Jump to content


Photo
- - - - -

Neugodni i bolni hemoroidi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
32 replies to this topic

#1 tonio11

tonio11
  • Members
  • 59 posts

Posted 19 June 2010 - 10:53

O hemoroidima se otvoreno ne priča. Oni su neugodna pojava koju skrivamo od drugih. U ljekarnama često slažemo da mast kupujemo zapravo svojoj baki. No činjenica je da su hemoroidi veoma česta pojava, pogotovo u današnje vrijeme kada većinu radnog vremena provodimo uz računalo. Vrste hemoroida Hemoroidi su proširene krvne žile na području anusa. Razlikujemo dvije vrsta hemoroida – vanjske i unutarnje. Unutarnji hemoroidi nalaze se iznad kružnog sinkteričnog mišića koji drži anus zatvorenim. Oni su češća pojava i mogu uzrokovati i krvarenja. Za razliku od unutarnjih, vanjski hemoroidi su vidljivi i mogu se napipati prstima... Iako nisu nimalo opasni, hemoroidi vam mogu zadati priličnu neugodu, i to zbog mjesta na kojem se nalaze. Hemoroidi su otečene krvne žile koje se nalaze u i oko anusa te donjeg dijela rektuma, proširene pod pritiskom (slično kao kod proširenih vena na nogama). Hemoroidi mogu nastati zbog genetskog faktora, dugog sjedećeg ili stajaćeg perioda, te teškog podizanja. Također, hemoroidi se često znaju javiti i u trudnoći. Hemoroidi mogu biti unutarnji ili vanjski i oba mogu postati iznimno bolna.

Iako se ranije smatralo da se hemoroidi više javljaju kod osoba starijih od 45 godina, zadnjih su godina i mlađe generacije počele sve više bolovati od ovog problema. Razlog tomu je često sjedenje ispred računala i premala tjelesna aktivnost, tako da, ako se prepoznate u tome, pokušajte razmisliti o promjeni stila života.

Prevencija i liječenje

Najbolje rješenje kod hemoroida je prevencija. Uz izbjegavanje podizanja teških predmeta, te dugog stajanja, najučinkovitija prevencija uključuje zdravu prehranu! Znači, minimalno pet puta na dan jedite voće i povrće koje sadrži puno vlakana, a obavezno jedite i integralne žitarice, te svu laganu i kuhanu hranu. Ukoliko imate problem sa zatvorom, pojedite dva zrela kivija. To bi trebalo riješiti vaš problem.

Pijte najmanje osam čaša vode ili biljnih čajeva dnevno. Osnovni razlog ovakve prehrane je da se postigne redovita i mekana stolica.
Postoje i mnoge kreme koje mogu olakšati vaše simptome. Pokušajte pronaći neku koja sadrži lijesku.

Jedite povrće i voće (trešnje, borovnice, kupina...) bogato flavonoidima, jer oni jačaju vene. Za liječenje hemoroida možete koristiti i dodatke prehrani poput vitamina C.

Uz brigu o prehrani, veoma je važna i redovita higijena, kao i redovito mijenjanje donjeg rublja.

Edited by nvukelic, 19 June 2010 - 12:10.
link


#2 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 19 June 2010 - 19:19

O hemoroidima se otvoreno ne priča. Oni su neugodna pojava koju skrivamo od drugih. U ljekarnama često slažemo da mast kupujemo zapravo svojoj baki. No činjenica je da su hemoroidi veoma česta pojava, pogotovo u današnje vrijeme kada većinu radnog vremena provodimo uz računalo. Vrste hemoroida Hemoroidi su proširene krvne žile na području anusa. Razlikujemo dvije vrsta hemoroida – vanjske i unutarnje. Unutarnji hemoroidi nalaze se iznad kružnog sinkteričnog mišića koji drži anus zatvorenim. Oni su češća pojava i mogu uzrokovati i krvarenja. Za razliku od unutarnjih, vanjski hemoroidi su vidljivi i mogu se napipati prstima... Iako nisu nimalo opasni, hemoroidi vam mogu zadati priličnu neugodu, i to zbog mjesta na kojem se nalaze. Hemoroidi su otečene krvne žile koje se nalaze u i oko anusa te donjeg dijela rektuma, proširene pod pritiskom (slično kao kod proširenih vena na nogama). Hemoroidi mogu nastati zbog genetskog faktora, dugog sjedećeg ili stajaćeg perioda, te teškog podizanja. Također, hemoroidi se često znaju javiti i u trudnoći. Hemoroidi mogu biti unutarnji ili vanjski i oba mogu postati iznimno bolna.

Iako se ranije smatralo da se hemoroidi više javljaju kod osoba starijih od 45 godina, zadnjih su godina i mlađe generacije počele sve više bolovati od ovog problema. Razlog tomu je često sjedenje ispred računala i premala tjelesna aktivnost, tako da, ako se prepoznate u tome, pokušajte razmisliti o promjeni stila života.

Prevencija i liječenje

Najbolje rješenje kod hemoroida je prevencija. Uz izbjegavanje podizanja teških predmeta, te dugog stajanja, najučinkovitija prevencija uključuje zdravu prehranu! Znači, minimalno pet puta na dan jedite voće i povrće koje sadrži puno vlakana, a obavezno jedite i integralne žitarice, te svu laganu i kuhanu hranu. Ukoliko imate problem sa zatvorom, pojedite dva zrela kivija. To bi trebalo riješiti vaš problem.

Pijte najmanje osam čaša vode ili biljnih čajeva dnevno. Osnovni razlog ovakve prehrane je da se postigne redovita i mekana stolica.
Postoje i mnoge kreme koje mogu olakšati vaše simptome. Pokušajte pronaći neku koja sadrži lijesku.

Jedite povrće i voće (trešnje, borovnice, kupina...) bogato flavonoidima, jer oni jačaju vene. Za liječenje hemoroida možete koristiti i dodatke prehrani poput vitamina C.

Uz brigu o prehrani, veoma je važna i redovita higijena, kao i redovito mijenjanje donjeg rublja.

Ovo sve je toliko uslovno tacno (pa i netacno), da je bezvredno.

#3 strudla

strudla
  • Members
  • 18 posts

Posted 22 June 2010 - 14:18

Ovo sve je toliko uslovno tacno (pa i netacno), da je bezvredno.


Vredi, utoliko sto je zapoceta tema o ozbiljnom zdravstvenom problemu koji ima 90% ljudi, a za koji jos nema efikasnog i konfornog resenja.

Na hrvatskim forumima na ovu temu dosta se pominje THD metoda, kao novo efikasno resenje, kojim se za samo 40ak min trajno resava problem hemoroida, delovanjem na uzrok.
Zato, ako neko ima iskustva sa ovom metodom, molim podelite !
Koliko sam uspela da saznam, u Srbiji se radi samo u jednoj privatnoj klinici, druga najbliza je u Zagrebu. Dosta je skupo, ali bi, ako je vreovati tvrdnjama, trebalo trajno da resi problem na relativno lak nacin.

#4 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 22 June 2010 - 14:52

Ovo pomaže 100% i ima ga u svim apotekama:

Posted Image

Edited by nvukelic, 16 July 2010 - 17:16.
promenjena sličica zbog spam-a


#5 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 22 June 2010 - 16:54

Za hemoroide: nemojte jesti ljuto i piti alkohol, jedite uglavnom tecnu hranu sa velikim celuloznim ostatkom, regulisite stolicu i u periodu problema koristite neku od masti ili cepica. Na taj nacin 95% hemoroida moze biti reseno. Ostali, ekstremni slucajevi, resavaju se operacijom.

#6 liberty2010

liberty2010
  • Members
  • 429 posts

Posted 22 June 2010 - 17:57

Vredi, utoliko sto je zapoceta tema o ozbiljnom zdravstvenom problemu koji ima 90% ljudi, a za koji jos nema efikasnog i konfornog resenja.

Na hrvatskim forumima na ovu temu dosta se pominje THD metoda, kao novo efikasno resenje, kojim se za samo 40ak min trajno resava problem hemoroida, delovanjem na uzrok.
Zato, ako neko ima iskustva sa ovom metodom, molim podelite !
Koliko sam uspela da saznam, u Srbiji se radi samo u jednoj privatnoj klinici, druga najbliza je u Zagrebu. Dosta je skupo, ali bi, ako je vreovati tvrdnjama, trebalo trajno da resi problem na relativno lak nacin.


Deluje jednostavno!

EDIT:Nisam uspeo da ubacim video klip operacije,pa evo adrese: http://www.thdamerica.com/

Edited by liberty2010, 22 June 2010 - 17:59.


#7 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 22 June 2010 - 19:53

Evo video klipa:

Youtube Video ->Original Video


#8 liberty2010

liberty2010
  • Members
  • 429 posts

Posted 23 June 2010 - 09:51

Evo video klipa:

Youtube Video ->Original Video


Thanks

#9 strudla

strudla
  • Members
  • 18 posts

Posted 23 June 2010 - 13:58

Evo video klipa:

Youtube Video ->Original Video


Hvala!
Ima li iskustava iz Srbije sa ovom metodom?

#10 GoranBG

GoranBG
  • Members
  • 1,485 posts

Posted 26 June 2010 - 23:21

higijena, higijena i samo higijena!

#11 feniks

feniks
  • Members
  • 29 posts

Posted 27 June 2010 - 10:59

Problem sa hemoroidima sam imao kako ja tako i par mojih drugova.Koristili smo svasta.Problem je imala i moja zena ali to je nesto duza prica.Meni su jednom pukli i bilo je dosta krvi.Odem do drugara na VMA,on mi kaze:jedino moras svaki put kad se kupas prstom analni misic kao rastezati.Znaci prst u ljubu i ukrug vrteti.Praktikujem to od onda,ima tome 10 god,i nemam frku sa njima.

#12 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 13 July 2010 - 21:36

e, a kako ti je zena?

#13 feniks

feniks
  • Members
  • 29 posts

Posted 14 July 2010 - 19:48

Iskreno,sa ovom bolešću se nikad ne zna kako je ko.Oseća se relativno dobro ali to nista ne mora da znači.Ipak,više volimo da se oseća dobro nego loše.
Pozdrav.

e, a kako ti je zena?



#14 bolani dojcin

bolani dojcin
  • Members
  • 1 posts

Posted 10 March 2011 - 17:12

Vredi, utoliko sto je zapoceta tema o ozbiljnom zdravstvenom problemu koji ima 90% ljudi, a za koji jos nema efikasnog i konfornog resenja.

Na hrvatskim forumima na ovu temu dosta se pominje THD metoda, kao novo efikasno resenje, kojim se za samo 40ak min trajno resava problem hemoroida, delovanjem na uzrok.
Zato, ako neko ima iskustva sa ovom metodom, molim podelite !
Koliko sam uspela da saznam, u Srbiji se radi samo u jednoj privatnoj klinici, druga najbliza je u Zagrebu. Dosta je skupo, ali bi, ako je vreovati tvrdnjama, trebalo trajno da resi problem na relativno lak nacin.


Operisao sam hemoroide THD metodom i sve sto vam mogu reci je da zaboravite na to da cete ih se rijesiti na bezbolan nacin.
Racunajte na nekih barem 7-8 dana raznoraznih bolova i tegoba, prvih 4-5 dana prilicno jakih.
Ali u svakom slucaju mislim da se isplati, sjutra bih opet isto uradio. Savjet - ne zezajte se sa hemoroidima jer vas mogu dovesti
do teske anemije, i hiljadu drugih komplikacija.

Pozdrav,

#15 lust

lust
  • Members
  • 7 posts

Posted 05 June 2011 - 06:20

Ja sam nedavno tragala za informacije o hemoroidima i pronasla puno recepata za pravljenje tinktura od divljeg kestena
Sve od njega je odlicno za upotrebu... cvet, list, kora, plod