Jump to content


Photo
- - - - -

Borba za svetsko zlato,Turska 2010


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
70 replies to this topic

#1 bekrinjo

bekrinjo
  • Members
  • 19,361 posts

Posted 02 September 2010 - 22:42

Zavrsena je preliminarna faza takmicenja,na redu su borbe za sto bolji plasman/medalje...
Svi mecevi ce biti odigrani u Istanbulu...


Grupa A:
Attached File  tabelaA.jpg   29.89KB   8 downloads



Grupa B:
Attached File  tabelaB.jpg   30KB   6 downloads




Grupa C:
Attached File  tabelaC.jpg   30.5KB   7 downloads




Grupa D:

Attached File  tabelaD.jpg   29.9KB   8 downloads







Evo kako izgledaju parovi 1/8 finala(termini su 17h i 20h po nasem vremenu!) kao i dalji kostur:
Attached File  kostur.jpg   105.99KB   41 downloads







Nek pobedi najbolji(citaj SRBIJA!!!)... :)

#2 AirBall

AirBall
  • Members
  • 20,451 posts

Posted 03 September 2010 - 12:58

Prvi put cu u zivotu sutra navijati za Spaniju protiv Grcke... Vreme je da plate ceh svojoj pokvarenosti...

Unistice sport stalnim namestanjima utakmica...

#3 MilosRS

MilosRS
  • Members
  • 626 posts

Posted 03 September 2010 - 13:28

Prvi put cu u zivotu sutra navijati za Spaniju protiv Grcke... Vreme je da plate ceh svojoj pokvarenosti...

Unistice sport stalnim namestanjima utakmica...


Ja cu navijati za Grke. Ne zelim da mi bilo ko oduzme tu slast dok gledam kao ih brutalno deremo

#4 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 03 September 2010 - 13:31

Francuzi najbolje igraju kad su prežaljeni, takav je mentalitet cijele nacije. Ako uđu u Turke agresivno kao na početku utakmice protiv Litvanije pa se ovima zbog imperativa rezultata i publike vežu ruke, moglo bi čudo da bude. Dešavalo se u prošlosti da Francuzi iznenade domaćina - ultrafavorita, jelte... :)

Nisu velike šanse da se desi, ali sa takvim divljacima ne bih nikad potpuno isključio iznenađenja.

#5 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 03 September 2010 - 17:31

Ja jednostavno ne mogu da navijam za neke timove pa makar igrali za opstanak planete. Reprezentacija Spanije spada u tu kategoriju.

#6 Rendom lik

Rendom lik
  • Members
  • 1,310 posts

Posted 03 September 2010 - 20:31

Prvi put cu u zivotu sutra navijati za Spaniju protiv Grcke... Vreme je da plate ceh svojoj pokvarenosti...

Unistice sport stalnim namestanjima utakmica...

Ma, 'ajde... Navijaces za Navara?
Nemoj da smo neozbiljni... :)

#7 delgado

delgado
  • Members
  • 35,185 posts

Posted 03 September 2010 - 23:22

Realno je da u finalu budu Amerika vs Srbija/Spanija/Grcka

Edited by delgado, 04 September 2010 - 00:22.


#8 bekrinjo

bekrinjo
  • Members
  • 19,361 posts

Posted 04 September 2010 - 11:35

Grčki “muljatori” sada ljuti na Fibu
Ako Fiba vodi rang listu reprezentacija po fair playu Grčka će sigurno biti na dnu. Iako godinama igraju dobru košarku Grci stalno gube simpatizere
objavljeno danas u 12:16; autor: SP-2010.com
Ključni pojmovi:
grcka
,
spanjolska
,
spanoulis
,
fiba
,
blatt
,
tanjevic

Razlog su njihove “bezočne” kalkulacije i više nego očito puštanje utakmica kada imaju namjeru birati protivnike. Na lanjskom Eurobasketu bili su “uspješniji” od Francuza u nadmetanju “tko će izgubiti utakmicu” kada su porazom izbjegli kasnije prvake Španjolce.

Ovaj put na SP-u u Turskoj nisu željeli dobiti Ruse računavši kako će u osmini finala izbjeći Španjolce, a u četvrtini Amerikance, a za svoju glumu “nagrađeni” su opravdanim gnjevom ruskog izbornika Davida Blatta i turskog Bogdana Tanjevića.

Nakon što im je ipak splet okolnosti (ili sportska pravda?) donio Španjolce u osmini finala sada su se Grci našli povrijeđeni. Ponajbolji igrač te momčadi Vassilis Spanoulis optužio je Fibin sistem natjecanja po kojem je moguće da se finale zadnjeg svjetskog prvenstva reprizira u ovako ranoj fazi natjecanja.

“Ovo je utakmica koja dolazi prerano i možda je sistem natjecanja pogrešan jer nedopustivo je da se dvije tako jake momčadi susretnu već u drugom krugu”, kazao je Spanoulis.


Kosarka.hr

#9 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 04 September 2010 - 12:19

Слепци једни да сте били први не би се никако поновило то финале

#10 unagi

unagi
  • Members
  • 1,773 posts

Posted 04 September 2010 - 18:36

1/8 finala




SRBIJA 73 --- HRVATSKA 72

Attached File  Srbija_Hrvatska_rezultat.JPG   23.43KB   6 downloads

Attached File  Srbija_Hrvatska_statistika.JPG   136.55KB   33 downloads





SPANIJA 80 --- GRCKA 72

Attached File  Spanija_Grcka_rezultat.JPG   15.19KB   6 downloads

Attached File  Spanija_Grcka_statistika.JPG   141.38KB   20 downloads

Edited by unagi, 04 September 2010 - 21:25.


#11 Lord_Slawe_

Lord_Slawe_
  • Members
  • 2,550 posts

Posted 05 September 2010 - 13:47

Diamantidis iznenada objavio da je utakmica protiv Spanije bila njegova poslednja u dresu reprezentacije. Kao jedan od razloga spominje se i sukob sa Spanulisom.

#12 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 05 September 2010 - 14:07

Слепци једни да сте били први не би се никако поновило то финале



Koji su to retardi, ja ne mogu da verujem... To su najveći retardi koji postoje u sportu bez premca.


Znači FIBA treba da smisli takav sistem, po kojem oni neće moći da se sastanu sa Špancima ćak i ako oni budu drugi u grupi, a Španci treći :) -_- ...

Kakva glupost, prosto ne mogu da verujem.

#13 ima 1 tim

ima 1 tim
  • Members
  • 1,989 posts

Posted 05 September 2010 - 14:39

Koji su to retardi, ja ne mogu da verujem... To su najveći retardi koji postoje u sportu bez premca.


Znači FIBA treba da smisli takav sistem, po kojem oni neće moći da se sastanu sa Špancima ćak i ako oni budu drugi u grupi, a Španci treći :) -_- ...

Kakva glupost, prosto ne mogu da verujem.


meni se bas svidja njihova ideja i nemam nista protiv da se eksperimentalno proba na sledecem EP-finalisti sa proslog da ne mogu da se sretnu pre finala ili jos bolje,da imaju garantovan prolaz u finale a ostali neka igraju za 3. mesto :twak:

#14 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 05 September 2010 - 15:05

Što je najgore, nisu ni svesni kakvu im mi vipegodišnju torturu spremamo... Pa devedesete su mala maca, šta će ovo da bude...

Za par godina ima namerno da gube od Angole, samo da dobiju Špance, a izbegnu nas :)

Edited by realno *W, 05 September 2010 - 15:05.


#15 bekrinjo

bekrinjo
  • Members
  • 19,361 posts

Posted 05 September 2010 - 21:29

1/8 finala






SLOVENIJA 87 --- AUSTRALIJA 58
Attached File  slo_aus1.jpg   21.66KB   6 downloads
Attached File  slo_aus.jpg   199.83KB   24 downloads











TURSKA 95 --- FRANCUSKA 77

Attached File  tur_fra1.jpg   21.62KB   6 downloads
Attached File  tur_fra.jpg   179.9KB   14 downloads