Jump to content


Photo
- - - - -

Kanarska ostrva


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
14 replies to this topic

#1 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 22 June 2010 - 11:55

Sutra po prvi put u zivotu idem na Kanarska ostrva. Ne znajuci mnogo o njima odlucio sam se za Grand Canaria. Posle su mi rekli da je Tenerife najlepse ostrvo.
Ne ocekujem previse od tog puta, osim da se ljudski odmorim - idem u hotel koji ne prima decu do 16 godina.
Kanari su poznati kao mesta masovnog turizma, gde sve vrvi od nemackih sekretarica i engleskih molera. Tome su i cene primerene, pa je ceo moj aranzman (hotel sa polupansionom i avionski prevoz) zapravo, za engleske kriterijume smesno jeftin. Letim kompanijom EasyJet sto je "jeftina kompanija". Te kompanije inace ne volim previse, ali je razlika u ceni ipak vrlo znacajna. Osim toga, let je direktan Gatwick - Las Palmas, a ne preko Madrida, sto povecava cenu a predstavlja i gubitak vremena.
Napisacu utiske po povratku.

#2 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 22 June 2010 - 12:21

Drzi stvari u hotelsskom sefu ( vrvi od nasih ljudi koji rade ),

#3 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 22 June 2010 - 17:06

Naravno, to uvek radim.

#4 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 22 June 2010 - 17:20

Sutra po prvi put u zivotu idem na Kanarska ostrva. Ne znajuci mnogo o njima odlucio sam se za Grand Canaria. Posle su mi rekli da je Tenerife najlepse ostrvo.
Ne ocekujem previse od tog puta, osim da se ljudski odmorim - idem u hotel koji ne prima decu do 16 godina.
Kanari su poznati kao mesta masovnog turizma, gde sve vrvi od nemackih sekretarica i engleskih molera. Tome su i cene primerene, pa je ceo moj aranzman (hotel sa polupansionom i avionski prevoz) zapravo, za engleske kriterijume smesno jeftin. Letim kompanijom EasyJet sto je "jeftina kompanija". Te kompanije inace ne volim previse, ali je razlika u ceni ipak vrlo znacajna. Osim toga, let je direktan Gatwick - Las Palmas, a ne preko Madrida, sto povecava cenu a predstavlja i gubitak vremena.
Napisacu utiske po povratku.

Ohooo, bice treba doktore. Pravi odmor, po danu kunjas, a po noci obilazis sekretarice. :ph34r: Zavidim ti, da znas.

#5 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 22 June 2010 - 18:31

Sutra po prvi put u zivotu idem na Kanarska ostrva. Ne znajuci mnogo o njima odlucio sam se za Grand Canaria. Posle su mi rekli da je Tenerife najlepse ostrvo.
Ne ocekujem previse od tog puta, osim da se ljudski odmorim - idem u hotel koji ne prima decu do 16 godina.
Kanari su poznati kao mesta masovnog turizma, gde sve vrvi od nemackih sekretarica i engleskih molera. Tome su i cene primerene, pa je ceo moj aranzman (hotel sa polupansionom i avionski prevoz) zapravo, za engleske kriterijume smesno jeftin. Letim kompanijom EasyJet sto je "jeftina kompanija". Te kompanije inace ne volim previse, ali je razlika u ceni ipak vrlo znacajna. Osim toga, let je direktan Gatwick - Las Palmas, a ne preko Madrida, sto povecava cenu a predstavlja i gubitak vremena.
Napisacu utiske po povratku.


Verovatno bi ti bilo skuplje da letujes na Hvaru ili Bracu, al'bi provod bio bolji. No, pisi kako si pros'o.
:ph34r:

#6 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 22 June 2010 - 19:03

lep odmor.

ryanair takodje leti na kanarska ostrva i to na cetiri razlicita mesta - tenerife south, grand canaria, lanzarote i fuertaventura (sa lutona i/ili stansteda, doduse, ali i iz mnogih drugih evropskih gradova). i ja sam cula da su tenerifi najlepse ostrvo, nisam jos bila. kada sam proslog septembra htela da posetim jedno od obliznjih ostrva, tenerifi su bili u kombinaciji ali na kraju sam se odlucila za madeiru i nisam se pokajala.

sto se tice easy jeta kompanija je sasvim ok za kratke evropske letove. udobniji su od rajan aira i tezina rucnog prtljaga je neogranicena. karte su povoljne, mada nikad toliko jeftine koliko mogu da budu kod rajana. za one koji ne vole da cekaju postoji i priority boarding i slicne stvari.

#7 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 01 July 2010 - 17:18

Vratio sam se; o letovima sam napisao na drugom topiku o letovima.
Gran Canaria, gde sam ja bio, veliko je ostrvo, dimenzija 50 sa 40 km.
Turisticki je interesantna jedino juzna obala tog ostrva, jer, posto je ostrvo u zoni severnih pasata (trade winds), severni deo ostrva uglavnom je oblacan. Hotel u kome sam bio imao je 4* i bio je vrlo pristojan (Hotel Dunamar). Imao sam tamo polupansion (dorucak i vecera), oba obroka po tipu bifea, vrlo pristojna, ali ne uzbudljivo gastronomsko iskustvo.
Samo jednom sam se okupao u okeanu, jer je temperatura mora bila 19-20C. Osim toga, na kilometarskoj pescanoj plazi lezaljka sa suncobranom kosta 5 evra. Topliji hotelski bazen bio je mnogo bolja zamena.
Playa del Ingles, gde sam ja bio, dosadno je mesto, koje se sastoji od hotela, pansiona i ampartmana za iznajmljivanje, restorana, barova i pubova. Nije skupo.
Sam grad Las Palmas je porvincijalno mesto, dosadno i uspavano.
Nocni zivot je za vrlo mlade: barovi i disko-klubovi, sa neverovatno jakim zvukom koji se siri odatle, pogodna za vrlo mlade, ali ne i za ljude mojih godina.
Ukupno: ako mi se uklopi, oyici cu ponovo tamo, sada na Tenerife, ali ne treba ocekivati previse; to je ipak jeftin masovni turizam.

Edited by vladan, 01 July 2010 - 17:20.


#8 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 01 July 2012 - 17:31

Da li neko ima iskustva sa hajkingom / obilascima vulkana na Kanarskim ostrvima?
Ne ocekujem nista posebno od plaza i kupanja, ali od prirode, s druge strane imam visoka ocekivanja.

Edited by golosina, 01 July 2012 - 17:37.


#9 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 01 July 2012 - 20:00

Postoji u lokalnoj ponudi. Ja sam jedan dan proveo obilazeci ostrvo (Grand Canaria) i bilo je umereno zanimljivo.

#10 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 01 July 2012 - 20:26

Postoji u lokalnoj ponudi. Ja sam jedan dan proveo obilazeci ostrvo (Grand Canaria) i bilo je umereno zanimljivo.


Idem na Tenerife, ne verujem da cu obilaziti i druga ostrva buduci da kako cujem Tenerife su lepse ostrvo od drugih...
S obzirom da je tamo najveci spanski vrh i jedan od najvisih vulkana na svetu (Teide), ocekujem neke lepe formacije stena i zanimljive predele za setnju.
S obzirom da su Kanari relativno u komsiluku Madeire, imam ideju da su i oni dosta zeleni i prepuni endemskih vrsta biljaka i zivotinja.. Nadam se da se necu razocarati sa te strane...
Ako se neko pentrao po ovom vulkanu, javite utiske.

Edited by golosina, 01 July 2012 - 20:27.


#11 silvijadj

silvijadj
  • Members
  • 36 posts

Posted 09 July 2012 - 12:17

Pa evo ovako , da se i ja oglasim, idem i ja za Tenerife krajem jula, odabrala sam ryan tj nisam odabrala oni su mi ispali najjeftiniji . Ukupno za nas dvoje pre uvodjenjeh ovih taksi (iznose oko 1,62 i 8,9 sve zavisi)karte su nas izasle oko 550e stim da smo prijavili i prtljag do 15kg mada ako vam sve stane u onaj manji karte za dvoje povratna bi izasla 450e... Jedna devojka je uspela da kupi kartu za 185 e povratna , tako da nije ni to neizvodljivo samo treba dobro pratiti cene i letove, uglavnom ryan i wizz i moze se za jeftine pare otici.
Cim se vratim javljam za utiske :)

#12 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 09 July 2012 - 21:37

javljaj, javljaj :) ja idem tek polovinom septembra.

#13 silvijadj

silvijadj
  • Members
  • 36 posts

Posted 09 July 2012 - 22:07

Javljam sa slikama :)))

#14 sixmix

sixmix
  • Members
  • 11 posts

Posted 06 August 2012 - 22:27

javljaj, javljaj :) ja idem tek polovinom septembra.


BILAAAAA :)))Fantasticno ostrvo.Obisli smo je uzduz i popreko.Plaze prelepe,vulkan takodje,mesta i gradovi neopisivi.Svako mesto je za sebe prelepo.Ljudi su vam toliko prijatni da jednostavno ne verujete.Meni je najjaci utisak ostavilo mesto Las Galetas,prvenstveno jer je grad netaknut kao i plaze, nema guzve i ne vrvi od turista,tipicno malo spansko mestasce...Zatim obavezno obici svetionik koji se nalazi u mestu Teno,Los Gigantos, El Teide nacionalni park,Mascu itd...Mi smo bili nedelju dana ,putovanje smo dobili od CMC-a(poklon putovanje ,tacnije time shering)... ne znam zasto su ljudi skeptici po tom pitanju ali ja sam poklon prihvatila oberucke :) i isplatilo se... Meni mozda nece verovati gomila ljudi ali nas je ovo letovanje izaslo onoliko para koliko i CG 10dana... Jeftino je sve , zamislite kada je ronhil cig,jeftinija tamo nego u Srbiji???!!!!-o hrani i ostalim stvarima da ne pricam,garderoba,pice ...

#15 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 20 September 2012 - 19:42

Bila, vratila se, i nisam posebno odusevljena... Obisli smo kolima celo ostrvo (Tenerife), uzduz i popreko u 8 dana i bili smesteni 4 dana na severu i 4 dana u Los Gigantes. Naravno Teide je fenomenalan, kako vulkan, tako i ceo nacionalni park i staze za hajking po obroncima vulkana. To mi se zaista dopalo.
Santa Cruz je simpatican gradic, ali opet nista specijalno. Ocekivala sam vise tipicnih ribarskih sela ali nije ih bilo.
Nekoliko osrednjih plaza, voda je doduse topla, pa mi je prijalo da se okupam koji put.
Juznu obalu necu ni komentarisati, katastrofa od pijanih Engleza.
Zao mi je sto svi znaju za Tenerife i bog zna kako ih hvale, a Madeira koja je vrlo blizu njih i milion puta otmenija, zelenija i prijatnija je gotovo nepoznato ostrvo.
Ne kajem se doduse sto sam bila jer sam let nasla za 60 evra RyanAirom, a i odlican smestaj platila vrlo jeftino, kao i auto (100 evra 8 dana + benzin je bas jeftin)