Jump to content


Photo
- - - - -

top news u vasoj zemlji boravka


  • Please log in to reply
2093 replies to this topic

#1516 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 18 October 2014 - 11:49

O pa to je ovde sveprisutna i uobicajena tema jos od ranih osamdesetih. Bilo je ruskih podmornica, a bilo je i vidri od kojih su pomislili da su podmornice, pa se bacali u potragu. U strahu su velike oci.

Ovaj put je zanimljivo to sto je vojska obavestila javnost o svojim aktivnostima pre nego sto su zavrsene, dok su jos u punom jeku. Verovatno zato sto se sve odvija u podrucju s veoma gustim pomorskim saobracajem, pa ljudi vide grdnu vojsku i pitaju se sta je. Za popodne je najavljena konferencija za stampu, pa cemo mozda saznati sta su lovili, i da li su ga uhvatili. A mozda i necemo.


  • 0

#1517 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 31 October 2014 - 21:33

Uhvatise onog sto je umislio da je Arkan - konacno.

 

Nego upravo videh - pao Virgin Galactic na test voznji .....


  • 0

#1518 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 04 November 2014 - 22:28

Znali smo mi i pre kakva je to pijana volina, ali ovo je prevazišlo sve.

 

Naš preCednik:

 

http://www.telegraph...-interview.html

 

605016.jpg?1414965259


  • 2

#1519 Dzordzo

Dzordzo
  • Members
  • 367 posts

Posted 05 November 2014 - 11:13

@Alberto.Ascari

Zaprepascen sam bio i ranije ali ovo je stvarno dno dna. Kako li su ga samo izabrali?


  • 0

#1520 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 05 November 2014 - 12:02

Od ukupno 8 424 235 registrovanih birača, dobio je 2 717 405.

 

I nije mu neki mandat, ali dobio je najviše glasova.

 

Postoji uzrečica u Češkoj, da kada se radi o nečem izuzetnom u bilo kom smislu, da je to za "gornjih 10.000 (gradjana)".

 

Zeman rado o sebi tvrdi, da je predsednik donjih 10.000.000 gradjana.

 

Kako su ga birali, tako ga sada imaju,


  • 0

#1521 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 05 November 2014 - 21:56


Kako su ga birali, tako ga sada imaju,

 

Zar ga ti nisi birao? Racunam da kad je neko drzavljanin neke zemlje, snosi istu odgovornost za (ne)izbor nekog kandidata, bez obzira za koga je glasao.

Ko bi mogli da budu "oni" koji su tog tipa birali, a da to nisi ti? Doduse, ovo je vise za "identitet emigranata", nego za "top news", ali nema veze.


  • 0

#1522 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 05 November 2014 - 22:58

...

 

... znali smo mi i pre kakva je to pijana volina ... 

 

 

Plasim se da ovde niko nece razumeti svu raskosnost ceskog izraza 'pan vůl'

:lol+:  

 

...


  • 1

#1523 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 05 November 2014 - 23:03

...

 

... zar ga ti nisi birao? ... racunam da kad je neko drzavljanin neke zemlje, snosi istu odgovornost za (ne)izbor nekog kandidata, bez obzira za koga je glasao ... 

 

 

Sva sreca pa se tvoj licni totalitarizam ispoljava samo u obliku tog vulgarnog cvetka i solji mlake vodice od istog. 

 

...


  • 0

#1524 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 05 November 2014 - 23:41

...

 

 

 

Sva sreca pa se tvoj licni totalitarizam ispoljava samo u obliku tog vulgarnog cvetka i solji mlake vodice od istog. 

 

...

 

Sto ne pustis Alberta da nam sam objasni kako je on to integrisani clan ceskog drustva. a ne snosi ni delic odgovornosti sto mu je predsednik pijana volina? Umece on to i bez tebe.


  • 0

#1525 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 05 November 2014 - 23:58

...
 
 
 
Sva sreca pa se tvoj licni totalitarizam ispoljava samo u obliku tog vulgarnog cvetka i solji mlake vodice od istog. 
 
...

 
Sto ne pustis Alberta da nam sam objasni kako je on to integrisani clan ceskog drustva. a ne snosi ni delic odgovornosti sto mu je predsednik pijana volina? Umece on to i bez tebe.

Cuj kaf si ti mogla da izaberes fasistu, onda drugi mogu i pijanca. Tvoha integracija sa trollovanjem i unistavanjem ovog foruma je evidentna i poznata sirom sveta. Cak i u Japanu pisu o tebi.:o
  • 1

#1526 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 06 November 2014 - 00:46

Cuj kaf si ti mogla da izaberes fasistu, onda drugi mogu i pijanca. Tvoha integracija sa trollovanjem i unistavanjem ovog foruma je evidentna i poznata sirom sveta. Cak i u Japanu pisu o tebi. :o

 

Pa nece se valjda integirsani Alberto meriti sa mnom neintegrisanom? Nemoj da vredjas integirisanog coveka :P .

I sta kazes, svetski i japanski mediji javljaju o tome kao vilhelmina troluje i unistava forum b92? Da nisi malo preterao?

 

Btw, kako mi se ono zove taj fasista kojeg sam izabrala? Nesto ne mogu da se setim. Ustvari, moja zemlja i nema predsednika, nego ima kralja., Taj se ne bira :P .


  • 0

#1527 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 06 November 2014 - 09:02

Sto ne pustis Alberta da nam sam objasni kako je on to integrisani clan ceskog drustva. a ne snosi ni delic odgovornosti sto mu je predsednik pijana volina? Umece on to i bez tebe.

 

 

:frust:

 

Glasao sam za drugog kandidata. Za Karla.

 

http://sr.wikipedia....Републике_2013.

 

Nije to kao izbori u eseferjot da dobiješ glasački listić ssrnj sa 25 kandidata od kojih se bira 25 kandidata.


  • 0

#1528 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 06 November 2014 - 09:05

Zar ga ti nisi birao? Racunam da kad je neko drzavljanin neke zemlje, snosi istu odgovornost za (ne)izbor nekog kandidata, bez obzira za koga je glasao.

Ko bi mogli da budu "oni" koji su tog tipa birali, a da to nisi ti? Doduse, ovo je vise za "identitet emigranata", nego za "top news", ali nema veze.

 

Oni su ruralna sredina.

 

1024px-P2013.png


  • 0

#1529 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 06 November 2014 - 10:25

Oni su ruralna sredina.

 

Ne sumnjam da je tako i da ti za ovog nisi glasao, ali kad se ono kaze da svaka nacija ima vlast kakvu zasluzuje, onda se to odnosi i na one koje su za tu vlast glasali, ali i na one koji nisu uspeli da izguraju neku bolju opciju.

Rekao si "kako su ga birali, tako ga sad i imaju", kao da se to odnosi na neke druge, kao da ga i ti nemas, da nije i tebi predsednik. Ljutnju na one koji su glasali za budalu razumem, ali ovo je cudan stav za nekog ko je deo tog drustva.


  • 0

#1530 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 06 November 2014 - 10:36

...

 

... 

 

 

Taman posla kad bi neko tumacio swejsku prema 'vilhelminskom zuborenju'.

 

To je veoma pristojna zemlja, a sad, sto neka civilizacijska poplava tamo nanosi neke neprilagodjene likove, pa to je problem u poplavi i tim likovima, a ne swejske.

 

Eto, ona je za njih ucinila sve, a sto oni nisu u stanju da se uzdignu - to je, barem, jasno.

 

... 


  • 1