Jump to content


Photo
- - - - -

Zlostavljanje životinja


  • Please log in to reply
366 replies to this topic

#346 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 03 July 2013 - 13:58

Dokle vise, aman?

 

Jedina Sreckova sreca je u tome sto nije 'ziveo' u 'pojedinim' delovima one velike narodne republike za koju se prica da je 4000 godina stara civilizacija.

 

Ko je dovoljno veliki mazohista (ili sadista) moze da pogleda dokaze na YouTube-u - meni su i uvodne fotografije bile previse.  

 

Znam da je ovo samo jedna relativizacija zlocina (i neosudjivanja za zlocin)...


  • 0

#347 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 03 July 2013 - 20:53

Jedina Sreckova sreca je u tome sto nije 'ziveo' u 'pojedinim' delovima one velike narodne republike za koju se prica da je 4000 godina stara civilizacija.

 

Ko je dovoljno veliki mazohista (ili sadista) moze da pogleda dokaze na YouTube-u - meni su i uvodne fotografije bile previse.  

 

Znam da je ovo samo jedna relativizacija zlocina (i neosudjivanja za zlocin)...

 

Na zalost, ispratila sam i to :(


  • 0

#348 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 03 October 2013 - 07:29

http://www.kurir-inf...-clanak-1010869

 

Ovo je "dete"od 16 godina? Ovo je covek sa kojim  buducnost treba da dele pristojn iljudi, moja deca i deca moje dece? 

Ni trunke stida, ni mrva kajanja, savesti?

S obzirom da je maloletan, treba da odgovaraju roditelji sto su othranili ovakvog stvora.

Ako ne moze u zatvor na duze vreme, da mu se odredi mera lecenja jer ovo je bolestan covek, opasan kako za zivotinje tako i za ljude.

Nema milosti za cudovishta, licno bih mu nanela bol ravan onom koji je on nanosio pa makar gorela u paklu!


  • 0

#349 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 03 October 2013 - 10:01

http://www.kurir-inf...-clanak-1010869

 

Ovo je "dete"od 16 godina? Ovo je covek sa kojim  buducnost treba da dele pristojn iljudi, moja deca i deca moje dece? 

Ni trunke stida, ni mrva kajanja, savesti?

S obzirom da je maloletan, treba da odgovaraju roditelji sto su othranili ovakvog stvora.

Ako ne moze u zatvor na duze vreme, da mu se odredi mera lecenja jer ovo je bolestan covek, opasan kako za zivotinje tako i za ljude.

Nema milosti za cudovishta, licno bih mu nanela bol ravan onom koji je on nanosio pa makar gorela u paklu!

Mnogo je tuzno kad neko, u mladosti pacifista i zagovornik ljudskih porava i sloboda, jednakosti i bratstva, zavrshi kao zagovornik smrtne kazne.

Uvek je bilo bolesnih i ogranicenih ali nikad u mom veku nisu bili masovna pojava kao sto je to danas. Necu da se izvinjavam za gore napisano, ako je nasha civilizacija dozivela slom svih moralnih vrednosti, bilo bi glupo da i ja ne menjam svoje stavove.


  • 0

#350 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 03 October 2013 - 11:07

Cini se da su i pakao i predukus dzenetskog ra(ha)tluka izvan njegovog repertoara dozivljaja. Dovoljno mi je da bude izolovan dok god je to uslov da nikom ne naudi. Kad pomislim koliko se lepih ustanova zatvorenog tipa moglo napraviti umesto onog mosta kojim se redje ide.   


  • 0

#351 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 03 October 2013 - 15:58

http://www.kurir-inf...-clanak-1010869

 

Ovo je "dete"od 16 godina? Ovo je covek sa kojim  buducnost treba da dele pristojn iljudi, moja deca i deca moje dece? 

Ni trunke stida, ni mrva kajanja, savesti?

S obzirom da je maloletan, treba da odgovaraju roditelji sto su othranili ovakvog stvora.

Ako ne moze u zatvor na duze vreme, da mu se odredi mera lecenja jer ovo je bolestan covek, opasan kako za zivotinje tako i za ljude.

Nema milosti za cudovishta, licno bih mu nanela bol ravan onom koji je on nanosio pa makar gorela u paklu!

 

Aktivno sam u toku cele price preko udruzenja gradjana koje je i podnelo prijavu, ali za sada jos uvek nema pomaka.

Ceka se na tuzilastvo... tu je zapelo.

Inace, malom sadisti ovo nije prvi put...

 

danijel-m-pas-psi-stafordi-mace-13807478

 

 

Danijel M. (16) iz Srpske Crnje, koji je mobilnim telefonom snimao kako njegova dva staforda zlostavljaju napuštenog psa i na kraju ga ubijaju, uživa da zlostavlja i mačke. Naime, ovaj dečko je fotografisan još 2011. godine kako šutira malu mačku. Ta slika je takođe bila postavljena na Danijelov Fejsbuk profil, ali je, naravno, pre nekog vremena istu i uklonio.
Dolazila inspekcija
- Nisam je udario nogom, samo sam se tako slikao, kao da hoću da je udarim. Ma, ja sam budala, stvarno - kaže Danijel i dodaje da mu je juče u poseti bila „neka inspekcija“.

- Dolazili su neki momci iz inspekcije. Tamo su pregledali moje kerove i rekli su mi da će doći ponovo. Svi mi kažu da to nije trebalo da radim, i tata i mama, a i ja znam da nije trebalo. Samo da se završi sve ovo -...


  • 0

#352 nexter

nexter
  • Banned
  • 128 posts

Posted 05 October 2013 - 00:30

Nikad nisam mogao da shvatim da neko muci zivotinje zbog svojih nedostataka. Nekako mi je zao da nesto nevino, kao zivotinja, moze da bude prevareno, i muceno od strane losih ljudi. Sto je najgore, poznajem ljude koji nisu losi, ali su maltretirali zivotinje. To je valjda bio neki lov, ili nesto tako, ebem li ga.

Ne smem ni da gledam sta se sve desava sa zivotinjama po svetu, jer bih poludeo - jednostavno ne mozes nista.

To me potseca na mucenje beba, recimo, koje nikad nisu znale za tako nesto i onda upale u ruke mucitelja.

Neverovatno je po Beogradu, koliko prica je bilo o ulovljenim mackama, petardama, itd. Kao dobar dan. Zanimacije. Surovost.

Kako neko moze slonu da da zilete? Zasto? Sta uraditi sa tim pociniocima? A i ti zooloski vrtovi treba da se zabrane.

 


  • 0

#353 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 16 October 2013 - 08:28

Ja sam nad ovim zanemela :(

 

 

STRAVA U BEOGRADSKOM PREDGRAĐU: Desetogodišnjaci zaklali i zapalili štence pred drugom decom!

Dvojica desetogodišnjaka na najmostruozniji način ubili su devet napuštenih štenaca starosti svega deset dana u beogradskom naselju Resnik u nedelju uveče. UPOZORAVAMO da su fotografije objavljene u tekstu prilično uznemirujuće.

Napušteni štenci su stajali u kutiji, a deca iz obližnjih kuća i zgrada su ih hranila. U nedelju uveče, dvojica dečaka su ih prvo raznosili po naselju, da bi ih potom skupili na jedno mesto, počeli da ih seku, pale i na kraju skaču po njima!

Sve to su uradili pred grupom od 15-oro dece, koja su ih prestrašeno gledala. Jedan od njih je inače problematičan dečak, koga se svi plaše, tako da niko od dece nije smeo ništa da uradi, potvrdio je za naš portal jedan od očevidaca ovog događaja.

Žena iz obližnje zgrade je čula užasno bespomoćno skičanje štenaca, a kada je istrčala na terasu, videla je dim, jer su ih dečaci već zapalili.


Marina Savić, devojka koja je javnost upoznala sa ovim slučajem putem društvenih mreža je za naš portal ispričala detalje ovog zastrašujućeg događaja. Kada je došla na lice mesta, zatekla je dečake koji su svedočili o stravičnim scenama kojima su prisustvovali.

- Grupa dečaka i devojčica koji su bili svedoci ovog događaja su potpuno istraumirani, a neki od njih nisu mogla ni da jedu zbog jezivih scena zlostavljanih štenaca – navodi Marina.

Inače, desetogodišnjak je od ranije poznat po problematičnim događajima u ovom beogradskom naselju, pa je tako jedno dete gađao ciglom, a prema nezvaničnim saznanjima pokušao je i nožem u školi da napadne dete. Otac dečaka branio je svoje dete govoreći kako je u pitanju bio samo plastični nož.

Kada se pročulo za ovaj događaj, jedna žena iz kraja je otišla kod majke dečaka koji je ubio štence, a ova joj je odgovorila i zapretila policijom, ukoliko prijavi njenog sina.

Slučaj je ipak prijavljen, ali policija u početku nije došla na lice mesta. Tek nešto kasnije policija je stigla, ali nije izvršen uviđaj, već su samo uzeti podaci. Kako nezvanično saznajemo, jedan od policajaca koji se pojavio na licu mesta je stric problematičnog dečaka, te je to verovatno i bio razlog zbog kojeg niko od policajaca nije uopšte ni reagovao na ovaj nemio događaj, niti je bilo ko od roditelja ove dece opomenut.

 

Fotografije namerno stavljam u spojler jer nema svako zeludac da iste i pogleda... uzasnuta sam.

Deset godina, eeej... samo deset godina ima mali psihopata. Toliko sam sokirana da ne nalazim reci kojima bih opisala ovaj cin...

 

Spoiler


  • 0

#354 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 16 October 2013 - 10:07

Sve gore od goreg :(

 

Silovao psa pred unukom

Manijak Dragiša R. (62) iz valjevskog naselja Brđani seksualno zlostavljao psa lutalicu u garaži svoje kuće naočigled unuke, njene drugarice i komšije! Dragiša pola sata silovao kuče u garaži, a potom ga odveo u svoju sobu i nastavio celu noć da se iživljava nad njim

Dragiša R. (62) iz valjevskog naselja Brđani silovao je psa lutalicu! Dragišu su policiji prijavili njegova unuka, njena drugarica i komšija, koji su videli kako zlostavlja ženku mešanca u garaži svoje kuće! I pored njihovih molbi da prestane Dragiša je otišao u sobu sa kučetom i nastavio celu noć da se iživljava nad njim!

Kako saznaje Press, Dragiša R. je psa lutalicu, koji je poslednjih nekoliko dana boravio u njegovom dvorištu, silovao u subotu uveče u svojoj garaži! Cvilenje ženke mešanca čula je njegova unuka, koja sa roditeljima živi u prizemnom delu iste kuće. Devojčica je i prva u subotu uveče otkrila ovaj bizaran slučaj, a onda je u pomoć pozvala prvog komšiju.

- Unuka ga je zajedno sa jednom drugaricom videla kako siluje psa! Pozvala me je, ali ja nisam mogao da poverujem u to što mi je rekla. Kad sam ušao u garažu, imao sam i šta da vidim. To je nešto nezamislivo! Dragiši su bile svučene pantalone, silovao je kuče koje je sve vreme cvililo! Molio sam ga da prestane, ako ništa drugo, zbog unuke koje ga gleda. Međutim, on se nije obazirao na nas! To je bila neopisiva scena, a sve to je trajalo najmanje pola sata. To štene je inače doveo pre nekoliko dana - priča za Press očevidac ovog bizarnog događaja Branko Obradović, koji je odmah obavestio valjevsku policiju.

Komšinica Dragiše R. kaže da je on potom kuče odneo na sprat kuće i zaključao se, a cvilenje se i dalje čulo!

- Pokušala sam da ga sprečim, lupala sam na vrata njegove kuće, jer su se i dalje čuli krici životinje, ali Dragiša nije odgovarao i nije hteo da otključa vrata. Posle toga smo pozvali policiju koja nije uspela da uđe u kuću, jer nije hteo da otvori vrata. Dragiša je tek sutradan pustio kuče na ulicu i posle toga je otišao u policiju da da izjavu - priča jedna od Dragišinih komšinica.

Komšije kažu da se Dragiša R. još od 2003. ponaša veoma čudno. Pričaju da je bio jedan od najboljih električara, radio je u nekoliko valjevskih preduzeća, ali je nakon udaje ćerke počeo da živi kao osobenjak i da u dvorište dovlači smeće i karton. Prizemlje njegove kuće skoro i da ne može da se vidi od nabacanog smeća.

- Njegovo dvorište i kuća puni su đubreta. Non-stop dovlači neki otpad, a niko od nadležnih ne reaguje. U poslednje vreme iz grada je uvek dovodio po jedno kuče, isključivo ženke, koje su neko vreme boravile u njegovom dvorištu. Komšinica je našla dva mrtva kučeta u njegovom dvorištu, a jedno štene je zatvorio bubnjem od veš-mašine, da ne bi moglo da pobegne - kaže Branko Obradović.

Predsednica valjevskog Društva za zaštitu životinja Ružica Brajković sumnja da Dragiša R. još od prošle godine zlostavlja pse lutalice koje odvodi svojoj kući.

- Ti psi koji su ga pratili po gradu su se vrlo čudno ponašali, a imali smo prijave građana koji su uočili povrede pojedinih pasa u predelu genitalija, ali nismo uspeli da prikupimo dovoljno dokaza da bismo podneli krivičnu prijavu protiv njega. Ovaj poslednji slučaj, u kojem postoje očevici događaja, samo potvrđuje naše ranije sumnje - kaže Ružica Brajković i dodaje da u valjevskom kraju nikada do sada nije zabeležen tako bizaran slučaj. U policiji su su najavili krivičnu prijavu protiv Dragiše R. zbog zlostavljanja životinja.


  • 0

#355 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 18 October 2013 - 03:30

Od nasheg zgrazavanja nema vajde, zlocini postaju sve morbidniji.
Podjednako su krive institucije drzave koje i u ovoj oblasti ne rade svoj posao. Zakon o zastiti zivotinja postoji ali se ne primenjuje kao i mnogi drugi. Konstatacija da se drzava povlaci pred pojedincima i grupama koje uskracuju prava ljudima i zivotinjama je cist eufemizam - drzava UCESTVUJE svojim necinjenjem u tim zlocinima! A mi finansiramo takve drzavne organe, i mi smo saucesnici.
Verujte, jedva sam se usudila da otvorim temu, nemam vishe snage a ni zeludac da citam ovakve vesti, ovo je strashno.

  • 1

#356 Pitbull

Pitbull
  • Banned
  • 617 posts

Posted 07 November 2013 - 17:07

UZNEMIRUJUĆA FOTOGRAFIJA: Pronađen obešen pas kod Sombora

Fotografija na kojoj se vidi obešen pas, nastala je u ponedeljak i počela da se širi društvenim mrežama izazivajući gnev kod ljubitelja životinja, koji zahtevaju više informacija o ovom zločinu. UPOZORENJE: U tekstu se nalazi uznemirujuća fotografija

 
 
 
16

Ukupno komentara

obesen-pas.jpg
Foto: Facebook/Zaštita životinja Sombor, autor: Igor Milić

Udruženje Zaštita životinja Sombor je objavilo ovo fotografiju uz objašnjenje da je nastala na Subotičkom putu.

Fotografiju je napravio Igor Milić, a iz udruženja apeluju na sve građane koji znaju nešto više o ovom događaju da se jave.

- Molimo sve one koji znaju nešto o tome da nam se jave na Fejsbuku ili da prijave policiji, jer je učinjeno krivično delo. Ukoliko ne budemo reagovali u ovakvim situacijama, takvi će nastaviti da zlostavljanjju i ubijanju životinje, a zatim i ljude… – izjavili su za ljubimci.telegraf.rs iz ovog udruženja.

Kako dalje navode kao i svako drugo krivično delo, ubistvo i zlostavljanje životinje, treba prijaviti policiji, na broj 192, jer je učinjeno krivično delo 269.

- Ako postoje osnovi sumnje da je izvršeno krivično delo za koje se goni po službenoj dužnosti, policija je dužna da preduzme potrebne mere da se pronađe učinilac krivičnog dela, da se učinilac ili saučesnik ne sakrije ili ne pobegne, da se otkriju i obezbede tragovi krivičnog dela i predmeti koji mogu poslužiti kao dokaz, kao i da prikupi sva obaveštenja koja bi mogla biti od koristi za uspešno vođenje krivičnog postupka – navode iz Zaštita životinja Sombor.

Kako se može videti na objavljenoj fotografiji, pas je obešen žicom zakačenom za metalni stub.


  • 0

#357 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 08 November 2013 - 00:01

...policija je dužna da preduzme potrebne mere... 

 

Umesto bacanja kletvi na zlocince i jednako delotvornog prizivanja zakona...

 

Cini mi se da je bit tog shvatanja potvrdan odnos prema zivotu svih stvorenja. Zivot jedinke ima svoj smisao samo u sluzbi ulepsavanja i oplemenjavanja svekolikog zivota. Znacajno je da su u nalog posvecivanja Sabata izricito bile ukljucene i zivotinje, toliko je bio jak osecaj solidarnosti sveg zivog, kao ideal... Kako je svest o svetosti zivota kod Jevreja ziva vrlo lepo se vidi iz male opaske koju je u jednom razgovoru sa mnom izrekao Valter Ratenau: 'Kad Jevrej kaze da ide u lov radi licnog zadovoljstva, on laze'.

(Ajnstajn o jevrejstvu)


  • 0

#358 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 17 November 2013 - 04:25

Kako zaustaviti zlostavljanje zivotinja?


  • 0

#359 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 17 November 2013 - 09:01

Moram da se skalnjam sa ovih trgicnih tema je, ubicu nekog i robijacu zbog olosha. Pre 2 dana sam imala okshaj sa jednim takvim zbog malog, crnog maceta koje je neko ostavio ispred njegovog kafica. Zamolila sam ga da ga pricuva u kaficu dok se ne  vratim sa kutijom i hranom i on je ljubazno rekao da ce odmah kupiti mleko i nahraniti maleckog. Kada sam se vratila posle nepunih pola sata, maceta nije bilo, kaze, odneo ga je Kinezima jer, Kinezi jedu macke. Dok sam zbunjeno gledala u njega ne shvatajuci ista mi govori, njegovi gosti, svi do jednog isti olosh dobro pozicioniranih novokomponovanih probisveta, poceo je grohotom da se smeje. Malo je falilo da budem izbacena nogom iz kafica. Ne znam sta je uradio sa macetom ali sam sigurna da kod mene vishe nema ni miligram tolerancije za ubice i mucitelje, Uradila bih im u dlaku ISTO ONO STO ONI RADE TIM NEDUZNIM BICIMA. Nema potrebe da me opominjete da je ovakav moj stav divljashtvo, ja ne mogu da zatvaram oci pred cinjenicom da smo potpuno odustali i od elemetarne humanosti kada su u pitanju kako medjuljudski odnosi, tako i odnos ljudi prema svim drugim vrstama.

Nema druge, javno sakacenje i veshanje, po ko duze izdrzi. Tako to rade u Kini.


Edited by highlanderka, 17 November 2013 - 09:04.

  • 4

#360 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 17 November 2013 - 10:49

Moram da se skalnjam sa ovih trgicnih tema je, ubicu nekog i robijacu zbog olosha...

Nema druge, javno sakacenje i veshanje, po ko duze izdrzi...

 

Ne verujem. Cudjenje slepilu i bezosecajnosti nadvladava poriv da se svetite mrtvima. Veca je korist od pozitivnih primera.


  • 0