Jump to content


Photo
- - - - -

koji je ovo auto?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
8 replies to this topic

#1 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 12 July 2010 - 20:41

videla sam danas u jednom automobilu na parkingu osobu koja treba biti prijavljena policiji za odredjeno krivicno delo.
planiram da sutra odem u policiju, i krivo mi je sto nisam zapamtila marku auta. mozda ce neko sa foruma moci da prepozna, na osnovu nekoliko sturih informacija....

auto lici na dzip, ali vise na one tipa iz americkih filmova, dosta dugacak - dzip kamionet ili tako nesto.
bio je plave boje, one "serpa plave", ako znate na sta mislim.
zadnji deo, opisala bih to kao vrata gepeka, bila su bela.
taj zadnji deo je bio ravan i nije imao rezervni tocak kako to dzipovi cesto imaju.
pored njega je bio parkiran moj land rover freelander i imam utisak da je ovaj auto veci od mog, koji inace spada u manje dzipove.
jedino sto znam da automobil nije bio marke land rover, jer njih poznajem, i, iako vitara ima taj fazon sa dve boje, cini mi se da je nemoguce da je bio vitara, delovao je mnogo vece.
da li imate neke ideje koji je ovo auto mogao da bude? ako imate, pls okacite sliku, prepoznacu ga.

edit: auto je delovao starije, tako da nije neki od novih modela.

Edited by golosina, 12 July 2010 - 20:43.


#2 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 12 July 2010 - 21:41

Ako su samo vrata gepeka bila u drugoj boji verovatno su zamenjena jer su originalna bila mozda ostecena.
Ne znam da iko samo gepek farba u drugu boju da bi izgledao "cool" , obicno se ofarba onda jos neki deo kola (krov ili hauba).

Pokusacu da izgooglam neke modele i da okacim slike, reci mi samo gde ti zivis ? Evropa , Amerika ili neki drugi kontinent ? Da bih suzio potragu na odredjene proizvodjace i modele.

#3 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 12 July 2010 - 21:59

Ako su samo vrata gepeka bila u drugoj boji verovatno su zamenjena jer su originalna bila mozda ostecena.
Ne znam da iko samo gepek farba u drugu boju da bi izgledao "cool" , obicno se ofarba onda jos neki deo kola (krov ili hauba).

Pokusacu da izgooglam neke modele i da okacim slike, reci mi samo gde ti zivis ? Evropa , Amerika ili neki drugi kontinent ? Da bih suzio potragu na odredjene proizvodjace i modele.


Evropa, Portugal.
Danas sam ceo dan po ulici gledala kola ne bih li prepoznala taj model, ali cini mi se da nijedan jedini nije prosao...
Hvala, u svakom slucaju!

#4 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 12 July 2010 - 23:26

Evo nekih modela, pa baci pogled. Ovo je trenutno sve cega sam mogao da se setim da nema rezervni tocak na zadnjim vratima i da se vozi po Evropi.

Toyota Landcruiser. Ovaj je bas velik, veci od Freelandera dosta. ne verujem da je taj,al ajd da ga stavim:
Attached File  Toyota_Land_Cruiser_Amazon_2003_800x600_wallpaper_09.jpg   67.93KB   28 downloads

Subaru Forester
Attached File  Subaru_Forester_2004_800x600_wallpaper_0b.jpg   31.62KB   24 downloads

Kia Sorento
Attached File  Kia_Sorento_2005_800x600_wallpaper_04.jpg   47.89KB   28 downloads

Nissan X-trail
Attached File  Nissan_XTrail_2002_800x600_wallpaper_0d.jpg   61.09KB   26 downloads

Jeep Cherokee
Attached File  cherokee_history.jpg   50.92KB   13 downloads

Jeep Grand Cherokee
Attached File  Grand_Cherokee_.jpg   89.09KB   24 downloads

Suzuku Grand Vitara
Attached File  Grand_Vitara.jpg   100.51KB   21 downloads

Prosecna starost ovih modela je izmedju 6 i 8 godina , jedino je Cherokee stariji i dosta kockastiji.

#5 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 12 July 2010 - 23:54

Evo nekih modela, pa baci pogled. Ovo je trenutno sve cega sam mogao da se setim da nema rezervni tocak na zadnjim vratima i da se vozi po Evropi.


Prosecna starost ovih modela je izmedju 6 i 8 godina , jedino je Cherokee stariji i dosta kockastiji.


hvala na trudu, sada cu jos malo da ih proucim. ono sto mi je palo na pamet pri prvom pogledu na ove modele je da nije bilo ovih visokih svetala nazad sa strane, niti nekog upadljivog natpisa, tako da me za sada najvise podseca na cherokee... mozda ovako nesto http://www.bankautos.....ee (back).JPG

medjutim, auto je izgledao dosta staro (lupam sad, mozda 15 god), moj freelander ima 9 god, a ovaj je delovao dosta starije i rasturenije od mog. mada to naravno ne mora da znaci...

idem pogledati jos malo.
hvala puno.

#6 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 13 July 2010 - 02:10

hvala na trudu, sada cu jos malo da ih proucim. ono sto mi je palo na pamet pri prvom pogledu na ove modele je da nije bilo ovih visokih svetala nazad sa strane, niti nekog upadljivog natpisa, tako da me za sada najvise podseca na cherokee... mozda ovako nesto http://www.bankautos.....ee (back).JPG

medjutim, auto je izgledao dosta staro (lupam sad, mozda 15 god), moj freelander ima 9 god, a ovaj je delovao dosta starije i rasturenije od mog. mada to naravno ne mora da znaci...

idem pogledati jos malo.
hvala puno.

To na slici je grand cherokee model od pre 99te.Idi na cars.com i potrazi used car sale a kao opciju izaberi SUV.Ima da naletis na sliku garant
Drugo ako prijavljujes policiji ili GNR-u siguran sam da oni imaju kataloge automobila pa ce ti pomoci da identifikujes isti

#7 pera_kardan

pera_kardan
  • Members
  • 1 posts

Posted 26 July 2010 - 08:42

Pokusao bih sa zakasnjenjem da dam mali doprinos resenju misterije.

Nisam bas imao predstavu koji bi to auto mogao biti, dok nisi spomenula da zivis u Portugaliji...i tu mi se upalila lampica!

Mislim da je u pitanju, UMM Alter, portugalski terenac, vrlo popularan i u Francuskoj. Najcesce su ga koristile razne drzevne sluzbe i agencije, npr. vojska, policija, vatrogasci, sumari, itd...
Prema izgledu terenca koji si opisala, deluje mi da je to bilo policijsko vozilo! :ph34r:
Mozda je doticno lice vec bilo uhapseno...

Ovaj na slivi ima rezervni tocak na zadnjim vratima, ali to se lako skida, sto znaci nije bitan detalj.

Nadam se da sam ti makar malo pomogao.

Attached Files



#8 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 07 September 2014 - 11:01

Odgovor na post od prije 4 godine. :huh:

#9 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 07 September 2014 - 11:15

Baja reklamira autopijace. Završio je karijeru.