Jump to content


Photo
- - - - -

Dijasporci putuju...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
100 replies to this topic

#1 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 04 September 2010 - 21:30

Malo Italije od pre neki dan:

Posted Image

Prelepo. :ajme: Kako se zove mesto?

Prelepo. :ajme: Kako se zove mesto?



Amalfi, Positano, tu negde. Bilo je na quizu, mrzi me da tražim ponovo :ajme:

Prelepo. :ajme: Kako se zove mesto?


Manarola, jedno od pet sela - Cinque Terre - Liguria

Vernazza

Posted Image

Malo Italije od pre neki dan:

Posted Image


Jel' to Kuba, Jamajka ili Domenika :twak: ? Vidi se kultura, arhitektura, sharm starih Kariba.

E jebem ti Karibe, da im Shpanci nisu napravili ono malo zgrada koje ovi ne znaju ni da odrze kako valja imali bi samo palmu i bananu.

Gledaj ovo .... mozak da ti stane! Jedna je Italija!

A pesacenje izmedju tih pet sela je poseban ugodjaj... 12 km, a visinska razlika oko 500 m... obavi se za 5-6 sati uz najlepse views koje sam ja videla (staze su u nekim delovima kozje, sirine jednog stopala, a po ivici stena):

Posted Image

Gordes, Provence, France

edit: problem s upload

Posted Image

A pesacenje izmedju tih pet sela je poseban ugodjaj... 12 km, a visinska razlika oko 500 m... obavi se za 5-6 sati uz najlepse views koje sam ja videla (staze su u nekim delovima kozje, sirine jednog stopala, a po ivici stena):


ovo je potpuno nadrealno! hvala ti za prelepe fotke. ;)
Spoiler! --Click here to view--

Jos malo Francuske - lepo "narandzasto" selo Roussillon

Posted Image

:ajme: prejako

Jos samo par iz Francuske - Avignon - pogled na Papsku palatu... April 2010

Posted Image

Zima na Schwarzwald-u (bez doktora Uda :))... i lep, romanticni hotel

Posted Image

Vernazza


Hocu da idem tamo :) e nisi fer da mi ovo pokazujes kad je proslo leto...

Hocu da idem tamo -_- e nisi fer da mi ovo pokazujes kad je proslo leto...


Ma sad je najlepse! Leti je jako vruce... i ako nameravas da ih obidjes, ni slucajno ne kreci od Monterosso prema Riomaggiore, vec obrnuto... u protivnom, vec na pocetku cete sacekati milion stepenica, ali da se penjes - ne spustas

Ovde stignes premoren:

Posted Image

I za kraj - bezobrazno skup Portofino (usidrena jahta Lady Lou se iznajmljuje za oko 500 000 € per week):

Posted Image

Ma sad je najlepse! Leti je jako vruce... i ako nameravas da ih obidjes, ni slucajno ne kreci od Monterosso prema Riomaggiore, vec obrnuto... u protivnom, vec na pocetku cete sacekati milion stepenica, ali da se penjes - ne spustas

Ovde stignes premoren:


Ja sam vise za nizbrdo :twak: ali nema nista od toga - u utorak pocinje skola :twak:

Ma sad je najlepse! Leti je jako vruce... i ako nameravas da ih obidjes, ni slucajno ne kreci od Monterosso prema Riomaggiore, vec obrnuto... u protivnom, vec na pocetku cete sacekati milion stepenica, ali da se penjes - ne spustas

Ovde stignes premoren


Cinque Terre...prelepo :lol:

Prosle godine u Julu sam ih obisao sa zenom tokom putovanja kolima po Evropi. Na zalost imali smo samo jedan dan za obilazak jer sam morao da nastavim prema Pisi gde nas je cekao rezervisan hotel.
Odluka za obilazak Cinque Terre je pala dan pre ,tokom voznje, kad smo vozeci iz Monaka prolazili kroz Genovu , a onda je vec bilo kasno da se pomeraju sve rezervacije.
Umesto da uhvatim autoput za Pisu , krenem nekom magistralom preko brda i dolina kroz neka sela. Ali vredelo je promeniti plan puta i videti sve to makar i na jedan dan.

Ko nema volje , snage ili dovoljno vremena (sto je bio nas slucaj) da pesaci tim stazama od jednog do drugog sela , moze da ide i vozom.
Mi smo ostavili kola u mestu La Spezia. Odatle idu vozovi za Cinque Terre svaki cas. Kupi se jedna karta koja vazi ceo dan za sve vozove koji idu tom prugom, tako da je idealno za obilazak, a usteda vremena je ogromna. Voz izmedju dva sela putuje svega nekoliko minuta , a pogled na more i stene je fantastican.

Evo i par slicica :






Selo Vernazza. Fantastican restoran sa terasicama stolovima koji su rastrkani po stenama. Klopas i gledas kako se ogromni talasi razbijaju o stene 20-30 metara ispod tebe. Taj dan su talasi bili bas veliki i svaki put kad osine u stenu, osetis kako te blago poprska voda,taman da te malo rashladi.




Selo Manarola , pogled sa stanice sela Corniglia.

P.S. Nikako pokusavati ulazak kolima u bilo koje od sela jer je to prakticno nemoguce.
Putevi postoje , ali svako selo ima samo jednu ulicu gde se moze uci autom. Parkiranje je nemoguce, a cak i okretanje automobila u toj jednoj uskoj ulici je pravi izazov. Tu privilegiju imaju samo ljudi koji zive u selima i vozila za snabdevanje.
Osim toga , voznja izmedju dva sela bi trajala vise od sat vremena jer su putevi uski, vijugavi i vode preko brda.

Ko ide kolima, najbolje je da ostavi auto u gradicu La Spezia ili u selu Monterosso (tu ima veliki parking) i odatle ili peske ili vozom.

Cinque Terre...prelepo :+1:

Jeste,svaka čast za slike tebi i FL sun...Dajte još.

Ovaj restoran je neverovatan :twak: :ajme: :ajme:

Ok , evo jos par slicica. Svih 8 je uslikano u selu Vernazza.


Glavna i jedina "prava" ulica. Mislim da nije duza od 200 metara.

Ova tabla stoji na ulazu u selo i vidi se cim se izadje iz voza. Cinque Terre su pod zastitom UNESCO-a sto je posebno naglaseno.



Ta jedna jedina ulica vodi do mora.

Na samom kraju je ovaj plato, koji sluzi i kao terasa obliznjeg restorana. Talasi su bili toliko jaki taj dan,da je voda nakon zaglusujuceg udara u stene pokrivala celu terasu. Idealno osvezenje nakon setnje -_-

Jedna od sporednih "ulica". Zanimljivo je sto su te ulice u stvari uski prolazi sa strmim stepenicama , ali sve imaju uredno ime i postanske brojeve. Neke gajbe su pretvorene u mini hotele, a u ostalima se normalno zivi.

Ovo stepeniste u stvari nije klasicno stepeniste. U pitanju je takodje jos jedna ulica u selu :D

Neko je taj dan susio ves

Nevidjeno,barem znam gde idem sledeće godine na odmor.Hvala. :ajme:

Aj dok sam u fazonu postavljanja slika , evo jos jedne lepe italijanske oblasti :

Toscana :D

Slike iz Pise , Firenze , Siene , Rima...itd. necu stavljati jer su to veci gradovi koji su poznati i slike iz njih su lako dostupne na internetu (a iskreno malo me i mrzi da sad sve to kacim :D ). Svaka cast Yoyogiju za one teme o Japanu sa gomilom slika.

Obilazak Evrope praktikujem kolima jer je to za mene idealan nacin da vidim mesta koja JA hocu da vidim,a ne kako je odredila neka agencija. Mogu da stignem kad hocu, da se zaustavim i zadrzim gde i koliko hocu.

Voznja od Firence , preko Siene , prema Rimu je nezaboravno iskustvo. Cela Toskana je zaista prelepa, a najvise su me odusevljavala mestasca koja su toliko mala da skoro ne postoje na kartama.

Ove slike su iz okoline mesta Pienza. Uslikane su u kasno popodne u Julu mesecu , boje su bile fantasticne. Nisam koristio nikakve programe da sredjujem slike (osim resize zbog foruma).
Aparat je to tako sam uhvatio, a uzivo sve izgleda jos lepse.








Za kraj obilaska, posle klope jedan kratki Espresso u Pienzi. Sutradan je usledila voznja prema Rimu.

Predlog za zaintersovane za Cinque Terre i Liguriu... mi smo bili odseli u St. Margherita Ligure - jako lep! Onih 5 sela su zanimljivi za obici, ali nemaju neke plaze i mala su da bi se ostalo recimo 5-6 dana... dosadilo bi:

Posted Image

Malo hiking-a po CH Alpima:




i par zamkova na Loari - to ne treba propustiti! Obisli smo vise od deset, ali evo samo par (da ne gusim):

Posted Image


Posted Image


Posted Image

Ovaj zaboravih - a bas je impozantan - Chambord!

http://img225.images...fr042009027.jpg


kazite ako preterujem... necu vise... ali sad me "ponelo" i ko zna kad cu opet :P

Zima na Schwarzwald-u (bez doktora Uda :P)... i lep, romanticni hotel


Gde se tacno nalazi ovaj hotel sa slike i kako se zove /
Imam u planu posetu Schwarzwaldu , mozda vec ove zime ,pa bih voleo da znam gde je ovo jer mi se bas svidelo kako izgleda na slici.

Tokom posete Schwarzwalda planiram obavezno da vidim ovo :
Neuschwanstein castle
Dvorac se nalazi u juznoj Nemackoj , skoro na samoj granici sa Austrijom. Svi koji su bili kazu da izgleda nestvarno i da ga treba videti i zimi i leti. Evo i par slika :





Gde se tacno nalazi ovaj hotel sa slike i kako se zove /
Imam u planu posetu Schwarzwaldu , mozda vec ove zime ,pa bih voleo da znam gde je ovo jer mi se bas svidelo kako izgleda na slici.


Ovo je Schluchsee, a hotel je Seehotel Hubertus. Mislim da ti je mozda bolje da ides na Titisee, malo je zivlje

Tokom posete Schwarzwalda planiram obavezno da vidim ovo :
Neuschwanstein castle


po meni, jedan od najlepših na svetu.

čula sam priču da je po njemu pravljeno ovo:

http://www.peopleand...disney_0018.jpg

Zorane, prebaci ovo na putovanja a ja ću to tamo da sortiram.


Postoji li na Putovanjima neki topic gde bi, recimo, forumasi mogli fotografijama i kratkim komentarima da opisu, predloze, docaraju neka mesta koja nisu toliko poznata?

Mislim, ne mora mi niko staviti sliku Pariza i reci:"E, tamo je super!".

Mene zanimaju tako neka mesta koja nisu bas u svim turistickim brosurama, a koja su prelepa. Pa eto prilike da forumasi izmenjaju iskustva.

Postoji li na Putovanjima neki topic gde bi, recimo, forumasi mogli fotografijama i kratkim komentarima da opisu, predloze, docaraju neka mesta koja nisu toliko poznata?


ako ne postoji, otvori ga. :hail:

ako ne postoji, otvori ga. :hail:


a i to sto kazes...

no, rekoh da ne otvaram, ako vec postoji nesto slicno gde bi ovo moglo da se "ugnezdi"

Edited by zoran59, 06 September 2010 - 00:16.


#2 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 06 September 2010 - 01:01

Woooow! Sve u jednom postu. Super jbt, bas dobro. :) Kako je ovo uspjelo jbt? Alal ti cufte majstore!

#3 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,647 posts

Posted 06 September 2010 - 01:07

Woooow! Sve u jednom postu. Super jbt, bas dobro. :) Kako je ovo uspjelo jbt? Alal ti cufte majstore!

Koje bre ćufte,đaporcu jedan. -_-

Edited by Prag 011, 06 September 2010 - 11:51.


#4 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 06 September 2010 - 01:09

Woooow! Sve u jednom postu. Super jbt, bas dobro. :) Kako je ovo uspjelo jbt? Alal ti cufte majstore!

A sta mislis? Greskom, eto kako... -_-

Al' sad Ascari ima priliku da organizira kako spada.

Edited by zoran59, 06 September 2010 - 01:10.


#5 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 06 September 2010 - 01:19

A sta mislis? Greskom, eto kako... -_-

Al' sad Ascari ima priliku da organizira kako spada.

Znas sta bi reko dr Arsla kad ces ih razdvojiti? Dr Arsla bi rek'o: neces nikad buahaahaha. :)

#6 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 06 September 2010 - 01:23

Al' sad Ascari ima priliku da organizira kako spada.



nema više popravke, što si ga ti organizovao, to mu je. :)

#7 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 06 September 2010 - 01:38

nema više popravke, što si ga ti organizovao, to mu je. :twak:

-_-

A ja sam bas mislio probati...

Izvinjavam se svima, javicu se kad izadjem iz coska....

Ascari je kriv za sve! :)

#8 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 06 September 2010 - 01:48

Izvinjavam se svima, javicu se kad izadjem iz coska....

nema potrebe, dešava se. šalimo se malo. -_-



što bi se reklo, ostali samo dugmići! :)

Youtube Video ->Original Video


#9 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,647 posts

Posted 06 September 2010 - 03:35

nema potrebe, dešava se. šalimo se malo. :twak:

što bi se reklo, ostali samo dugmići! :)

Ala je "opravio",svaka mu čast. -_-

Edited by Prag 011, 06 September 2010 - 03:36.


#10 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 06 September 2010 - 11:30

Sta nam fali?

Bas super tako na gomili... sve ti tu na prvoj stranici - ne moras da tragas

#11 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 06 September 2010 - 18:46

Sta nam fali?

Bas super tako na gomili... sve ti tu na prvoj stranici - ne moras da tragas


Ispade jos da smo zajedno isli da posetimo Cinque Terre :)

#12 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 06 September 2010 - 19:29

Samo da pohvalim alberta jer je dobro i pregledno organizovao ovaj topic

#13 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 06 September 2010 - 19:31

Samo da pohvalim alberta jer je dobro i pregledno organizovao ovaj topic


kad god otvorim stranica skace na pocetak umesto na kraj :)

#14 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 06 September 2010 - 19:48

kad god otvorim stranica skace na pocetak umesto na kraj :)


to topicu daje posebnu car... sto ste tako nemastoviti?

#15 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 06 September 2010 - 21:27

Samo da pohvalim alberta jer je dobro i pregledno organizovao ovaj topic



Šta 1 Zoran syebe ne mogu 2 Alberta da oprave :)