Jump to content


Photo
- - - - -

Igre koje nestrpljivo ocekujemo


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
87 replies to this topic

#1 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 17 August 2010 - 16:29

Civilizacija V
Youtube Video -> Original Video

Za fanove serijala najbolja potezna strategija svih vremena konacno dobija novo izdanje. Meniji za civ opcije, diplomatiju, tehnologiju etc. su kristalno jasni i za klasu pregledniji od prethodnih, grafika je fantasticna a uvedene su i znacajne promene samog koncepta igre:

  • Polja su sada heksagonalna i armije se vise ne mogu stackovati u nemogucim razmerama, vec se uvodi nova dimenzija taktike pri sukobima i razvijanje jedinica preko sirokog fronta (1 polje 1 jedinica).
  • Novina umesto vazalstva, uvedenog Warlords expansion pack-om, jesu sada nezavisni gradovi drzave koji se mogu uvuci 'u orbitu' interesa potkupljivanjem, poklanjanjem jedinica, zastitom od neprijatelja itd. ali je izgleda ta veza nesto slabija od ranije zacrtane potcinjenosti(?) Takodje ti manji gradovi u ranom periodu igraju nesto aktivniju ulogu u diplomatiji i ratovima, nalik svojim istorijskim pandanima iz peloponeskih ratova.
  • Zanimljivo je da se sada (youtube clip 00:15) mogu kupiti pojedina polja zemljista u blizini grada, za razliku od neizbeznog cekanja na prosirenje kulturnih granica. Dakle jos vise prostora za razlicite stilove igre i pravce razvijanja.
  • Pored standardnih ugovora o trgovini, odbrambenih paktova i saveznistva, pojavljuju se i tajni paktovi kojima se ne objavljuje rat ali pruza mogucnost za skrivenu saradnju usmerenu protiv trece strane (1:45), sto je do sada bilo moguce samo pomocu stapa i kanapa pr. ugovorom o otvorenim granicama i poklanjanjem vojnih jedinica jednoj od strana u sukobu, iako se iz preview-a ne vidi jasno sta sve podrazumeva jedan takav ugovor.
  • Sam AI protivnika ovog puta obecava vise od pukog varanja brzinom istrazivanja i proizvodnje, a islo se dotle u njegovom dizajnu da postoje 4 operativna nivoa ili komponente pri donosenju odluka, za svaku individualnu jedinicu, za celokupnu takticku situaciju svih jedinica, jedan za upravljanje ekonomijom imperije i jedan koji postavlja dugorocne strateske ciljeve koje treba ispuniti za pobedu. U teoriji barem ovo daje mnogo fleksibilniji AI, koji ce se brze prilagodjavati svakoj situaciji i vise liciti na ljudskog protivnika.
  • Osvezenje je i ukinuta trgovina tehnlogijama (it just sucked all around) u korist zajednickih istrazivackih projekata drzava. A od uslova za pobedu uvedena je jos izgradnja Utopijskog drustva umesto kulturne pobede.

izlazi: 24 Septembra

Shogun Total War 2
Youtube Video -> Original Video

Youtube Video -> Original Video

Vracanje korenima Total War serijala, posebna poslastica za one koji se secaju prvog Shoguna sa Win98-ice i koji su se nadali rimejku kultne igre.

Logican korak u daljem razvoju franshize kojoj najbolje lezi hladno oruzje i masovni sudari (desetina) hiljada vojnika u preciznoj koreografiji ciji je tajming presudan za ishod bitke. Igra izlazi tek u martu 2011-te i nije poznato mnogo, osim da je puno vremena i paznje posveceno najsitnijim detaljima. Pr. godinu dana se radilo samo na 2d grafici (crtezima) da bi ona verno odgovarala japanskom slikarstvu i stampi iz odgovarajuceg perioda, a scene borbe su radjene motion-capture tehnikom uz pomoc kendo boraca.

izlazi: mart 2011

Edited by st.maurice, 17 August 2010 - 21:33.


#2 St3

St3
  • Members
  • 1 posts

Posted 17 August 2010 - 18:30

Portal 2 i Half-Life 2:Episode Three

Portal 2 je vec najvaljen a sutra treba jos toga da se otkrije na nekom sajmu , koliko sam shvatio , u Nemackoj.

#3 Raidenko

Raidenko
  • Members
  • 396 posts

Posted 17 August 2010 - 21:11

Narkomanija!!!! evil.gif evil.gif evil.gif

wub.gif wub.gif wub.gif

Edited by Raidenko, 17 August 2010 - 21:24.


#4 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 18 August 2010 - 06:59

QUOTE (st.maurice @ 17.08.2010, 17:29) <{POST_SNAPBACK}>
Civilizacija V

Za fanove serijala najbolja potezna strategija svih vremena konacno dobija novo izdanje. Meniji za civ opcije, diplomatiju, tehnologiju etc. su kristalno jasni i za klasu pregledniji od prethodnih, grafika je fantasticna a uvedene su i znacajne promene samog koncepta igre:
[*]



Sve ovo nabrojano zvuči fenomenalno. wub.gif
Jedna od serija, koju mogu igrati stalno. Izvrstan razlog, da konačno updejtujem kompjuter.. innocent.gif

#5 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 18 August 2010 - 14:40

Shogun 2 izgleda totalno mljac, dobro je da izlazi na prolece, da stignem da se zadovoljim Empire: Total War-a. CIV ce da mi uskoci bas sada, kada sam pretrpan sa LOTRO i Age of Conan, nesto ce morati na led. furious.gif

#6 Albatross

Albatross
  • Members
  • 3,086 posts

Posted 18 August 2010 - 15:15

Ja Civilization igram samo leti, ili kada imam "nekoliko slobodnih" dana. Preko godine ne smem.

To je najzaraznija igrica koja postoji...



#7 Markov

Markov
  • Members
  • 10,561 posts

Posted 21 August 2010 - 17:37

QUOTE (Raidenko @ 17.08.2010, 22:11) <{POST_SNAPBACK}>
Narkomanija!!!! evil.gif evil.gif evil.gif

wub.gif wub.gif wub.gif



I ja iščekujem Cataclysm, mada moram priznati da je ovoga puta to manje slučaj nego što je bio kod Burning Crusade i Wrath Of The Lich King. Dve nove rase me ne oduševljavaju previše jer mi nisu dovoljno osmišljene spram starih rasa. A ni najmanje se ne radujem promenama koje očekuju stare "vanilla" zone. Jednostavno, više bih voleo da se starim zonama dodaju nove, nego da se izmene do neprepoznatljivosti. Sve ostale novine uglavnom pozdravljam.

Inače gledao sam Starcraft II, Wings of Liberty, kod drugara, i iako nisam još sam krenuo da igram, imam samo reči hvale za igru.

#8 Sobchak

Sobchak
  • Members
  • 1,754 posts

Posted 21 August 2010 - 20:03

Batman:Arkham Asylum II dio

Još se ništa ne zna kad izlazi.
Ali ima trailer koji je objavljen još početkom decembra u kojem ima nagovještaja koji negativci će se pojaviti u drugom dijelu.

Youtube Video -> Original Video

Edited by EuroMan, 21 August 2010 - 20:29.


#9 Raidenko

Raidenko
  • Members
  • 396 posts

Posted 22 August 2010 - 23:16

QUOTE (Markov @ 21.08.2010, 18:37) <{POST_SNAPBACK}>
I ja iščekujem Cataclysm, mada moram priznati da je ovoga puta to manje slučaj nego što je bio kod Burning Crusade i Wrath Of The Lich King. Dve nove rase me ne oduševljavaju previše jer mi nisu dovoljno osmišljene spram starih rasa. A ni najmanje se ne radujem promenama koje očekuju stare "vanilla" zone. Jednostavno, više bih voleo da se starim zonama dodaju nove, nego da se izmene do neprepoznatljivosti. Sve ostale novine uglavnom pozdravljam.

Inače gledao sam Starcraft II, Wings of Liberty, kod drugara, i iako nisam još sam krenuo da igram, imam samo reči hvale za igru.

Naprotiv meni to bas godi jer ce da revampuju questovanje uopshte, a imam vec heirloom iteme spremne kako da ce bude krajnje fun.

Edited by Raidenko, 22 August 2010 - 23:24.


#10 Markov

Markov
  • Members
  • 10,561 posts

Posted 23 August 2010 - 01:53

QUOTE (Raidenko @ 23.08.2010, 00:16) <{POST_SNAPBACK}>
Naprotiv meni to bas godi jer ce da revampuju questovanje uopshte, a imam vec heirloom iteme spremne kako da ce bude krajnje fun.


Nisam ja protiv revampovanja questova, nego protiv tog masakriranja starih zona, po meni je to previše radikalno rešenje. Da samo poboljšaju grafiku, dodaju nove questove i samo par gradića smeste tu i tamo, to bi meni bilo dosta a ovako će mi biti dosta veštačka promena, ali to je moje mišljenje.

#11 Skyglider

Skyglider
  • Members
  • 9,164 posts

Posted 24 August 2010 - 02:50

Dead Space 2.

Trebalo bi da izadje januara nardne godine.

Prvi deo je bio fantastican, a sudeci prema demo-u ni drugi nece biti nista losiji...

Youtube Video ->Original Video

Edited by Skyglider, 24 August 2010 - 02:51.


#12 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 24 August 2010 - 21:16

StarCraft II
Youtube Video ->Original Video
Toliko dugo ocekivan nakon izlaska bete, da sam vise zaboravio na StarCraft II: Wings of Liberty. Tek sada saznao da je mesec dana u opticaju (release date: July 27, 2010) i ima prilicno izvora za skidanje. Prosecna ocena je uz sve kritike ipak 9.5, pa ko voli real time strategije.
Youtube Video ->Original Video
Posted Image
Starcraft II commercial on Korean Air

#13 wu tang clan

wu tang clan
  • Members
  • 461 posts

Posted 27 August 2010 - 21:17

Najvise cekam Diablo 3,a od ovog sto uskoro dolazi.The Witcher 2,NBA 2K11,FIFA 11,Gran Turismo 5,Guild Wars 2 mada sumnjam da cu se vise upustati u MMO.Ostarilo se :thumbs:

Trenutno igram StarCraft2 multi.

Edited by wu tang clan, 27 August 2010 - 21:18.


#14 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 27 August 2010 - 21:30

Diablo 3

Mmmm... :thumbs:
Steta sto je proslo dve godine kako je promovisan gameplay, a jos uvek ga nema na trzistu.
Youtube Video ->Original Video
Youtube Video ->Original Video
Release date: "When it's ready"

#15 wu tang clan

wu tang clan
  • Members
  • 461 posts

Posted 27 August 2010 - 21:47

Bilo je sad novih informacija na Gamescom 2010.Ocekujem da ce stici sledece godine u ovo vreme,mada sa Blizzardom se nikad ne zna.


Youtube Video ->Original Video