Jump to content

Photo
- - - - -

Vrnjacka Banja

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
86 replies to this topic

#16 milan_l

milan_l
  • Members
  • 7,534 posts

Posted 19 August 2010 - 14:30

ЛЕТЊА ШКОЛА ФУДБАЛА 16.08.2010.Данас је на стадиону малих спортова Рај, председник општине Зоран Сеизовић, отворио забавну школу фудбала, која се одржава пети пут за редом и трајаће до 20.августа. Школу похађа преко 200 малишана, од две до дванаест година, а сваки учесник ће добити спортску опрему. Догађај је организовало удружење ФОБНАС из Врњачке Бање и Отворена школа фудбала из Београда

Edited by milan_l, 19 August 2010 - 14:32.

#17 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 19 August 2010 - 16:09

QUOTE (milan_l @ 12.07.2010, 00:03) <{POST_SNAPBACK}>
A sve ostalo vezano za Vrnjacku Banju na adresi:

http://www.vrnjackabanja.co.rs/

Izgleda atraktivno, mozda je u prirodi jos lepse. Meni je VB ostala u secanju kao raj na zemlji.

Bio sam u Vrnjackoj Banji 3 puta po 15 dana, kao starije dete i rekonvalescent od hepatitis A.

Bas u Vrnjackoj Banji sam cuo da je definitivno zavrsen vijetnamski rat i kupio (roditelji mi kupili) prve "brooks" cipele, domace, sa kapicom na vrhu.

Hotel Fontana je tada bio jedan od najboljih u Srbiji, izuzimajuci 2-3 beogradska hotela.

#18 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 19,906 posts

Posted 19 August 2010 - 23:36

QUOTE (vilhelmina @ 19.07.2010, 19:37) <{POST_SNAPBACK}>
A posle karnevala? Ima li smisla doci u banju u oktobru? Nesto se kao spremam, ali jos nisam odlucila.

Pa bas u oktobru i nije bas nesto puno zanimljivo....
Banja je prelepa leti i na kasno prolece. Ostali periodi su manje vise mrtvi, osim ako izuzmemo ljude koji su na lecenju tamo.

#19 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 20 August 2010 - 03:50

QUOTE (yoyogi @ 19.08.2010, 10:09) <{POST_SNAPBACK}>
Hotel Fontana je tada bio jedan od najboljih u Srbiji, izuzimajuci 2-3 beogradska hotela.

U to vreme bolji je mogao da bude samo Jugoslavija posto se Interkontinental jos nije izgradio.... biggrin.gif

#20 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 10,712 posts

Posted 20 August 2010 - 05:31

zasto je zabranjeno kupanje?

#21 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 20 August 2010 - 06:11

QUOTE (MAGRIPA65 @ 20.08.2010, 11:50) <{POST_SNAPBACK}>
U to vreme bolji je mogao da bude samo Jugoslavija posto se Interkontinental jos nije izgradio.... biggrin.gif

Bio je i Metropol. Ne?

I Moskva (za koju sam cuo da je oduvek bila buvara)

#22 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 20 August 2010 - 13:37

QUOTE (yoyogi @ 20.08.2010, 00:11) <{POST_SNAPBACK}>
Bio je i Metropol. Ne?

I Moskva (za koju sam cuo da je oduvek bila buvara)

Da zaboravio sam na Metropol a Moskva je kao sto si i rekao bila buvara

#23 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,639 posts

Posted 20 August 2010 - 15:57

QUOTE (Vjekoslav @ 20.08.2010, 06:31) <{POST_SNAPBACK}>
zasto je zabranjeno kupanje?

Izgleda jako lepo.

Možda je napravljeno za snabdevanje vodovoda? Čekajmo da se javi neko ko zna, ja samo nagađam.

Setio sam se Cresa, jer i tamo, naprimer, postoji Vransko jezero (koje je prirodno, dosta veliko i koristi se kao izvor pitke vode). I lokalcima je prilaz jezeru ograničen, a turistima, ako se ne varam, potpuno zabranjen.

Edited by yossarian, 20 August 2010 - 15:58.

#24 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,791 posts

Posted 20 August 2010 - 16:28

QUOTE (yossarian @ 20.08.2010, 16:57) <{POST_SNAPBACK}>
Možda je napravljeno za snabdevanje vodovoda? Čekajmo da se javi neko ko zna, ja samo nagađam.

I ja sam to mislila, pa sam negde izgooglovala da nije to, ali sad ne mogu opet da ga nadjem frusty.gif . Ioanko nije pisalo sta jeste razlog.
Moguce da je zato sto je opasno, jer vestacka jezera to cesto jesu. Narocito kad su na kraskom terenu, pa moze da bude virova. Nije redak ni slucaj da ta vestacka jezera nemaju dobru aeraciju i uopste "prociscavanje", narocito ako nemaju razvijen sliv reka koje uticu i oticu iz njega, pa mogu lako da se otmu kontroli, da dodje do povecanih koncentracija mangana, tj. njegovog izdizanja na povrsinu, nekontrolisanog razvoja algi (kao na Palicu) i ko zna cega sve ne.
Kako god, ne znamo sta je ovde razlog, a i mene interesuje.

#25 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,639 posts

Posted 20 August 2010 - 17:35

QUOTE (vilhelmina @ 20.08.2010, 17:28) <{POST_SNAPBACK}>
I ja sam to mislila, pa sam negde izgooglovala da nije to, ali sad ne mogu opet da ga nadjem frusty.gif . Ioanko nije pisalo sta jeste razlog.
Moguce da je zato sto je opasno, jer vestacka jezera to cesto jesu. Narocito kad su na kraskom terenu, pa moze da bude virova. Nije redak ni slucaj da ta vestacka jezera nemaju dobru aeraciju i uopste "prociscavanje", narocito ako nemaju razvijen sliv reka koje uticu i oticu iz njega, pa mogu lako da se otmu kontroli, da dodje do povecanih koncentracija mangana, tj. njegovog izdizanja na povrsinu, nekontrolisanog razvoja algi (kao na Palicu) i ko zna cega sve ne.
Kako god, ne znamo sta je ovde razlog, a i mene interesuje.

Pa dobro, Srbija nije na kraškom terenu, a ovo jezero izgleda tako lepo da bih pre pomislio da je kupanje zabranjeno radi održavanja čistoće i kvaliteta vode nego zbog nekakvih opasnosti koje bi vrebale plivače.

palić je priča za sebe, ali o to nije tema za ovaj topik.

#26 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,791 posts

Posted 20 August 2010 - 18:31

QUOTE (yossarian @ 20.08.2010, 18:35) <{POST_SNAPBACK}>
Pa dobro, Srbija nije na kraškom terenu, a ovo jezero izgleda tako lepo da bih pre pomislio da je kupanje zabranjeno radi održavanja čistoće i kvaliteta vode nego zbog nekakvih opasnosti koje bi vrebale plivače.

Nego sta je nego na kraskom terenu, bar veci deo. Nije ljuti krs kao u Dalmaciji, ali ima sve karakteristike. Ali sto kazes, da ga ne tupimo ovde s geologijom.
Cak i akumulacije koje se koriste za vodosnabdevanje mogu da se koriste za kupanje, npr. Zavojsko jezero kod Pirota. Pretpostavljam da to zavisi i od velicine akumulacije unsure.gif , ali svakako voda od jezera do cesme prodje gomilu filtera i kontrola.
Ovde mi se cini da opstina na cijoj se teritoriji jezero nalazi, koja god da je, ne zeli da preuzme odgovornost za eventualne nesrece. Ne znam kakav je zakon, ali mora da onaj ko gazduje time ima neke obaveze. I nisu samo virovi opasnost, nego i strme obale, podvodne stene, ostaci rastinja... jer to nisu prirodna jezera gde je voda hiljadama godina valjala dno i plavila obale.
Ovo pricam zato sto znam gorepomenuto Zavojsko jezero. Prvih godina je i tamo bilo zabranjeno kupanje, ali posle su pocele da nicu divlje vikendice kao pecurke i to vise niko nije mogao da spreci, tako da je i opstina "digla ruke". Medjutim, lokalni ljudi znaju za opasnosti, pa se drze "svojih", proverenih mesta i nisam cula da se poslednjih godina desila neka tragedija, pu-pu. U pocetku ih je bilo.

Edit: Sad vidim gore uz sliku da pise da je kupanje zabranjeno, ali je odlicna lokacija za izlete. Nisam sigurna da kupaci vise zagadjuju vodu nego izletnici posle 5-6 piva biggrin.gif . A i ne znam kako bi sprovodili tu zabranu. Sumari nemaju ingerencija, a policija ima vaznija posla u gradu, nece valjda da se mlati po divljini. Tako da sam sad jos sklonija da verujem da je ova zabrana deklarativna, da bi opstina unapred sa sebe skinula odgovornost ako se nekom nesto desi.
Ne znam na kojoj je nadmorskoj visini jezero, ali takodje verujem da je voda brrrr... rolleyes.gif

Edited by vilhelmina, 20 August 2010 - 18:48.

#27 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,639 posts

Posted 21 August 2010 - 06:44

QUOTE (vilhelmina @ 20.08.2010, 19:31) <{POST_SNAPBACK}>
Nego sta je nego na kraskom terenu, bar veci deo.

....

I nisu samo virovi opasnost, nego i strme obale, podvodne stene, ostaci rastinja... jer to nisu prirodna jezera gde je voda hiljadama godina valjala dno i plavila obale.

Hvala na ispravci. Ili sam zaboravio ili nisam pazio na času, ali u pravu si za kraški teren.

I za obale i dno jezera si u pravu. Kod veštačkih jezera ne znaš šta je sve pod vodom uz obalu, pa ako voda nije prozirna može da bude i opasno - stene, grane drveća... Nije to nataložen i poravnat šljunak i pesak kao što to prirodna jezera sama naprave.

#28 milan_l

milan_l
  • Members
  • 7,534 posts

Posted 21 August 2010 - 08:59

Ovo veštačko jezero je pravljeno više godina a osnovna namena mu je za vodosnabdevanje Vrnjačke Banje koja ima problma sa vodosnabdevanjem naročito u letnjim mesecima kada je veliki broj gostiju prisutan u Vrnjačkoj Banji

Edited by milan_l, 21 August 2010 - 09:01.

#29 milan_l

milan_l
  • Members
  • 7,534 posts

Posted 27 September 2010 - 12:23

ПРВА ШАНСА ЗА МЛАДЕ ЉУДЕ
U Великој сали у згради општине Врњачка Бања, председник општине Зоран Сеизовић, заменик председника Војислав Вујић и директор Националне службе за запошљавање � Краљево Владан Шекуларац, доделили решења приправницима чије стицање првих радних искустава у струци финансира локална самоуправа. Ове године финансирано је 56 приправника � волонтера и локална самоуправа ће сносити и трошкове полагања стручног испита, након обављеног приправничког стажа. Председник општине је најавио да је ово прва група волонтера и да ће се следеће године поново издвојити финансијска средства за финансирање младих људи, како би се оспособили за рад. Услов за пријављивање је био да волонтери немају више од 30 година, да немају радни стаж у струци и да су били пријављени у Националној служби за запошљавање, као и да имају адекватни степен образовања.

#30 milan_l

milan_l
  • Members
  • 7,534 posts

Posted 27 September 2010 - 12:24

ДИНКИЋ У ВРЊАЧКОЈ БАЊИ ПОВОДОМ ПРОДАЈЕ МЕРКУРА И ФОНТАНЕ 23.09.2010
Врњачки паркови, минерални извори и зграда Купатила нису предмет продаје и неће ући у уговор о проналажењу стратешког партнера за Специјалну болницу Меркур и Фонтану, истакао је министар економије и регионалног развоја и потпредседник Владе РС, Млађан Динкић, који је јуче је са државним секретаром за туризам, Гораном Петковићем, директором Агенције за приватизацију, Владиславом Цветковићем, државним секретаром за инфраструктуру Миодрагом Миљковићем и својим сарадницима из кабинета, посетио општину Врњачка Бања. Повод посете је састанак са председником општине Зораном Сеизовићем, замеником председника општине Војиславом Вујићем, помоћником председника Душаном Стевановићем, шефом одборничке групе Родољубом Џамиће, одборником Радетом Симићем и председником СО Петром Арсићем. - Не ради се ни о каквој продаји, ни о каквом моделу приватизације - модел који смо предложили је модел заједничког улагања - објаснио је Динкић, истакавши да се тражи озбиљан стратешки партнер који би имао 50 одсто власништва као и држава у новоствореном заједничком предузећу, које би обухватило �Меркур- и �Фонтану--Ово је народна бања, то је изнад интереса било које партије-, рекао је Диникић и додао да ће сви паркови и лековита минерална добра остати у државном власништву.Министар је истакао да ће Фонд здравства и пензионог осигурања наставити да пензионерима и свим којима је потребно лечење дотира боравак у Бањи.