Jump to content


Photo

Srpska desna strana


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
92 replies to this topic

#31 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 10 March 2003 - 04:08

Eraserhead:


Jr, ne zao mi je. Biti clan SKJ ili biti komunista NIJE krivicno delo i nikada nece ni biti sem ako ne padnes u americku anti-komunisticku histeriju. To kod nas nije moguce jer su ekstremni desnicari SPO-SRS-DSS itd i ekstremni, anahroni levicari srodne duse.


Moze biti da nije krivicno delo, ali moze i to da se sredi zakonom. Bilo bi lepo neko ko se razume u pravo, kaze sta o tome pise nemacki Ustav, ili kako je prosla lustracija u Ceskoj u vezi svih nosilaca funkcija u doba komunizma.
Sada smo dosli i do toga da nije ni vazno ako je neko bio budza u SK ili, pogotovo, u JUL-u ?! Eh, sta ti je vlast...

[ Izmena poruke: vladap na dan 2003-03-10 15:27 ]

#32 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 10 March 2003 - 08:22

sonjal:
Posle Titove partije SKJ ,clanstvo formira nove partije kao i oni koji nisu bili clanovi formiraju partije.Te partije su ekstremno leve ili ekstremno desne u najvecoj meri.
Ima i umerenih tj. demokratski centar, ali su oni u manjini.
Svi oni su mahom iz one strukture koji zele pre svega vlast.
Sta je ostalo pametnom coveku?
Da ne pripada nigde, vec da svoj rad i usmeravanje svoje energije podeli sa mladima, pa moji stari su to cinili posvetili se deci(ne samo svojoj, vec i tudjoj).
Sta bi danas taj mladi svet mogao da pita sve ove bogate lopove jedino da dokazu POREKLO IMOVINE.
Kako su nastali novi bogatasi?
Pljackali jadan narod svercujuci deficitarnu robu, jer su bili bliski vlasti.
Samo navesti spisak i nista vise, ali se to nije desilo.
Tako u uluci Sv.Nauma i danas postoji jedno veliko zdanje sagradjeno za vreme Milosevica , kazu da je vlasnik neka maloletna devojcica, ciji je otac bio neki od direktora.
Niko se ne pita kako je to zdanje nastalo i cemu ono tako prazno danas sluzi?
Ima takvih zdanja koliko god hocete po Senjaku ,Topcideru i Dedinju.
Lustraciji moraju biti izlozeni oni ljudi, koji dobro ne rade svoj posao, a prihvatili su da ga rade.
Zar mene niko ne treba da prozove ako ja ne radim dobro svoj posao?

#33 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 10 March 2003 - 13:00

nikcevm:

Eraserhead:
Ne vidim kakve veze ima bivsi JULovac sa ovim.Iako su sve te price jos uvek vrlo ne proverene.

Predlagac zakona je GSS, a ne DHSS uostalom.

Ta prica je vise nego proverena. a poznati su mi detalji koji bi te sokirali. No, to da ostavimo Baticu i Djindjicu, neka se oni vade iz tog gliba.
Znam da je GSS predlagac tog zakona i to je ono sto me zapravo najvise i pogadja. GSS je Stamboliceva frakcija SKS, valjda se oko toga necemo sporiti. Medju njima ima i onih koji su prvo bili uz Milosevica pa kada im se nisu ispunile ambicije presli su u GSS (jedan takav je u sada u vladi Srbije). Ponizava me da ljudi koji su 50 godina najbestijalnije krsili ljudska prava, ukljucujuci i pravo na zivot, sada sebi daju za pravo da uopste govore o tome, a kamoli da presudjuju u toj stvari. Vredja me da stranka koja na visoke funkcije postavlja decu osvedocenih ratnih zlocinaca nekome drzi predavanje o ljudskim pravima. Neko ce reci deca nisu kriva. Priznajem da nisu, ali zato neka ne uzimaju pravo da sude drugome a precutkuje da je tvoj rodjeni otac odgovoran za smrt hiljada i hiljada potpuno nevinih ljudi. Jednostavno, GSS je poslednja stranka koja bi imala pravo, moralno pravo, da govori o zabranjivanju nekome da bude izabran. Zar im je bilo malo 50 godina zabranjivanja najvecem delu naroda da bude biran na bilo kakvu funkciju.


Opet gomila gluposti bez bilo kakvih argumenata ili dokaza.

To svrstavanje svake levice medju komuniste je blago receno, smesno!

I to toboze diskreditovanje levice time da eto medju njima ima ljudi koji su nekada bili nu SKJ je idiotsko. I Velja Ilic je bio clan SKJ pa to ne smeta Kostunici da ga drzi onako umobolnog u kampanji, a taj Kostunica je toboze iskreni desnicar iako je i on i ceo DSS samo nastavak jednog komunistickog nacina razmisljanja.
Uostalom taj Stambolic i ljudi oko njega su bastion demokratije u poredjenju sa trenutnom srpskom desnicom.


Prema tome, jos jednom, niko ne zeli niti moze da ceo SKJ osudi ili da clanstvo u SKJ ucini krivicnim delom ma kojiko neki kvazi-desnicarski krugovi to zeleli, ali zato mozemo eliminisati iz javnog zivota sve ljude koji su na bilo koj nacin ugrozili prava gradjana,a time ce biti obuhvaceni svi od 1976.(znaci i Stambolicevci)

#34 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 10 March 2003 - 13:04

"GSS je Stamboliceva frakcija SKS, valjda se oko toga necemo sporiti. Medju njima ima i onih koji su prvo bili uz Milosevica pa kada im se nisu ispunile ambicije presli su u GSS (jedan takav je u sada u vladi Srbije). Ponizava me da ljudi koji su 50 godina najbestijalnije krsili ljudska prava, ukljucujuci i pravo na zivot, sada sebi daju za pravo da uopste govore o tome, a kamoli da presudjuju u toj stvari."
nikcevm


Kakva je ovo kolosalna glupost!!!

_________________
Koca Popovic: "Basibozluk, bagra i brabonjci, ustali da obnove Dusanovo carstvo. Srbi su samo protiv onoga ko bi hteo da ih makar malo opameti, a odusevljeno klicu svakome ko ih jos vise zaglupljuje, unazadjuje i unesrecuje.

[ Izmena poruke: vladan na dan 2003-03-10 13:05 ]

#35 Nesa

Nesa
  • Members
  • 173 posts

Posted 10 March 2003 - 13:31

vladan:
"GSS je Stamboliceva frakcija SKS, valjda se oko toga necemo sporiti. Medju njima ima i onih koji su prvo bili uz Milosevica pa kada im se nisu ispunile ambicije presli su u GSS (jedan takav je u sada u vladi Srbije). Ponizava me da ljudi koji su 50 godina najbestijalnije krsili ljudska prava, ukljucujuci i pravo na zivot, sada sebi daju za pravo da uopste govore o tome, a kamoli da presudjuju u toj stvari."
nikcevm

Kakva je ovo kolosalna glupost!!!

E sad dolazim u iskusenje da pitam zasto je "ovo kolosalna glupost"? Pa ne moze to samo tako: "glupost", "budalastina" i u tom stilu. Isto kao sto ja ne mogu za nekoga da kazem da je lazov, a da ne prilozim dokaze za to.
Dakle, dolazim u veliko iskusenje da Vladana priupitam na osnovu cega misli da je ovo glupost, a ja "mogu da odolim svemu osim iskusenju" !(O.V.)

#36 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 10 March 2003 - 13:34

Jos u vreme tvog prethodnog nicka odgovorio sam ti: "Knjigu u sake, pa uci!"

#37 Nesa

Nesa
  • Members
  • 173 posts

Posted 10 March 2003 - 13:44

Da, ali koju knjigu?

#38 Guest_nikcevm_*

Guest_nikcevm_*
  • Guests

Posted 10 March 2003 - 13:49

Eraserhead:
Opet gomila gluposti bez bilo kakvih argumenata ili dokaza.


sta da radim kada mi odgovoris na ovakav nacin. bar sam pokusao...

#39 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 10 March 2003 - 13:49

Nesa:
Da, ali koju knjigu?


"Pinki je video Tita" ? :grin:

#40 Nesa

Nesa
  • Members
  • 173 posts

Posted 10 March 2003 - 14:14

Vladane, na moje jednostavno pitanje da obrazlozis zasto je onaj gore post "kolosalna glupost" (a mozda zaista i jeste, ko zna) nisi imao odgovor. Iz toga zakljucujem da ti koristis teske reci i uvrede tek tako, bez ikakvog pokrica, moze ti se.
Onda mi dajes savet da uzmem knjigu i da ucim, a na moje iskreno pitanje koju to knjigu treba da uzmem i da iz nje ucim, ponovo cutis, nemas odgovor. Odavde zakljucujem da ti uopste nemas kontrolu nad onim sto ovde napises.
E sad, sve ovo se nadovezuje na onu temu o latinici u srpskom jeziku (secas se, to je ona tema koju je tvoje forumsko drustvo proglasilo besmislenom, zato sto je jedna od retkih koja nije skliznula u (jeftina dnevnopoliticka) prepucavanja o nacionalizmu), gde si se pokazao kako si se pokazao.
Dakle, i pored moje zelje da te barem malo rehabilitujem, da ti spasem barem jednu mrvicu kredibiliteta, ti i dalje ubedljivo potvrdjujes da tebe ovde uopste ne treba uzimati za ozbiljno?

[ Izmena poruke: Nesa na dan 2003-03-10 14:19 ]

#41 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 10 March 2003 - 14:19

vladan:
Jos u vreme tvog prethodnog nicka odgovorio sam ti: "Knjigu u sake, pa uci!"

sonjal:
Uvek kad procitam ovaj tvoj p.s. koji me odusevi,pa da te priupitam sta je to
"basibozluk"?

#42 Nesa

Nesa
  • Members
  • 173 posts

Posted 10 March 2003 - 14:23

Drustvo, 'ajde sada malo tisine, ne skrecite razgovor, cekamo Vladanov odgovor!

#43 Guest_nikcevm_*

Guest_nikcevm_*
  • Guests

Posted 10 March 2003 - 14:53

sonjal:
Uvek kad procitam ovaj tvoj p.s. koji me odusevi,pa da te priupitam sta je to
"basibozluk"? 

Basibozluk je vrsta vojnih jedinica u vreme turske imperije. Bili su poznati po nasilnickom ponasanju prema okupiranim narodima (raji), medjutim nisu bili ni blizu tako surovi i krvolocni kao vojne jedinice koje je predvodio Koca Popovic.

#44 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 10 March 2003 - 15:19

nikcevm:
"Basibozluk je vrsta vojnih jedinica u vreme turske imperije. Bili su poznati po nasilnickom ponasanju prema okupiranim narodima (raji), medjutim nisu bili ni blizu tako surovi i krvolocni kao vojne jedinice koje je predvodio Koca Popovic."

sonjal:
Nikcevm, hvala ti na razjasnjenju sta je "basibozluk".

Da li mozes da mi objasnis koje je to "krvolocne" jedinice predvodio Koca Popovic , to sada prvi put cujem,
a mozda na njih nije on uticao da budu krvolocni ,jer ipak ja mislim da je krvolocnost u samom coveku izrazena mada mozda moze i vodja na to da utice.

#45 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 10 March 2003 - 15:25

Desimir Tosic i Predrag Matvejevic u "Danasu"

Dok ga njegovi lakeji, ostrasceni konvertiti i nacionalisti svih fela nekriticki satanizuju, vi kao da "rehabilitujete" Tita? Ne cini li Vam se to pomalo paradoksalnom situacijom?
- Ja sam protiv te ideologije i tog sistema, ali nikada nisam bio politikant i o nekim stvarima ne mogu da govorim, a da im ne priznam i pozitivne strane. Na primer, ne mogu a da ne priznam da je Marko Nikezic, bez  obzira na partiju i ideologiju, elita naseg drustva. Mi danas unosimo vrlo opasnu nervozu  u drustvo koje je ionako vec dosta konfuzno. Treba da pocnemo da diskutujemo o cinjenicama, ali i da ih kvalifikujemo jer nije svaka cinjenica vredna da bi se na osnovu nje donosila odluka. To smo kroz istoriju retko radili. Evo, kad je rec o Drazi Mihailovicu, vi cete naci mnogo nemackih dokumenata koji govore o saradnji njegovih komandanata sa okupatorom, ali cete naci i mnogo dokumenata koji govore suprotno.  Ali, zasto ja koji nisam bio u partizanima ne  mogu a da ne priznam da su bitke na Sutjesci i Neretvi patriotski akt jedne gerile.

................

Ovdasnji politicari moraju da sidju u podrum nase istorije, da ga osvetle i vide zbog cega je ova zgrada ovakva kakav je. Umesto toga imamo povrsnost, brbljanje i demagogiju.
www.danas.co.yu/20030308/vikend6.htm


Za sve je najveci je krivac Josip Broz, koga su do jucer i jedni i drugi hvalili i slavili. I na hrvatskoj i na srpskoj strani slojevi zaborava prekrivaju jos svjeze pamcenje. Sjecam se kako se na vijest o Titovoj smrti Beograd sledio i zanijemio. Na njegov pogreb dosli su mnogobrojni drzavnici iz cijeloga svijeta, kao nikome do tada, grad ih je primio s ponosom i tugom. Akademik i bivsi mladobosanski urotnik Vasa Cubrilovic, kojemu inace nacionalizam nije bio tudj, isticao je u to doba kako nikad ni jedan srpski vodja u historiji nije, poput Tita, najprije digao ustanak u srcu Srbije, zatim pobjedonosno presao njome sa svojom vojskom s jednoga kraja na drugi, od juga prema sjeveru, zauzimajuci trijumfalno grad za gradom sve do Beograda, u kojem ce se sresti s ruskom bracom i nastaviti rat kao njihov ravnopravni saveznik. Kad bi neki novi akademik izrekao danas slicnu ocjenu, bio bi u najmanju ruku popljuvan.
A da je Tito bio slucajno pravoslavne vjere, i dalje bi ga hvalili i slavili kao najveceg nacionalnoga junaka, ili cak sveca.
www.danas.co.yu/20030308/vikend8.htm#0


_________________
One Ring to rule them all, One Ring to find them.
One Ring to bring them all and in the darkness bind them.
Posted Image

[ Izmena poruke: Gandalf na dan 2003-03-10 15:33 ]