Jump to content


Photo
- - - - -

Objekti (krevetići, igračke, šta god vam padne napamet)


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
29 replies to this topic

#1 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 09 May 2010 - 13:27

Za početak se pitam da li u Beogradu postoji mesto gde mogu da se kupe oni krevetići na rasklapanje, ovako nešto:

Posted Image

Videla sam da postoji neki internet sajt odakle može da se naruči, ali ima li ih negde da se kupe na klasičan način? (odeš, vidiš, izabereš)

#2 paradox

paradox
  • Members
  • 53 posts

Posted 09 May 2010 - 21:49

Ima, u svim prodavnicama sa dečijom (dečjom?) opremom.

Koliko me sećanje služi, razlike u cenama su značajne od prodavnice do prodavnice. I ne bih znala da preporučim neku, jer sam bebeću opremu nabavljala pre sedam godina.

#3 Reporterka

Reporterka
  • Members
  • 2 posts

Posted 10 May 2010 - 13:18

Moja preporuka je Aksa i Bebi kutak ili distributer Yuglob na više maloprodajnih mesta, a krevetić marke Cam, odličan je i ima i torbu za prenošenje. Samo dušek mora posebno da se kupi.
http://www.bebikutak.com/index.html
http://www.aksa.co.rs/
http://www.pttimenik...LOB-DOO-BEOGRAD

#4 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 10 May 2010 - 14:00

Hvala mnogo :ph34r:

#5 hanns.g

hanns.g
  • Banned
  • 492 posts

Posted 27 June 2010 - 12:29

Dječija kolica... zar moraju biti ona italijanska chicco? Isplati li se to kupovati u drugoj državi i uštedjeti na PDVu?

Imaju li neke akcije ili se mora iskeširati 600 EUR za nekakav komplet 3 u 1?

#6 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 27 June 2010 - 13:44

Dječija kolica... zar moraju biti ona italijanska chicco? Isplati li se to kupovati u drugoj državi i uštedjeti na PDVu?

Imaju li neke akcije ili se mora iskeširati 600 EUR za nekakav komplet 3 u 1?


Ne moraju biti chicco, ima ih nekoliko boljih, cak sta vise i ne treba da bude ni chicco ni maclaren.

Generalno, kolica treba da budu tako konstruisana da prezive 5,000 sklapanja i rasklapanja (da se jednom rukom sklope kao kisobran i unesu u kola ili bilo gde). Ne samo to, nego da prezive istu torturu i budu spremna za sledece dete, jos i za jedno + ili da se nekome daju i da isto sluze kao dana 1.

Ako to mogu (takva kolica pravi svega nekoliko firmi), onda su dobra i za dete.

3 in 1:

1. kapsula za jako malo dete, do godinu dana, prenosiva. Sluzi i kao sediste u kolima, posebno se placa mada ide uz modele kolica.

2. kada dete preraste kapsulu, dok jos tesko drzi vrat uspravno, sedeca kolica

3. ta ista sedeca, sa oborivim naslonom za ledja, u skoro vodoravno, da moze da spava dete 1-3 godine staro

Takva kolica, sa sve te 3 funkcije i takvom robusnoscu, lako odu do 800US$+.

Edit: neko je mozda vec procitao, da ne menjam. Onih 5,000 rasklapanja je mislim sto smo mi imali za oko 1,200 dana u prve 3 godine. Kolica su tako napravljena, nijedan sraf se nije olabavio, nijedna sklopna linija ojela, mislim da su za (razumno) neogranicenog veka trajanja. Jos jedno dete u Thai je proslo kroz njih, sada ih familija cuva za sebe kada rodbina doraste za decu.

Marke: Combi. Sledeca isto dobra je Aprica.

Edited by yoyogi, 28 June 2010 - 02:51.


#7 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 28 June 2010 - 04:54

Uh bre, kao da ja jedini posecujem ovaj pdf.

Jos malo detalja o kolicima.


Ovo je kapsula (celo, zuto, sivo joj je vise kao "posteljina" koja se lako pere), ima rucku za nosenje i kao tendu za sunce. Za kraca rastojanja, samo se ona nosi (na primer, u restoran, dok se jede beba spava u njoj) bez kolica. Lepo i lako se uklapa u sigurnosne pojaseve u kolima.

3 meseca beba:

Posted Image

U kolica kapsula pasuje direktno, prema njima je i pravljena. Ova kolica su 2-in-1, kapsula + sedeca:

6 meseci beba:

Posted Image

Ja sam, kao neuki tata, kupio ova gore, 2-in-1. Srecom, jednom sam kolegi pokazao slike, on (veteran sa troje dece, verujem mu kada kaze da je dosta) mi rece da ima da mi da kolica lezeca (3-in-1) za dzabe, Njegovo troje dece 4-7-10 godina je proslo kroz njih i jos uvek su odlicna.

(dve godine dete):

Posted Image

Posted Image

Eno su oboja kolica stoje u Thai (prosla su jos jedan krug sa Thai bebama iz komsiluka), neunistiva su.

Rasklapaju se jednom rukom, pritiskom na dugme i jednom nogom. Sklopljena sama od sebe stoje uspravno, to je vazno za stajanje u pretsoblju ili bilo gde.

I poznatim firmama za kolica se desi da izbace nove modele sa katastrofalnim posledicama. Ovo je za Maclaren.

Edited by yoyogi, 28 June 2010 - 05:49.


#8 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 28 June 2010 - 11:10

Mi imamo ovakva (3 u 1) i zadovoljni smo skroz.

Jedino nije baš zgodno za putovanja avionom, a nije ni preterano zgodno kad se živi na četvrtom spratu bez lifta al to je život.

#9 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 28 June 2010 - 12:50

Mi imamo ovakva (3 u 1) i zadovoljni smo skroz.

Jedino nije baš zgodno za putovanja avionom, a nije ni preterano zgodno kad se živi na četvrtom spratu bez lifta al to je život.


Nesh mi verovati, takva kolica sam vidjao kod Skandinavaca, Austrijanaca i Nemaca. Mislio sam da njihova (kolica)ocigledna robustnost pashe tamosnjoj klimi i da to nisu jedina kolica koja imaju. Mozda zive mahom po kucama i sklapanje/rasklapanje/nosenje ih mnogo ne pogadja, imaju neki MPV ili neko vece vozilo za dnevne potrebe.
Nemam cime to da potkrepim osim iznetog opazanja.

Koliko su kostala? Poster na cije postove se (bar ja) nadovezujemo je izrazio pitanje da li je 600EUR ono sto treba da se plati.

#10 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 28 June 2010 - 13:08

Ne mogu da odolim a da ne kazem nesto o "most useless of all baby gear".

Pazi ovo:

Posted Image

Umesto krevetca, "uspavanka" mashina. Cena oko 880US$.

Ima programe i chuda, DVD rekorder je 5% funkcionalnosti koje ima. Kako i kada da ljuja, napred-nazad, levo-desno, kombinovano. Koju muziku da svira. Pa isprogramirati citavu noc. I to nije lako, pogresi se pa pocne da ljulja kada ne treba.


Posted Image

Beba gore nego da je prikljucena na aparate u inkubatoru.

Posted Image

Meni je to (beba jos nije bila rodjena) izgledalo cool. Povedem kolegu (koji ima dvoje dece 22 & 25 god) da pogleda i znas sta mi reche?

Ti, idiote. Beba se ispovraca i to ponistava sve komjutere i logiku u ovoj skalameriji.

Sto se bebe tice, bolje bi joj bilo u obicnoj korpi iz supermarketa (ima resetke za vazduh) sa peskirom da joj bude meko nego u ovom. Zaboravi.

Ko onda ovo kupuje?

First baby roditelji ili njihova rodbina (koja nema decu, na primer mladji brat ili sestra) na poklon.
Daroprimci se iznenade kako je dobro a posle 3 dana ne znaju sta ce sa time.

Kada ocekivajuci parovi idu po netu i naidju na ovakvo nesto, da ne mastaju "ovo bih kupio kad bi bilo raspolozivo ili kada bih imao para".

Edited by yoyogi, 28 June 2010 - 13:10.


#11 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 29 June 2010 - 12:49

Koliko su kostala? Poster na cije postove se (bar ja) nadovezujemo je izrazio pitanje da li je 600EUR ono sto treba da se plati.

600€ je definitivno premnogo.

Nešto tipa 250-350 evrića je sasvim dovoljno za ovako nešto što sam ja stavila sliku.

#12 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 29 June 2010 - 13:31

600€ je definitivno premnogo.

Nešto tipa 250-350 evrića je sasvim dovoljno za ovako nešto što sam ja stavila sliku.


To je nekako opsta cena pre nego sto dodju add-ons. Drzi konkurencija (oni sami sebe) proizvodjace na baletanskim prstima, sta god da sam video kostalo je isto za isto, mozda 2-3% razlike, beznacajno. Ili, ista cena samo veci izbor dezena ali pare su iste.

#13 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 29 June 2010 - 13:46

Cek da stavim sliku jedne stvarcice koja se pokazala kao zgodna. Da li treba - ne znam, cak i ne znam kako se zove a imali smo je (kupili mi drugari iz firme, lako se sklapa i rasklapa, prenosiva, cak je i ova slika iz hotelske sobe):

Posted Image

Prodaje se kao "Mobiles". Mislim da kosta ~30$.

Beba od 4+ meseca koja lezi ispod te ljuljaska konstrukcije, moze da "dangle" raznobojne figurice, neke i da povuche, one sviraju "nursery rhymes" kao Twinkle twinkle little star, Old MacDonals had a farm i slicne.

Upoznavanje sa bojama, tonovima, oblicima, svojim akcijama (udaris ovo, svira ono). Jos i zanimacija za dete dok majka obavlja telefonski razgovor ili ode u wc.

Ako neko ima prvo dete, pitao bih ih da li ovo imaju, ako ne, kupio bih im kao poklon.

#14 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 02 July 2010 - 15:54

Ova "kada" za kupanje, na naduvavanje. Moze da se nosi bilo gde, kada ides u goste na veceru ili nekoliko dana ili na letovanje.

Slika je iz jula 2004, hotel.


Posted Image

Na slici vidimo taj bazencic naduvan i u kadi.

Vidimo i jos nesto - da beba place.

Evo jedna mala tajna kako da se to plakanje izbegne: bebi treba dati neku krpu, moze biti i providna od gaze, samo da nesto ima, da oseca da je necega vlasnik u toj (za bebu razvlascenoj) situaciji. To vazi i za bilo koje kupanje.

Ko god je probao - rekao mi je da nema vise plakanja kod kupanja.

#15 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 03 July 2010 - 13:30

Specijalno za Forum i "Porodica i deca" pdf, otisao sam veceras u Baby & Kids Shop da vidim ima li nesto cega se nisam setio.

To je discount shop, nema sve sto imaju "full blown, full price" radnje.

Ova stolica za bebu da jede za stolom. Nisam znao da postoji dok nije bilo kasno, vec sam bio kupio drvenu, klasicnu. Kupio bih ovu da sam znao.


Posted Image

Lako se montira na sto i stabilna je, nema sanse da se otkaci. Jos se i sklapa, moze da se nosi na put:

Posted Image

Cena: nekih 30$.