Jump to content


Photo
- - - - -

top news u vasoj zemlji boravka


  • Please log in to reply
2093 replies to this topic

#1561 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 21 January 2015 - 22:57

Kod nas $1.72, ali po galonu. Za neupucene 3.875 l = 1 gallon

Kod mene oko 2.3 po galonu  :furious: ali samo cekajte imamo i mi skriljaca za trku, pa necete vi tamo sa naftnim busotinama da uvek imate nize cene....


  • 0

#1562 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 21 January 2015 - 23:21

Kod nas $1.72, ali po galonu. Za neupucene 3.875 l = 1 gallon

Kod mene oko 2.3 po galonu  :furious: ali samo cekajte imamo i mi skriljaca za trku, pa necete vi tamo sa naftnim busotinama da uvek imate nize cene....

 

Ovo ima da bude zbunjujuce za mnoge nase rodjake u domovini, koji ne shvataju da:

 

1. nafta (i duvan i alkohol i razne druge stvari) nije drzavni monopol, sve je privatno, i sasvim je moguce da dve pumpe na razmaku od 100 metara imaju razlicite cene

 

2. "Jamerika" nije unitarna drzava, nego federacija. Sve drzave postuju federalne zakone, ali mnoge imaju razlicite, svoje, i razlicite poreze. U Kansasu je zabranjena (valjda zbog nekog iskrivljenog tumacenja religije) prodaja alkohola nedeljom - zato u Oklahomi, tik uz kansasku granicu, ima trgovina alkoholom koje rade samo nedeljom. :D  Istovremeno, u tom istom Kansasu je paklo duvana iste marke i do $1.50 jevtinije nego u Texasu...


  • 0

#1563 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 21 January 2015 - 23:29

Ovo ima da bude zbunjujuce za mnoge nase rodjake u domovini, koji ne shvataju da:

 

1. nafta (i duvan i alkohol i razne druge stvari) nije drzavni monopol, sve je privatno, i sasvim je moguce da dve pumpe na razmaku od 100 metara imaju razlicite cene

 

2. "Jamerika" nije unitarna drzava, nego federacija. Sve drzave postuju federalne zakone, ali mnoge imaju razlicite, svoje, i razlicite poreze. U Kansasu je zabranjena (valjda zbog nekog iskrivljenog tumacenja religije) prodaja alkohola nedeljom - zato u Oklahomi, tik uz kansasku granicu, ima trgovina alkoholom koje rade samo nedeljom. :D  Istovremeno, u tom istom Kansasu je paklo duvana iste marke i do $1.50 jevtinije nego u Texasu...

Naravno, stalno se vracamo na to. Evo ti jos gore razlike unutar grada Filadelfije ces platiti cigarete 2$ vise nego ako predjes ulicu van granice. Da ne pominjem da ce Filadelfija da te zakine sa 4% poreza na prihod ako zivis unutar granice grada.

 

Alkohol je recimo u PA pod drzavnom kontrolom, ali u susednim drzavama nije.


  • 0

#1564 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 22 January 2015 - 00:25

Kod mene oko 2.3 po galonu  :furious: ali samo cekajte imamo i mi skriljaca za trku, pa necete vi tamo sa naftnim busotinama da uvek imate nize cene....

$2.6, ali mi amo uvek bili carevi. Cini se da su HI najskuplji u US. $2.83 :(.


  • 0

#1565 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 22 January 2015 - 10:25

Ovo ima da bude zbunjujuce za mnoge nase rodjake u domovini, koji ne shvataju da:

 

1. nafta (i duvan i alkohol i razne druge stvari) nije drzavni monopol, sve je privatno, i sasvim je moguce da dve pumpe na razmaku od 100 metara imaju razlicite cene

 

2. "Jamerika" nije unitarna drzava, nego federacija. Sve drzave postuju federalne zakone, ali mnoge imaju razlicite, svoje, i razlicite poreze. U Kansasu je zabranjena (valjda zbog nekog iskrivljenog tumacenja religije) prodaja alkohola nedeljom - zato u Oklahomi, tik uz kansasku granicu, ima trgovina alkoholom koje rade samo nedeljom. :D  Istovremeno, u tom istom Kansasu je paklo duvana iste marke i do $1.50 jevtinije nego u Texasu...

 

 

Pa vidiš, da i EU nije unitarna država, pa se i kod nas cene (svega i svačega) razlikuju od grada do grada, od države do države ... :lol+:

  Čak se i kvalitet robe razlikuje, pa Nutela u Sloveniji ili Češkoj nije ista kao u Nemačkoj ili, recimo Francuskoj... :piggy:


  • 0

#1566 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 29 January 2015 - 22:40

http://www.dutchnews...n-arrested.php/

 

 

Armed man enters Nos building demanding airtime, has been arrested Uncategorized January 29, 2015    Photo: Nos screen shotThe headquarters of Dutch national broadcaster Nos were evacuated on Thursday evening after an armed man forced his way into the editorial department, demanding access to airtime. The man was overpowered shortly afterwards, but broadcasts were disrupted and the 20.00 news was delayed. The building was still closed to staff at 22.00. Staff fled the building which is now being searched by police. A number of helicopters are also circulating above the building, the Nos news service said. One eyewitness said the man had a pistol with a silencer attached and had threatened a security guard who accompanied him to the editorial department. Demands The man had a list of demands and wanted 10 minutes of airtime, Nos said. Footage  broadcast after the incident was over shows the man, in his 20s, in a suit pacing in front of the camera and talking to a Nos employee. ‘There are major world affairs which we want to take public,’ he is heard to say. ‘We have been hired in by the security services. There we have heard things which call society into question.’ At a certain point the man noticed the police who shouted at him to drop his weapon. The man did this almost immediately. He then lay on the ground, as instructed, and was handcuffed. RTL news showed pictures of the letter the intruder had with him. In it he claims 98 hackers are poised to launch a cyber attack and that eight bombs containing radioactive material have been placed around the country.

Read more at DutchNews.nl: Armed man enters Nos building demanding airtime, has been arrested http://www.dutchnews...n-arrested.php/


  • 0

#1567 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 30 January 2015 - 00:42

Jesi ga gledao? Ja sam mislila to neka skrivena kamera... on, u sve komplet odelu, nesto caska s nekim, drzeci "neobavezno" pistolj u ruci.... uopste nije delovalo kao neka frka (dok se policajci nisu proderali)


  • 0

#1568 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 30 January 2015 - 08:48

Meni je vise licilo na neku jako losu namjestaljku. Sto bi rekli "wat een stelletje kneuzen bij elkaar" . :lol+:


  • 0

#1569 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 30 January 2015 - 08:54

Auuu, spektakl!

 

Yebeš ti ovo gde ja živim, mi samo gadjamo preCednika jajima, to je sve...


  • 1

#1570 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 04 April 2015 - 17:41

http://www.dutchnews...ore-mh17-claim/ Sad kad nam padne vlada....
  • 0

#1571 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 08 April 2015 - 18:51

http://www.dutchnews...pany-for-e64bn/
  • 0

#1572 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 08 April 2015 - 19:37

Kod nas diskutuje vlada, da li da plati Zemanu put u Moskvu. Biće glasanje, demohrišćani će biti protiv a socani i pokret ANO Andreja Babiše verovatno za. I kad mu ne bi dali kintu, ne bi bila veća bruka nego što je već sam napravio.

 

Klaus je bio bolji, pri kraju drugog mandata malo prolupao, ali ovo je unikatno, šta radi Miloš....


  • 0

#1573 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 10 April 2015 - 11:06

Ide u Moskvu, ali neće učestvovati na paradi.

 

Makar nešto.


  • 0

#1574 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 02 May 2015 - 06:38

FM radio prestaje da postoji u Norveškoj do kraja 2017. Trebaće joj tačno godinu dana (od januara do decembra 2017.) da pređe na digitalno emitovanje signala na svojoj teritoriji.

Edited by melankolic, 02 May 2015 - 06:40.

  • 0

#1575 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 06 May 2015 - 23:59

He, top news je da sam polozio za australijsku vozacku dozvolu.


  • 0