Jump to content


Photo
- - - - -

Susret oldtajmera


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
65 replies to this topic

#1 nesha taxista

nesha taxista
  • Members
  • 678 posts

Posted 28 August 2010 - 23:19

Tražio sam temu o oldtajmerima, ali nikako mi nije uspevalo. Ako mi je slučajno promaklo moderacija može slobodno da obavi merge.

Elem, bio danas, tj. već juče susret veterana u Novom Sadu. Nije to kod nas prvi put, ali nažalost u organizaciji je nešto škripalo ovoga puta. Policija nije uspostavila neprekidnu kolonu, nisu pušteni na centralni gradski plato kao ranijih godina. Nije tu pomoglo ni što se gradski ministar saobraćaja Bubnjević uključio u celu stvar vozeći oldtajmera:

Posted Image

Dakle ovo gore je gos'n ministar pored svog auta. Slikao sam i auto bez njega, izgleda bolje. icon_biggrin

Posted Image

Nego da vidimo šta mi je to još zapalo za oko:

Posted Image
Posted Image
Posted Image

Meseršmit je fabrika poznata po avionima, ali su tokom pedesetih prozivodili i automobile. Nije ovo jedini model, ali su i ostali bili slični njemu, tj. svi su izgledali kao pilotska kabina. A ovaj je gostovao kod nas.

#2 nesha taxista

nesha taxista
  • Members
  • 678 posts

Posted 28 August 2010 - 23:21

Major Kriger je bio opravdano odsutan, ali auto mu bio tu, malo prefarban doduše:

Posted Image
Posted Image

Dobro, šalim se, ovaj konkretno je napravljen 1950. No, isti behu i za vreme rata. MB 170.

Selimo se malo preko bare i nailazimo na najstariji automobil na izložbi. Iz Mađarske nam je stigao Oldsmobil proizveden 1914.

Posted Image

Posted Image

A što u njemu nazad ima mesta:

Posted Image

Gepek je doduše nikakav, ali tako je bilo i kod drugih u to doba. Gazda (koji očigledno nije prvi put ovde i pristojno govori srpski) s ponosom ističe da je sve na njemu originalno, uključujući i drvene točkove:

Posted Image

Neko ga je zamolio da upali motor što je ovaj odmah učinio. To nije bilo kurblom kako bi se očekivalo. Ovo je prvi model s anlaserom. Upalio je smesta, na prvi zaokret. Ford T je inače palio na kurblu još skoro 20 godina posle, ali je koštao 6 puta manje. Gazda nam je pokazao i jednu polugicu kojom se fiksira brzina što je zapravo preteča danas popularnih tempomata.

#3 nesha taxista

nesha taxista
  • Members
  • 678 posts

Posted 28 August 2010 - 23:24

Tatra iz 1929.

Posted Image

Warszava, automobil pravljen u fabrici FSO, odakle su dosta godina kasnije izlazili pezejci i polonezi:

Posted Image

Jako nabudženi Ford Torino iz 1969:

Posted Image

Posted Image

Real American muscle! Gazda podatke krije, ali brzinomer mu je do 300, pa vi vidite ...

#4 nesha taxista

nesha taxista
  • Members
  • 678 posts

Posted 28 August 2010 - 23:26

Fića naravno nije imao klimu, ali se vlasnik dosetio jadu. Snimljeno u pokretu:

Posted Image

Nije baš svaki oldtajmer funkcionisao besprekorno pa se malo moralo i pogurati:

Posted Image

Kad smo već kod dvotočkaša, njima pripada i najstariji primerak na smotri uopšte, tačno vek i jednu godinu star:

Posted Image

Ford 15m

Posted Image

Wartburg

Posted Image

I ovaj je imao dvotaktni motor. I za kraj meni omiljeni (znam da sam pristrasan) ''Komodorac GSi''

Posted Image

Bilo raznih, ponešto još i ja imam, ama se ne može sve stići.

#5 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 29 August 2010 - 06:21

Hvala na trudu, oflicne fotke, Neso! :thumbs:

Samo nije dobro da sam dobar dio tih (oldtajmera :) ) normalno vidjao na ulici, a ficu sa "kontr vratima" imao i sam (na srecu, polovnog)...

#6 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,647 posts

Posted 29 August 2010 - 08:53

Moj skromni doprinos iz prošle godine.
Nešo ,svaka čast ,postavljaj dalje.

Preko 3500 starih Citroena iz cele Evrope se skupilo ovaj vikend u Češkoj.
LEGENDE.





#7 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,647 posts

Posted 29 August 2010 - 09:05

Stara dobra "Praga" u službi turistima.

Attached File  SAM_0234.JPG   887.55KB   11 downloads

Dobio sam pozivnicu od MB na izložbu veterana,koja će se održati 10. i 11.9. u njihovom servisu. Izložba auta od 1886. do danas.Naravno da ću slikati. :thumbs:

Attached File  SAM_0327.JPG   361.06KB   12 downloads

#8 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,647 posts

Posted 29 August 2010 - 09:09

Ja ne mogu da se odlucim koji je najlepsi... :thumbs:

Fantastične slike naše koleginice Acajou.

#9 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,647 posts

Posted 29 August 2010 - 09:17

Malo čiste klasike.Ovaj vikend sam proveo na Mercedes-benz meetingu,i imalo je svašta da se vidi:
Jubilejac Ponton iz 1959:



Ima dosta slika koje smo stavljali na foto-oku dijaspore.Ovde je legenda Pontun iz 1959.g.Potrošnja 40 l .Ukoliko se ne vide slike,dovoljno je kliknuti na strelicu. :thumbs:

#10 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 29 August 2010 - 09:40

Prage, evo ti jos jedna od onog istog Mercedesa

Posted Image

#11 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 29 August 2010 - 09:45

Albertov youngtimer


Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#12 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,647 posts

Posted 29 August 2010 - 10:13

Albertov youngtimer

Nažalost,daleko smo jedan od drugog,pa za dve godine 10/08 nisam "stigao" da ga vidim.Po novom zakonu veteranske tablice V možeš da dobiješ samo za auto proizvedeno pre 1980.g. :thumbs:
Veteranske tablice " V "
Attached File  Jag1.jpg   60.73KB   12 downloadsAttached File  Jag2.jpg   56.45KB   9 downloads

#13 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 29 August 2010 - 21:05

Nažalost,daleko smo jedan od drugog,pa za dve godine 10/08 nisam "stigao" da ga vidim.Po novom zakonu veteranske tablice V možeš da dobiješ samo za auto proizvedeno pre 1980.g. -_-
Veteranske tablice " V "



Dokle je došlo da me proziva ovde javno, pa jel' znaš ti bre ko sam ja, ja sam ovde moderacija, sa'ću te banujem! :twak:

Što bi rekao moj kum Mićko panduru kad se nalio (manje - više trajno stanje): "Čuvaćeš ti meni most u Apatinu, znaš ti bre ko je moj ćale?!" :)

#14 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 30 August 2010 - 03:33

Albertov youngtimer

svaka cast jer taj Taunus izgleda kao da je izasao iz fabrike.Sredjivao si limariju ili je to riginal?Deluje mi kao model iz 80te pa je pravo cudo ako nije krenuo da truli.

Edited by MAGRIPA65, 30 August 2010 - 03:33.


#15 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 30 August 2010 - 05:42

svaka cast jer taj Taunus izgleda kao da je izasao iz fabrike.Sredjivao si limariju ili je to riginal?Deluje mi kao model iz 80te pa je pravo cudo ako nije krenuo da truli.



'82. godište, prvi lak i 85000km. Imam protokole od Dekre sa svih tehničkih pregleda. Zimi nije vožen, kad sam ga kupovao imao je letnje tablice.