Jump to content


Photo
- - - - -

jooj majko sta mi uradi Dunav osiguranje !


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
27 replies to this topic

#1 Milinko Vulovic

Milinko Vulovic
  • Members
  • 11 posts

Posted 06 June 2010 - 19:17

Ljudi da Vas upoznam sta je meni uradila Kompanija Dunav. Ulozio u firmu preko pet miliona eura,zaduzio se do ispod nokata da bih skockao sve kako treba i zaposlio 150 radnika. Inace moja firma se zove GROZD doo iz Ivanjice i bavi se preradom drveta. Zbog podignutih kredita morao sve gradjevine i opremu osigurati kod Kompanije Dunav. Godisnja premija osiguranja iznosila je oko 2.5 miliona dinara. Sve je krenulo kako treba,ali ono sto me snaslo nikako nisam mogao da predvidim. U septembru 2008.godine dolazi do eksplozije u kotlarnici gde je unistena kompletna oprema i objekat gde je bila smestena oprema. Nadao sam se brzom resavanju problema kod osiguranja ,ali ono STO SAM DOZIVEO OD NJIH NE DAO BOG NI xxx.Kako su me rukovodeci ljudi obezvredili,ponizili,ucenjivali kao da sam sve to dobio na poklon pa me boli uvo za sve. Pokusavali smo da napravimo poravnanje,da snosimo i deo stete na svoju stranu medjutim od procenjenih 27 miliona stete oni ponudili sedam miliona dinara. Kao ima oprema da se nabavi jeftinije po Turskoj. A kada su osiguravali sve je vredelo. Medjutim na njihova ucenjivanja nisam mogao da pristanema pa sam posle 2,5 meseca pregovora odstetu potrazio na sudu. Evo jos se vodi sudski spo,sve mi stoji,propada... Obracao sam se raznim ministarstvima za pomoc medjutim kazu da jedino cekam sud i da nikako ne mogu da mi pomognu. Obratim se i predsedniku Tadicu,oni iz sekretarijata mi kazu da to nije u njegovoj nadleznosti. Pa ja imam jednu drzavu,jednog predsednika KOME TREBA DA SE OBRATIM?!!! Pozovem novine da napisem nesto i oni kazu da ne mogu jer ih Dunav finansira i moraju samo lepe stvari da pricaju. Nikoga nije briga sto moze 150 radnika da radi,da prehranjuje porodicu u ovom ludom vremenu. Zato ljudi otvorite oci i dobro razmislite kakvu sigurnost imate od drzave kada ulazete!!! Kada ide kako treba svi su tu,cim problem svi okrecu ledja. Zasto zbog drugog da izgubim preko noci sto je 20 godina unazad stvarano? Kome se obratiti u ovakvim situacijama?

JEDNOSTAVNO NIKOME !!!!


Napisao sam o svemu ovome da vidite kako veliki mogu u ovoj zemlji da rade sta hoce !!!

Ako nekoga interesuje detaljnije neka me slobodno pozove.

Milinko Vulovic
069/638-000

Edited by headhunter, 06 June 2010 - 22:00.
neprimereno poređenje


#2 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 06 June 2010 - 21:09

Znate sta - ima ono pravilo : cujmo i drugu stranu.
Mozda vas problem i nije za forum

Edited by kapetanm, 06 June 2010 - 21:10.


#3 Milinko Vulovic

Milinko Vulovic
  • Members
  • 11 posts

Posted 06 June 2010 - 21:18

Znate sta - ima ono pravilo : cujmo i drugu stranu.
Mozda vas problem i nije za forum


kapetane budi siguran da je tako!!!

#4 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 06 June 2010 - 21:21

Znate sta - ima ono pravilo : cujmo i drugu stranu.
Mozda vas problem i nije za forum


Možda nije samo za forum već za širu javnost. Čovek se potpisao imenom i prezimenom, makar nije u skladu sa pravilima foruma da se ostavljaju lični podaci, čovek je odlučio podeliti muku i isterati mak na konac. Nadam se da ovaj topik čitaju i istraživački novinari i ubrzaju postupak, da čovek zna na čemu je. Tumačenje odredbi iz tih polisa osiguranja je toliko rastegljivo da verovatno ni sam bog otac ne zna na čemu je. Da ne spominjemo ekspeditivnost sudstva...tu tek fali onaj smajli koji zabrađeni nije našao diljem neta.

#5 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 06 June 2010 - 21:30

Zato sto za iole kvalitetniju pomoc covek treba da objavi ovde sva relevantna dokumenta pocev od narudcivanja opreme do spisa sudskog spora. Inace, sasvim ga razumem, to nije redak manir osiguravajucih kuca , dve varijante su da se bombarduje predsednik suda sa urgencijama, nadje posten vestak i trudi da se brzo i pravicno okonca spor, a druga , da se dosta izguta i pristane na neko postenije poravnanje

#6 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 06 June 2010 - 21:39

Zato sto za iole kvalitetniju pomoc covek treba da objavi ovde sva relevantna dokumenta pocev od narudcivanja opreme do spisa sudskog spora.


Poenta je ipak da je čovek odlučio da se pojavi u javnosti u nadi da će se slučaj brže procesuirati jer legalnim tokovima ne ide.
Ovde je na tapetu:

- Rad i nejasne klauzule osiguravajućih kuća.
- Rad tj.neefikasnost sudstva.

dopuniti po nahođenju.

#7 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 06 June 2010 - 22:09

Zasto zbog drugog da izgubim preko noci sto je 20 godina unazad stvarano? Kome se obratiti u ovakvim situacijama?



Milinko Vulovic
069/638-000

Milinko, ja bih ti savetovao, da pokupis preostale pare i odes tamo gde si zaradio i gde mozes da zaradis, a u medjuvremenu se nadas da ces uspeti da izvuces nesto i pokrijes gubitke. Meni su vec objasnili da u Srbiji postoji kasko osiguranje, koje ti u potpunosti pokriva troskove tako da s'obzirom da u toj drzavi postoje zakoni, moras da se setis one interesantne pesme i uzmes novce i bezi i ne okreci se.

#8 Milinko Vulovic

Milinko Vulovic
  • Members
  • 11 posts

Posted 06 June 2010 - 22:09

Poenta je ipak da je čovek odlučio da se pojavi u javnosti u nadi da će se slučaj brže procesuirati jer legalnim tokovima ne ide.
Ovde je na tapetu:

- Rad i nejasne klauzule osiguravajućih kuća.
- Rad tj.neefikasnost sudstva.

dopuniti po nahođenju.


bas tako !!! dve godine muke i propadanja a ulozeno ne samo za mene vec i za te ljude sto bi radili i prehranjivali poroodicu, i sad sve zbog drugog da ispastam.
Hvala Vam na razumevanju i podrsci!!!
Zaradjene su ovde od 1986. godien od kada mi je otac privatnik, i uz pomoc kredita sve to sagradio i uradio i legalizovao. Zbog banki sam i kasko osigurao ali dzaba sve niko nema razumevanja.
Da ima pravde i zakona, ovde bi i NBS umesala ruke i proispitala poslovanje Kompanije Dunav, pravosudje bi resavalo po kratkom postupku ovakve predmete. Medjutim nikome nije cilj da radi 150 ljudi,da drzava ima i ona koristi ali...
Da mogu novine ili televizija da dodju na lice mesta da se uvere u ovakve stvari da se jednom stane lopovluku koje osiguranje sprovodi prema narodu. Pa oni se sude i za 27.000 dinara a ne za 27 miliona dinara.
Znaju da se reklamiraju i da sponzorisu svakojake emisije i serije a sa cijim parama? Sa nasim parama narode!!!

Edited by Milinko Vulovic, 07 June 2010 - 15:57.


#9 milan_ns

milan_ns
  • Members
  • 82 posts

Posted 07 June 2010 - 22:35

bas tako !!! dve godine muke i propadanja a ulozeno ne samo za mene vec i za te ljude sto bi radili i prehranjivali poroodicu, i sad sve zbog drugog da ispastam.
Hvala Vam na razumevanju i podrsci!!!
Zaradjene su ovde od 1986. godien od kada mi je otac privatnik, i uz pomoc kredita sve to sagradio i uradio i legalizovao. Zbog banki sam i kasko osigurao ali dzaba sve niko nema razumevanja.
Da ima pravde i zakona, ovde bi i NBS umesala ruke i proispitala poslovanje Kompanije Dunav, pravosudje bi resavalo po kratkom postupku ovakve predmete. Medjutim nikome nije cilj da radi 150 ljudi,da drzava ima i ona koristi ali...
Da mogu novine ili televizija da dodju na lice mesta da se uvere u ovakve stvari da se jednom stane lopovluku koje osiguranje sprovodi prema narodu. Pa oni se sude i za 27.000 dinara a ne za 27 miliona dinara.
Znaju da se reklamiraju i da sponzorisu svakojake emisije i serije a sa cijim parama? Sa nasim parama narode!!!

Privatnik koji je tolike novce zaradio da veruje u "postenje" osiguravajucih kuca?

A u Deda Mraza?

Osiguravajuce kuce ce se ganjati po sudu dokle god vide da im se to isplati, pogotovo u Srbiji gde vrlo lako mogu da ucenjuju klijenta produzivanjem sudskog procesa u nedogled.

Povrh svega ovakva emotivna reakcija?

Gospodine Vi kao da ste na lotou dobili novce, a ne da ste ih zaradili.

PS Ako je ova kuknjava deo plana da dignete dzevu da prica dodje u novine - svaka cast, samo napred! Jedino ih tako mozete pobediti. Predlazem da sajt napravite i objavite svoj problem (ovo nije sala).

Edited by milan_ns, 07 June 2010 - 22:38.


#10 Milinko Vulovic

Milinko Vulovic
  • Members
  • 11 posts

Posted 07 June 2010 - 23:22

Ma kakav Deda Mraz,kad banke traze da bude osigurano. Sto se tice godisnje premije imao sam za 500.000 dinara jeftiniju ponudu od
Wiener Städtische osiguranje ali opet sam racunao nasi ljudi,nasa kuca medjutim vidite kako sam prosao. Hajde sto nece da plate,nego ljudi sto obezvredjuju,omalovazavaju,ucenjuju... Da Vam ne pricam kroz sta sam prosao sto se tice njih. Dzaba mi kasnije i pare i sve kad banke pokupe svoje gde sam onda ja? To nikoga zivog ne interesuje. Da li verujete da oni imaju jedne ljude koji prodaju pricu i sklapaju ugovore a drugi koji procenjuju i obezvredjuju!!! Ako sam osigurao opremu u kotlarnici na 12.500.000 dinara gde sam otkupio amortizaciju,fransizu i malus to govori da mi uvekl stvari vrede kao nove i potpuno nastradaju znaci 100 posto sta je onda tu problem??? A znate li sta dobijam od njih kao odgovor? Da imaju turski kotlovi,da postoji mogucnost reparacije gde proizvodjac nece da da garanciju,pa onda nude firme koje proizvode kotlove koji su jeftiniji za 2 000 eura gde je poginulo 5 ljudi kod pustanja prvog kotla u rad. A na moju ponudu da meni ne ispalcuju nista samo da mi vrate u prvobitno stanje da sve oni urade pa nek ih kosta i 5 miliona dinara oni kazu ne isplati nam se. Njima se samo ispalti da idu na sud. A zasto im je drzava dozvolila tako to samo oni znaju. Kad novine ne smeju da objave nista protiv Dunava onda vidite koliko je sati. Sve su potkupili da pisu samo lepo o njima.
Evo i neke slike a Vi prosudite da li je delimicna steta ili totalna?!!!

Attached Files


Edited by Milinko Vulovic, 07 June 2010 - 23:27.


#11 milan_ns

milan_ns
  • Members
  • 82 posts

Posted 08 June 2010 - 13:44

Ma kakav Deda Mraz,kad banke traze da bude osigurano. Evo i neke slike a Vi prosudite da li je delimicna steta ili totalna?!!!

Nemam razloga da sumnjam u vasu pricu.

Samo kazem da je biznis model osiguravajucih kuca da sto vise premije naplate, a sto manje stete isplate - tj da maksimiziraju profit.

To sto im je drzava omogucila da mogu da koriste sporost sudstva kao audut u pregovorima sa ostecenom stranom, nije njihov problem.

Njihov problem postaje tek kada slucaj dodje u oko javnosti i ljudi pocnu da pricaju - tada s malo srece, neki direktor ce proceniti da im je jeftinije da Vama isplate stetu :ph34r:.

Gospodine, napravite internet sajt gde cete fino i detaljno objasniti svoj slucaj. S obzirom na iznos stete, nemojte cicijasiti - investirajte par hiljada eura u sajt i promociju.

Uspeh je skoro zagarantovan :)

Edited by milan_ns, 08 June 2010 - 13:47.


#12 na12

na12
  • Members
  • 13 posts

Posted 08 June 2010 - 16:09

Ovo ti je brate lopovska drzava,sta si drugo ocekivao.Sudovi su ovde samo reda radi,a ko ima najvise para i uticaja moze da radi sta hoce.Korupcija i lopovluk na sve strane.Ovde poceti neki biznis je lutrija.

#13 liberty2010

liberty2010
  • Members
  • 429 posts

Posted 10 June 2010 - 14:03

Ne bih dublje ulazio u termin vladavina prava,jer prosto ovde u Srbiji ni termin pravna drzava nije uspostavljen. Kada nema pravne drzave onda niko nije siguran i sve moze,ali i ne mora. Drzava koja svoj rad podredjuje samo prostom punjenju budzeta(pri cemu sve vise podseca na turske haraclije)kojim ce namiriti sve svoje i partijske apetite nema interesovanje da zavede "pravni red" i uredi poslovanje na svojoj teritoriji. Plasim se da ce Vas spor sa Osig.kompanijom trajati dugo. Prepusteni ste sami sebi i nadi da pravda postoji. Naoruzajte se strpljenjem i energijom da istrajete na tom putu. Sretno!

#14 Milinko Vulovic

Milinko Vulovic
  • Members
  • 11 posts

Posted 10 June 2010 - 14:04

Svi u vrhu drzave govore ulazite u proizvodnju,zaposljavajte nove radnike a kada se negde obratis svuda ti zatvorena vrata jer sam zbog drugog u problemu. Nikoga ne interesuje problem i zaposljavanje 150 radnika! Da ja dugujem nekoj drzavnoj firmi znate li kako bi se drzava naplatila ocas posla a ja od drzavne firme kojoj je cilj unistavanje klijenata,omalovazavanje,ucenjivanje i da ne nabrajam ostalo !!! Kome sam ja to placao godisnju premiju od 2.500.000 dinara? Za sve ovo ne samo zbog mene vec i zbog drugih firmi i ljudi treba drzava dobro da se pozabavi sta su im dozvolili.
Da ljudi koji su godinama krvlju zaradili i napravili nesto da zaposle nove radnike preko noci izgube sve i to zbog zakona i ponasanja nekih ljudi koji mogu da rade sta hoce!!! Za moj predmet i ovaj sud mislim da bi se sud u Strazburu bas lepo pozabavio.ali kako da se sudis sa drzavom u kojoj zivis,za koju se boris. Mogu za tuce po Americi da nalaze resenja,a za ljude koji se bore u svojoj zemlji nema resenja??? NJIMA NEMA KO DA SE BAVI!!!
Da sam iznosio kapiotal napolje i pojavio se kao strani drzavljanin sve bi moglo a ovako cuti,trpi,umri i gotovo!!!
Zato narode razmisljajte dobro iz svog iskustva Vam govorim da li su pametniji oni sto sve invesstiraju po inostranstvu ili mi koji ovde trpimo svasta!!! Mi ovde moramo zajedno sa predsednikom da pozivamo ove sto iznose pare na Kipar da vracaju pare u zemlju i investiraju. Zato mora predsednik da se pozabavi problemima od kojih drzava i narod koji zivi u njoj ima koristi.Nema ovde nikakve sigurnosti ni za sta!!! Dok dajes dobar si ,kad prestanes gotov si i tako sve u krug. Sve puca po onome sto se godinama muci i radi a ne po onima sto preko noci kupe i preko noci prodaju. Tasna,masna,firma doo ,kapitala nema i ko koga prevari to su danasnje firme u koje drzava ulaze,a ne u one sto rade i postoje godinama i nadju se u problemu. Njih odmah otpisu,za njih ne postoji izlaz i resenje.

Edited by Milinko Vulovic, 10 June 2010 - 14:06.


#15 liberty2010

liberty2010
  • Members
  • 429 posts

Posted 10 June 2010 - 14:13

Privatnik koji je tolike novce zaradio da veruje u "postenje" osiguravajucih kuca?

A u Deda Mraza?

Osiguravajuce kuce ce se ganjati po sudu dokle god vide da im se to isplati, pogotovo u Srbiji gde vrlo lako mogu da ucenjuju klijenta produzivanjem sudskog procesa u nedogled.

Povrh svega ovakva emotivna reakcija?

Gospodine Vi kao da ste na lotou dobili novce, a ne da ste ih zaradili.

PS Ako je ova kuknjava deo plana da dignete dzevu da prica dodje u novine - svaka cast, samo napred! Jedino ih tako mozete pobediti. Predlazem da sajt napravite i objavite svoj problem (ovo nije sala).


Tesko je razumeti ljude koji na odluku nekoga da svoj problem i muku iznese na "videlo dana" i pokaze na svom primeru koje probleme ima,te kako je ova drzava nefunkcinalna i nepravedna reaguju sa sumnjom u iskrenost istih. Povrh toga Ti neki(pa i vi kome ostavljam ovaj reply) veruju u lose namere ugrozenih pojedinaca koji svoju istinu i pravdu isteruju godinama po sudovima,pa im ni to nije dovoljno nego im predlazu i otvaranje posebnog site-a(kao da bi to nesto promenilo). Mozda imate puno primera kvalitetnog i dobrog funcionisanja i pravednosti ove zemlje koje biste zeleli da podelite sa nama(samnom)?