligi šampiona. To je već drugi put i nije nimalo prijatno. Nisam od onih koji više mrze Partizan nego što vole Zvezdu, samo ne volim da ih gledam u velikim takmičenjima“, rekao je Janković za "Kurir".

Janković je već dugo odsutan zbog povrede kolena, a i sam je kriv za nešto duži oporavak od predviđenog.

"Zdrav sam i to je najvažnije. Požurio sam letos s oporavkom zbog Mundijala. Lekari su mi rekli da sačekam šest meseci, ali sam počeo s radom ranije i pogrešio. Mnogo sam se opekao. Žrtvovao sam mnogo toga zbog Mundijala, a onda ostao bez učešća. To što se meni desilo, dogodi se jednom u životu. Teško mi je palo, ali glavu gore, pred nama je EP 2012. godine“, rekao je Janković.

Janković nije odbacio mogućnost povratka na „Marakanu“ na kraju karijere.

"Najvažnije je da se oporavim i da počnem dobro da igram. Novog selektora odlično poznajem. Vodio me je na EP sa igračima koji su bili dve godine stariji od mene. U najboljim sam godinama, hoću da se dokazujem u najjačim ligama Evrope. Kada budem imao 32 ili 33 godine, tada ću se verovatno vratiti u Zvezdu“.

Edited by stvorko, 26 September 2010 - 15:04.


#15 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 26 September 2010 - 15:24

Kajzerice, jel i tebe nervira ? :)



ne mene ne nervira! ja nisam od onih koji mrze jedan klub samo zato sto je uspesniji od drugog niti se deklarisem kao kakav navijac jednog ili drugog kluba. mene nervira neprekidna kuknjava kako nesto nije uradjeno zasto sto nema novca, zato sto su sistem nasledili od milosevica.. a onda osvane naslov: EPS generalni Partizana, NIS generani C. Zvezde...

pa kad imaju novca za Partizan i Zvezdu sto kukaju. Ako se ima love za sponzorstva onda se ima i za sve ostalo.

Edited by kaisersosa, 26 September 2010 - 15:25.