Jump to content


Photo
- - - - -

Za neka dobra, dobra, dobra stara vremena


  • Please log in to reply
1028 replies to this topic

#301 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 01 May 2010 - 07:56

Ja se secam kad smo bili klinci i sada svaka ulica ili naselje je imalo svoj tim.kupimo adidasove iste dreove i odemo u prdavnicu sport da kupimo garnturu brojeva,podelimo i peglom zalepimo na dres.
Ionda protiv druge ulice ili naselja picimo.
Kosarku uzmemo pored nekog parkinga nabavimo cetri velika direka nabavimo veliku tablu i secam se cale moj imao drugare gvozdjare i livce i ode napravi obruc mi to sve lepo zakacimo i picis basket od jutra do mraka.
Kad su poceli teniski uspesi,zivojinovica,oresara,prpica i cele te dejvis kuo reprezentacije trk u robnu kucu kupis reket i loptice,na parkingu iscrtamo teren improvizujemo neku mrezu i picimo turnir da igramo.
Bilo je i maste i volje da se to sve lepo organizuje i improvizuje,danasnja deca mogu sve danas to da kupe ne moraju ko mi da prave i obruce i mreze za tenis i dresove sa vec zalepljenim brojevima ,sve ali nemaju ono sto smo mi imali ljubav prema sportu i ljubav prema druzenju.
secam se i da nismo imali da kupimo pravi fudbal pa trk u slovenijusport kupovali smo imitacija fudbala tako se zvala lopta koja je isto bila odlicna.
stara dobra vremena.
  • 0

#302 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 01 May 2010 - 07:59

Youtube Video ->Original Video

  • 0

#303 Vule_1989

Vule_1989
  • Members
  • 639 posts

Posted 01 May 2010 - 08:01

Pa danasnjim klincima je bitno da se samo dobro napiju,izlezavaju do 10-11 i nista ne rade...
  • 0

#304 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 01 May 2010 - 08:19

Iako je igrao za partizan za najljuceg rivala ovog coveka sam stvarno voleo.

Youtube Video ->Original Video

  • 0

#305 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 01 May 2010 - 08:23

iZ DOBA KAD SU SE CAROBNJACI IGRALI KOSARKE.


Youtube Video ->Original Video

  • 0

#306 Bajro(n)Zupic

Bajro(n)Zupic
  • Members
  • 881 posts

Posted 01 May 2010 - 08:24

Kada je Bajro dosao u Partizan, pitao ga neki neki novinar koja je njegova pozicija u timu i koja je njegova najveca slabost. Odgovorio je da igra u veznom redu i da mu najslabije ide dodavanje lopte :ph34r: .

Bajro, covek sa pocepanim cipelama, kvarnim zubom i losom pas igrom a sa druge strane prostodusan, sa ogromnim srcem i borac do kraja.

Kada sam birao nick za FB92 proslo mi je kroz glavu da ce mozda Bajro da se naljuti ako otkrije da je veci deo njegovog imena i prezimena prisvojila NN osoba. Ali sam onda shvatio dve stvari:

1. Ne moze da se naljuti na nekoga ko koristi njegovo ime da pokaze stav da se treba boriti za ono sto verujes i kada nemas ni talenta ili sposobnosti i da je bitno da budes deo TIMA.

2. Bajro ne koristi internet.

PS. Radi lepse price namerno izostavljena 1 cinjenica o grubom prekrasaju i polomljenoj nozi protivnickom igracu (mislim da je bio Nikolic, na jednom od derbija na Marakani).

  • 0

#307 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 01 May 2010 - 08:28

Youtube Video ->Original Video

Za riplijevo verovali ili ne Ivan jurisic fudbaler crvene zvezde koji je postigao autogol u finalu kupa uefa protiv borusije iz mehengladbaha poslejedno mesec dana mozda i manje posle te utakmice postigao je identican autogol na istoj strani samo protivnik je bio velez iz mostara sve ostale je potpuno isto.
  • 0

#308 sloklo

sloklo
  • Members
  • 83 posts

Posted 01 May 2010 - 09:22

Sinoc sam se nacitao ovog topic. Mada zivim u Svedskoj ( a to celi zivot) pratio sam nas sport koliko je moguc bilo u vremenima bez interneta.
Kod nas u grad su sredom stizale zagrebacke Sportske Novosti i beogradski Sport od ponedeljka. A u njima svi rezultati u svim sportovima i u svim rangovima od vikenda. Sreda mi je bila milina!

Uz to se ponekad neko nasao da presnimi neki Sportski Pregled sa TV-a ili neku utakmicu. Tek da smo " u toku".

Zvezdu sam gledao vec pocetkom/polovinom 70-ih. Najbolji drug mog matorog bese nekadasnji bivsi reprezentativni bek, pokojni Zivorad Zika Jevtic. Trebao je da podpise za neki grcki klub, sve je bilo gotovo, ali je Zika pod uticajem nekih zlonamernih ljudi, svoje naivnosti i ljubavlju prema alkoholu tu sansu prokockao.
Ipak do svoje smrti je radio u Zvezdi oko obezbedjenja.

1987 bese mec protiv Reala na Marakani. Idem ja i zovemo mi Ziku da li ima karte. Ma sredice se veli i ja kofer i avion i pravac Beograd.
Na dan utakmice 10 stepeni u minusu iuzasno hladan vetar. Kumovi, kod kojih sam bio, mi uvalise neke stare untrcigere, ja imaoek vunene dzempere - ali sve dzabe. Vetar sece, beogradske ulice prazne, tramvaji i autobusi krcati.
Dogovor je bio da se nadjemo u Zikinoj kancelariji oko pola cetiri (mec zakazan za sedam sati...). Rekoh malo da popricamo. Ali avaj. Zika mene i jos jednog pokupi pa kroz tunel i ispusti nas atletskoj stazi i "ne recite da sam vas ja pustio..."
I mi dzadu na zapad dok nas neprimete. I onda sam se tri sata smrzavao.
Secam nekih cikica ispred nas. Raja sve na nogoma. Binic i ostali u brzim kontranapadima a cikice "pa molimo vas ljudi - pa sedite, ne moramo na nogama, nemojte toliko urlati..."
Pa onda sa severa krenulo "Ju-go-slavija" pa "Hej sloveni"...tek da znaju branioci najsrpkijeg kluba...

Secam se svih igraca iz osamdesetih. Pored Zvezde sam volio da gledam Veleza, pa i Dinama i Hajduka.
Nama gastosima i potomcima nije uvek stajalo to da li nas voljeni klub igra neku vaznu utakmicu nego samo da je iz Juge. I onda smo besneli pored radija. Cas jasno cujes radio BG il ZG a cas nestane pa cujes neki tunguzijanski jezik ili klasicnu muziku. Pojeli smo sto Zeljo ispade protiv Videotona, sto se Partizan ispromasivao protiv Flamurtarija....

A secam se i pesmice sto su rijecki navijaci pevali svojoj ekipi po povratku iz BG i poraza u finalu kupa protiv Hajduka(?):

"Procvetala bela lala, ukrali nam kup marsala"! :ph34r:
  • 0

#309 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 01 May 2010 - 11:16

....

:ph34r: :) :D
  • 0

#310 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 01 May 2010 - 12:08

Mladen Delic

Legendarni komentator za vreme SFRJ, ostace besmrtan po svom komentaru utakmice Jugoslavija - Bugarska (3:2 za Jugoslaviju, valjda) 70-i-neke i cuvenom "ljudi moji pa je li to moguce".

I jos draza recenica: Da li je to korner ili je to Surjak...

To je bilo 1983, kvalifikacije za EURO 84 u Francuskoj...
Igralo se u Splitu.

Je li to Betega?
Je, je, to je Jebetega!

Jos jedan slavan Delic uzvik:
RADANOVIIIIIIIIIICCCCCCCC JAO RADANOVIIIIIIIICCCCCCCCCC VAPAJ RADANOVIIIIIIIIICCCCCCCCCCC

jos jedan njegov biser:Igrace Seltika lako ce te prepoznati posto su im dresovi paralelni sa terenom!

"Kuda sada Simovicu, sad jos mozemo pimiti gol"
Malo poslije Radanovicevog gola protiv Bugarske.

Umro je sirotiMladen. Poslednjih godina bio jepomalo zaboravljen. "Ljudi moji je li to moguće. Kakva sreća. tresu se tribine." Moguće je. mirno spavaj šjor Mladen.

Legende se ne zaboravljaju!

Mozda neko ima snimljeno finale Argentina-Holandija iz 1978? To je bio biser nad biserima... Ne znam tacno ali je otprilike ovako rekao, pred kraj...
"Bude li neodluceno, igratice se produzetci. Ako i tad bude neodluceno, igratice se nova utakmica sutra. Meni je avionska karta sutra rano, kako cu se vratiti doma?"
Pocetkom prvog nastavka, nakon kratke pauze...
"Provjerio sam s organizatorima. Rekli su 'Vase je karta u redu, gospodine Delic'... tako, imaticete komentar ako bude nova utakmica, a i ja cu se moci vratiti doma"


Radanovicuuuuuuuuuuu noga ti se pozlatilaaaaaa



Meni je najbolji detalj na utakmici kad Peruzovic potpuno besmisleno sutira loptu na drugi kraj terena, a Simovic i onaj Bugarin trce za njom pa staju obojica...za to vreme Delic prenosi:"Peruzovic...kud Peruzovic, ma kako to, ma sto je ovo...jao....:ph34r:


  • 0

#311 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 01 May 2010 - 12:10

PARLOV, MATE

Jugoslovenski Kasijus Klej i Muhamed Ali u istoj osobi. Idol i uzor generacijama sportske omladine i maloletnih delinkvenata. Bio je najjaci, najhrabriji i najpametniji covek na svetu (“ako pojedes sve iz tanjira bices jak ko Mate Parlov”). Parlov je dokazao da je boks plemenita vestina jer nikad nije sutirao protivnika na patosu. Po sportskoj etici priblizio mu se jedino Marijan Benes kada je poljubio pesnicu onom Rusu kome je prethodno rastavio lobanju. Parlov je kasnije napustio olimpijski boks, na veliko olaksanje Kubanaca i Poljaka, i presao u profesionalce. Nastavio je sa sahranjivanjem, ali njegove pobede vise nisu proslavljane na ulicama i trgovima kao pre.


  • 0

#312 AirBall

AirBall
  • Members
  • 20,451 posts

Posted 01 May 2010 - 12:12

Youtube Video ->Original Video


Youtube Video ->Original Video

  • 0

#313 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 01 May 2010 - 12:15

Obozavam OFK jer je to pravi KRALJEVSKI klub , jedan od najstarijih i najcenjenijih u SFRJ.Danas kombinacija sa Jokicem,Basom,Vucicevicem,Stancicem,Mrdakovicem,Kolakovicem,i naravno ZVEZDAN TERZIC.

Secam se stare trinaestice, sportske prognoze i zlatnog pravila - HAJDUK-OFK BEOGRAD 2,ali redovno je na Poljudu OFK pobedjivao.
Ja sam inace zvazdas,ali cenim OFK kao stari provereni prvoligaski klub.

Pa zaboravio si Borotu koji brani nemoguce i propusta sve sto bi i klinci odbranili

Iako mi je posle Zvezde OFK uvek bio drugi najomiljeniji klub, ne mogu da ne primeti da ofk-ovci bez ikakvog osnova svojakaju istoriju, tradiciju i uspehe predratnog BSK-a. Naime, danasnji OFK Beograd je formiran 1945. godine pod imenom Metalac. Par godina kasnije postaje BSK Beograd, a negde izmedju 1953. i 1957. menja ime u OFK Beograd. Predratni BSK je nastavio takmicenje i dugi niz godina tavorio izmedju opstinske, beogradske lige, beogradske zone i srpske lige.
Dakle, legendarni plavo beli sa gomilom velikih igraca (Petkovic, Sekularac, Karasi, Santrac, Dusan Nikolic, Samardzic, Mrkela, Borota...) nema nikakve veze sa predratnim BSK-om iako bezobrazno pisu o tim uspesima na svom portalu.

OFK je kao i Zeljo ili Velez imao par izuzetnih generacija i bio cenjen u celoj SFRJ. Jedna od legendi kluba je i Josko Skoblar ali nazalost na sadasnjem web sajtu nema nista o ovom velikom fudbaleru. A bio je bolji od navedenih legendi: Samardzica, B. Krivokuce ili Petkovica. Nadam se da nije razlog za ovaj propust Joskina nacionalnost!

POSLEDNJE DOBRE SEZONE U SFRJ ZA OFK BEOGRAD BILE SU 1981/82 KADA ROMANTIČARI NA KRAJU SEZONE BIVAJU ,ISTINA,TEK PETNAESTI ALI IZMEĐU OSTALOG ZATO ŠTO SU IZGUBILI POSLEDNJE TRI PRVENSTVENE UTAKMICE . ALI TOKOM TOG ŠAMPIONATA POSTIŽU I TAKVE REZULTATE KAO ŠTO SU :
DINAMO(Z)-OFK 0-0 , OFK-VELEŽ 3-1 ,HAJDUK - OFK 1-4 (!!!) U SRED SPLITA , PA ONDA SARAJEVO - OFK 1-1 ,OFK - PARTIZAN 1-0 . ZANIMLJIVO DA SU PLAVI NAKON JESENJEG DELA IMALI OSVOJENIH ČAK 18 BODOVA DA BI DO KRAJA SKUPILI 30.

I U SEZONI 1982-83 PLAVI SU IMALI SVETLIH TRENUTAKA KAO :
OFK - C.ZVEZDA 1-0 , OFK - HAJDUK 0-0 , OFK - OSIJEK 5-1 ,SARAJEVO - OFK 1-1 , ŽELJEZNIČAR - OFK 0-0 , HAJDUK - OFK 1-1 , OSIJEK - OFK 2-3 ALI IPAK SU ISPALI U DRUGU LIGU.


  • 0

#314 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 01 May 2010 - 12:23

Secam se kao da je dans bilo,bila je sreda e sad kada nasi igraju evrokupove uvece od osam sati je bila specijalne emisija spportska sreda gde je uvek bio jedan direktan prenos i reportaze nasih klubova koji bi igrali u popodnevnim casovima.
E sada te utakmice koje bis eigrale u popodnevnim casovima obicno u nekim informativnim ili zabavnim emisijama bi se na tren ukljucivali na stadione,redovno je bilo u beogradskoj hronici.
Igrao je hajduk u splitu protiv bordoa 4-1 i sada zaista prelep i suncan dan ukljucuju mladena delica i komentarise pocetak utakmice suncem obasjan poljud istrcavaju obe momcadi na teren itd...
zavrsava prvi raport i sada posle nekih desetak minuta posto je pocela utakmica bordo poveo 1-0 i javlja se mladen delic ukljucuju ga i vice hladat tus na suncanom poljudu bordo vodi 1-0 ja da padnem od smeha sa stolice,ne zato sto bordo vodi nego tada mi je bilo ono smesno hladan tus na suncanom poljudu,posle je hajduk u toku utakmice pregazio bordo i pobedio 4-1.
Ali legendarni mladen delic je uvek bio i ostace legenda.
Mirno spavaj sjor Mladene.
  • 0

#315 leki bg

leki bg
  • Members
  • 3,582 posts

Posted 01 May 2010 - 12:40

Da li se neko seca legende navijacke sa zapada marakene Mikoce Madjara.

Он је "водио навијање" на западу и то тако што би га двојица ортака подигли на рамена, а Микица се драо ко ненормалан, "ЗВЕЗДА" (тап-тап-тап), ЗВЕЗДА...!" Онда би гласно узвикуо, "ДОСТА" и сви смо га слушали! Увек је био на истом месту - средина, ближе врху - и сећам се, кад год бисмо постигли гол, да смо сви устајали на ноге и спонтано се окретали ка - Микици! На почетку утакмице бисмо га видели у оделу, белој кошуљи и кравати - све по пропису. Како би утакмица одмицала и посебно, ако би Звезда постигла који гол, тако је прво скидао кравату, па сако, а често је знао да свуче и кошуљу и остане го до појаса.

Kako si se njega setio...moji prvi odlasci na Marakanu su bili vezani za dedinu sezonsku kartu, a moj deda je imao mesto 2 reda od Mikice...kao klincu koji nije krenuo ni u skolu, tada mi je Mikicino ponasanje bilo strasno cudno i pok.deda je imao velike probleme da mi objasni zasto se taj covek po hladnoci skida go do pojasa! :ph34r:
  • 0