Jump to content


Photo
- - - - -

Vakcine za macke i pse


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2 replies to this topic

#1 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 07 June 2010 - 18:34

Ovaj tekstsam napisala na temi "Zastita zivotinja" i nisam dobila potrebne informacije pa ga ponavljam jer moram da znam sta se deshava:
"Ljuta sam i zbunjena i trazim objashnjenje:
Nasha Iza je napunila 4 meseca, ozdravila je od rinitisa i bila sam sigurna da je pravo vreme za vakcinaciju pa sam nazvala nasheg veta da to ugovorim. Vet mi je objasnio da vakcina za macke nema i da se ne zna kada ce ih biti.
Uvredjena sto se Izino zdravlje tako bagatelishe, nazvala sam drugog veta i dobila isti odgovor, vakcina nema, od sredstava za ciscenje od parazita ima samo injekcija, nema krema, nema tableta. Zasto nema vakcina? Zato sto uvoznik, verovatno, nema ekonomskog interesa da ih uvozi. Statistika ambulante: godishnje se potroshi oko 600 vakcina za pse i jedva 60 vakcina za macke. Veterinar, poznati i ugledni odgajivac pasa, lakonski mi kaze da ljudi ne vakcinishu macke po sistemu "ako prezivi, volecemo je, ako ne, uzecemo drugu, bar toga ima koliko hoces". Koliko ima uvoznika? Vet kaze da misli da ima samo jedan. Kako da nabavim vakcinu? Nikako, vakcina mora da se transportuje pod odredjenim uslovima, ne moza da se shalje postom ni da se shvercuje iz Rumunije. Sta da radim? Da ne brinem toliko, macke su zilava stvorenja a i te tri "macije kuge" za koje postoji vakcina, nisu bas tako strashne, sve ce biti dobro, Iza je bas slatka i luda kao struja, da povremeno zovem ambulantu pa ako i kad stignu vakcine, vakcinisacemo, sto da ne. Normalno, sto da ne vakcinishu, vlasnici macaka to lepo placaju, nista ne traze na poklon. Iza je dobila injekciju protiv parazita (300 dinara) i kroz 2 nedelje dobija i drugu. Zaboravila sam da kaparishem tu drugu injekciju, cim zvrsim ovaj tekst, zvacu veta i ponuditi da platim tu injekciju unapred, Iza mora d bude zdrava, naucila nas je da se "ljubimo" nos uz nos, njena skala umiljavanja je em velika, em neodoljiva.
Sta ocekujem od vas koji citate ovaj tekst?
Ocekujem da mi kazete da li vakcinishete svoje macke i kako dolazite do vakcina.
Volela bih da dobijem podatak o broju uvoznika veterinarskih lekova da bih mogla da im se obratim.

Po recima ovog drugog veterinara, i vakcine za pse su pri kraju, on je, nedavno, vakcinisao psa ciji je vlasnik utvrdio da je vakcini istekao rok pa sledi tuzba protiv veta.
Da li je ovo sto pishem opsta pojava ili smo mi, koji zivimo van Bg i upuceni na 2, 3 lokalne veterinarske ordinacije, zrtve nesavesnih veterinara?"

#2 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 07 June 2010 - 22:09

U Beogradu ima vakcina za mačke - za druge gradove ne znam. Možda da zamolite veterinara da se raspita kod odgovarajućeg distributera - kako sam čula više nema vakcina koje su se prodavale ranije, ali zato postoji odgovarajuća zamena, odnosno vakcina drugog proizvođača istog kvaliteta.

Nadam se da je od pomoći :ph34r:

#3 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 08 June 2010 - 20:55

Hvala Rahel, prenecu podatke veterinaru.