Jump to content


Photo
- - - - -

Za neka dobra, dobra, dobra stara vremena


  • Please log in to reply
1028 replies to this topic

#16 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 29 April 2010 - 21:49

Meni skroz obrnuto, naucen sam da ne volim Partizan, s' obzirom da sam bio klinac bilo je dovoljno ono ko je u kom sportu bio Evropski sampion :) , danas kad uporedim Bari '91 sa Istanbulom '92 ovo prvo mi je milion puta vece :ph34r:


taj rad

Edited by realno *W, 29 April 2010 - 21:57.

  • 0

#17 CRNO BELI SVET

CRNO BELI SVET
  • Members
  • 1,166 posts

Posted 29 April 2010 - 23:10

He, kad bi išli po dedama, niko ovde ne bi navijao za nekoga od večitih.
Evo i moj deda, simpatiše Partizan, ali ipak navija i voli klub iz svog grada - Hajduk ( ali ne ovaj Džombin, već onaj kulski... :) ).
Ja se ne sećam kako sam počeo da navijam za Partizan, ali se dobro sećam kad sam imao 9 godina i Saletove istanbulske trojke, mojeg skakanja po dnevnoj sobi, vrištanja i pogleda za ćaletom, koji istrčava u drugu sobu, i posle pola minuta sa pištoljem izleće u dvorište i uz krike radosti koje ja nikad ranije, ali ni kasnije nisam čuo, ispucava rafal u vazduh.
Međutim, godinu dana ranije, sećam se da je momak sa brojem 9 u crveno belom dresu šutnuo penal po sredini gola nakon kojega su moj ćale, dva strica i deda skakali po kući i grlili se istovetno kao i godinu dana ranije kada se rodio moj brat. :ph34r:
Tada mi nije ništa bilo jasno u vezi svega, sada iz ove retrospektive jeste, ali dobro, to su ipak bila neka druga vremena, koja ovi današnji ostrašćeni klinci neće u skorije vreme razumeti...
  • 0

#18 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 29 April 2010 - 23:21

ajde kad vec pricate moj pokojni cale a i keva (ona je ziva) su partizanovci,i to veliki .
Cak je cale hteo da mi kupi sta god pozelim da navijam za partizan ali jebi ga valjda se covek rodi sa time,inace sam jako bio vezan za njega obicno poneki put deca udaraju cisto kontru roditeljima,cak u uzoj familiji i sa majcine i sa oceve strane je bilo dosta partizanovaca,ali eto kazem ja sam se rodio valjda sa time da volim zvezdu i ne zalim.
Inace zaista cenim one prave navijace koji su uz svoj klub onako iz prave ljubavi bez obzira za koga navijaju.
  • 0

#19 ezoterista

ezoterista
  • Members
  • 426 posts

Posted 30 April 2010 - 00:24

Moj ćale navijao za Velež. Ja zavoleo Partizan preko žene koja me čuvala kad sam imao 2-3 godine. Kod nje bila potpuno grobarska porodica... :ph34r: .


Situacija skoro identicna... :)
  • 0

#20 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 30 April 2010 - 00:31

Moj ćale navijao za Velež. Ja zavoleo Partizan preko žene koja me čuvala kad sam imao 2-3 godine. Kod nje bila potpuno grobarska porodica... :ph34r: .


Jel ti cale bio vojno lice ili...
Dobro velez je uvek imao sjajne igrace preko marica,bajevica,katalinski mislim da je igrao za njih ,tuce ,hadziabdic,kodro,halilhodzic,vladic,sliskovic,primorac od bruke zaboravicu nekoga mislim da je i katalinski igrao za njih.
Imali su kazem sjajne pojedince i najveca dostignuca su dva finalla kupa 80 tih jedno su osvojili drugo izgubili od partizana.
  • 0

#21 AirBall

AirBall
  • Members
  • 20,451 posts

Posted 30 April 2010 - 00:34

Jel ti cale bio vojno lice ili...
Dobro velez je uvek imao sjajne igrace preko marica,bajevica,katalinski mislim da je igrao za njih ,tuce ,hadziabdic,kodro,halilhodzic,vladic,sliskovic,primorac od bruke zaboravicu nekoga mislim da je i katalinski igrao za njih.
Imali su kazem sjajne pojedince i najveca dostignuca su dva finalla kupa 80 tih jedno su osvojili drugo izgubili od partizana.


Katalinski je igrao za Zelju...
  • 0

#22 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 30 April 2010 - 00:40

Da kao sto sam i rekao nisam bio siguran za njega,ne mogu sada da se setim mislim da su igrali jos jedno finale kupa i izgubili od dinama 80 tih.
Stadion pod belim bregom je bio jako neugodan a da i imali su jak turnir na kojem su godinama ucestvovale jake ekipe.
Sticajem okolnosti ja imam finale zadnjeg zvezda-dinamo,tada je zvezda cini mi se ili prvi put ili posle dugo dugo godina osvojila trofej.
  • 0

#23 mastro mostro

mastro mostro
  • Members
  • 1,602 posts

Posted 30 April 2010 - 00:47

Da kao sto sam i rekao nisam bio siguran za njega,ne mogu sada da se setim mislim da su igrali jos jedno finale kupa i izgubili od dinama 80 tih.
Stadion pod belim bregom je bio jako neugodan a da i imali su jak turnir na kojem su godinama ucestvovale jake ekipe.
Sticajem okolnosti ja imam finale zadnjeg zvezda-dinamo,tada je zvezda cini mi se ili prvi put ili posle dugo dugo godina osvojila trofej.



Ja gledao na JNA finale sa Dinamom '86... među purgerima na istoku... i zaljubio se u Velež... Tuce, Kajtaz i Jurić napadački trio u, Petranović na golu, Bajević na klupi... mnogo dobro su igrali te godine i dobili Dinamo 3:1.
  • 0

#24 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 30 April 2010 - 00:48

He, kad bi išli po dedama, niko ovde ne bi navijao za nekoga od večitih.
Evo i moj deda, simpatiše Partizan, ali ipak navija i voli klub iz svog grada - Hajduk ( ali ne ovaj Džombin, već onaj kulski... :D ).
Ja se ne sećam kako sam počeo da navijam za Partizan, ali se dobro sećam kad sam imao 9 godina i Saletove istanbulske trojke, mojeg skakanja po dnevnoj sobi, vrištanja i pogleda za ćaletom, koji istrčava u drugu sobu, i posle pola minuta sa pištoljem izleće u dvorište i uz krike radosti koje ja nikad ranije, ali ni kasnije nisam čuo, ispucava rafal u vazduh.
Međutim, godinu dana ranije, sećam se da je momak sa brojem 9 u crveno belom dresu šutnuo penal po sredini gola nakon kojega su moj ćale, dva strica i deda skakali po kući i grlili se istovetno kao i godinu dana ranije kada se rodio moj brat. :ph34r:
Tada mi nije ništa bilo jasno u vezi svega, sada iz ove retrospektive jeste, ali dobro, to su ipak bila neka druga vremena, koja ovi današnji ostrašćeni klinci neće u skorije vreme razumeti...

Леп пост :)
Ја се заиста не сећам кад сам баш тачно почео да навијам за Звезду, вероватно кад сам и почео да капирам спорт, са неких 5 година, а наравно да је за то највећим делом захвалан мој ћале. Око мене је било свега црвено-белог, иначе да није било тог утицаја на мене врло могуће је да бих данас навијао за Раднички али јбга ја сам такав да кад једном заволим то не престаје. Провео сам године као клинац на Чаиру, чак и на југу 2 сезеоне али никад није могла ни мало да се угрози љубав према Звезди.
  • 0

#25 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 30 April 2010 - 00:55

Ja gledao na JNA finale sa Dinamom '86... među purgerima na istoku... i zaljubio se u Velež... Tuce, Kajtaz i Jurić napadački trio u, Petranović na golu, Bajević na klupi... mnogo dobro su igrali te godine i dobili Dinamo 3:1.


Uvek su oni igrali lep fudbal kao i zeljo one godine kada je dgurao do polufinala kupa uefa i nesretno izgubio od videotona koji je te iste godine izbacio i partizan u ranijoj fazi tog takmicenja.
Da pobedili su dinamo ipak su bila samo dva finala njihova,nesto mi se ucinilo kao da su igrali i sa sarajevom ali nisu posto je sarajevo samo dva puta bilo sampion drzave 68 i 85 ali nikada nisu osvajali kup,
Gro njihovih igraca bi zavrsavalo ili u dinamu ili hajduku,retko ko bi dosao u zvezdi ili partizanu.
Jedino je goran juric dosao u zvezdu a bio je i drugi juric napadac koji je otisao u dinamo.
  • 0

#26 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 30 April 2010 - 07:37

Meni je ćale bio Partizanovac do koske, ali me nikad nije nagovarao. S' druge strane stric me vodio na utakmice OFK-e, a ujak na utakmice Zvezde. I redovno se dogadjalo da njihovi timovi izgube kada me odvedu. Na kraju odustali, nisu hteli baksuza da vode više i ja prirodno nasledio od ćaleta ljubav prema crno beloj boji :ph34r:
  • 0

#27 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 30 April 2010 - 07:46

Pre desetak+ godina su govorili da je Dalipagić junior imao rekordan odraz .Sećam se jedne tekme u pioniru protiv Ive iz Šapca ,gde se iživljavao ,ali nisam imao utisak da je to ni blizu ovog čekićanja što radi Janko SRBinjanin !


Ja sam ga tada gledao nekoliko puta uživo i definitivno ništa rekordno nije tu bilo. Solidan odraz, ali ni blizu Jana. Čubrilo je tada sigurno imao bolji odraz, a i Ljuba Vidačić je mogao dobro da skoči, i to pogotovo iz naskoka. Sve u svemu, dosta skromno je to tada bilo, sjećam se domaćih all starova gdje su konkurenti bili maltene samo Čubrilo i Drobnjak, sve ostalo je bilo dosta loše.
  • 0

#28 aca04

aca04
  • Members
  • 4,650 posts

Posted 30 April 2010 - 07:55

Ја се заиста не сећам кад сам баш тачно почео да навијам за Звезду, вероватно кад сам и почео да капирам спорт, са неких 5 година, а наравно да је за то највећим делом захвалан мој ћале.

Skoro identicno bih rekao, sa izmenom samo jedne reci :)
A jedna scena koja mi je ostala urezana (mozda i jedna od najranijih koje se secam) je kad sam jedini put u zivotu rekao da navijam za Zvezdu (po nagovoru starije rodjake) da bih se salio, on je samo zenemeo i ne znam koliko mi je trebalo da ga odobrovoljim da uopste progovori sa mnom. Vise mi nije nikad palo na pamet tako nesto.
I jos jedna, isto tako od najranijih scena ostalih u secanju, je kad pred kraj utakmice KKP-Bosna pocinjem da placem iz sve snage kad skontam da je razlika prevelika i da Partizan ne moze pobediti.
:ph34r:

Edited by aca04, 30 April 2010 - 07:57.

  • 0

#29 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 30 April 2010 - 07:55

Uvek su oni igrali lep fudbal kao i zeljo one godine kada je dgurao do polufinala kupa uefa i nesretno izgubio od videotona koji je te iste godine izbacio i partizan u ranijoj fazi tog takmicenja.
Da pobedili su dinamo ipak su bila samo dva finala njihova,nesto mi se ucinilo kao da su igrali i sa sarajevom ali nisu posto je sarajevo samo dva puta bilo sampion drzave 68 i 85 ali nikada nisu osvajali kup,
Gro njihovih igraca bi zavrsavalo ili u dinamu ili hajduku,retko ko bi dosao u zvezdi ili partizanu.
Jedino je goran juric dosao u zvezdu a bio je i drugi juric napadac koji je otisao u dinamo.


Velež je osvojio kup i sa generacijom Halilhodžić-Slišković i to protiv Želje u finalu tad su "rođeni"bili na zapadu i imali ono čuveno"Vahide" sa klanjanjem
tad su još igrali Okuka,Vukoje,Karabeg,Mili Hadžiabdić,Skočajić sve odlični igrači
  • 0

#30 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 30 April 2010 - 08:05

Jebi ga znao sam da je bio neki sarajevski klub jel isto perkose osamdesetih godina to bilo.
cekaj ajde iz mozga cu ovako
80 dinamo-pobedio nas.
81
82 mi pobedili dinamo
83
84 mi pobedili dinamo
85 hajduk pobedio nas
86 velez - dinamo
87 hajduk pobedio rijeku (pokrao ih)
88 borac banja luka pobedio nas
89 partizan pobedio velez
90 mi pobedili hajduk
91 hajduk pobedio nas
E sada ovde ima praznina u dve godine verovatno je u te dve godine jednom igrao velez sa zeljom a druga praznina jebem li ga moram negde da pogledam ovo je sve iz glave zaribao mi hard disk u glavi moram da ga resetujem. :ph34r:

Edited by daba 67, 30 April 2010 - 08:07.

  • 0