Jump to content


Photo

veza sa ozenjenim


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
290 replies to this topic

#16 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 21 May 2010 - 16:44

Yoyogi,po 86 put objasnjavam...
uopste nije stvar da ja konkretno,tebi ne verujem,osim sto ipak previse generalizujes.
Ali sustinski sasvim dopustam da si u pravu.
Tvoj problem,i nas koji moramo da to gledamo
je sto na svakoj,ali svakoj temi,ti uleces
ovo je tako opsta i ljudska tema da zaista nema potrebe pisati kako je u Japanu.

I pusti lepo ljude da se svalerisu,ne zive u Japanu pa ne moraju da postuju stroga pravila.

A protiv portreta razlicitih mentaliteta ,pa i onog,zaista razlicitog,japanskog,
licno nemam nista,bas nista protiv...
samo sto to nije ova tema...
eto,bi i 87 put.
:ph34r:

#17 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 21 May 2010 - 16:49

Yoyogi,po 86 put objasnjavam...
uopste nije stvar da ja konkretno,tebi ne verujem,osim sto ipak previse generalizujes.
Ali sustinski sasvim dopustam da si u pravu.
Tvoj problem,i nas koji moramo da to gledamo
je sto na svakoj,ali svakoj temi,ti uleces
ovo je tako opsta i ljudska tema da zaista nema potrebe pisati kako je u Japanu.

I pusti lepo ljude da se svalerisu,ne zive u Japanu pa ne moraju da postuju stroga pravila.

A protiv portreta razlicitih mentaliteta ,pa i onog,zaista razlicitog,japanskog,
licno nemam nista,bas nista protiv...
samo sto to nije ova tema...
eto,bi i 87 put.


Pozvana si da preskochih moje postove, stavi me na "Ignore". Bas kao sto ja ignorisem tvoje postove.

#18 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 21 May 2010 - 16:54

Ne stavljam ljude na ignore,ako mi nesto bas nazao ne ucine(na forumu).
Ne citam ih.
Al,eto malo mi dosadilo da ne citam tvoje postove.
Monotono.
Sve se nadam,prijatno cu se iznenaditi. :ph34r:
Znaci tema je bila-sta mislite ima li to perspektivu
a ne ima li to perspektivu u Japanu,ok?

imas li ti ikakav licni stav il moramo da ga izvodimo zakljucke iz onog sto si podrazumevao za sopstveni stav ,pricajuci o Japanu?
stvarno te lepo pitam,uopste te ne napadam,sad ako hoces da se svadjas...
ima i za to mesto. :)

#19 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 21 May 2010 - 16:58

Ne stavljam ljude na ignore,ako mi nesto bas nazao ne ucine(na forumu).
Ne citam ih.
Al,eto malo mi dosadilo da ne citam tvoje postove.
Monotono.
Sve se nadam,prijatno cu se iznenaditi. :ph34r:
Znaci tema je bila-sta mislite ima li to perspektivu
a ne ima li to perspektivu u Japanu,ok?

imas li ti ikakav licni stav il moramo da ga izvodimo zakljucke iz onog sto si podrazumevao za sopstveni stav ,pricajuci o Japanu?
stvarno te lepo pitam,uopste te ne napadam,sad ako hoces da se svadjas...
ima i za to mesto. :)


Bolje da me stavis na "Ignore".

Ciao.

#20 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 21 May 2010 - 17:00

taman posla,nego isto ko i pre...
cao i tebi. :ph34r:

#21 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 21 May 2010 - 17:14

taman posla,nego isto ko i pre...
cao i tebi



Cekaj, stani...malo sam razmislio. Vidi:

Ako nasa diskisija donosi neku vrednost Forumu, mozemo da je nastavimo.

Pa i da se ne slazemo.

#22 Mali Medved

Mali Medved
  • Members
  • 913 posts

Posted 21 May 2010 - 18:18

Cekaj, stani...malo sam razmislio. Vidi:

Ako nasa diskisija donosi neku vrednost Forumu, mozemo da je nastavimo.

Pa i da se ne slazemo.


Hint - ne donosi.

Meni su tvoji postovi gotivni, samo što se uvek svedu na istu stvar, mtrfkn Japan.

Reći će ti i iskusniji forumaši, a i mi malo mlađi: SHVATILI SMO.
Živiš u Japanu, do jaja ti je, mnogo je dobro, voliš svoju ženu, sve je uređeno, sve je čisto, sve "se zna", i gužve u Tokijskom metrou su super, može ženske da se vataju, ima možda i nindže i samuraji i trešnjev cvet, i stjuardese i maserke su mnogo zgodne, i love hotels i niko ne vara u braku, i svi donose poklone kad se useliš, i porez je 90 posto i nema nasleđivanja - Ajde sad malo iskuliraj i pusti da čujemo nešto o ostatku sveta, koji - gle čuda, nije samo Japan.

Može?

Domo arigato, Yoyogi san.

#23 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 21 May 2010 - 18:25

...

Može?

Domo arigato, Yoyogi san.


Naravno da moze. Ajde, vi.

#24 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 21 May 2010 - 18:41

Cekaj, stani...malo sam razmislio. Vidi:

Ako nasa diskisija donosi neku vrednost Forumu, mozemo da je nastavimo.

Pa i da se ne slazemo.



Naravno da moze. Ajde, vi.



Stojim.Zivis u civilizovanoj drzavi,izuzetno civilizovanoj,pa mora da si ti poznate makar osnove kulture komunikacije.
Aj da probamo ponovo.
Ljudi varaju jedni druge,to im je u prirodi.
Pa onda postoji voljni momenat ,koji je kljucan,kad odlucujes da ili ne.
Osoba koja je postavila pitanje je pretpostavljam,zensko,cim je stavila prvo muskarce pa onda zene kao ev.partnere.

Moj stav,koji se ne menja nezavisno od toga gde zivim,posto je to zaista univrezalno pitanje-
zavisi sta ocekujes.
Kad su odnosi neravnopravni[jedna osoba je sama,sto je najcesce slucaj] najcesce ispadne igracka-placka.
Tako da,u tom svetlu,razocarenja su skoro pa neminovna.

A sve ostalo stvar je licne procene-sta ce npr.samoj zeni ljubavnik na dva sata,[dobro sad nije bas da ne znamo sta ce] al na duze staze,ostaje mi misterija.Moras sebe vrlo malo da volis da bi pristala na takve kombinacije.
Plus odgovornost prema drugoj strani,plus sve komplikacije koje mogu da ispadnu...
ko s tim moze da se nosi-slobodna mu volja.

Samo nemojte da moralisete,malo je cheesy...[nije mi nesto lepa nasa rec].

#25 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 21 May 2010 - 18:50

Naravno da moze. Ajde, vi.


Ne bih da te provociram kad su ti tako lepo objasnili - ali ovo sto si ti naveo u Japanu iskljucuje emocije. Znaci u braku se ostaje svakako, muz ide kod gejsi ali zena nema sanse da vara... Meni to malo ... problematicno. Ali deluje da ti to ne vidis :)

E sad, nazad na temu, ovde pominjete 'bezite od onih u braku' i to stoji - a sta se desava (ne mogu da verujem slazem se sa Alekom) kad se ljudi zaljube bez obzira na brak? Videla sam par slucajeva. Nijedan se nije zavrsio "ziveli su srecno" i racunam ono u 99% tako i biva, onaj 1% je statisticka greska... Neko ce reci a sto ti 'zaljubljeni' ne okoncaju brak pa kud koji... ali videla sam gde su postojali razliciti razlozi, porodica, deca, prijateljstvo ... suvise nanosenja bola drugima.

Znala sam nekog sa takvom vezom i moj savet je bio "ako znas u sta se upustas i gde ce se zavrsi i onda ipak hoces tu vezu ko sam ja da te cenzurisem'. Nazalost vecina to ne gleda racionalno/razumno - 'bem ga gde je razum u emocijama :ph34r:

Iako mi smo kao razumna bica - valjda mozemo da kontrolisemo svoje instikte bez obzira na hormone?

#26 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 21 May 2010 - 19:00

Stojim.Zivis u civilizovanoj drzavi,izuzetno civilizovanoj,pa mora da si ti poznate makar osnove kulture komunikacije.
Aj da probamo ponovo.
Ljudi varaju jedni druge,to im je u prirodi.

....


Prestani da patronizujes. Sta "probas ponovo"?

Nije ljudima u prirodi da varaju jedni druge, to je vasa, Zapadna zajebancija i vasa pokvarenost, pa i pohlepa gledano kroz frke u koje je Zapad usisao sve i svakoga.

#27 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 21 May 2010 - 19:18

Opusti se malo,Yoyogi...ne patronizujem.
da probamo ponovo da razgovaramo,na to sam mislila.


Mislim da je ovo potonje "vase"i "nase"bio tvoj stav,ili nesto blizu tome?
to je sve sto sam htela da kazes-doduse bez ovakvih "bice skoro propast sveta,nek propadne nije steta" patosnih momenata.
Ali,ok,potpuno legitiman stav,uvazavam[ja]. :ph34r:

#28 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 21 May 2010 - 19:38

Nije ljudima u prirodi da varaju jedni druge,


nešto gledam ovo i mislim se - nema šanse da si ozbiljan. :ph34r:

to je vasa, Zapadna zajebancija i vasa pokvarenost, pa i pohlepa gledano kroz frke u koje je Zapad usisao sve i svakoga.


izvini, odakle si ti?

#29 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 21 May 2010 - 19:41

Ukratko, veza sa ozenjenim kod mene, morala bi da ima u jednacini ne-japansku osobu.

A zato si ti isao na one cevape.Pa tako kazi nemoj da uvijas :ph34r:

#30 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 21 May 2010 - 19:59

Prestani da patronizujes. Sta "probas ponovo"?

Nije ljudima u prirodi da varaju jedni druge, to je vasa, Zapadna zajebancija i vasa pokvarenost, pa i pohlepa gledano kroz frke u koje je Zapad usisao sve i svakoga.


Cccc koliko neispoljenog besa... ma Zapad je kriv za sve - sigurno tamo u Aziji, SR (ne znam sta ovde jos spada pod ne-Zapad) nema varanja - to je bre zapadna izmisljotina... "nepravda pa to ti je!" :ph34r: