Jump to content


Photo
- - - - -

top news u vasoj zemlji boravka


  • Please log in to reply
2093 replies to this topic

#61 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 28 June 2010 - 22:19

Ajmo, sledeci...

Sta sljedeci? Da ti kaze neko da si u pravu? Ok, evo ja cu: u pravu si. Uvijek i vazda. Nemoj mi samo reci da si pomislila da neko ne zna tu smornu poemu na pamet? A zasto je smorna? Mislim meni, npr. Zato sto sam je ucio na pamet, pa onda slusao nekoliko casova zaredom dok smo svi izrecitovali za ocjenu. Doduse i sad kad je negdje nabodem, oci mi se ovlaze od nekog patriJotskog naboja. Sto automatski inklinira ka patetici. Sta cu, taki sam.
  • 0

#62 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 28 June 2010 - 22:25

Ne moras ni ti da komentarises svaki moj komentar.




Daleko od toga da komentarišem svaki tvoj komentar. Kao što si mogla da primetiš, prilično me ne zanimaš, poslednji put sam reagovao na tvoj post mesecima unazad.

Nisam ni rekla da imaju veze.


Utoliko je više neumesno da pominješ tu budalu talibansko - popovsku.

O tom tvom i ne znam nista.


Ja sam ti rekao da je bolje da ponekad oćutiš.
  • 0

#63 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 28 June 2010 - 22:32

E ajde sad i ti. Kako moze biti sarkazam poredjenje majke koja oplakuje sinove ubijene od fasista s kradljivicama patika, ajde kako? To moze da bude samo glupa greska i ja sam je tako tretirala i nisam penila. Samo sam joj ukazala na bitnu razliku izmedju majke knezopoljke i kosovke devojke, na koju je ocigledno mislila.
A sad vec penim :D
Ajmo, sledeci...



:) oh my.... pogresan hint Vilhemina.
Hint nije bio Kosovo nego zrtva.
Kako se Stojanka majka zrtvovala zrtvovavsi sinove-ima li sta vrednije.
a cure nisu mogle da se odvoje od patika umesto da brane sveto Kosovo...mislim na miting su posle, jel tako bi?

eto to je bila moja asocijacija, gde li samo iskopa Kosovku devojku, ona je bila samo simbol...bolje da cutim.
Prema tome, pre nego me sledeci put pogresno tumacis i to sve u sesnaest...pomisli da se ,kao sto se i tebi desi pocesto, nisam bas jasno izrazila. :ph34r:
  • 0

#64 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 28 June 2010 - 22:44

Ma to je tropical storm, nije uragan. Neće biti problema, samo će malo više da pada nego što je uobičajeno. Imaš flood insurance?

Ma nije to nista.U krajnjem slucaju moze da igra vaterpolo u podrumu
  • 0

#65 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 28 June 2010 - 23:58

Mozda bi neko mogao da otvori temu kako se proslavlja Vidovdan u emigraciji.

Vidovdan? aha :) jel neko to ozbiljno prati?

Posto sam "essential medical personnel," nisam predvidjen za evakuaciju. Pakujem najvrijednije stvari, dokumente itd. u auto, parkiracu u bolnickoj betonskoj garazi koja je gradjena po modernim standardima, ali kuca u kojoj zivim je gradjena '30-ih i nema teorije da prezivi "direct hit." Usro sam se. :D

Jao ja moram da se pohvalim da mi je po prvi put u UK - leto!!!! ali eto mene na istocnoj obali za tri dana, nadam se da ta tvoja kisa ne ide istocno.

source: National Hurricane Center: http://www.nhc.noaa....ml/261446.shtml

... so much for topic "top news u vasoj zemlji boravka." :D


Ajde sad - pa to je top :ph34r:
  • 0

#66 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 29 June 2010 - 03:16

source: National Hurricane Center: http://www.nhc.noaa....ml/261446.shtml

... so much for topic "top news u vasoj zemlji boravka." :)


...ALEX COULD STRENGTHEN A LITTLE MORE BEFORE
LANDFALL BEYOND WHAT IS SHOWN IN THE 48-HOUR FORECAST...BUT NONE OF
THE GUIDANCE SHOWS ALEX REACHING MAJOR HURRICANE INTENSITY AT THIS
TIME.

Eto. Biće level 1. Nema panike. Nabavi dovoljno alkohola i prespavaćeš ga bez problema.

Ma nije to nista.U krajnjem slucaju moze da igra vaterpolo u podrumu


:ph34r:

Ma kakav podrum, ovde su starije kuće u priobalnom pojasu uglavnom cinder block ili pier & beam. Malo zbog poplava, malo zbog močvarnog zemljišta. Kada je Ike prozujao kroz Galveston (to je bila trojka, ali trojka koja je bila 250 kilometara u prečniku!), kuće koje su preživele su bile na stubovima visokim 3 metara.
  • 0

#67 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 29 June 2010 - 03:43

Ma kakav podrum, ovde su starije kuće u priobalnom pojasu uglavnom cinder block ili pier & beam. Malo zbog poplava, malo zbog močvarnog zemljišta. Kada je Ike prozujao kroz Galveston (to je bila trojka, ali trojka koja je bila 250 kilometara u prečniku!), kuće koje su preživele su bile na stubovima visokim 3 metara.

Taj Galveston je talicno mesto.Ako bi se noskich doselio u SAD garant bi ga izabrao.Prvo ga je pocistio neki uragan sa pocetka proslog veka onda je eksplodiralo neko djubrivo na brodu pa su imali sranje sa rafinerijom pa onda ponovo uragan.
Na Floridi tesko mozes da nadjes kucu sa podrumom jer da bi isti ostao suv treba ti neka NASA tehnologija ili eventualno Moma Stanojlovic.
Nego mnogo dobra vest danas.Mayor Daley je popio samarcinu od Supreme Courta.
  • 0

#68 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 29 June 2010 - 04:20

Nego mnogo dobra vest danas.Mayor Daley je popio samarcinu od Supreme Courta.


Da si mali privrednik pa da odmah iznajmiš omanji prazan warehouse u Čikagu i da ga pretvoriš u streljanu.
  • 0

#69 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 29 June 2010 - 07:54

:D oh my.... pogresan hint Vilhemina.
Hint nije bio Kosovo nego zrtva.
Kako se Stojanka majka zrtvovala zrtvovavsi sinove-ima li sta vrednije.
a cure nisu mogle da se odvoje od patika umesto da brane sveto Kosovo...mislim na miting su posle, jel tako bi?

eto to je bila moja asocijacija, gde li samo iskopa Kosovku devojku, ona je bila samo simbol...bolje da cutim.
Prema tome, pre nego me sledeci put pogresno tumacis i to sve u sesnaest...pomisli da se ,kao sto se i tebi desi pocesto, nisam bas jasno izrazila. :ph34r:


Alal ti asocijacija. Otprilike kao kad bi tvrdila da George Clooney veoma lici na Winstona Churchilla jer obojica imaju po dve ruke i dve noge. Imam jos bolju ideju: Kradljivicama i ozaloscenim majkama je zajednicki i ocigledan nedostatak gradjanske svesti. Ove prve drpisu, dok bi druga da se sveti i na komade secka ubice svojih sinova, umesto da se sve tri lepo okace na neki forum (sirok je internet) i udare po srBstvu. Onda bi mogle i da maznjavaju i da pozivaju na nasilje, niko im nista ne bi prigovorio.
Nisi se ti izrazila nejasno, nego pogresno. Naknadnim pokusajima da to opravdas i nadjes neku vezu izmedju tih devojaka i Stojanke majke, samo se dublje zakopavas.
Ipak, vidim da si konacno procitala pesmu, pa moze neka tanka dvojka :) .
Btw, pesma je pateticna i smorna, a knjizevni domet je joj je toliki da bi odavno bila zaboravljena da nije bila deo obavezne lektire. Njena vrednost je u tome sto je izvesno vreme simbolisala nesto, ali vremena se menjaju, pa sad ta ista simbolise nesto drugo.

Ovde mi je zanimljiviji jedan drugi fenomen. Fascinantno je kako druzina brani "svoga", cak i kad je savrseno jasno da je u krivu. Toliko puta vidjen balkanski obrazac od strane onih koji sebe smatraju gradjanima sveta. Sledeca faza je da neki "glas razuma" istrci s onom poznatom "pametniji popusta" (a gluplji pobedjuje), a zatim sledi kritika onom ko je, doduse, u pravu, ali to svoje pravo dokazuje na pogresan nacin i nikako da prestane da ga dokazuje. And the winner je onaj ko je u krivu, ali je pobrao simpatije publike. Sve ti je to show-business; koga je jos briga za istinu?

Edited by vilhelmina, 29 June 2010 - 08:26.

  • 0

#70 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 29 June 2010 - 08:20

Ovde se jos nisu setili toga :ph34r:

Polako, setice se kad ih/ako ih iskustvo pouci. Ni Svedjani se ne bi setili da im se nije desio haos velikih razmera u Geteborgu na jednom slicnom samitu 2001. Uletela maskirana bulumenta iz Reclaim the Streets + masovno negodovanje protiv Busha koji je prisustvovao EU-samitu. Letelo kamenje samo tako. Ti zamaskirami razvalise pola grada a bilo je i mnogo povredjenih. Na Aveniji (glavna dzada, otprilike ekvivalent Knez Mihajlovoj samo barem 3-4 puta duza ulica) nije bilo citavog izloga.
  • 0

#71 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 29 June 2010 - 08:40

I neka su im razbili izloge. Zlikovci jedni. Mislim, ovi monstruozni diktatori sto vladaju Stokholmom i Torontom.
  • 0

#72 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 29 June 2010 - 08:46

I neka su im razbili izloge. Zlikovci jedni. Mislim, ovi monstruozni diktatori sto vladaju Stokholmom i Torontom.

Ma strahovlada da se covek prepadne.

:ph34r:

Edited by cyberwor/L/d, 29 June 2010 - 08:52.

  • 0

#73 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 29 June 2010 - 11:07

Ma strahovlada da se covek prepadne.

:ph34r:

Meni nikad nije jasno a protiv cega oni protestuju? Trosenja para na samit ili imaju neki visi cilj?
  • 0

#74 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 29 June 2010 - 11:15

Hoce "poslove, pravdu i klimu" (pise u novinama). (Pod klimom se valjda misli nesto protiv promene klime, a ne na klima uredjaje).
  • 0

#75 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 29 June 2010 - 11:34

Hoce "poslove, pravdu i klimu" (pise u novinama). (Pod klimom se valjda misli nesto protiv promene klime, a ne na klima uredjaje).


I mir u svetu :ph34r:
Tako sam i mislila...
  • 0