Jump to content


Photo
- - - - -

Grupa C


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
86 replies to this topic

#31 Dobar je Dzontra...

Dobar je Dzontra...
  • Members
  • 2,226 posts

Posted 31 August 2010 - 19:10

danas TUR VS. GRE tekma odlucuje o prvom mestu u grupi... i, malo dalje gledano, o buducem protivniku Srbije

grcka je svakako bolji tim, ali ni domacin nije naivan. licno, veceras "navijam" za one-ciji-hleb-jedu-srpska-deca. to bi nam u hipotetickoj buducnosti donelo prevlast na tribinama... valjda :)



*ebes prvenstvo na kom mi ne izbacimo domacina -_-


Mada moze i kasnije u finalu...

Edited by Dobar je Dzontra..., 31 August 2010 - 19:11.


#32 Pain

Pain
  • Members
  • 3,365 posts

Posted 31 August 2010 - 20:44

Portoriko bez Aroha natrpao Kineze.Vasalo 22 poena za 29 minuta,kod Kineza Dji 24 poena za 37 minuta.Idemo Portoriko :)

#33 unagi

unagi
  • Members
  • 1,773 posts

Posted 31 August 2010 - 21:19

Trece kolo:


RUSIJA 72 --- OBALA SLONOVACE 66

Attached File  Rusija_Obala_Slonovace_rezultat.JPG   28.84KB   7 downloads

Attached File  Rusija_Obala_Slonovace_statistika.JPG   140.87KB   15 downloads





PORTORIKO 84 --- KINA 76

Attached File  Portoriko_Kina_rezultat.JPG   28.78KB   7 downloads

Attached File  Portoriko_Kina_rezultat.JPG   28.78KB   8 downloads





GRCKA 65 --- TURSKA 76

Attached File  Grcka_Turska_rezultat.JPG   28.5KB   8 downloads

Attached File  Grcka_Turska_statistika.JPG   136.98KB   26 downloads


Tabela:

Attached File  Tabela.JPG   39.37KB   9 downloads

Edited by unagi, 31 August 2010 - 21:29.


#34 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 01 September 2010 - 06:32

*ebes prvenstvo na kom mi ne izbacimo domacina :)


Mada moze i kasnije u finalu...

u najboljem slucaju- prvi smo u svojoj grupi, igramo sa turcima u polufinalu (bas nas 'oce ta 1 tradicija -_- ),
u najgorem- treci smo u svojoj grupi, igramo sa turcima u 1/4-finalu (dovoljno je reci da sanse za prolaz ne bi bile bas sjajne...)

Edited by peja™, 01 September 2010 - 06:34.


#35 AkoPostaveNekogVisokog

AkoPostaveNekogVisokog
  • Members
  • 12,197 posts

Posted 01 September 2010 - 07:39

Mojih 50 para a propo Grca i Turaca...

Iljasova - brutalizovao Grke! Sas kakvom lakocom trpa, ono je neverovatno. Pravi naslednik Gasola i Dirkulesa (:)) u NBA. I pored sveg igrackog kvaliteta, cesto vrlo iritantan -_-

Grci - odbrana: fantasticna, napad: tuga, cemer & jad. Turci takodje odigrali dosta dobru odbranu, a drzao se egal dok su Grci ubacivali trojke (centri Burusis i Kajmakoglu dali 5 od ukupno 10 trojki Grka, bekovi tuga).

Turci max napaljeni, cesto su igrali vrlo brz napad, po cenu greske. Hido siluje za medalju. Dijamantidis objasnjavao u odbrani, ali u napadu jednostavno nisu imali raspolozenog igraca. Sofo u nekoliko navrata utrajan. U nekim momentima su na parketu zajedno bili Burusis i Sofo, sto im nije pomoglo jer su Turci ionaki stisli guzove u reketu. Spanulis potpuno van ritma.

Sve su svemu, Turci su za izbegavanje, a Grci ako se ne opamete, brzo mogu da ispadnu. Ala bih voleo da gledam njih i Spance u 1/8 finala, pa da se radujem ko god da ispadne :twak:

#36 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 01 September 2010 - 08:51

Grci su majstori za izgubiti taj tip utakmice...(videti pod Francuska-Grčka šampionat Evrope)

Zato će ceo život kaskati za šampionima.

#37 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 01 September 2010 - 08:54

Mojih 50 para a propo Grca i Turaca...

Iljasova - brutalizovao Grke! Sas kakvom lakocom trpa, ono je neverovatno. Pravi naslednik Gasola i Dirkulesa ( :) ) u NBA. I pored sveg igrackog kvaliteta, cesto vrlo iritantan -_-

Grci - odbrana: fantasticna, napad: tuga, cemer & jad. Turci takodje odigrali dosta dobru odbranu, a drzao se egal dok su Grci ubacivali trojke (centri Burusis i Kajmakoglu dali 5 od ukupno 10 trojki Grka, bekovi tuga).

Turci max napaljeni, cesto su igrali vrlo brz napad, po cenu greske. Hido siluje za medalju. Dijamantidis objasnjavao u odbrani, ali u napadu jednostavno nisu imali raspolozenog igraca. Sofo u nekoliko navrata utrajan. U nekim momentima su na parketu zajedno bili Burusis i Sofo, sto im nije pomoglo jer su Turci ionaki stisli guzove u reketu. Spanulis potpuno van ritma.

Sve su svemu, Turci su za izbegavanje, a Grci ako se ne opamete, brzo mogu da ispadnu. Ala bih voleo da gledam njih i Spance u 1/8 finala, pa da se radujem ko god da ispadne :twak:


Ne znam šta su to Grci fenomenalno pokazali u odbrani, primili su bezmalo 50 poena za poluvrijeme i imam utisak da ne bi našli rješenje za spuštanje turskog centra sa vrha reketa na kucanje ni da je utakmica trajala 4 dana.

Grčki bekovi su prilično podbacili, osim Kalatesa. Nisu kontrolisali napad, nisu bili u stanju da kvare napad Turaka, koji su postavljali akcije kao da na treningu probaju 5 na 0. Grčki napad generalno dosta spor, bez dovoljno kretanja igrača bez lopte, bez kvalitetne veze spoljne i unutrašnje linije, što je rezultiralo samoubistvenim ispucavanjem za 3.

Kazlauskas je direktno kriv za razigravanje Iljasove (mada ga je juče stvarno sralo za medalju) - čovjek čitavu utakmicu pokušava da ga brani sporim centrima, nije ni probao sa Printezisom.

Burusis pokazao sav raskoš svog kukavičluka kad naiđe na tvrdo. Juče je odigrao kao da ima 195cm.

Turci motivisani, uglavnom disciplinovani, fizički odlično pripremljeni, imaju strašnu rotaciju. Sa druge strane, juče im je sve ušlo, promašili su zadnjih 5 trojki, a do tada su bili na 12/20. Pitanje kako bi se snašli da nisu tako dobro šutirali i da je pritisak na njihove bekove bio bolji (generalno smatram da su turski bekovi svi solidni igrači, ali nema tu ekstra kvaliteta, zbog toga sam u ovoj mjeri kritičan u odnosu na grčke bekove, za koje smatram da su načelno bolji igrači, a da juče ni na koji način nisu uspjeli da to i potvrde u igri).

Sve u svemu, dosta jaka utakmica, dvije ozbiljne ekipe, ali nisu bez mana i nisu nepobjedivi. Mislim da su Turci dali maksimum, ne vjerujem da će još jednom odigrati ovako dobro na prvenstvu, što ne znači da ne mogu daleko. Sa druge strane, vrlo interesantno će biti da vidimo kako će Grci sjutra da reaguju protiv Rusa, ja očekujem da stisnu zube, ipak se radi o kvalitetnoj i iskusnoj ekipi.

#38 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 01 September 2010 - 09:39

Kazlauskas je direktno kriv za razigravanje Iljasove (mada ga je juče stvarno sralo za medalju) - čovjek čitavu utakmicu pokušava da ga brani sporim centrima, nije ni probao sa Printezisom.


To sam i ja pomislio, ne mogu da verujem da čoveka, čija načelna pozicija jeste krilni centar, ali koji bukvalno ne ulazi u reket, nije pokušao da brani sa bržim igračem, pa upravo je Printezis idealan za čuvanje njega, ima 206, Iljasova 207, nema neke prevelike razlike u masi, a Jorgos je strašno pokretljiv i solidno brz.

Drugo - to što kažeš, neshvatljivo NEbranjenje ubacivanja centara sa vrha reketa, što se bar 6-7 puta završilo zakucavanjem. Stvarno da se čovek zapita imaju li trenera...

Ipak, sve u svemu solidna je to košarka bila, jeste Iljasovu baš išlo, ali koliko je njega išlo, toliko Hidajeta nije, tako da taj neki šuterski učinak možeš od njih da očekuješ na svakoj tekmi. "Tajna" za primanje manjeg broja poena od Turaka bi svakako bila bolje zatvaranje centarske linije.

#39 AkoPostaveNekogVisokog

AkoPostaveNekogVisokog
  • Members
  • 12,197 posts

Posted 01 September 2010 - 09:55

Ne znam šta su to Grci fenomenalno pokazali u odbrani, primili su bezmalo 50 poena za poluvrijeme i imam utisak da ne bi našli rješenje za spuštanje turskog centra sa vrha reketa na kucanje ni da je utakmica trajala 4 dana.

Grčki bekovi su prilično podbacili, osim Kalatesa. Nisu kontrolisali napad, nisu bili u stanju da kvare napad Turaka, koji su postavljali akcije kao da na treningu probaju 5 na 0. Grčki napad generalno dosta spor, bez dovoljno kretanja igrača bez lopte, bez kvalitetne veze spoljne i unutrašnje linije, što je rezultiralo samoubistvenim ispucavanjem za 3.

...

Sve u svemu, dosta jaka utakmica, dvije ozbiljne ekipe, ali nisu bez mana i nisu nepobjedivi. Mislim da su Turci dali maksimum, ne vjerujem da će još jednom odigrati ovako dobro na prvenstvu, što ne znači da ne mogu daleko. Sa druge strane, vrlo interesantno će biti da vidimo kako će Grci sjutra da reaguju protiv Rusa, ja očekujem da stisnu zube, ipak se radi o kvalitetnoj i iskusnoj ekipi.

Grci imali dobrih 8 ukradenih lopti. Odbrana im se pred kraj raspala, ali celo prvo poluvreme su sve osim Iljasove drzali dosta dobro. Turci igrali jako brz napad, sa odlicnim protokom lopte ( i po cenu dosta izgubljenih). Da nije Iljasova sveCki odigrao prvo poluvreme (ili ga sveCki prokenjalo, as you wish) pitanje je kako bi izgledao dalji tok utakmice.

Ipak, za ocekivati je da se Grci dignu, dobiju Ruje i pometu Kata-munje i drustvo :)

#40 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 01 September 2010 - 09:56

Ipak, sve u svemu solidna je to košarka bila, jeste Iljasovu baš išlo, ali koliko je njega išlo, toliko Hidajeta nije, tako da taj neki šuterski učinak možeš od njih da očekuješ na svakoj tekmi. "Tajna" za primanje manjeg broja poena od Turaka bi svakako bila bolje zatvaranje centarske linije.

Hidajetov neučinak je jedna od konstanti u igri košarkaške reprezentacije Turske, sad je još bio odličan ako poredimo sa njegovom partijom protiv nas na prošlom EP :)

Mnogo bolje zatvaranje centara je svakako pod obavezno da bi se dobila Turska (mada je lakše reći nego učiniti, Ašik i Erden se sjajno kreću za tolike ljude), ali i veći pritisak na njihove bekove u fazi organizacije (iskreno, očekivao sam da će Spanulis i Dijamantidis da udave turske bekove u tom segmentu, što se ni izbliza nije desilo, možda ja Turke malo potcjenjujem, ali mi se nekako čini da su Grci tu sinoć morali mnogo bolje).

Inače, slažem se da je bio dobar basket, muški i otvoreno pa šta ko ponese.

#41 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 01 September 2010 - 10:09

Grci imali dobrih 8 ukradenih lopti. Odbrana im se pred kraj raspala, ali celo prvo poluvreme su sve osim Iljasove drzali dosta dobro. Turci igrali jako brz napad, sa odlicnim protokom lopte ( i po cenu dosta izgubljenih). Da nije Iljasova sveCki odigrao prvo poluvreme (ili ga sveCki prokenjalo, as you wish) pitanje je kako bi izgledao dalji tok utakmice.

Ipak, za ocekivati je da se Grci dignu, dobiju Ruje i pometu Kata-munje i drustvo :)


Ne može se reći da se Grcima odbrana raspala pred kraj, u prvom poluvremenu su primili 41 poen, u drugom 35. Jeste da su Turci najviše poena dali u 3/4 (24p), ali to ne bi bio takav problem da se Grci u istom periodu nisu u napadu izgubili kao magarad u magli.

Inače, 8 ukradenih djeluje pristojno (mada ne i naročito impresivno), ali ne možemo samo tako da mjerimo kvalitet odbrane, meni se čini da je mnogo veći problem što su grčki bekovi, a priori kvalitetniji i iskusniji od protivničkih, dozvolili Turcima da u prvom poluvremenu uvedu utakmicu u ritam koji Grcima manje odgovara - zna se da, valjda otkako se Galis penzionisao, Grci igraju na pola terena, na mali rezultat, na disciplinu i na mišiće.

#42 AkoPostaveNekogVisokog

AkoPostaveNekogVisokog
  • Members
  • 12,197 posts

Posted 01 September 2010 - 10:52

Ne može se reći da se Grcima odbrana raspala pred kraj, u prvom poluvremenu su primili 41 poen, u drugom 35. Jeste da su Turci najviše poena dali u 3/4 (24p), ali to ne bi bio takav problem da se Grci u istom periodu nisu u napadu izgubili kao magarad u magli.

Inače, 8 ukradenih djeluje pristojno (mada ne i naročito impresivno), ali ne možemo samo tako da mjerimo kvalitet odbrane, meni se čini da je mnogo veći problem što su grčki bekovi, a priori kvalitetniji i iskusniji od protivničkih, dozvolili Turcima da u prvom poluvremenu uvedu utakmicu u ritam koji Grcima manje odgovara - zna se da, valjda otkako se Galis penzionisao, Grci igraju na pola terena, na mali rezultat, na disciplinu i na mišiće.


Oko ovoga se slazem - Grcima ovakav ritam nije odgovarao. Ne znam sta je razlog, ali mi bekovi nisu delovali izgubljeno u odbrani, vec vise kao da je to neka taktika (cuvanje centara no comment). A za njihovu u igru u napadu, magare u magli je 1 jak understatement

Delimicni off: Burusis i Sofo sa onakvom snagom je trebalo da prebiju (u svakom smislu) centre Turske. Zasto nisu, nikom nije jasno...
A cuvanje Iljasove i drzanje Printezisa na klupi - 1 Steven Tomato bi se postideo ovog trenerskog umeca :)

Edited by Marvin, 01 September 2010 - 10:55.


#43 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 01 September 2010 - 11:03

Delimicni off: Burusis i Sofo sa onakvom snagom je trebalo da prebiju (u svakom smislu) centre Turske. Zasto nisu, nikom nije jasno...



Burusis pokazao sav raskoš svog kukavičluka kad naiđe na tvrdo.


:)

#44 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 01 September 2010 - 11:07

Hidajetov neučinak je jedna od konstanti u igri košarkaške reprezentacije Turske, sad je još bio odličan ako poredimo sa njegovom partijom protiv nas na prošlom EP -_-

Mnogo bolje zatvaranje centara je svakako pod obavezno da bi se dobila Turska (mada je lakše reći nego učiniti, Ašik i Erden se sjajno kreću za tolike ljude), ali i veći pritisak na njihove bekove u fazi organizacije (iskreno, očekivao sam da će Spanulis i Dijamantidis da udave turske bekove u tom segmentu, što se ni izbliza nije desilo, možda ja Turke malo potcjenjujem, ali mi se nekako čini da su Grci tu sinoć morali mnogo bolje).

Inače, slažem se da je bio dobar basket, muški i otvoreno pa šta ko ponese.



Ašik i Erden se stvarno dobro kreću, ali im je realizacija svedena na zicere i kucanja, naročito Ašiku. Pa nemaju Turci toliko kvalitetne bekove koji će tuđe bekove baš toliko isprobijati, i samim tim naterati protivničke centre na pomoć, da ovima ostane toliko mesta za zakucavanja i zicere preko nižih igrača.

Sa jedne strane, veliki plus Turcima u takvom napadu, je što je odbrana lišena pomoći četvorki i krila, koje Hidajet i Iljasova izvlače daleko od reketa, najčešće je dvojka Onan, koji takođe kampuje na trojci, pa pleju i centru ostaje ogroman prostor po sredini reketa da igraju pick.

Sa druge strane, dve slabosti Turaka u toj igri: Prva je jednostranost takve igre, gde se pik može završiti na tri načina: spuštanjem lopte na centra posle preuzimanja, šutem pleja za tri, ili sa posta, ili pasom na stranu za Hida ili Iljasovu. Turci tu nemaju mogućnost igranja pick&pop-a, jer nijedan njihov centar nema šut za tri, ili sa poludsitance (pogledati pod Krle&Teo), pa bi se pravovremenim povlačenjem odbrane mogla pokriti ta praznina u reketu i onemogućiti lagano poentiranje od strane centra.

Druga stvar su bacanja: Erden je prošle godine šutao bacanja oko 60%, a on im je najbolji centar u tom pogledu, dok Ašik pomera granice kada je u pitanju loše šutanje bacanja.
Pogledajte vi te procente:

Turska liga: 42% (njegov lični rekord)

Evroliga: 36%

Svetsko prvenstvo: 26% :)

To je svakako igrač kojeg želite što više faulirati i slati na liniju bacanja, a ne dozvoliti mu 5 zakucavanja...

#45 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 01 September 2010 - 11:30

Realni, now you're talking :)

Znači, kad vidimo da turski plej čeka pik na sredini, naš centar mora turskog centra da izgura da ovaj postavi pik što dalje, da bude predaleko za spuštanje ka košu bez driblinga, odnosno predaleko za (rezonski) šut njihovog pleja za 3. To raditi po cijenu faula u tom guranju. Naravno, naši 3 i 4 ne smiju da spavaju u tom trenutku kad petica potpuno napusti reket, jer zbog djelića sekunde kašnjenja u toj situaciji puca backdoor bez greške.