Jump to content


Photo

Peticija - Klub FLU


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
29 replies to this topic

#16 modesty

modesty
  • Members
  • 6 posts

Posted 19 April 2001 - 23:09

ako cete da otvarate akademiju sa haustorom onda bolje nek stoji onakva kakva je bez sanka i icega unutra.

#17 The-Rebirth-Of-Cool Fight

The-Rebirth-Of-Cool Fight
  • Members
  • 144 posts

Posted 19 April 2001 - 23:52

modesty:
ako cete da otvarate akademiju sa haustorom onda bolje nek stoji onakva kakva je bez sanka i icega unutra.

Sto ovo ima znaciti, gospojice Blaze?
Da li zelite rijeci da je Haustor dovoljno los bend, te ne zasluzuju famozne sankove s pivom po simbolicnim cijenama, ili pak insinuirate u pozitivnom smislu da ce ljudi tak krasno se radovati, a posto su srbijanci, i sve polupati, pa ne treba podizat prije koncerta.
Kad tak ljudi se izraze sa jednom rijecenicom, moze se razumijeti citav Univerzum, ili pak, Anti-univerzum!
No, Blazeova, Blazeova, dajte malo konciznije to.

[ Izmena poruke: The-Rebirth-Of-Cool Fighter na dan 2001-04-24 22:11 ]

#18 modesty

modesty
  • Members
  • 6 posts

Posted 20 April 2001 - 12:54

samo sam htela da kazem da od tolikih muzicara zasto bi se akademija bas otvarala sa haustorom?!

#19 Aleksa

Aleksa
  • Members
  • 1,344 posts

Posted 20 April 2001 - 13:11

Potpisujem peticiju, kako mi se samo omaklo da zaboravim..otvaranje Haustorom, sto da ne! :smile:

#20 django kid

django kid
  • Members
  • 73 posts

Posted 20 April 2001 - 14:45

Haustor, zato sto je Klub pravi jedan tajni grad i tamo nije bitno da l' si star il' mlad, a decki su to najbolje skuzili.

#21 branka n.

branka n.
  • Members
  • 1,117 posts

Posted 21 April 2001 - 04:37

Veceras sam izasla u Camden Palace gde su Stonsi imali prvi koncert inace-za neupucene i mogu vam reci da se sve pretvara u takvu garage -hip hop kolotecinu u Londonu da je to neverovatno, znam da nisam u toku sa temom ali samo da vas obavestim. Meni licno ova muzika i ritam posebno sve vise prija i pocinje da radi, a mladi ovde su u ekstazi...no doubt about that!

[ Izmena poruke: branka n. na dan 2001-04-21 05:38 ]

#22 mermaidavenue

mermaidavenue
  • Members
  • 62 posts

Posted 22 April 2001 - 03:31

branka vi mora da ste u cvetu mladosti ako se secate koncerta stonesa na camdenu....izvinte na malo hrapavijoj posalici, ovde u beogradu nas surov zivot tera da ne respektujemo ni mnogo jace drustvene konvencije od godina jedne dame.
inace nemojte potcenjivati camden palace, u pitanju je po mnogo cemu bizarno ali i istorijsko mesto za razne muzicke pravce. detalj za stonese nisam znao, tad sam bio malji deca, ali znam da je to jedno od uporista takozvane GOTH (ili kod nas odomacenog naziva DARK) kulture u kome su se, pored ljudi nalik na slepe miseve, mogli videti i cuti i BAUHAUS, SISTERS OF MERCY, FIELDS OF NEPHILIM, THEATRE OF HATE, MISSION i slicna bratija odevena u crno od glave do pete. cak i kada je stvar bila prakticno mrtva, godinama a bogme i decenijama kasnije tu su obitavali klonovi petea murphyija i drugih dark heroja na raznim tribute vecerima.
da stvar bude bizarnija, camden palace je jedno od mesta na kojima je rodjena house kultura u londonu. sredinom osamdesetih desavale su se zurke na kojima je nastupao tada mladjahni COLIN FAVOR. ti partyji su vremenom prerasli u prve institucionalizovane acid house zabave u londonu (zaboravih ime istih ali mi se cini da je u pitanju AMNESIA) a C.FAVOR je jedno 10 godina kasnije postao trazeni tehno DJ, cak je jednom svirao i u beogradu (9.mart 1996).

ono sto htedoh reci je da nema potrebe za nipodastavanjem razlicitih muzickih kultura. sto bi rekao onaj debil popov - ipak se okrece - pa je tako camden palace obisao u svojoj istoriji vise krugova, a ovde smo videli jedan od njih - od stonesa preko gothova do housea. a ne sumnjam da je bilo mesta i za garage i za hiphop.

nego posalji mejl tog tvog drugara saleta na promotion@opennet.org

#23 branka n.

branka n.
  • Members
  • 1,117 posts

Posted 22 April 2001 - 16:41

mermaidavenue, ja se licno tog koncerta ne secam - samo sam cula za njega, mislim da su prvi put svirali u klubu koji se zove Marquee, a sledeci koncert na kome su snimili prvi album (live)je bio u Camden Palace, bila bih stvarno matora da sam licno prisustvovala tim koncertima (istina je da sam ustvari rodjena negde u to vreme:wink:), ali nisam niposto imala nameru da podcenjujem to mesto -zato sto sam upravo u tome vreme goth muzike i pokreta koji spomenuste cesto i sama rado izlazila tamo-zivim nedaleko od pomenutog mesta, pa ne znam odakle ste tako nesto zakljucili, no nema ni veze-ovde se to cesto desava. mozda zato sto sam rekla garage-hip hop kolotecina a rekoh to zato sto u Londonu 90% aktuelnih, popularnih klubova ide u tom pravcu i cak i Camden Palace koji je dosad imao odlicnu selekciju progressive house DJ's postaje garage venue sudeci po ovoj mojoj skorasnjoj poseti.

Email adresu cu svakako proslediti u prave ruke, pa sta dalje bude -ostaje da se vidi, u svakom slucaju hvala na informaciji.
pozdrav
branx

[ Izmena poruke: branka n. na dan 2001-04-22 18:14 ]

#24 nanook

nanook
  • Members
  • 75 posts

Posted 23 April 2001 - 14:59

jaoo, pa to je zaista tuzno. Nisam imala pojma da su zatvorili Akademiju, izvinjavam se ali vec neko vreme zivim u Sydney-u pa nisam znala..hmm,to je zaista tuzno!

#25 Eiiva

Eiiva
  • Members
  • 3 posts

Posted 15 June 2001 - 14:23

PA NARAVNO DA PODRZAVAM OVU PETICIJU!
Nisam vec neko duze vreme u Bgd. ali dolazim uskoro i prosto ne mogu da zamislim kako izgleda grad bez rupe?! Gde cu da vodim moje prijatelje strance? Kakav je to blam za grad i za sve nas! Da li neko moze da mi objasni zasto je rupa zatvorena i zasto se ne otvara ponovo?
S postovanjem

#26 freak

freak
  • Members
  • 1,723 posts

Posted 18 June 2001 - 17:09

neboj se za strance jer samim dolaskom u bg dolaze u jedbu crnu rupu a sto je zatvorena treba samo videti nasta lici pa ih razumeti us svo zaljenje zbog toga stvarno i netreba da radi dok se nesrede neke stvari da bar nebude opasna po zivot itd

#27 righteous

righteous
  • Members
  • 2 posts

Posted 16 June 2002 - 18:27

alo ljudi pa necemo valjda da potpisujemo peticiju da vrate akademiju koja bi bila ex yu nostalgija klub?
toliko je ovaj svet napredovao i akademija je uvek pratila korak sa svetom i cak bila ispred a sada da je vratimo 15 godina nazad.
akademija je uvek bila alternativa neka tako i ostane,a ne old school.

#28 zmaj

zmaj
  • Members
  • 52 posts

Posted 18 June 2002 - 14:52

AH, citajuci sve ovo u vezi sa rupom zapravo ne mogu da razdvojim zivot Akademije i svoj sopstveni. Takvo mesto treba da postoji a sta ce da se slusa, to vise i nije bitno, bitno je da udara po malom mozgu i da ima hladnog piva

#29 zmaj

zmaj
  • Members
  • 52 posts

Posted 18 June 2002 - 14:54

P.S. ULICA NAS ODRZALA? NJOJZI HVALA!

#30 Bloodymir

Bloodymir
  • Members
  • 7 posts

Posted 19 July 2002 - 00:28

MOj mali doprinos odlicnoj ideji......
Vratite nam RUPU BRE!!!!!
Sta se prepirete Haustor pa Haustor...daj samo nek je otvore bice i Haustora i .....