Jump to content


Photo

Pada li kisa kod vas?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
58 replies to this topic

#31 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 23 June 2010 - 15:58

Uzdam se u veliki broj prozora koji nisu mali i osuncana vrata garaze. Pa kad upece... Podrum je generalno suv sa dobrim strujanjem vazduha pa ce valjda biti dobro. Knjigama nema leka, a sta bude moralo ide u djubre

Pa zar knjige i stilski namestaj u podrum :ph34r:

#32 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 23 June 2010 - 16:31

Pa zar knjige i stilski namestaj u podrum :ph34r:

Jeste brate i ja sam se cudio.Kod mene su knjige na tavanu posto mi je jednom kanalizacija sredila dobar deo knjiga

#33 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 25 June 2010 - 04:23

Posto niko nece, da koristimo materijal kuce B92 : Poplave sirom Srbije.
Ovde ce biti pokislih knjiga naveliko.

#34 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 26 June 2010 - 10:23

Nagoya Chubu CentrAir danas, potop.

Sha je mishevi, sha ste pokisli?

Posted Image

I vi domaci, isto?

Posted Image

To vi svi krecete na 5 minuta?

Posted Image

Cekaj, cekaj fraeru, kud si ti posao sam?

Posted Image

Sedi tu i ne mrdaj dok nas tovarish slovenski Gogy ne navrati da objasni kako se na slovenackom kaze Kina i odake tebi to ime. Cestitke sto si 100-ti avion u jednoj od 3 nabolje firme na planeti (Singapore Airlines, Cathay Pacific, ANA).

Jao sto ste vi 1 fini gospodin. Nesto mi kaze da mora da ste iz Finske? Ne?

Posted Image

To kod vas nema kishe pa ste dosli kod nas da dobro pokisnete? Neka, neka, osvezava ponekad.

Cek da mi vidimo ko nas vozi danas, kad je vec kisa malo prestala.

Posted Image

Ti? Opet ti?

Posted Image

Pa de si bre HS-TEN, prosle godine smo bili zajedno 3. aprila, odradjivao si TG 644 BKK-NGO.

Meni je to bio 15 let u zivotu a tebi tek treci, jos si mirisao kao nova kola.

Znao moj tata da si glanc nov, pricao sa pilotom kada je prosao, on mu rekao za tvoj treci let u zivotu. Mora da si se napeglao vazduha od onda?

Aj sad ti malo pricaj.

HS-TEN: Hvala. Khm, khm.

Ode onaj fini gospodin pravac u oluju. Nista mu ne fali. Sad cu i ja. Jeee...koja oluja, kako li me onaj gore slika, ne ulazi mu voda u kameru?

Posted Image


Ufff, al' sam uvatio zalet, sve kisa sa piste purnja zamnom...


Posted Image


Odo ja. Baj-baj, bezi kiso s prozora. Ima da probijem ovaj oblak kao olovka hartijani poklopac na tegli.

Posted Image

Khop khun khap.

Edited by yoyogi, 27 June 2010 - 00:09.


#35 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 27 June 2010 - 11:05

Yahagi reka (Yahagikawa, kawa=reka) je meni kao Valjevcima Kolubara.

Ovo je lokacija Kourankei, slicno kao Ovcarsko-Kablarska klisura samo nisam imao gde da se zaustavim i slikam u samom klancu.

Nema veze. Reka se pushi po kisi iako je 30C:

Posted Image

5km odatle, Kouragaike jezero pod teskom kisom:

Posted Image

Tu uvek moze da se uziva, svaki dan u godini, i po kisi.

Odjednom, osecaj uzivanja mi je odnekud doneo pesmu "Drveni Most" od Yu Grupe, koju nisam cuo mozda 30 godina.

Ko hoce, moze da google "youtube Yu Grupa drveni most", nema video, samo omot ploce ali ima muzika.

Edited by yoyogi, 27 June 2010 - 19:19.


#36 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 30 June 2010 - 03:27

Kisni dan na uvek neveseloj (ali efikasnoj) Narita (NRT) Tokyo. NRT je legendarna po vazdusnim rupama, sletanjima poput slobodnog pada kamena. Tu se negde stvara ruza sudaranjem vetrova koji dolaze iz Kine i Pacifika, u krugu sat vremena pred sletanje premija je da sve ne poskakuje. Svako malo, nekoliko puta godisnje, bude u vestima o putnicima povredjenim u turbulenciji bas tih sat vremena oko Narite.

Nisam isao u Uzbekistan (Taskent) ali ovo mi je zapalo za oko.

Posted Image

Zemlja nomadskih stocara, od njih 27 miliona pola zivi na manje od 1$ dnevno, evo ima, Boeing 767 (vise njih) i leti za Tokyo.


U stvari, ostrije oko ce zapaziti jos jedan razlog za lamentovanje nad nasom (JAT) avijacijom: u nivou repnog stabilizatora, vidi se jos jedan Boeing 767 na sletanju: Aeroflot!

Za Titinog vakta svirala je druga glazba, Uzbekistan nije znao sta je avion a Aeroflot je bio na sovjetskim krshcinama.

I oni, Sovjeti, nekad su aparatima snabdevali trecinu civilne avijacije na planeti a danas prave 2 aviona mesecno. I oni digli ruke od njih.

Edited by yoyogi, 30 June 2010 - 08:01.


#37 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 03 July 2010 - 23:21

Thailand, Chumpon Cabana Beach, ko ga ne zna, skupo bi ga platio. Nekih 350km od Bangkoka.

Tu je negde Tajland najuzi (mozda 30km) i deli poluostrvo sa Burmom. Ujedno je i najkisovitije mesto u zemlji.

Restoran na plazi pod jakom kisom. Ove kolibe su u stvari stolovi-separei na samoj 3km plazi .

Posted Image

Al je ovde rokala kisa:

Posted Image

Ima nesto drugo interesantno ovde. Prijatelj koji je ziveo 100m od ove plaze (a lepo je po lepom danu kao na prvom linku) je placao 3-spratnu kucu sa 6 soba svega 150$ mesecno. Osim prizemlja koje je jedna ogromna prostorija + eat in kuhinja, sobe su bile na spratovima, svaka je imala svoje kupatilo i balkon. Jedna obliznja ista takva kuca je bila Bed&Breakfast mali hotel.

Nemam sliku kuce od spolja, ovo je iznutra, njegova zena pravila zurku. Vidi se da kuca nije koliba nego "tvrda gradnja".

Posted Image

Ko ne mari za tropsku kisu ovde-onde i hoce jeftino da zivi na plazi, eto ideje.

#38 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 04 July 2010 - 22:47

Ja ove godine kao da sam na Tajlandu
Attached File  VREME.JPG   16.41KB   7 downloads

#39 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 05 July 2010 - 20:31

Novi Sad danas oko 17:30
Youtube Video ->Original Video


#40 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 05 July 2010 - 21:56

Pa zar knjige i stilski namestaj u podrum :ph34r:

Veeruj mi da ni za jedno ni za drugo vise u kuci nema mesta ni polica. Namestaj sam premestao stalno gore - dole dok ne smislim sta cu s njim, a podrum je suv i izolovan. Voda je uletela kroz strminu koja vodi do garaze preskocivsi preopterecen slivnik. To je bila bujica kakvu nisam video

#41 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 06 July 2010 - 02:42

Ovo je bila kisa da se pamti. Steta sto je samo ovaj kratki clip neko snimio mobilnim telefonom pre 5 godina.

Udar groma u avion u letu:


Posted Image




Posted Image

Secam se kad sam prvi put video ovaj clip. Mesto radnje je Osaka Kansai (KIX) airport, Firma je All Nippon Airways (NH) a aparat je Boeing 767.
Avion je nastavio let, nije se vratio a (mislim da je isao u Seoul) na odredistu mu je zamenjen nosni konus (u njemu je radar) za svaki slucaj.

Edited by yoyogi, 06 July 2010 - 02:47.


#42 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 28 July 2010 - 01:33

Osijek, srpanj 2010.

Posted Image


...


Posted Image

#43 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 14 August 2010 - 00:44

Kisna sezona od jula do kraja oktobra. Moja ulica u Bangkoku, pre i za vreme kise koja kao narucena pocinje skoro svaki dan bas u 5 po podne






#44 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 14 August 2010 - 12:11

Od danas, Nagashima Resort. (njihov web site, ima video, moze da se preskoci sa sporijom linijom)


Oko 3pm poce pljusak, svi cekaju da prodje. Za ulaz od 30$ ne ide se tek tako lako kuci posle nekoliko kapi.



Sto je neobicno, puno ljudi je selo u onsen (topla voda dolazi sa 1600m dubine) i sedi u toplom dok pada kisa. To svi znaju, to rade i po snegu i mrazu preko zime, naravno ne u ovom letnjem resortu.



#45 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 26 August 2010 - 14:53

Bangkok, Siam City water park.

Tropska oluja. Puno kise ali toplo, 35C.

Pa sta ce palme da kazu oluji osim da i "Palme njishu grane".

Posted Image

Posted Image