Jump to content


Photo
- - - - -

top news u vasoj zemlji boravka


  • Please log in to reply
2093 replies to this topic

#31 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 28 June 2010 - 14:17

Englezima moze biti za utehu to da je cak i jedna Srbija ispala iz daljeg takmicenja

Da to ce ih utesi :ph34r:

Pa nije bas neki raritet.Dobar deo Engleza nastavi da navija za Nemacku nakon sto oni ispadnu.


A ne - ovo su bili Nemci :)
  • 0

#32 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 28 June 2010 - 14:34

A ne - ovo su bili Nemci :ph34r:

Vidjao sam ih u Spaniji i Portugalu kako gledaju utakmice po istim lokalima.Doduse nisu medjusobno igrali ali nije neuobicajeno da se okupljaju po istim lokalima
  • 0

#33 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 28 June 2010 - 15:39

Vidjao sam ih u Spaniji i Portugalu kako gledaju utakmice po istim lokalima.Doduse nisu medjusobno igrali ali nije neuobicajeno da se okupljaju po istim lokalima


Mozda, ovde kazu da je raritet da se to desi a igraju medjusobno. Ah da nesto su slabiji po vestima o Wimbledonu - barem u lokalu...
  • 0

#34 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 28 June 2010 - 19:15

Taktika medija da se skrene paznja, kao u Beogradu kada je glavna vijest bila da su neke cure ukrale patike, sve drugo je bilo manje vazno, a pogotovu sustina.



Pa jeste, sustina je da su mogle da ukradu jos nesto, a one jadne samo patike...i jos ih osudili.Kakva bruka...
bar da su lepo prodale ukradene patike pa lovu uplatile u fond za borbu za Srpsko Kosovo.
Tako rade prave Majke Knezopoljke, a ne ko danasnja korumpirana omladina... :ph34r:
  • 0

#35 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 28 June 2010 - 19:48

Pa jeste, sustina je da su mogle da ukradu jos nesto, a one jadne samo patike...i jos ih osudili.Kakva bruka...
bar da su lepo prodale ukradene patike pa lovu uplatile u fond za borbu za Srpsko Kosovo.
Tako rade prave Majke Knezopoljke, a ne ko danasnja korumpirana omladina... :ph34r:

Kakva samo duhovitost...
  • 0

#36 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 28 June 2010 - 20:10

Pa jeste, sustina je da su mogle da ukradu jos nesto, a one jadne samo patike...i jos ih osudili.Kakva bruka...
bar da su lepo prodale ukradene patike pa lovu uplatile u fond za borbu za Srpsko Kosovo.
Tako rade prave Majke Knezopoljke, a ne ko danasnja korumpirana omladina... :ph34r:


Ti si nesto pobrkala. "Stojanka majka knezpoljka" je poema Skendera Kulenovica i ove turbo-kradljivice nemaju nikakve veze s njom. Drugi put googlaj pre nego sto zapljunes.

Edit: evo, mozda nesto i naucis

Spoiler! --Click here to view--

Edited by vilhelmina, 28 June 2010 - 20:15.

  • 0

#37 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 28 June 2010 - 20:14

Ti si nesto pobrkala. "Stojanka majka knezpoljka" je poema Skendera Kulenovica i ove turbo-kradljivice nemaju nikakve veze s njom. Drugi put googlaj pre nego sto zapljunes.



Nisam ja nista pobrkala nego sam te mozda dirnula u patriJotizam.
Nije nikakav problem ako ti je moja ironija nejasna, razliciti smo ljudi.
Drugi put ne skaci pre nego sto kazes hop (zakljucis)
  • 0

#38 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 28 June 2010 - 20:17

Nisam ja nista pobrkala nego sam te mozda dirnula u patriJotizam.
Nije nikakav problem ako ti je moja ironija nejasna, razliciti smo ljudi.
Drugi put ne skaci pre nego sto kazes hop (zakljucis)


A da prvo procitas pesmu, posto je ocigledno da nikad nisi, kao sto nisi cula ni za autora :ph34r: ?

Edit: Ja uvek prvo skocim, pa tek onda kazem hop, sto i tebi savetujem :)

Edited by vilhelmina, 28 June 2010 - 20:22.

  • 0

#39 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 28 June 2010 - 20:21

Ljudi su redom popizdili kada su culi za tu milijardu da se tako trosi. Ima tu jos, to je samo za obezbjedjenje. Vjestacko jezero i ko zna sta jos i svi su svjesni da se poslije ovog samita nece nista promijeniti, kao sto i vidimo glavne vijesti su da je unisten koji policijski automobil, koji ne vrijedi nov 20.000 dolara i razbijeno par izloga. Cak je bilo na vijestima da li je pogazeno cvijece u komsiluku :ph34r: na srecu nije :)
Taktika medija da se skrene paznja, kao u Beogradu kada je glavna vijest bila da su neke cure ukrale patike, sve drugo je bilo manje vazno, a pogotovu sustina.

Sustina je da je tamo normalno da se krade i da to nije bila neka znacajna vest!?
Mediji su iskoristili ovaj slucajni dogadjaj da skrenu paznju javnosti s veoma vaznog politickog dogadjaja na koristoljubive devojcice kojima se slucajno nadjose patike u rukama.
Ako neko ukrade treba da odgovara, kad ga uhvate.

Pa jeste, sustina je da su mogle da ukradu jos nesto, a one jadne samo patike...i jos ih osudili.Kakva bruka...
bar da su lepo prodale ukradene patike pa lovu uplatile u fond za borbu za Srpsko Kosovo.
Tako rade prave Majke Knezopoljke, a ne ko danasnja korumpirana omladina... :D



One su i htele da ih daju u dobrotvorne svrhe, ali prvo da se uvere da ne zuljaju. Jadne nisu stigle do svecanog cina predaje patika u dobrotvorne svrhe. Nisu one korumpirane, nego nisu stigle da se slikaju prilikom svecanog cina predaje patika gladnima, bosima, golima....
  • 0

#40 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 28 June 2010 - 20:22

A da prvo procitas pesmu, posto je ocigledno da nikad nisi, kao sto nisi cula ni za autora :ph34r: ?



Cuj cito...`odo po njoj, sto bi reko Mujo u vicu,
Ne brini se ti za mene Vilhemina.Bar ne vise nego sto su devojke brinule za patike...
Ali ako ti nesto znaci, mozes i da je postujes, Aleku ce se svakako dopasti, nego sto to vise ide na poeziju a manje na top news koju zaista nisam zelela da ti istrolujem, tema nije losa, te ti se za to izvinjavam.


Nije da ne bih nastavila diskusiju o nasem kulturnom blagu, nego mi ovde nije mesto za takve stvari ako se slazes. :)
  • 0

#41 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 28 June 2010 - 20:29

Nije da ne bih nastavila diskusiju o nasem kulturnom blagu, nego mi ovde nije mesto za takve stvari ako se slazes. :)


Ma izvini ti. Ja zaboravila da ovde nisu svi matori kao ja i novi nam moderator (sad ce jos vise da me voli), pa nisu imali istu lektiru. Ajd ti sad lepo iscitaj pesmu i posebno belesku o piscu, pa cu posle da te propitam :ph34r:
  • 0

#42 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 28 June 2010 - 20:31

Mozda bi neko mogao da otvori temu kako se proslavlja Vidovdan u emigraciji.
  • 0

#43 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 28 June 2010 - 20:38

Ma izvini ti. Ja zaboravila da ovde nisu svi matori kao ja i novi nam moderator (sad ce jos vise da me voli), pa nisu imali istu lektiru. Ajd ti sad lepo iscitaj pesmu i posebno belesku o piscu, pa cu posle da te propitam :ph34r:



Vilhemina, pesmu sam citala slucajno ponovo pre mesec dana, pitalo me neko dete zasto se to izucavalo u ono doba...ne mogu vise , imaj milosti.Inace ja nisam bas tako mlada da mi nije i nekad davno dosla pod obavezno, nemam nista protiv pesme.
Sta je sad problem?
nemam pijeteta prema zrtvama fasizma?
nemam pijeteta prema Skenderu?
To nije tako, i sasvim si pogresno zakljucila.

Ali kako ja da razgovaram sa tobom koja kaze kako je ,mozda parafraziram, tragicno sto R.Serbedzija vise ne igra u pozoristu?
Hocu reci , sasvim druga talasna duzina...
  • 0

#44 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 28 June 2010 - 20:42

Cuj cito...`odo po njoj, sto bi reko Mujo u vicu, :ph34r:


Stvarno na ovakvu duhovitost svako ostaje bez rijeci. Eto Acajou, grohotom se smijem.
  • -1

#45 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 28 June 2010 - 20:45

Stvarno na ovakvu duhovitost svako ostaje bez rijeci. Eto Acajou, grohotom se smijem.

Pa ja to zbog tebe, stalo mi da budes raspolozen. :ph34r:
Tako ces se sa vise elana baviti stvarima koje te se zaista ne ticu. :)
  • 0