Jump to content


Photo
- - - - -

top news u vasoj zemlji boravka


  • Please log in to reply
2093 replies to this topic

#46 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 28 June 2010 - 20:46

Ali kako ja da razgovaram sa tobom koja kaze kako je ,mozda parafraziram, tragicno sto R.Serbedzija vise ne igra u pozoristu?
Hocu reci , sasvim druga talasna duzina...


Jes´vala, strasan verbalni delikt. I ja nesto razmisljam da prestanem da razgovaram sama sa sobom.
  • 0

#47 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 28 June 2010 - 20:50

Jes´vala, strasan verbalni delikt. I ja nesto razmisljam da prestanem da razgovaram sama sa sobom.



A da probas sa manje patosa gde mu mesto nije, a je cu se evo potruditi da se malo uozbiljim sa stvarima koje nisu za ...salu...pa se mozda sretnemo negde na pola puta.Imas neku bolju ideju? :ph34r:
  • 0

#48 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 28 June 2010 - 20:53

Pa ja to zbog tebe, stalo mi da budes raspolozen. :ph34r:
Tako ces se sa vise elana baviti stvarima koje te se zaista ne ticu. :)


Drugarski savjet, nemoj ni pokusavati biti duhovita. Nemas ti smisla za to.
  • 0

#49 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 28 June 2010 - 20:58

Vilhelmina, ja sam ono sto je Acajou napisala o "Stojanci majci" dozivio kao crni humor, sarkazam a ne nepoznavanje jugoslavenske knizevnosti 20. stoljeca. Ako tamo ima jos necega, sto nisam uocio, molim te objasni (via PM, da se tu ne brukam :ph34r: ).

Pa predlazem da se vratimo na temu. BTW, hvala ti sto si je otvorila - vrlo je zanimljiva.
  • 0

#50 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 28 June 2010 - 21:04

Pa predlazem da se vratimo na temu. BTW, hvala ti sto si je otvorila - vrlo je zanimljiva.


Back on topik: kod mene je top news da kod tebe dolazi u goste tropical storm. Ustvari kažu da ide malo južnije prema South Padre island.
  • 0

#51 Kit Louch

Kit Louch
  • Members
  • 3,226 posts

Posted 28 June 2010 - 21:04

Vilhelmina, ja sam ono sto je Acajou napisala o "Stojanci majci" dozivio kao crni humor, sarkazam a ne nepoznavanje jugoslavenske knizevnosti 20. stoljeca. Ako tamo ima jos necega, sto nisam uocio, molim te objasni (via PM, da se tu ne brukam :ph34r: ).

Pa predlazem da se vratimo na temu. BTW, hvala ti sto si je otvorila - vrlo je zanimljiva.


:)

Moderate me gently
  • 0

#52 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 28 June 2010 - 21:15

.pa se mozda sretnemo negde na pola puta.Imas neku bolju ideju? :D


Deal :ph34r:

. Ako tamo ima jos necega, sto nisam uocio, molim te objasni (via PM, da se tu ne brukam :D ).


Deal :)
  • 0

#53 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 28 June 2010 - 21:30

Back on topik: kod mene je top news da kod tebe dolazi u goste tropical storm. Ustvari kažu da ide malo južnije prema South Padre island.

Jest, al' je trebao prvo zavrsiti u Meksiku, a sad prognoziraju "landfall" sve sjevernije i ako pogledas "computer models" na Weatherunderground. com ( http://www.wundergro...el.html#a_topad ), neki predvidjaju mogucnost da opauci direktno po Corpusu. Pa cu i ja zivjeti ko ovi iz Galvestona.
Posto sam "essential medical personnel," nisam predvidjen za evakuaciju. Pakujem najvrijednije stvari, dokumente itd. u auto, parkiracu u bolnickoj betonskoj garazi koja je gradjena po modernim standardima, ali kuca u kojoj zivim je gradjena '30-ih i nema teorije da prezivi "direct hit." Usro sam se. :ph34r:
  • 0

#54 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,647 posts

Posted 28 June 2010 - 21:45

Mozda bi neko mogao da otvori temu kako se proslavlja Vidovdan u emigraciji.

Ne treba da se otvara nova tema,samo da naglasim da sam na Vidovdan širio bratstvo i jedinstvo sa našim vernim komšijama -Madjaricom.
Recitovao sam joj pesme predKosovskog ciklusa. Bila je prijatno iznenadjena,dijapazonom našeg jezika :)

@Vili opusti se ,nisi ukapirala sarkazam,pa zapeni skoro na 2 strane. :ph34r:

U Češkoj novi premijer.Prvi dan na funkciji,i već štednja ličnim primerom.Odbija da se preseli u vilu namenjenu za premijera,i odbija
lično obezbedjenje,Kaže:nema potrebe. Inače,Ascari je glasao baš za njega. :D

Edited by Prag 011, 28 June 2010 - 21:45.

  • 0

#55 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 28 June 2010 - 21:55

Posto sam "essential medical personnel," nisam predvidjen za evakuaciju. Pakujem najvrijednije stvari, dokumente itd. u auto, parkiracu u bolnickoj betonskoj garazi koja je gradjena po modernim standardima, ali kuca u kojoj zivim je gradjena '30-ih i nema teorije da prezivi "direct hit." Usro sam se. :ph34r:


Ma to je tropical storm, nije uragan. Neće biti problema, samo će malo više da pada nego što je uobičajeno. Imaš flood insurance?
  • 0

#56 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 28 June 2010 - 21:57

@Vili opusti se ,nisi ukapirala sarkazam,pa zapeni skoro na 2 strane. :ph34r:


E ajde sad i ti. Kako moze biti sarkazam poredjenje majke koja oplakuje sinove ubijene od fasista s kradljivicama patika, ajde kako? To moze da bude samo glupa greska i ja sam je tako tretirala i nisam penila. Samo sam joj ukazala na bitnu razliku izmedju majke knezopoljke i kosovke devojke, na koju je ocigledno mislila.
A sad vec penim :)
Ajmo, sledeci...
  • 0

#57 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 28 June 2010 - 22:00

U Češkoj novi premijer.Prvi dan na funkciji,i već štednja ličnim primerom.Odbija da se preseli u vilu namenjenu za premijera,i odbija
lično obezbedjenje,Kaže:nema potrebe. Inače,Ascari je glasao baš za njega. :ph34r:


Bio i kod nas u srbadiji jedan sto je nastavio da zivi s mackama u svom stanu, a bio predsednik drzave. I bas nas je usrecio :)
  • 0

#58 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 28 June 2010 - 22:05

Ma to je tropical storm, nije uragan.


... THE CYCLONE COULD GAIN SOME STRENGTH AND ALEX IS FORECAST TO BECOME BECOME A HURRICANE BY THE END OF THE FORECAST PERIOD. ...


source: National Hurricane Center: http://www.nhc.noaa....ml/261446.shtml

... so much for topic "top news u vasoj zemlji boravka." :ph34r:
  • 0

#59 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 28 June 2010 - 22:06

Bio i kod nas u srbadiji jedan sto je nastavio da zivi s mackama u svom stanu, a bio predsednik drzave. I bas nas je usrecio :ph34r:



Ima veze k'o dupe i oko.

Ne moraš baš sve da komentarišeš, nekad je čovek pametniji kad ćuti.
  • 0

#60 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 28 June 2010 - 22:16

Ima veze k'o dupe i oko.

Ne moraš baš sve da komentarišeš, nekad je čovek pametniji kad ćuti.


Ne moras ni ti da komentarises svaki moj komentar. Nisam ni rekla da imaju veze. O tom tvom i ne znam nista.
  • 0