Jump to content


Photo

Forumasi o Forumu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
456 replies to this topic

#1 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 28 July 2010 - 14:21

Ovo je zamisljeno kao free zone topik o moderaciji i uopste o forumu za diskusije, kritike, predloge, chit-chat i ostalo sto je (nepravedno) ograniceno drugde. Jedna od omiljenih tema topika bi mogla biti: zasto forum propada, ko je kriv i kako ga popraviti? Druga omiljena tema bi bila: ko od moderatora mrzi kojeg forumasa ili obrnuto i zasto je moderacija (ponekad) tako nepravedna, .... ?

Edited by Anduril, 29 July 2010 - 13:15.


#2 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 28 July 2010 - 14:27

...zasto forum propada, ko je kriv i kako ga popraviti?


Ja već reko na drugom mestu zašto propada i ko je kriv, pa se neću ponavljati. Napisao sam i kako ga popraviti, ali sam tome danas dodao i predlog da se prekine diskriminatorsko ponašanje prema nama iz Vojvodine, te da se makar kao simbolički gest prijateljstva uvede Lala smajli, no bejah iskuliran. Ako može da stoji nekoliko varijanti smajlija sa šajkačama, vala bi u najmanju ruku bilo fer da i mi koji se ne osećamo kao gedžovani imamo svog tradicionalističkog smajlija. Ono oko PDF-a Vojvodina je takođe bilo ozbiljno, mada ću naći trunku razumevanja za ignorisanje tog predlga, uzevši u obzir društvene okolnosti i politički diktat u etru.

#3 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 28 July 2010 - 14:37

Ovo je zamisljeno kao free zone topik o moderaciji i uopste o forumu za diskusije, kritike, predloge, chit-chat i ostalo sto je nepravedno ograniceno drugde. Omiljena tema topika je: zasto forum propada, ko je kriv i kako ga popraviti? Druga omiljena tema je: ko od moderatora mrzi kojeg forumasa i zasto je moderacija (ponekad) tako nepravedna?



Da ti kazem nesto; ovakvim prepotentnim nastupom ces samo pogorsati stvari. Nisu forumasi stoka koja se navrla da tebe moderatora gnjavi, i nije forum ovdje zbog moderacije, nego je moderacija ovdje zbog foruma.

Ako vi imate problem i nemate vise volje odradjivati moderatorski posao, onda se zahvalite na funkciji pa prepustite posao onima koji ce imati volje.

#4 stvorko

stvorko
  • Banned
  • 3,004 posts

Posted 28 July 2010 - 14:38

ajde vise joj dajte taj jebeni status moderatora, crce zena... :ph34r:

#5 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 28 July 2010 - 14:49

Da ti kazem nesto; ovakvim prepotentnim nastupom ces samo pogorsati stvari. Nisu forumasi stoka koja se navrla da tebe moderatora gnjavi, i nije forum ovdje zbog moderacije, nego je moderacija ovdje zbog foruma.

Ako vi imate problem i nemate vise volje odradjivati moderatorski posao, onda se zahvalite na funkciji pa prepustite posao onima koji ce imati volje.

Neko ko Andurilu pripise prepotentan nastup dovoljno govori o sebi samom. Sve drugo je izlisno.

Sudeci po tvom kompulsivnom pisanju na topicima koji su izgleda tvoj veliki hobi - Kritike, Fight club, Predlozi i pitanja - ja sam stekla utisak da ti verujes da je moderacija ovde zbog tebe.

#6 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 28 July 2010 - 14:53

Neko ko Andurilu pripise prepotentan nastup dovoljno govori o sebi samom. Sve drugo je izlisno.

Sudeci po tvom kompulsivnom pisanju na topicima koji su izgleda tvoj veliki hobi - Kritike, Fight club, Predlozi i pitanja - ja sam stekla utisak da ti verujes da je moderacija ovde zbog tebe.


Ti kao i obicno, ne samo da masis poantu, nego masis ceo futbal. Predlazem da osnujes Fan club Dabrovih obozavatelja i da se ne zamaras preteskim temama. Bit ce nam svima lakse. :ph34r:

I da, moderacija jeste ovdje zbog mene i jos xxxx drugih forumasa jer smo mi ti koji cinimo forum.

#7 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 28 July 2010 - 15:05

Ti kao i obicno, ne samo da masis poantu, nego masis ceo futbal. Predlazem da osnujes Fan club Dabrovih obozavatelja i da se ne zamaras preteskim temama. Bit ce nam svima lakse. :ph34r:

I da, moderacija jeste ovdje zbog mene i jos xxxx drugih forumasa jer smo mi ti koji cinimo forum.

Ja idola nemam.
A ti od aduta nemas nista vise do (m)oralne ambivalencije i kompulsivnog rotiranja i praznjenja u lavirintu trenutka.

Mislim da laskas sama sebi (opet prebacujes sopstvenu normu! iz sopstvene koze se ne moze) kada si pripisujes nekakvo velicanstvo mnozine i spekulises od cega ce biti "svima lakse".

Ajd i tebi da kazem ... odskaces kao feder koji je umislio da je ljuta strela. Kad ne dobijes odgovor em pronto em kakav si htela onda vriskas na sve strane.

Samo ti ...

#8 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 28 July 2010 - 15:12

Ti kao i obicno, ne samo da masis poantu, nego masis ceo futbal. Predlazem da osnujes Fan club Dabrovih obozavatelja i da se ne zamaras preteskim temama. Bit ce nam svima lakse. :ph34r:

I da, moderacija jeste ovdje zbog mene i jos xxxx drugih forumasa jer smo mi ti koji cinimo forum.


Mislim da gresis pomalo:

Uloga moderatora će biti pre svega stimulativna, a manje restriktivna. Uloga moderatora će, osim obezbeđivanja normalnog funkcionisanja foruma, biti i stimulisanje i usmeravanje diskusija, te pokrivanje aktuelnih tema odgovarajućim topicima.


Vidis, moja obaveza, ustvari zadovoljstvo, kao moda bi trebalo pre svega da bude otvaranje novih topika, pokretanje novih tema i usmeravanje topika a ne da 100 puta odgovaram uvek istim likovima na uvek ista pitanja i prituzbe jer su umislili da je forum odjednom postao neka komunisticka komuna gde sve mora u nedogled da se prodiskutuje. Mislim, strpljiv sam ja, mogu ja tako i dalje ali realno svi gube na tome.
Nekada nije bilo skoro nikakve komunikacije izmedju moderacije i forumasa, u poslednje 3 godine je bilo toga i previse, Sada je vreme da se to malo svede na prihvatljivu meru koja nas nece sprecavati u ovom sta sam kvotovao a sto se objektivno gledajuci zapostavlja.
Vidis, umesto sto sam napisao 2-3 posta objasnjavajuci nesto sto vec objasnjeno nekoliko puta i sto se nece promeniti u dogledno vreme bez obzira na to koliko ti to trazila, mogao sam da otvorim neki novi topik na Politici ili Ekonomiji. A upravo je to sto popravlja kvalitet foruma - nove teme/ diskusije a ne uvek iste diskusije o pravilima na pdf Forum. Ovako, pogubio sam vreme i to cu morati uraditi mozda sutra ili kasnije ukoliko se ne pojavi neki novi "akutni" problem koji opet treba resavati i objasnjavati iako je to vec 100% ranije uradjeno u nekoj drugoj poduzoj diskusiji.

#9 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 28 July 2010 - 15:15

Ja idola nemam.
A ti od aduta nemas nista vise do (m)oralne ambivalencije i kompulsivnog rotiranja i praznjenja u lavirintu trenutka.

Mislim da laskas sama sebi (opet prebacujes sopstvenu normu! iz sopstvene koze se ne moze) kada si pripisujes nekakvo velicanstvo mnozine i spekulises od cega ce biti "svima lakse".

Ajd i tebi da kazem ... odskaces kao feder koji je umislio da je ljuta strela. Kad ne dobijes odgovor em pronto em kakav si htela onda vriskas na sve strane.

Samo ti ...


Tako je. Samo neka si ti meni rekla. :ph34r: Jel' ti sad lakse? Oces da jos malo chit -chatamo? Za svaki slucaj, prije nego sto me pocastis sa jos pokojom stilskom figurom;
Ne bunim se zbog sebe ni zbog svog bana. Smatram da su stvari na forumu opcenito malo iskliznule kontroli. Mislila sam da ne bi bilo lose o tome prodiskutirati, smireno i u konstruktivnom tonu. Ne zanima me chit -chat, niti mi je cilj da se istresam po moderaciji. Ukratko, ovaj topic postavljen na ovakav nacin, nema apsolutno nikakvog smisla. PDF Forum je PDF na kojem se razgovara o forumu. Zato i postoji. Na njemu sam pokusala dati prijedloge da tebi olaksam posao. Bukvo.

Edited by Ziza, 28 July 2010 - 15:16.


#10 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 28 July 2010 - 15:18

Mislim da gresis pomalo:


Ma sve mi je jasno, ali mislim da ovaj topic nema smisla, bar ne za konstruktivne, ozbiljne prijedloge i diskusije.

#11 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 28 July 2010 - 15:28

Ma sve mi je jasno, ali mislim da ovaj topic nema smisla, bar ne za konstruktivne, ozbiljne prijedloge i diskusije.


Mozda sam ga postavio malo provokativno, to priznajem ali mi nije namera da omalovazavam. Prednost ovog topika je sto je neobavezan, tj. tu se moze neobavezno i opusteno diskutivati bez da neko trazi odgovor ili zahteva nesto.

#12 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 28 July 2010 - 15:29

Vidis, moja obaveza, ustvari zadovoljstvo, kao moda bi trebalo pre svega da bude otvaranje novih topika, pokretanje novih tema i usmeravanje topika a ne da 100 puta odgovaram uvek istim likovima na uvek ista pitanja i prituzbe jer su umislili da je forum odjednom postao neka komunisticka komuna gde sve mora u nedogled da se prodiskutuje. Mislim, strpljiv sam ja, mogu ja tako i dalje ali realno svi gube na tome.

Nekada nije bilo skoro nikakve komunikacije izmedju moderacije i forumasa, u poslednje 3 godine je bilo toga i previse, Sada je vreme da se to malo svede na prihvatljivu meru koja nas nece sprecavati u ovom sta sam kvotovao a sto se objektivno gledajuci zapostavlja.

Vidis, umesto sto sam napisao 2-3 posta objasnjavajuci nesto sto vec objasnjeno nekoliko puta i sto se nece promeniti u dogledno vreme bez obzira na to koliko ti to trazila, mogao sam da otvorim neki novi topik na Politici ili Ekonomiji. A upravo je to sto popravlja kvalitet foruma - nove teme/ diskusije a ne uvek iste diskusije o pravilima na pdf Forum. Ovako, pogubio sam vreme i to cu morati uraditi mozda sutra ili kasnije ukoliko se ne pojavi neki novi "akutni" problem koji opet treba resavati i objasnjavati iako je to vec 100% ranije uradjeno u nekoj drugoj poduzoj diskusiji.

To je upravo ono sto sam ja napisao negde gore a sto je neko ko nije mod (ili bar ja ne znam da jeste) jedini kometarisao. Ono sto vi radite - i to zadnjih dana/nedelja intenzivno - nema mnogo veze sa moderacijom u smislu moderacije 'otvaranje novih topika, pokretanje novih tema i usmeravanje topika' nego je svedeno na moderaciju/cishcenje. To je ok jer je i to slika onoga sto valjda hoce vlasnik ovog foruma. U toj postavci gubi forum (po sirini) i vi kao moderatori (pojedinacno) i jedini lek tome (ako uopste nekoga zanima lek) je da se formira grupa (anonimna) koja ce da cisti a da ostane grupa koja ce da moderise... Druga opcija - koja ovde nema shanse - je da malo ohladite sa striktnom primenom pravila i da pustite (sta ima i ako ima smisla pustiti) da se ponesto samo-moderishe... Ima stvari koje treba 'odraditi' bez komentara i objashnjavanja a opet ima nekih koje nisu vredne vremena koje vi na njih trosite. Ili mozda greshim... U svakom slucaju - veselo je pratiti zbivanja ovde. I aktivno ucestvovati - naravno... :ph34r:

#13 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 28 July 2010 - 15:58

Mozda sam ga postavio malo provokativno, to priznajem ali mi nije namera da omalovazavam. Prednost ovog topika je sto je neobavezan, tj. tu se moze neobavezno i opusteno diskutivati bez da neko trazi odgovor ili zahteva nesto.



Mozda iz drugog ugla: clanovi Foruma su "content providers", bez njihovih postova nema ni Foruma. To vraca fokus na to ko je primaran.

Uloga Modova je da odrzavaju pristojnost tog sadrzaja u skladu sa uredjivackom politikom Foruma. Kada sami ucestvuju kao clanovi, za Modove isto vazi, bez obzira na kom su pdf. Mod sa jednog pdf ne moze da se upusta u tucnjavu na svom pdf niti na drugom pod izgovorom "ovde sam obican clan".

#14 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 28 July 2010 - 16:09

Mozda iz drugog ugla: clanovi Foruma su "content providers", bez njihovih postova nema ni Foruma. To vraca fokus na to ko je primaran.

Sasvim tacno.

#15 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 28 July 2010 - 16:47

Čekao sam na ovaj topik cijeli svoj forumaški život, a sad nemam ništa reć. Eh slobodo, kurvo, ne umeš da pevaš.