Jump to content


Photo
- - - - -

top news u vasoj zemlji boravka


  • Please log in to reply
2093 replies to this topic

#1531 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 06 November 2014 - 11:14

Ne sumnjam da je tako i da ti za ovog nisi glasao, ali kad se ono kaze da svaka nacija ima vlast kakvu zasluzuje, onda se to odnosi i na one koje su za tu vlast glasali, ali i na one koji nisu uspeli da izguraju neku bolju opciju.

Rekao si "kako su ga birali, tako ga sad i imaju", kao da se to odnosi na neke druge, kao da ga i ti nemas, da nije i tebi predsednik. Ljutnju na one koji su glasali za budalu razumem, ali ovo je cudan stav za nekog ko je deo tog drustva.

 

 

Ti se očigledno razumeš u sve na nivou experta.

 

Ova pijandura i ljudska olupina nije nikakva vlast, nego je proceduralna figura koja kao maksimalno ustavno ovlašćenje ima pravo veta nad odlukama donje komore Parlamenta i nema zakonski rok da imenuje premijera posle izbora.

 

Znači, ja sasvim legitimno i javno tvrdim i imam pravo da tvrdim - bez ikakvih posledica, jer se za to niti zatvara, niti strelja - da to nije moj predsednik i da ga ne priznajem. Nema to nikakvu posledicu ni za njega ni za mene, ali šta je u svemu tome dobro je to, da mi niko ne uzima moje demokratsko pravo da se izrazim o njemu kako hoću. Ako ga uvredim, može da me tuži. Ili ja njega. To je sve. 

 

Kad se već u sve razumeš i o svemu si obaveštena, trebalo je da pronadješ i podatak, da u ovako maloj državici se tokom par dana skupilo skoro 60000 potpisa na peticiji za odlazak Zemana sa funkcije, što bi trebalo za većinu razumnih ljudi da bude poražavajuća činjenica. On medju razumne ne pripada. Naprotiv, nema nameru da se izvinjava javnosti za vulgarizme.

 

Čovek, javna ličnost, koji je sam o sebi izjavio: "Šire se fame o meni, da volim Becherovku i pivo. Obe su istinite." :yucky:


Edited by alberto.ascari, 06 November 2014 - 11:15.

  • 4

#1532 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 06 November 2014 - 11:33

...

 

>> ... Becherovka (Czech pronunciation: [ˈbɛxɛˌrofka] ( listen)), formerly Karlsbader Becherbitter, is a herbal bitters, often drunk as a digestive aid that is produced in Karlovy Vary, Czech Republic by the Jan Becher company. The brand is owned by Pernod Ricard ... <<

 

 

PS.

Uvek mi je bila interesantna ta ceska ljubav prema kombinaciji pivo + zestina.

 

U jednom kampu neke godine u Ex_Yu idu neke komsije ceho_slovaci nose puno flasa 'Niksickog' i bocu 'domaceg ruma' - pa sam samo pokazao prstom i rekao uz osmeh 'pan Svejk'!

 

Smejali smo se.

 

...


Edited by Kinik, 06 November 2014 - 11:36.

  • 1

#1533 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 06 November 2014 - 13:01

...

Rekao si "kako su ga birali, tako ga sad i imaju", kao da se to odnosi na neke druge, kao da ga i ti nemas, da nije i tebi predsednik. Ljutnju na one koji su glasali za budalu razumem, ali ovo je cudan stav za nekog ko je deo tog drustva.

 

Jednog dana, usred rata u Iraku, dodje na posao kolegica sa otuznim izrazom lica. Tuguje jer joj je sin, rezervist, poslan u Irak. Rekao sam: "Pa ti si glasala za Busha i pricala da Arape treba pobiti, sto sad hoces?" Da nije glasala za Busha i pricala gluposti, ne bih bio tako grub i tugovao bih s njom...

(BTW, decko se ziv vratio)

 

Ono sto u svojem kolektivistickom stavu ne prepoznajes je: samo to sto je netko dio nekog drustva - NE znaci da nema, kao pojedinac, pravo kritizirati druge dijelove tog istog drustva.

Dakle, "neka ga imaju" se odnosi na one koji su glasali za njega, a sad se bune.


  • 1

#1534 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 06 November 2014 - 13:55

Dakle, "neka ga imaju" se odnosi na one koji su glasali za njega, a sad se bune.

 

Zorane, hvala za siže.


  • 0

#1535 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 06 November 2014 - 16:15

Ono sto u svojem kolektivistickom stavu ne prepoznajes je: samo to sto je netko dio nekog drustva - NE znaci da nema, kao pojedinac, pravo kritizirati druge dijelove tog istog drustva.

Dakle, "neka ga imaju" se odnosi na one koji su glasali za njega, a sad se bune.

 

To su vec sasvim novi momenti. O tome da se neko buni i skuplja potpise za smenu ovog lika ranije nije bilo govora. Prvi put je pomenuto pre par sati, ali dobro, nije bitno.

 

Vise sam imala u vidu ovo:

 

...

 

 

 

Taman posla kad bi neko tumacio swejsku prema 'vilhelminskom zuborenju'.

 

To je veoma pristojna zemlja, a sad, sto neka civilizacijska poplava tamo nanosi neke neprilagodjene likove, pa to je problem u poplavi i tim likovima, a ne swejske.

 

Eto, ona je za njih ucinila sve, a sto oni nisu u stanju da se uzdignu - to je, barem, jasno.

 

... 

 

Ocigledno, ima ljudi koji nemaju pravo da kritikuju vlast u svojoj novoj domovini, jer je ista sve za njih ucinila i bla-bla. Drugima se to vec moze. Zar to nije zanimljivo?

Secas li se moje kritike vlasti u Svedskoj, vezane za privatizaciju javnog sektora od strane sad vec bivse vlasti? Koji je bio glavni argument mojih oponenata? Pa upravo ovaj gore, "ko si ti da kritikujes vlast u zemlji koja ti je sve dala" (pri cemu naravno niko pojma nema da li mi je nesto dala, ali to je vec nesto sasvim drugo).

Zanimljivi su ti kriterijumi na osnovu kojih se stice pravo da se kritikuje vlat u zemlji emigracije.

 

Eto, ja sam mislila da je i Ceska jedna pristojna zemlja, kad prema Ascariju vise od 30% birackog tela ispadose ruralne debilcine. Priznajem da me to zbunilo.


  • 0

#1536 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 06 November 2014 - 16:19

....

Nije bas bilo tako. Ti si trazila da ti daju stan, a nisi kritikovala biznis odluku. :lol+:

 

No, nije to ni tako bitno.


  • 2

#1537 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 06 November 2014 - 16:35

;) :rotflmao: :lol+:


  • 0

#1538 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 06 November 2014 - 16:47

Oni su ruralna sredina.

 

 

... prema Ascariju vise od 30% birackog tela ispadose ruralne debilcine....

 

 

Over and out.


  • 0

#1539 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 19 November 2014 - 11:37

Klinac bez papira bežao na motoru od murije, prvo su ga oborili autom, a posle za svaki slučaj i malo išutirali i išamarali. Očekuje se da će biti optuženi za nanošenje teških telesnih povreda i zloupotrebu pravomoći.

 

Video na linku:

 

http://video.idnes.c...4_tv-zpravy_krr


Edited by alberto.ascari, 19 November 2014 - 11:41.

  • 0

#1540 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 20 November 2014 - 14:03

Jutros nekih 200m od ofisa gdje radim...baja viljuskarom izvalio izlog zlatare i trpa Rolexe, Breitlinge a Boga mi i Omege   :D

 

 

http://youtu.be/rNJObb9fuMU


Edited by Trn, 20 November 2014 - 14:04.

  • 0

#1541 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 20 November 2014 - 14:18

Jutros nekih 200m od ofisa gdje radim...baja viljuskarom izvalio izlog zlatare i trpa Rolexe, Breitlinge a Boga mi i Omege   :D

 

 

Kvalitetan rad. :rotflmao:

 

 

Pretpostavljam da je već uhapšen.


Edited by alberto.ascari, 20 November 2014 - 14:31.

  • 0

#1542 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 27 November 2014 - 01:14

Opet ja dosadno o vremenu, pa vise i nije neka vest .... kazu da ce nas zatrpa do jutra. Iako je danas na T-Piku bio pakao zbog leda. Opremili smo se potrebnim stvarima dok nas ne otkopaju  :)ali za sada deluje kao tresla se gora....iako su avio kompanije redovno vec otkazali letove - i to na dan kad je najveci broj putnika u godini.


  • 0

#1543 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 27 November 2014 - 01:32

A ja sam lepo rekao i tebi i tvom burazeru i Mrdu da treba da dodjete u Texas.

 

Meni je danas treci dan (od proleca) da nisam ukljucio AC. Onako, bas fino, otvoris sve i nije ni vruce ni hladno.

I nema "state income tax."

 

Ajd' -  ima primitivnih kauboja i nekih gluposti, ali to se zaobidje.

 

*eb'o ga sneg. Nauzivao sam se istog tokom 11 godina na Aljasci.

 

Ispasce, dok umrem, doci cu u neku prosecnu normalu. :D


  • 0

#1544 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 27 November 2014 - 01:59

A ja sam lepo rekao i tebi i tvom burazeru i Mrdu da treba da dodjete u Texas.

 

Meni je danas treci dan (od proleca) da nisam ukljucio AC. Onako, bas fino, otvoris sve i nije ni vruce ni hladno.

I nema "state income tax."

 

Ajd' -  ima primitivnih kauboja i nekih gluposti, ali to se zaobidje.

 

*eb'o ga sneg. Nauzivao sam se istog tokom 11 godina na Aljasci.

 

Ispasce, dok umrem, doci cu u neku prosecnu normalu. :D

:( Sad mi samo ostala lopata, a juce bilo 70+. 

 

Kazu da ce da bude najgora zima do sada, kao da nam ona prosla nije presela ... gde je onaj smajli sto roni suze ....


  • 0

#1545 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 02 December 2014 - 09:24

Mi smo pod ledom. Tramvaji ostali sinoć na ulicama i nisu se još pokrenuli. Svaki deseti voz je na pruzi uz zakašnjenja od 150 - 200 minuta (što za mene i nije neki problem, jer sam u detinjstvu doživeo JŽ :lol+: ).

 

Sad je već malo toplije, čekamo da nam se odmrznu žice, pa će možda i krenuti tramvaji. 

 

A inače, jutros vožnja autom fenomenalna, kao nedelja ujutro, ljudi se ukenjali i ostavili auta kod kuće. Mogu da zamislim, kakv je masakr u metrou. :wicked:


  • 0