Jump to content

Photo
- - - - -

top news u vasoj zemlji boravka

• Please log in to reply
1991 replies to this topic

#16 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 19 June 2010 - 23:26

Evo ja bas malopre odgledo utakmicu u društvu sa jednim pravim (ne našim) Štokholmljaninom. Nezainteresovan bas previse za mundijal, prico bas o princezinoj udaji za svojevrsnu verziju švedske lejdi Dajane. Nego, ti rece da ce on biti kralj jednog dana, nesto nisam siguran. Pito sam i Sveda, hoce li biti kralj ili samo muz od kraljice, nije ni on siguran.

Nek te to ne chudi. Nisam jednom objasnjavao rodjenom Holandjaninu ko i pod kojim uslovima nasljedjuje sadasnju kraljicu. A i ja slucajno saznao od kcerke. Normalan svijet jbt, ne ko mi. Mi znamo koji se i gdje od nekih nasih ''velikana'' tanko pokakio. A tip (mladozenja) bio fitness-instruktor. Jbt, a ja zaduzio nekog zemljaka da mu treninge vodim. A i da se hoce udat/ozenit za mene ne vidim neke fajde. Kud ne zaduzim neku ocvalu princezu, makar i neimala plave krvi. Samo nek joj je takulin podebeo, kao ovoj nesretnici.
  • 0

#17 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 27 June 2010 - 14:34

Izvestavam iz Toronta. Ovde se odrzava G20 sastanak ( a.k.a G20 Summit ). Juce je na ulicama Toronta, po prvi put u istoriji grada upotrebljen suzavac. Vandali su uspeli da se ubace medju "legitimne miroljubive ucesnike protesta", zapalili dva policijska automibila ( pre toga su ih izudarali bejzbol palicama, igrali se sa policijskim radio stanicom, ofarbali komjuterski monitor plavim sprejom, i kada to nije bilo dovoljno zapalili automobil). Policajci u punoj ratnoj spremi koju zovu "riot gear" sve sa slemovima, stitovima, pendrecima i ostalim pomagalima u broju koji podesca na prizor iz spota Micheal Jacksona "They do not care about us" - hocu reci kao da su ih umnozili kompjuterskom tehnologijom, su laganim korakom marsirali u pravcu rastrkanih ucesnika protesta. Kao da izvode neku dobro uvezbanu koreografiju, uz pratnju muzike koju su sami prozvodili udarajuci svojim palicama u stitove. Surealna slika. Istovremeno savrsena - sa jedne strane mi sa druge oni, kao u svakoj drugoj sceni konflikta, samo ovde jos jasnije izrazeno zbog odlicne kostimografije. Policija u designer riot gear, protestanti u designer mob gear ( marama preko lica, poneko drzi kamen u ruci, neko ispisuje grafite na zidu banke, neko je otvorio kisobran i koristi ga kao stit pritiv nadiruceg kordona policije, haos).

Justros se Toronto probudio u izmaglici. Ne od suzavca, vec od ogromnog procenta vlage. Ucesnici G20 sastanka ce se rashladiti u prijatno uredjenim aklimatizovanim prostorima specijalno uredjenog prostora samo za ovu konferenciju, sve sa mini vestackim jezerom. Prve dame ce imati rucak na, za publiku zatvorenom, do nedavno najvisoj gradjevini na svetu - CN Tower-u. Jutros su varioci zapusili poslednjih nekoliko sahtova. Revnosni civilni cuvari zgrada i biznisa su nocas primetili da iz sahtova izlaze ljudi. Odmah su obavestili policiju, a policija je odmah pozvala varioce.

Toronto, grad pod osadom. Danas najavljuju napad na ogradu koja je podignuta da zastiti prostor u koje se krecu lideri. S obzirom na jucerasnja dogadjanja, sve je moguce....

Edited by outcast, 27 June 2010 - 15:22.

• 0

#18 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 27 June 2010 - 16:05

Bravo za protestante !
  • 0

#19 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 27 June 2010 - 16:13

Da, bas je uzbudljivo kod vas... :ph34r:
ovde u komsiluku dan St Jean-Baptiste [ dan boraca za nezavisnost Kvebeka] prosao mirno.Kao i obicno, poslednjih godina.
I zemljotres prosao mirno.
Pocinje dzez festival.
  • 0

#20 sorb

sorb
  • Members
  • 388 posts

Posted 27 June 2010 - 20:11

Izvestavam iz Toronta. Ovde se odrzava G20 sastanak ( a.k.a G20 Summit ). Juce je na ulicama Toronta, po prvi put u istoriji grada upotrebljen suzavac. Vandali su uspeli da se ubace medju "legitimne miroljubive ucesnike protesta", zapalili dva policijska automibila ( pre toga su ih izudarali bejzbol palicama, igrali se sa policijskim radio stanicom, ofarbali komjuterski monitor plavim sprejom, i kada to nije bilo dovoljno zapalili automobil). Policajci u punoj ratnoj spremi koju zovu "riot gear" sve sa slemovima, stitovima, pendrecima i ostalim pomagalima u broju koji podesca na prizor iz spota Micheal Jacksona "They do not care about us" - hocu reci kao da su ih umnozili kompjuterskom tehnologijom, su laganim korakom marsirali u pravcu rastrkanih ucesnika protesta. Kao da izvode neku dobro uvezbanu koreografiju, uz pratnju muzike koju su sami prozvodili udarajuci svojim palicama u stitove. Surealna slika. Istovremeno savrsena - sa jedne strane mi sa druge oni, kao u svakoj drugoj sceni konflikta, samo ovde jos jasnije izrazeno zbog odlicne kostimografije. Policija u designer riot gear, protestanti u designer mob gear ( marama preko lica, poneko drzi kamen u ruci, neko ispisuje grafite na zidu banke, neko je otvorio kisobran i koristi ga kao stit pritiv nadiruceg kordona policije, haos).

Justros se Toronto probudio u izmaglici. Ne od suzavca, vec od ogromnog procenta vlage. Ucesnici G20 sastanka ce se rashladiti u prijatno uredjenim aklimatizovanim prostorima specijalno uredjenog prostora samo za ovu konferenciju, sve sa mini vestackim jezerom. Prve dame ce imati rucak na, za publiku zatvorenom, do nedavno najvisoj gradjevini na svetu - CN Tower-u. Jutros su varioci zapusili poslednjih nekoliko sahtova. Revnosni civilni cuvari zgrada i biznisa su nocas primetili da iz sahtova izlaze ljudi. Odmah su obavestili policiju, a policija je odmah pozvala varioce.

Toronto, grad pod osadom. Danas najavljuju napad na ogradu koja je podignuta da zastiti prostor u koje se krecu lideri. S obzirom na jucerasnja dogadjanja, sve je moguce....

Hvala outkast. Sta ti je prednost foruma, dobijes mnogo kvalitetniji izvestaj ocevidca forumasa nego od svih televizija i novina. :)
Ja dodjoh iz CG, vidim pojeftinila salata i mladi luk...ma citaju oni ovo i neka citaju :ph34r:
Norvesku potresaju afere oko laznih diploma i CV. Izmedju ostalog direktor agencije za autoratizaciju. Nekako se naglasava i 2 strana doktora (sa srednjeg istoka), ali izmedju redova se moze procitati da ce zaostriti nostrifikacija inostranih diploma (posebno doktora).
  • 0

#21 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 27 June 2010 - 23:16

Bravo za policiju.
  • 0

#22 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,355 posts

Posted 27 June 2010 - 23:30

Surealna slika. Istovremeno savrsena - sa jedne strane mi sa druge oni, kao u svakoj drugoj sceni konflikta, samo ovde jos jasnije izrazeno zbog odlicne kostimografije. Policija u designer riot gear, protestanti u designer mob gear ( marama preko lica, poneko drzi kamen u ruci, neko ispisuje grafite na zidu banke, neko je otvorio kisobran i koristi ga kao stit pritiv nadiruceg kordona policije, haos).

U Svedskoj je zabranjeno ucesce na demonstracijama sa pokrivenim licem. Mislim da je vrlo razumno zabraniti tu vrstu kostimografije na javnim skupovima.
  • 0

#23 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 28 June 2010 - 12:24

U Svedskoj je zabranjeno ucesce na demonstracijama sa pokrivenim licem. Mislim da je vrlo razumno zabraniti tu vrstu kostimografije na javnim skupovima.

Ovde se jos nisu setili toga :ph34r:

Edited by outcast, 28 June 2010 - 12:24.

• 0

#24 angelia

angelia
  • Members
  • 14,129 posts

Posted 28 June 2010 - 13:16

Posto sam trenutno u UK - glavna vest je oplakivanje Engleska - Nemacka, dobro je da sam omasila atmosferu juce :ph34r: Nadam se da onaj sudija sto je ponistio gol nece svracati ovde uskoro... Izmedju ostalog raritet su bili nemacki navijaci u pabu :)
Meni nije tesko - pravim se da saosecam kao vidi SR...izgubili od Ozija - mislim Nemacka je nemacka :D jos samo kad bi znala nesto o fudbalu...
  • 0

#25 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 28 June 2010 - 13:26

Ovde se jos nisu setili toga :ph34r:

A kako bi onda potrosili milijardu dolara na obezbjedjenje ti G20 Bogova, koji naravno nece na tom samitu uraditi nista, dobro nije bas nista, evo imali smo priliku da vidimo da su juce npr zajedno gledali utakmicu Njemacka - Engleska. Zene drzavnika su razmijenile poklone, pokazale haljine i slicno...

Milijarda dolara se spickala za par dana...
  • 0

#26 zatoichi

zatoichi
  • Banned
  • 837 posts

Posted 28 June 2010 - 13:42

Posto sam trenutno u UK - glavna vest je oplakivanje Engleska - Nemacka, dobro je da sam omasila atmosferu juce :ph34r: Nadam se da onaj sudija sto je ponistio gol nece svracati ovde uskoro... Izmedju ostalog raritet su bili nemacki navijaci u pabu :)
Meni nije tesko - pravim se da saosecam kao vidi SR...izgubili od Ozija - mislim Nemacka je nemacka :D jos samo kad bi znala nesto o fudbalu...

Englezima moze biti za utehu to da je cak i jedna Srbija ispala iz daljeg takmicenja
  • 0

#27 zatoichi

zatoichi
  • Banned
  • 837 posts

Posted 28 June 2010 - 13:44

A kako bi onda potrosili milijardu dolara na obezbjedjenje ti G20 Bogova, koji naravno nece na tom samitu uraditi nista, dobro nije bas nista, evo imali smo priliku da vidimo da su juce npr zajedno gledali utakmicu Njemacka - Engleska. Zene drzavnika su razmijenile poklone, pokazale haljine i slicno...

Milijarda dolara se spickala za par dana...

Oni su i organizovali te sto prave nerede ... kako bi kompromitovali legalne protestante
  • 0

#28 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 28 June 2010 - 13:52

Izmedju ostalog raritet su bili nemacki navijaci u pabu :ph34r:

Pa nije bas neki raritet.Dobar deo Engleza nastavi da navija za Nemacku nakon sto oni ispadnu.
  • 0

#29 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 28 June 2010 - 13:54

Oni su i organizovali te sto prave nerede ... kako bi kompromitovali legalne protestante

:ph34r:

Podseti me na побуњеника... Niko nema sto binsr imade.
  • 0

#30 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 28 June 2010 - 14:14

Ljudi su redom popizdili kada su culi za tu milijardu da se tako trosi. Ima tu jos, to je samo za obezbjedjenje. Vjestacko jezero i ko zna sta jos i svi su svjesni da se poslije ovog samita nece nista promijeniti, kao sto i vidimo glavne vijesti su da je unisten koji policijski automobil, koji ne vrijedi nov 20.000 dolara i razbijeno par izloga. Cak je bilo na vijestima da li je pogazeno cvijece u komsiluku  :ph34r: na srecu nije  :)
Taktika medija da se skrene paznja, kao u Beogradu kada je glavna vijest bila da su neke cure ukrale patike, sve drugo je bilo manje vazno, a pogotovu sustina.
  • 0