Jump to content


Photo

Srbija je izgubila VELIKOG coveka!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
56 replies to this topic

#16 ikar

ikar
  • Members
  • 7,779 posts

Posted 13 March 2003 - 23:18

nikcevm, za tebe bi nade bilo samo kad bi se gadio sam sebi. ovako, beznadezan si. upravo onako kao sto, na zalost, i srbija danas izgleda beznadezno. mesecima trazis potvrdu da ste ti i tvoja stranka tunjavog sljama vecina u srbiji. evo, ja priznajem, vecina ste. apsolutna vecina. ali to nije nesto cime bi trebalo da se ponosis. naprotiv.

#17 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 13 March 2003 - 23:28

Ja sam danas slusao intervjue i Covica i Svilanovica i Koraca..
Prva dvojica odaju utisak koji znaju sta se desava i mudro su neke odgovore umeksali i skrenuli...Korac, po obicaju, 'strucnjak za sve', sto bi nas narod rekao 'sta se qurcis kada nemas krila', cisto da bi ga neko uzeo za ozbiljno..puno opstih mesta, puno bla-bla...Svileni je bio odlican.
od 5 potpredsednika Vlade nijedan nema specificnu tezinu potrebnu za ovu situaciju..sada se vidi sta znaci jaka institucija (Sud, parlament..) i pogotovo poverenje u njih...
Koga je to MUP i Mihajlovic otkrio, pa da imam neko veliko ocekivanje...
No, sto rece Ikar, sada ce se malo i ta strana procistiti, pa i sudstvo i Tuzilastvo...Sto se tice vanrednog stanja, ja ga razumem, i to samo zbog onog dela gde VJ mora da dobije neke prerogative koje ima murija, i to je normalno, vojska je vojska. Ali, ne slazem se da vanredno stanje bude duze od 2-3 nedelje, jer ce onda postati kontraproduktivno, jer ako se za to vreme nesto ne uradi, ne vidim svrhu ne odrzavanja politickih ili sindikalnih skupova...
Necinjenje ili nemoc koju je dosadasnja Vlada pokazala u borbi protiv kriminala, bila je dovoljna da im omoguci da stanu na noge, a proslo je dve ipo godine od 5.X Sada kada je trebalo nesto da pocne protiv njih, odgovor je bio uzasan...sto kaze jedan novinar 'trenutni sok jeste, iznenadjenje nije'.
Narednih dana ne bi trebalo da se ova situacija koristi u stranacke svrhe, ali posle ukidanja vanrednog stanja treba da sednu svi za sto i da vide sta dalje.

#18 dalibor

dalibor
  • Members
  • 2 posts

Posted 13 March 2003 - 23:30

ikar:
dakle, intervju sa koracem se moze pronaci na <!-- BBCode auto-link start --><a href="http://www.b92.net." target="_blank">www.b92.net.</a><!-- BBCode auto-link end -->
naravno, nikcevm je vrlo uznemiren onim sto je korac rekao, iako ga nije ni cuo.
koji seronja...



#19 Nesa

Nesa
  • Members
  • 173 posts

Posted 13 March 2003 - 23:37

Nikcevm, nakon toga sto je DSS sprecila "6. oktobar" i nakon svih gadosti koje je ista DSS iznosila protiv Djindjica svih ovih meseci, tebe nesto sada onespokojava?
Molim te, umukni!

#20 dalibor

dalibor
  • Members
  • 2 posts

Posted 13 March 2003 - 23:39

Ljudi,ne treba plakati za njim jer je on bio borac a borci ne placu.Jedino nemogu da shvatim zasto je trpeo i tolerisao sve Mihajloviceve gluposti i samohvalisanje.Slazem se sa tobom i ja bih najpre njega uhapsio.Nemoze neko ko je promenio 100 partija,bio uz Milosevica,obecavao sto cudesa sada opet nekaznjeno da prodje za ono sto nije uradio a trebao je.

#21 ikar

ikar
  • Members
  • 7,779 posts

Posted 13 March 2003 - 23:45

Vladap:
Ja sam danas slusao intervjue i Covica i Svilanovica i Koraca..
Prva dvojica odaju utisak koji znaju sta se desava i mudro su neke odgovore umeksali i skrenuli...Korac, po obicaju, 'strucnjak za sve', sto bi nas narod rekao 'sta se qurcis kada nemas krila', cisto da bi ga neko uzeo za ozbiljno..puno opstih mesta, puno bla-bla...Svileni je bio odlican.
od 5 potpredsednika Vlade nijedan nema specificnu tezinu potrebnu za ovu situaciju..sada se vidi sta znaci jaka institucija (Sud, parlament..) i pogotovo poverenje u njih...
Koga je to MUP i Mihajlovic otkrio, pa da imam neko veliko ocekivanje...
No, sto rece Ikar, sada ce se malo i ta strana procistiti, pa i sudstvo i Tuzilastvo...Sto se tice vanrednog stanja, ja ga razumem, i to samo zbog onog dela gde VJ mora da dobije neke prerogative koje ima murija, i to je normalno, vojska je vojska. Ali, ne slazem se da vanredno stanje bude duze od 2-3 nedelje, jer ce onda postati kontraproduktivno, jer ako se za to vreme nesto ne uradi, ne vidim svrhu ne odrzavanja politickih ili sindikalnih skupova...
Necinjenje ili nemoc koju je dosadasnja Vlada pokazala u borbi protiv kriminala, bila je dovoljna da im omoguci da stanu na noge, a proslo je dve ipo godine od 5.X  Sada kada je trebalo nesto da pocne protiv njih, odgovor je bio uzasan...sto kaze jedan novinar 'trenutni sok jeste, iznenadjenje nije'. 
Narednih dana ne bi trebalo da se ova situacija koristi u stranacke svrhe, ali posle ukidanja vanrednog stanja treba da sednu svi za sto i da vide sta dalje.


uglavnom se slazem, osim sa onim delom koji sam boldovao. nije im ova vlada omogucila da stanu na noge, vec im je omogucila da na nogama ostanu. srbija je do 5. oktobra bila mafijaska drzava. na zalost, najvecim delom, je to ostala i nakon 5. oktobra. i to je ono sto ja vidim kao najvecu odgovornost aktuelne vlade, pa i pokojnog djindjica. borba protiv mafije sigurno nije mogla da bude laka, ali bez toga svaki napor ka demokratizaciji drustva je uzaludan. koliko je ta ekipa jaka, najbolje govori saznanje koje lagano sazreva da i sam milosevic nije bio nista drugo do figura koja je volela da se slika. sve vise sam sklon da poverujem da on i nije imao preterano puno veze za ratnoprofiterskim klanom iz kojeg je izrasla posast koja preti da savremenu srbiju izbrise sa liste drzava i pretvori u nesto gore od kolumbije.

#22 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 13 March 2003 - 23:55

Ovo sam preneo sa drugog topica.

ikar:

juce sam prvi put cuo moju majku kako psuje. kad sam joj javio rekla je "jebem im majku, ne daju nam da normalno zivimo..."


Svi ljudi koji su ogorceni, a to je vecina, su ogorceni iz ovog razloga. Sta bude bice, ali oni nece pobediti sto je sigurno, ovako ili onako, nema razloga za paniku. Takvi su i na Kubi mislili da su nedodirljivi (mafija + kupljeni politicari + "patriotske" jajare + novobogatasi) pa im je Fidel pokazao sta im je pokazao. Ako treba, naci ce se i ovde neki Fidel a i to je bolje nego ovi u zagradi da nam krv piju. Samo polako.

Ne bih se slozio sa vama dvojicom. Ja jesam ovde dosta... "histerisao" o tome ranije, ali izgleda da nije bilo sanse da se vrzino kolo rasplete do sada, toliko je to bilo utkano u institucije. Kad se posmenjivalo sve sto se moglo i kad je konacno sila prevagnula na stranu drzave, kad je najavljena lustracija, kad su obuceni novi operativci, kad je postavljen specijalni tuzilac(oc ?) desilo se ovo. To samo treba da nam bude katalizator da im ako treba primenimo gornje sto sam pisao, ako treba kao dobrovoljci. U tom hipotetickom slucaju, kad bi oni ispali jaci od nas koji bi imali svaku pa i logisticku pomoc zapada, e onda nismo ni za *** i imali bi da se pokrijemo usima i da trpimo zulum.

#23 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 14 March 2003 - 00:12

ikar:
nije im ova vlada omogucila da stanu na noge, vec im je omogucila da na nogama ostanu. srbija je do 5. oktobra bila mafijaska drzava. na zalost, najvecim delom, je to ostala i nakon 5. oktobra. i to je ono sto ja vidim kao najvecu odgovornost aktuelne vlade, pa i pokojnog djindjica. borba protiv mafije sigurno nije mogla da bude laka, ali bez toga svaki napor ka demokratizaciji drustva je uzaludan. koliko je ta ekipa jaka, najbolje govori saznanje koje lagano sazreva da i sam milosevic nije bio nista drugo do figura koja je volela da se slika. sve vise sam sklon da poverujem da on i nije imao preterano puno veze za ratnoprofiterskim klanom iz kojeg je izrasla posast koja preti da savremenu srbiju izbrise sa liste drzava i pretvori u nesto gore od kolumbije. 


da, da ostane na nogama..bili su u nokdaunu i umesto KO ili TKO, oni se oporavili..
Kako se oseca vanredno stanje u svakodnevnom zivotu? Sto nije makar prva dva dana uveden policijski cas, zna se sta je mrak za krimose...
'Osumnjičena grupa kriminalaca, poznatija kao „Zemunski klan”, imala je i svoje listove, novinare koje je plaćala, izvore u policiji, sudstvu i advokaturi, tvrdi Korać'
Ej, covece, vanredno stanje, stani-pani, a on kao zna sve...jos kada su ga pitali za konkretna imena...lajavac. Dok murija ne odradi sada sve, ima da cute, i onda opet koordinirano u javnost sa svim podacima, dokazima, naravno kada su ovi vec u corci i pokrenut sudski postupak.


_________________
Bolje ziveti sto godina kao milijunas , nego sedam dana u bedi--Bob Rock u obracanju srpskom narodu za Bozic 2003.

[ Izmena poruke: Vladap na dan 2003-03-14 00:30 ]

#24 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 14 March 2003 - 00:32

Evo ja cu ti reci. Nikako! Sto bi se i osecalo za obicne ljude, sa ovim merama. Preterano je to, policijski cas, nije to jos potrebno, a nadam se da nece ni biti. To se radi kad vojska radi posao, ne sada.

#25 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 14 March 2003 - 00:33

Neka spomenik Zoranu, postane kamen "Medas", za Srbiju.
Da taj kamen postane nepremostiva barijera za svako zlo, da vrijeme dobra tek dolazi, ugradivanje svog zivota u temelje nove Srbije, koja ce znati da se cuva od zla, i da cijeni svoje sinove i njihove zivote, koje nesebicno ugradise u temelje nove Srbije, i da Zoranova djeca vide rezultate, da vide da njihov otac nije uzalud zrtvovao sebe.

#26 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 14 March 2003 - 01:31

Vladap:sad:...)
Koga je to MUP i Mihajlovic otkrio, pa da imam neko veliko ocekivanje...
No, sto rece Ikar, sada ce se malo i ta strana procistiti, pa i sudstvo i Tuzilastvo...(...)

Pa, ja se nadam da ce cesto histericni Mihajlovic ipak ostati pri ono malo kakve-takve ciste pameti sto je ima, i da ce i sa onom bljuzgom od nase policije uspeti da dobije rat protiv mafije. Ma sta mi pricali Mihajlovic ima ubedljivo najtezi zadatak, jos od 5. oktobra. I ne znam da u Srbiji postoji iko ko bi zeleo da se nadje u njegovoj kozi ministra UP-a. Ne verujem ni da je takvih ikada bilo. Yebiga.

Medjutim, ja se najiskrenije nadam da ce iz cele ove katastrofe da proistekne apsolutna politicka marginalizacija Vojislava Kostunice, makar i na silu, sa sve njegovim sponzorima i pomagacima. Da ce mafiji biti iscupano srce, da ce radikali i seseljevci biti denaturisani u prah i pepeo, da ce biti konfiskovana celokupna imovina i uskracena gradjanska prava ratnim profiterima. I da se konacno ratni zlocinci privedu licu pravde.

A kao bonus ucinku vlade pozeljno bi bilo da se razni Kradici i Mitrovici takodje olaksaju bremena "svoje" imovine.

(...)Necinjenje ili nemoc koju je dosadasnja vlada pokazala u borbi protiv kriminala, bila je dovoljna da im omoguci da stanu na noge, a proslo je dve ipo godine od 5.X  Sada kada je trebalo nesto da pocne protiv njih, odgovor je bio uzasan...sto kaze jedan novinar 'trenutni sok jeste, iznenadjenje nije'. 

Nije bas jasno da li je samo nesposobnost u pitanju; kao da se gubi iz vida da je vlada morala da se pridrzava pravila, a mafija to ne cini, ona ne odgovara nikome i, ispravite me ako gresim, ne mora da postuje zakon (zato neki kazu da je kriminal van zakona, capissi?). A mozda ih niko nije "obavestio", mozda nisu imali nekog sposobnog poput Ace Tomica da im sapne trenutak, mesto, kalibar cevi i boju uniforme atentatora...

Da, zivot ume da bude nepravedan.

#27 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 14 March 2003 - 02:07

Mozemo sve da svedemo na teren stranacke borbe, pa opet crno-belo...bice vremena za to.
Meni smeta kada par klinaca iz nema-veze-koje-stranke-iz-DOS (van BG-a su) su napadno popravili svoj materijalni status, pa kola..znas ono, japiji za prazilukom sto viri iz bulje..ali, ja znam da je to neminovnost tranzicije, i da njih nece biti za par meseci/godina, ali opet ponavljam: niko iz starog rezima/mafije nije odgovarao, ja mislim da je dve ipo godine dosta vremena da se nesto zapocne i makar neko osudi. To najvise boli obicne ljude.

#28 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 14 March 2003 - 02:27

Vlado, shvatam sta hoces da kazes, ali moras da prihvatis i jednu drugu realnost, a ta je da su ti stari+odgovorni uglavnom po partijama ili u njihovim senkama, doniraju ih i uticu. I klade se na popularne konje. Da li opet da ponavljamo celu pricu o lustraciji i o tome ko se eksplicitno izjasnio protiv nje? Da li da spominjem ko je svojevremeno uzeo u zastitu kicmu Slobine db? Da li da spominjemo ko je nasedao na KOS-trikove kao malo dete na ringispil, ili ko je taj ko je dobijao milione glasova, a dozvolio sebi pasivnost dostojne neme mule...

Da skratim - moguce da ce jedno (kratko) vreme medjupartijski sukobi biti gurani po strani, dok se okrsaj sa mafijom ne dovede do kraja. Medjutim, i taj sledeci korak je nezaobilazan, iz prostog razloga sto su vinovnici clanovi politickih stranaka. I prilicno sam siguran da je bas uskostranacka politika dovela do svakojake paralize kod nas. E pa, jedno je sigurno - reperkusije takvog stanja ce takodje biti stranacke, to je ocito i neizbezno. I sto se pre zavrsi, utoliko bolje.

#29 George

George
  • Members
  • 351 posts

Posted 14 March 2003 - 02:52

DSS-ovci su karadzicevci.
Ko to shvati, moci ce da objasni dosadasnju politiku te partije, da razume poteze koje trenutno povlace i da predvidi ono sto ce ovi raditi u buducnosti.

#30 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 14 March 2003 - 02:58

Jedno je govoriti o politickoj nesposobnosti, jedno je o direktnoj upletenosti visokih funkcionera sa mafijom. Ja i dalje ne mogu da verujem da je neko iz neke DOS partije imao veze, niko ni iz DSS-a (sta oni mogu da ponude? Nesposobni su za obicnu politicku igranku, a kamoli nesto ozbiljnije)
Srz logistike mafiji je u policiji, sudstvu, a van institucija konce drze ex-DB-ovci i raznorazni 'junaci'. Sa obzirom na kolicinu para koje poseduju, a sa druge strane materijalnu i moralnu bedu u kojoj se stanovnici Srbije nalaze, kolicina korupcije verovatno bi iznenadila i najvece pesimiste.
I ti znas da problem nije na jednom mestu, da nije povrsan. A isto tako znamo da borba koja je trebala da je davno pocela, mora imati debela ledja u Parlamentu, Sudu, policiji..sto do sada nije bio slucaj.

[ Izmena poruke: Vladap na dan 2003-03-14 02:59 ]