Jump to content

Photo
- - - - -

LowCost avio karte iz Srbije?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
185 replies to this topic

#1 miki2000

miki2000
  • Members
  • 18 posts

Posted 30 June 2010 - 00:09

Informacije o LowCost avio kompanjama koje trenutno lete ili ce uskoro leteti iz Srbije, pa mozda nekom bude od koristi... Kakva su vasa iskustva sa lowcost avio kompanijama?

http://www.lowcost.in.rs/

Edited by miki2000, 30 June 2010 - 21:03.

#2 amy_w

amy_w
  • Members
  • 179 posts

Posted 27 August 2010 - 14:35

Koliko je grozan ovaj Wizz air..malo mi je mucan takav oblik poslovanja.
Ne mogu da definisem da li mi vise lici na neko prosenje ili na vacarenje.

Dve povratne karte do Dortmunda iz Bg-a 60 eura.. super rekoh ja sebi!!
Placate Visa karticom?? Pa to vam je jos 20 eura! Pa cime da platim?? Dupetom??

Super platili ste..hej pa zar ne znate da vam je za ulazak u avion potreban i boarding pass?!? To vam je jos 40 eura!
Mislim mozete i sami da ga odstampate kod kuce, ali dodjite onda malo ranije na aerodorm i posto nemate EU pasos, morate proci dodatne kontrole.

Sta?? Kofere nosite na put??? Pa jel ste vi normalni??!! To ce vas kostati!! Koliko kila nosite??!! Recite mi odmah koliko kila nosite!!

Paaa nisam bas sigurna...?? Koliko!!! Govori!! Pa dobro jedno 20 kg, sta ja znam...
Ovaj bezobrazluk ce vas kostati 40 eura!!!

I nemoj da vam padne na pamet da ozednite na letu ili ne daj boze ono drugo!!

A sada u red.. go go go and avoid eye contact!!

#3 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 27 August 2010 - 15:34

moja iskustva sa low cost kompanijama u srbiji su nikakva. do dolaska wizzaira tesko da je u srbiji i postojao low cost u pravim smislu te reci. i dalje to nisu neke zaista low cost ponude, ali mnogo je bolje nego sto je bilo do skoro.

zivim u inostranstvu i mnogo putujem, uglavnom ryanairom, wizzairom i easyjetom. mogu slobodno da kazem da, da nije ovih kompanija ne bih proputovala ni pola od ovoga sto jesam. nadam se da ce ryanair uskoro doci u srbiju jer sam ovom kompanijom putovala izmedju ostalog i za JEDAN CENT, ali zaista, jedan cent, za 1 euro, za 3 eura ili 5 eura po letu (ukljucujuci kartice i sve dodatne troskove koje Amy_w pominje). E, to ja zovem low cost. Mada opet kazem, i ovo sto sada imamo mnogo je bolje od JAT monopolizma.

Koliko je grozan ovaj Wizz air..malo mi je mucan takav oblik poslovanja.
Ne mogu da definisem da li mi vise lici na neko prosenje ili na vacarenje.

Dve povratne karte do Dortmunda iz Bg-a 60 eura.. super rekoh ja sebi!!
Placate Visa karticom?? Pa to vam je jos 20 eura! Pa cime da platim?? Dupetom??

Super platili ste..hej pa zar ne znate da vam je za ulazak u avion potreban i boarding pass?!? To vam je jos 40 eura!
Mislim mozete i sami da ga odstampate kod kuce, ali dodjite onda malo ranije na aerodorm i posto nemate EU pasos, morate proci dodatne kontrole.
s
Sta?? Kofere nosite na put??? Pa jel ste vi normalni??!! To ce vas kostati!! Koliko kila nosite??!! Recite mi odmah koliko kila nosite!!

Paaa nisam bas sigurna...?? Koliko!!! Govori!! Pa dobro jedno 20 kg, sta ja znam...
Ovaj bezobrazluk ce vas kostati 40 eura!!!

I nemoj da vam padne na pamet da ozednite na letu ili ne daj boze ono drugo!!

A sada u red.. go go go and avoid eye contact!!

welcome on board ... :thumbs:

btw - sve mi je jasno osim "boarding passa" za 40 evra??? pa dovoljno je samo prepisati code leta i pokazati ga na aerodromu. niti sam sa wizzom imala neke dodatne kontrole jer sam iz srbije, niti sam na let morala da dodjem vise od 40 minuta pre leta.. napominjem da sam imala sigurno 30 letova ovom kompanijom.

#4 amy_w

amy_w
  • Members
  • 179 posts

Posted 27 August 2010 - 17:14

Ne znam.. probala buking proceduru i ladno ima opcija za boarding pass, zaboravila sam
kako oni to tacno zovu, ali ako hoces da se pojavis na cekingu samo sa pasosem, naplacuju izdavanje bordinga i to 10 eura po letu po osobi.
Ako ih sama odstampas ide neka procedura za non eu citizens, nisam se mnogo udubljivala... any way, nisam letela sa njima tako da ne znam kako je u praksi,
ali uzasno me nervira ceo taj koncept. Ako kazes 60 eura za dve karte i to na kraju ispadne 140, nije fer. Ok i dalje je to jevtinije od normalnih kompanija
ali ostane neki gorak ukus.

#5 INI

INI
  • Members
  • 12,452 posts

Posted 28 August 2010 - 08:51

paaa sad, .... kako sam ja ukapirao, ako se rezervise ranije moze da se ide npr BEG-DTM-BEG za 24€ + booking fee (za visu i master je 10€), ukupno 34€

Spoiler! --Click here to view--

postoji besplatan web/on-line check-in

besplatan je jedan rucni prtljag do 55x40x20 cm, ne vise od 10 kg

edit: booking fee ispravljen na 10€ (sa 5€)

Edited by INI, 28 August 2010 - 16:41.

#6 amy_w

amy_w
  • Members
  • 179 posts

Posted 28 August 2010 - 10:38

besplatan je jedan rucni prtljag do 55x40x20 cm, ne vise od 10 kg
[/quote]

pa upravo je to poenta price.. probaj da uguras tu sve potrebno za nedelju dana.. + jos kao nesto kupis tamo. i don't think so.
u mom slucaju se na tu cenu dodaje jos 30 eur za prtljag i 10 eura je za vizu ne 5, 5 je po letu po osobi.
Dakle 130 eur za 2 osobe.. ok je cena, ali nije bas low cost.

#7 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Members
  • 2,684 posts

Posted 28 August 2010 - 19:34

Dakle 130 eur za 2 osobe.. ok je cena, ali nije bas low cost.

€65 po osobi sa prtljagom, za povratnu kartu. Sta bi tebi onda bilo low cost, za tu, ili neku slicnu destinaciju?

Poenta kod LCCs je da, ako hoces da prodjes sto jeftinije, budes dosta fleksibilan.

Fleksibilan sa vremenom, aerodromima, prtljagom i sl.

Onda to radi sasvim ok.

Ko hoce nesto drugacije, moze i to - ali ce da kosta vise...

#8 amy_w

amy_w
  • Members
  • 179 posts

Posted 29 August 2010 - 12:11

€65 po osobi sa prtljagom, za povratnu kartu. Sta bi tebi onda bilo low cost, za tu, ili neku slicnu destinaciju?

Poenta kod LCCs je da, ako hoces da prodjes sto jeftinije, budes dosta fleksibilan.

Fleksibilan sa vremenom, aerodromima, prtljagom i sl.

Onda to radi sasvim ok.

Ko hoce nesto drugacije, moze i to - ali ce da kosta vise...

Pa zar nisi ti taj koji prica da leti po celoj evropi za 5-10 eura na drugom topiku.
Ja ti samo kazem da je 65 eura najniza moguca cena koju mozes dobiti iz Beograda. (ok 35 ako resis da se ne kupas i ne presvlacis 7 dana)
Evo vec sada je za taj period koji sam gledala, jedna karta 100-tinjak eura.

#9 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Members
  • 2,684 posts

Posted 30 August 2010 - 00:02

letim i za €3 :)

ali posto BEG/Srbija nema razvijenu mrezu LCCs, mislim da je €65 dobra cena za povratnu kartu.

Ja juce bas kupih kartu da dodjem za vikend u Beograd, sredinom oktobra - najjeftinije je bilo £150 [za polazni aerodrom koji mi najvise odgovara, kao i vremena]

Pa zar nisi ti taj koji prica da leti po celoj evropi za 5-10 eura na drugom topiku.
Ja ti samo kazem da je 65 eura najniza moguca cena koju mozes dobiti iz Beograda. (ok 35 ako resis da se ne kupas i ne presvlacis 7 dana)
Evo vec sada je za taj period koji sam gledala, jedna karta 100-tinjak eura.

#10 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 30 August 2010 - 09:44

jedan savet. probajte da letite sa 10 kg rucnog prtljaga. dok ne probate zaista ne vidite koliko u stvari tu stane. eto ja se i kupam i presvlacim redovno, a na sva putovanja kraca od 10 dana idem samo sa tim rucnim prtljagom. ako je leto, tek tada nema problema. a i zimi je izvodljivo. putujes u najtezoj jakni, cizmama, ostalo spakujes i gotovo. mene su low cost kompanije naucile i da budem bolje organizovana i da ne budem razmazena sto se tice putovanja i ne vucem kofercinu od 25 kg u kojoj posle pola stvari ostane netaknuto. stane sve, i poneki pokloncic. tek kad spakujete vidite da nije to uopste malo. ja i moj delsey kofercic u milimetar propisanih dimenzija nema gde nismo stigli.

#11 Soma

Soma
  • Members
  • 6 posts

Posted 31 August 2010 - 07:56

Apsolutno tacno! I mene su LCC "doveli u red" i naucili da putujem sa racionalnom kolicinom stvari. Kad se samo setim kako sam ranije na putovanja od 7-8 dana isla s koferom od 23 kg sa po 3 para cipela i stvarima koje ne bih ni stigla tamo da nosim :) A tek flase i tube od kozmetike - pa samo su one imale 2 kg. U 10 kg stane sasvim dovoljno stvari, pogotovo leti.

#12 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 01 September 2010 - 11:39

Ovo je super cena.

A slažem se da je malo ljigavo što ne napišu lepo "cena 65 evrića", nego kao "od 5€" a onda kad posle dodaš takse i prtljage i gluposti ispadne 65.

Ali mrzim i cene od 6.99 da bi ljudi psihološki pomislili da je 6 iako je 7, ulaženje u samoposlugu s leva (ili s desna) da bi se više kupilo, sakrivene pokretne stepenice po većim prodavnicama da bi se više kupilo, itd, itd, pa me niko ne pita.

#13 Peregrino

Peregrino
  • Members
  • 43 posts

Posted 01 September 2010 - 13:44

Wizz Air objavio otvaranje baze na beogradskom aerodromu od sledeceg aprila, kao i uvodjenje novih letova ka 5 evropskih gradova.

Rim (Fumicino) tri puta nedeljno, od 15. decembra
Malme dva puta nedeljno, od 15. decembra
Ajndhoven dva puta nedeljno, od 1. aprila
Minhen (Memingen) dva puta nedeljno, od 3.aprila
Stokholm (Skavsta) dva puta nedeljno, od 3. aprila

Bas lepe vesti za sledecu godinu. Pocetne cene za povratnu kartu sa svim taksama i bez dodatnog prtljaga su 50 evra, sto je zaista odlicno. Sad ce biti moguce planirati produzeni vikend i uzivati u Rimu. Jos da uvedu i poneki let za sever Italije i Spaniju :)

#14 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 03 September 2010 - 20:13

http://aviokartanet.wordpress.com/

#15 Liv

Liv
  • Members
  • 2,575 posts

Posted 17 September 2010 - 20:09

Da se pitam ruchni prtljag bi ogranichila na kilo, poshto od silnih organizovanih i nerazmazhenih putnika u avionu nema gde ni jakna da se stavi.
@ amy_w
i mene nervira nachin na koji lowcost funkcionishe kad je u pitanju kupovina karte. karta nek koshta koliko god, al' nek mi lepo daju cenu a ne petnaest nekih fee-jeva i kobojagi opcija. Gubljenje vremena.
Vrhunac mi je Monarch koji i sedishte naplacuje.