Jump to content

Photo
- - - - -

LowCost avio karte iz Srbije?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
185 replies to this topic

#31 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,185 posts

Posted 01 May 2011 - 01:30

Najjednostavnije ćeš dobiti odgovor na to pitanje tako što ćeš krenuti u proces kupovine karata na sajtu wizzair-a, sve do poslednjeg koraka u kojem treba da uneseš broj kartice. Na toj stranici ćeš dobiti konačnu sumu.

Ali, pošto si plavuša Posted Image, da sažvaćem :D. U principu, na tu cenu koja piše (u koju je uračunata aerodromska taksa), treba da dodaš još taksu za plaćanje karticom - 5EUR po letu, po putniku (tj. 10eur za jednu osobu za povratni let) i 15eur po letu, po putniku ako nosiš check-in prtljag (kofer koji ide u prtljažnik aviona, max. 32kg). Ako nosiš samo ručni prtljag (max 10kg) to ne plaćaš dodatno.

Online check-in podrazmeva da sama preko interneta obaviš čekiranje unošenjem nekih svojih podataka i štampanjem boarding pass-a i ono je besplatno. Za putovanje iz ne-EU zemalja ti to suštinski ne menja ništa jer svakako moraš da se pojaviš na pultu za čekiranje na aerodromu zbog pregleda pasoša, ali na unutar EU letovima to omogućava direktan odlazak na ukrcavanje bez čekanja na šalteru (osim ako nemaš check-in prtljag). U svakom slučaju, online check-in treba da uradiš ("између 7 дана и 3 сата пре заказаног времена поласка лета.") jer ćeš u suprotnom platiti još 10eur na aerodromu.

Aerodromska taksa našeg aerodroma je, koliko ja znam, za letove sa terminala 1 ~12EUR (Wizz), a sa terminala 2 ~15EUR.

Jasnije :)?

edit. angelia brža, kucam k'o baba

Edited by nvukelic, 01 May 2011 - 01:34.

#32 NadjaM

NadjaM
  • Members
  • 1,023 posts

Posted 01 May 2011 - 18:15

Krajem marta sam putovala Bgd-Rim sa Wizz-om.

2 karte su kostale 15 000+ 2 000(taxa za placanje karticom)-nikakve aerodromske taxe se ne placaju,sve je uracunato u cenu.

Odstampala sam online check-in i nosila rucni prtljag-to je besplatno (vodite racuna da ispostujete dimenzije posto u Rimu imaju kalup u koji se stavlja kofer tacnih dimenzija 20*40*55,ili tako nesto zaboravila sam,moze se proveriti na njihovom sajtu.Ako je kofer vecih dimenzija placa se 35 eura,zato treba voditi racuna o tome,ili bolje platiti 10 eura za regularni prtljag koji je btw do 32 kg)

Prosle godine smo putovali u Pariz preko Temisvara.Naravno sve isto funkcionise,za nas je skuplje samo za put do Temisvara.(za one koje interesuje:mi smo do Temisvara isli svojim kolima i ostavili ih tamo na aerodromskom parkingu koji za nedelju dana kosta 35 eura, vinjeta u Rumuniji je 7 eura.Do Temisvara od Bgd ima 160 km)

Slazem se da je mnogo konformnije leteti klasicnim avio kompanijama ali je ovo neuporedivo jevtinije.Samo treba pazljivo procitati sva uputstva koja vam pruzaju lowcost kompanije i nema problema.Nema skrivenih troskova,sve je transparentno,samo treba procitati.

#33 onetwo

onetwo
  • Members
  • 774 posts

Posted 04 May 2011 - 09:08

Sredinom aprila letio porodično Wizzom do Stockholma, i stvarno nemam zamjerki..Sa cekiranim prtljagom i 3 povratne karte cekirane preko neta sve je izašlo 175 eura.
Mislim da je to sasvim ok, i iako sam visok 2 m nije mi bilo neudobno..Koliko para toliko muzike (iliti prostora za noge)

#34 m@rus

m@rus
  • Members
  • 4 posts

Posted 08 May 2011 - 12:32

Treba mi pomoc ili informacija;14.05 bi trebao da putujem na Maltu preko wiiz-a,kartu sam kupio u jednom pravcu,pa me zanima dal ce mi praviti problem zbog toga sto je karta u jednom pravcu a ne povratna jer sam cuo da su iz Budimpeste vratili momka koji isto nije imao povrtanu kartu,hvala unapred!

#35 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,185 posts

Posted 08 May 2011 - 12:56

Treba mi pomoc ili informacija;14.05 bi trebao da putujem na Maltu preko wiiz-a,kartu sam kupio u jednom pravcu,pa me zanima dal ce mi praviti problem zbog toga sto je karta u jednom pravcu a ne povratna jer sam cuo da su iz Budimpeste vratili momka koji isto nije imao povrtanu kartu,hvala unapred!

To ti sve zavisi od službenika pogranične policije. Mogu ti praviti problem, a najverovatnije te neće ništa ni pitati. Niko ti to sa sigurnošću ne može reći.

Nego, otkad Wizz leti za Maltu Posted Image?

#36 m@rus

m@rus
  • Members
  • 4 posts

Posted 08 May 2011 - 13:08

To ti sve zavisi od službenika pogranične policije. Mogu ti praviti problem, a najverovatnije te neće ništa ni pitati. Niko ti to sa sigurnošću ne može reći.

Nego, otkad Wizz leti za Maltu Posted Image?

Nejde direkt letim wizz-om do Rima pa imam presedanje,kolko moze da mi pomogne ako ponesem potvrdu iz banke da imam neka sredstva na deviznom racunu?

#37 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,185 posts

Posted 08 May 2011 - 13:13

Nejde direkt letim wizz-om do Rima pa imam presedanje,kolko moze da mi pomogne ako ponesem potvrdu iz banke da imam neka sredstva na deviznom racunu?

Ponesi to svakako, može da pomogne. A kako se vraćaš (ako se vraćaš)? Imaš li neku rezervaciju smeštaja, pozivno pismo? Obzirom da je Rim-Malta unutar EU let, niko te tamo neće ništa pitati. Jedino u Rimu, nakon sletanja iz Bg mogu da ti traže povratnu kartu.

#38 m@rus

m@rus
  • Members
  • 4 posts

Posted 08 May 2011 - 18:13

Ponesi to svakako, može da pomogne. A kako se vraćaš (ako se vraćaš)? Imaš li neku rezervaciju smeštaja, pozivno pismo? Obzirom da je Rim-Malta unutar EU let, niko te tamo neće ništa pitati. Jedino u Rimu, nakon sletanja iz Bg mogu da ti traže povratnu kartu.

Na malti mi je drugar i tamo bi bili nesto kratko bukvalno 10 dana a odatle bi isli za veneciju tamo imamo rezervaciju za hostel

#39 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,185 posts

Posted 08 May 2011 - 22:57

Na malti mi je drugar i tamo bi bili nesto kratko bukvalno 10 dana a odatle bi isli za veneciju tamo imamo rezervaciju za hostel

Pa lepo im tako i reci ako te budu pitali. Poneseš tu rezervaciju i reci da se iz Venecije vraćaš kolima sa tim drugom.

#40 m@rus

m@rus
  • Members
  • 4 posts

Posted 08 May 2011 - 23:32

Pa lepo im tako i reci ako te budu pitali. Poneseš tu rezervaciju i reci da se iz Venecije vraćaš kolima sa tim drugom.

hvala gari ;)

#41 miki2000

miki2000
  • Members
  • 18 posts

Posted 04 July 2011 - 12:45

Izgleda da jos jedna Low Cost avio kompanija - SKYWORK uskoro pocinje da leti iz Beograda:
Ima info o tome na: http://www.lowcost.in.rs/

Edited by miki2000, 04 July 2011 - 12:48.

#42 miki2000

miki2000
  • Members
  • 18 posts

Posted 17 November 2011 - 03:17

Da, svajcarska lowcost avio kompanija SkyWork od 1. novembra pocela da leti na liniji Beograd - Bern (2 puta nedeljno).

Pominje se da su karte od 59 eur pa navise (cena karte u jednom pravcu sa uracunatim taksama i uracunatim prtljagom), pa ako je stvarno tako, to onda i nije tako lose!

#43 miki2000

miki2000
  • Members
  • 18 posts

Posted 12 January 2012 - 22:49

JAT objavio novu promotivnu akciju, pise da traje od 16. do 31. januara, a cene povratnih karta sa svim taksama su u zavisnosti od destinacije od 99 eur, pa navise.

Kad se sve uracuna (prtljag i ostalo) ovo je jeftinije i od raznih low cost avio kompanija!

#44 miki2000

miki2000
  • Members
  • 18 posts

Posted 06 April 2012 - 00:22

Stigla mi upravo poruka da WIZZAIR trenutno ima neku "Ponudu nedelje" i pise da se karte iz Beograda za Rim, Brisel i Stokholm mogu naci po ceni od 3.070 din.
(to je valjda cena karte u jednom pravcu sa uracunatim taksama i bez prtljaga, odnosno samo sa rucnim prtljagom).
Pa ako neko planira da putuje u tom pravcu mozda mu informacija bude od koristi! :)

#45 vladan

vladan
  • Members
  • 25,386 posts

Posted 05 May 2012 - 11:59

Vec odavno znam da su "jeftine kompanije" najcesce jeftina prevara, pa opet prevario sam se i kupio kartu Wizz na relaciji London - Beograd - London. Kartu sam kupio 7. aprila za putovanje sredinom maja.
Prva prevara je "jeftina karta"; sa svim dodacima, povratna karta za Beograd kosta me £130. Tu je ukljucen jedan komad prtljaga, koji se predaje.
Wizz polece sa Lutona u 8.25 am. To znaci da ja treba da budem na aerodromu u 7.30 najkasnije. Luton aerodrom je udaljen od centralnog Londona nesto vise od 1 sat voznje. Medjutim, u ranim jutarnjim casovima veze za Luton postoje samo iz centralnog Londona, a ja zivim u Whitechapel, sto je pocetak istocnog Londona. Da bih u tim ranim jutarnjim casovima stigao do Victoria autobuske stanice, morao bih da uzmem taksi, jer podzemna zeleznica jos uvek ne radi - alternativno, trebalo bi da promenim najmanje dva autobusa. To bi me kostalo oko £25. Onda dolazi na to i cena autobuske karte.
Iz Beograda Wizz polece u 6 am. To znaci da na aerodromu treba da budem u 5 am. Posto cu boraviti na Vozdovcu, to onda opet znaci taksi do aerodroma.
Potom, kad se budem vratio, uzecu voz do St. Pancras stanice, a potom podzemnu zeleznicu, sto je opet ukupno oko £20.
Odlucio sam da ujutru podjem na aerodrom Luton taksijem, a to ce me kostati £60.
Sve u svemu, ono sto nisam platio na mostu, platicu na cupriji, a pri tome davicu se vrlo nepovoljnim vremenima polaska i povratka.
Napravio sam gresku na koju uvek upozoravam druge: na prvi pogled Lufthansa, SWISS, Austria Airlines, pa i JAT izgledaju skuplje, ali zapravo nisu. Ako cenite i svoje vreme i svoj komoditet, onda u/iz Londona ne idite Wizz-om.