Jump to content

Photo
- - - - -

Mapa Srbije za N97 mini

• Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 Nikola21

Nikola21
  • Members
  • 7,472 posts

Posted 16 August 2010 - 12:20

Da li neko zna gde mogu skinuti i kako da instaliram mapu Srbije na Nokiu N97 mini? Naravno koristio bih je za navigaciju
Ili da li to neko radi?

Hvala unapred

#2 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 3,880 posts

Posted 16 August 2010 - 13:06

QUOTE (Nikola21 @ 16.08.2010, 13:20) <{POST_SNAPBACK}>
Da li neko zna gde mogu skinuti i kako da instaliram mapu Srbije na Nokiu N97 mini? Naravno koristio bih je za navigaciju
Ili da li to neko radi?

Hvala unapred

A za koji navigacioni program zelis mape? Garmin XT ili Nokia Maps? Ako je Nokia Maps onda imas uputstvo na Nokia sajtu kako da instaliras odgovarajuci softver i mape. Ako zelis da koristis Garmin XT onda prvo sa Garminovog sajta skini Garmin XT za Symbian S60 telefone. Posle toga imas dve opcije (1) da kupis mape Srbije i Crne Gore (SCG Route) kod domaceg zastupnika i instaliras po njegovom uputstvu ili (2) da pribegnes piratskom resenju. Za ovo (2) ovde neces dobiti link - jedino hint googlaj za sajtovima koji sadrze tekst "Garmin XT Mobile" a na ruskom jeziku su.

Edited by tomas.hokenberi, 16 August 2010 - 13:06.

#3 Nikola21

Nikola21
  • Members
  • 7,472 posts

Posted 16 August 2010 - 19:26

QUOTE (tomas.hokenberi @ 16.08.2010, 13:06) <{POST_SNAPBACK}>
A za koji navigacioni program zelis mape? Garmin XT ili Nokia Maps? Ako je Nokia Maps onda imas uputstvo na Nokia sajtu kako da instaliras odgovarajuci softver i mape. Ako zelis da koristis Garmin XT onda prvo sa Garminovog sajta skini Garmin XT za Symbian S60 telefone. Posle toga imas dve opcije (1) da kupis mape Srbije i Crne Gore (SCG Route) kod domaceg zastupnika i instaliras po njegovom uputstvu ili (2) da pribegnes piratskom resenju. Za ovo (2) ovde neces dobiti link - jedino hint googlaj za sajtovima koji sadrze tekst "Garmin XT Mobile" a na ruskom jeziku su.

Nokia ali na sajtu nemaju Srbiju. Tacnije imau samo autoput i to je sve...

#4 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 16 August 2010 - 20:25

Prelistaj malo oglase , one sto izlaze 2x nedeljno (ne pisem ime da ne bude reklama).
Uveren sam da ces naci nekoga ko moze da ti ubaci Garmin u Nokiu , sa sve mapama kojima god hoces , za neku cifru od +- 20-ak evra

#5 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 3,880 posts

Posted 16 August 2010 - 21:50

QUOTE (Nikola21 @ 16.08.2010, 20:26) <{POST_SNAPBACK}>
Nokia ali na sajtu nemaju Srbiju. Tacnije imau samo autoput i to je sve...

To je sve sto Nokia Maps i ima za Srbiju. Instaliraj Garmin XT i skini mape sa ruskih sajtova (kao i uputstvo kako se "otkljuciavaju") i to ti je to. Nema potrebe da placas - radi se o pola sata jednostavnog posla (ne racunajuci vreme za download mapa).

#6 boss

boss
  • Members
  • 17 posts

Posted 31 October 2010 - 00:24

Zdravo svima,

dobio sam NOKIA N97 mini nedavno na poklon direktno iz Nemacke. Nista otkljucavanje, sve full, samo ubacis karticu i radi. Imam cak i garantni list na 3 godine. Dobio sam i punjac za automobil i drzac za telefon i taman kada sam pomislio super koristicu navigaciju i ubacio Garmin XT. Nastao je problem. Sve smo lepo otkljucali mape, instalirali softver, ubacili 929 Adria map i 708 SCG map ali da uspostavimo vezu sa satelitom i lociramo poziciju NIKAKO!!! Ali bas nikako. Kada kliknem na one NOKIA map, pojavi mi se i ikonica satelita u gornjem desnom uglu (dok kad startujem Garmin nece) i cak i ucita neku Croatia female drive mapu koju ponudi jer nasih nema. Ali je ona prakticno neupotrebljiva jer ima samo do odredjenog nivo (ranga autoputa :)) da li neko mozda zna gde je problem ili greska i da li mozda ima veze sa tim sto je NOKIA bas bas original pa da nije nesto vezano za brand name -_-) Nemam pojma lupam. Inace radio sam mu i HARD RESET dva, tri puta, cak sam mu i softver update-ovao na v 12.0.110 i nista. Molim za pomoc, ako neko moze da mi pomogne!

#7 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 31 October 2010 - 02:49

Nisam strucan da pisem o ovim stvarima , ali pade mi na pamet da se taj Garmin koji si ubacio i Nokia maps mozda ne slazu u telefonu.
Mozda treba obrisati Nokia maps da bi Garmin bio jedini softver za navigaciju.

Ponavljam , nisam siguran u ovo , ali mi zvuci nekako logicno da u telefonu bude samo jedan navigacioni softver sa svojim mapama.

Ja inace koristim fabricku Nokia maps navigaciju u telefonu i ovde kod mene radi perfektno. Steta sto Srbija nije detaljnija,ali bice i to verovatno kasnije.

#8 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 3,880 posts

Posted 31 October 2010 - 09:11

Nokia Maps sigurno ne smeta Garminu, nit Garmin Nokia Mapsu.

boss, koja je verzija Garmina u pitanju? Da li Garmin prepoznaje GPS uredjaj, a samo ne nalazi satelite ili uopste ne prepoznaje integrisani GPS?
Da li ste probali napolju ili unutra?

#9 boss

boss
  • Members
  • 17 posts

Posted 31 October 2010 - 23:24

Nokia Maps sigurno ne smeta Garminu, nit Garmin Nokia Mapsu.

boss, koja je verzija Garmina u pitanju? Da li Garmin prepoznaje GPS uredjaj, a samo ne nalazi satelite ili uopste ne prepoznaje integrisani GPS?
Da li ste probali napolju ili unutra?

U pitanju je Garmin Mobile XT for Symbian S603rd Edition verzija 5.00.50 Garmin Mobile XT for Symbian. Kada startujem NOKIA OVI Maps prikazuje mi mape (ali nisu bas neke, a za navodjenje tj. navigaciju su neupotrebljive jer ne mogu da se zumiraju do nivoa ulica) i u toku rada vidim da GPS radi, a kada izadjem iz NOKIA OVI MAPS jos nekih 5, 6 sec. stoji mi u gornjem desnom uglu ikonica satelita koja se nakon tih par sec. ugasi. Ali kada startujem Garmin nista ne moze da nadje, kao nesto u fazonu potrebno mu je preciznije pozicioniranje, ali nista. Probali smo unutra odmah pored prozora (probali smo i HTC od drugara, njemu je sve radilo OK) ali nista. Izasli smo na terasu i dzudzali na onoj hladnoci ali opet nista. Ja sam otisao kuci od tog druga kolima, nista!! Dodjem kuci i ostavim ga na prozoru gde je bio dok se nije ispraznila baterija i Nista! Ne znam sta da radim! Adan dva pre toga taj drugar je ubacio nekom liku na N97 mini Garmin i sve je radilo, hocu da naglasim da zna decko sta radi. A evo danas sam i ja pokusavao i nista, sve instalira kao OK, cak nadje i mape Srbije, CG, HR, SLO, MKD, BiH,...ima ih dakle kao ubacene i otkljucane ali kontakt sa satelitom NIKAKO!

#10 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 3,880 posts

Posted 01 November 2010 - 10:48

U pitanju je Garmin Mobile XT for Symbian S603rd Edition verzija 5.00.50 Garmin Mobile XT for Symbian. Kada startujem NOKIA OVI Maps prikazuje mi mape (ali nisu bas neke, a za navodjenje tj. navigaciju su neupotrebljive jer ne mogu da se zumiraju do nivoa ulica) i u toku rada vidim da GPS radi, a kada izadjem iz NOKIA OVI MAPS jos nekih 5, 6 sec. stoji mi u gornjem desnom uglu ikonica satelita koja se nakon tih par sec. ugasi. Ali kada startujem Garmin nista ne moze da nadje, kao nesto u fazonu potrebno mu je preciznije pozicioniranje, ali nista. Probali smo unutra odmah pored prozora (probali smo i HTC od drugara, njemu je sve radilo OK) ali nista. Izasli smo na terasu i dzudzali na onoj hladnoci ali opet nista. Ja sam otisao kuci od tog druga kolima, nista!! Dodjem kuci i ostavim ga na prozoru gde je bio dok se nije ispraznila baterija i Nista! Ne znam sta da radim! Adan dva pre toga taj drugar je ubacio nekom liku na N97 mini Garmin i sve je radilo, hocu da naglasim da zna decko sta radi. A evo danas sam i ja pokusavao i nista, sve instalira kao OK, cak nadje i mape Srbije, CG, HR, SLO, MKD, BiH,...ima ih dakle kao ubacene i otkljucane ali kontakt sa satelitom NIKAKO!

Da li ti je aktivan assisted GPS? Za inicijalni prvi "fix" je neki put potrebno i po 15 minuta na otvorenom ako nije aktivan AGPS. Pogledaj u Tools->Settings->System->Remote GPS sta pise i pogledaj pod "GPS Info". Akp pise nesto tipa "Acquiring Satellites" pokusaj da probas napolju, daklem ne na terasi ili kraj prozora.

#11 namcor

namcor
  • Members
  • 3,994 posts

Posted 01 November 2010 - 12:58

Kada startuješ Garmin Mobile XT, u levom gonjem uglu postoje neki barovi. Klikni na njih i otvoriće se "GPS informacije", u desnom uglu su podešavanja GPS prijemnika...