Jump to content


Photo

Da li mislite da podela Kosova može biti rešenje?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
50 replies to this topic

Poll: Podela Kosova (131 member(s) have cast votes)

Da li smatrate da podela Kosova može biti rešenje?

  1. Apsolutno! To je jedino rešenje! (28 votes [26.92%])

    Percentage of vote: 26.92%

  2. Može biti rešenje. (41 votes [39.42%])

    Percentage of vote: 39.42%

  3. Apsolutno ne! To je nerealno! (35 votes [33.65%])

    Percentage of vote: 33.65%

Vote Guests cannot vote

#31 Al Farouq Aminu

Al Farouq Aminu
  • Members
  • 338 posts

Posted 01 August 2011 - 03:44

kako moze biti bolje? ali nazalost sa ovim nasim ministirma i ovim predsednikom ne gine nam da kosovo odlazi... samo se pitam dal je vredna evropska unija svega ovoga sto se desava?

#32 mightygears

mightygears
  • Members
  • 264 posts

Posted 03 August 2011 - 19:08

Ceo problem Kosova a i svih ostalih ratova lezi u jednostavnoj cinjenici da je je Srbija svo vreme pokusavala da ostale narode uklopi u svoj kulturni model. A da se ne lazemo, taj kulturni model sucks big time. Kada bi Srbija mogla da iznedri slikare poput Salvadora Dalija, Rubensa, da izbaci grupe poput depche mode,prodigy i sta ti ja znam, da napravi svoje crtane filmove,igrane filmove koji nece zaostajati za svetskim prica bi bila totalno drugacija. Ali Srbija to nema i potpuno je iluzorno forsirati ljude da cepaju masnu gibu, slusaju trubace,guslaju i tolerisu milione pasa lutalica na ulicama. Da zive u prljavstini, u korupciji u ekonomiji na "dodjem ti", burazerski vezama i secikesarenju. Sve dok Srbija ne promeni ili izgradi novu kulturu, svi ce bezati od nje i svi ce se boriti da iz nje izadju jer niko ne zeli da zivi u drustvu koje funkcionise na principu sto gore to bolje. A jos kad koristi silu da utera ostale, pa sta drugo da ocekuje nego silu kao odgovor. Mislim prosto je, 2+2 je uvek 4 ne 5 ili 3.

#33 adeptus astartes

adeptus astartes
  • Members
  • 196 posts

Posted 03 August 2011 - 19:23

Ceo problem Kosova a i svih ostalih ratova lezi u jednostavnoj cinjenici da je je Srbija svo vreme pokusavala da ostale narode uklopi u svoj kulturni model. A da se ne lazemo, taj kulturni model sucks big time. Kada bi Srbija mogla da iznedri slikare poput Salvadora Dalija, Rubensa, da izbaci grupe poput depche mode,prodigy i sta ti ja znam, da napravi svoje crtane filmove,igrane filmove koji nece zaostajati za svetskim prica bi bila totalno drugacija. Ali Srbija to nema i potpuno je iluzorno forsirati ljude da cepaju masnu gibu, slusaju trubace,guslaju i tolerisu milione pasa lutalica na ulicama. Da zive u prljavstini, u korupciji u ekonomiji na "dodjem ti", burazerski vezama i secikesarenju. Sve dok Srbija ne promeni ili izgradi novu kulturu, svi ce bezati od nje i svi ce se boriti da iz nje izadju jer niko ne zeli da zivi u drustvu koje funkcionise na principu sto gore to bolje. A jos kad koristi silu da utera ostale, pa sta drugo da ocekuje nego silu kao odgovor. Mislim prosto je, 2+2 je uvek 4 ne 5 ili 3.


Prvi bold: Poređenje ti je toliko glupo, da nije dostojno komentara...

Drugi bold: U pravu si, da smo mi snimili Simpsonove,sad bi Kosovo bilo Srbija Posted Image

Treći bold: Ovo je izjava podjednako rasistička kao da si rekao da su "svi crnci prljavi" ili da su "svi jevreji gramzivi"

Sve što imam da ti poručim je:

http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Edited by sick and tired, 03 August 2011 - 19:23.


#34 mightygears

mightygears
  • Members
  • 264 posts

Posted 03 August 2011 - 19:55

Prvi bold: Poređenje ti je toliko glupo, da nije dostojno komentara...

Drugi bold: U pravu si, da smo mi snimili Simpsonove,sad bi Kosovo bilo Srbija Posted Image

Treći bold: Ovo je izjava podjednako rasistička kao da si rekao da su "svi crnci prljavi" ili da su "svi jevreji gramzivi"

Sve što imam da ti poručim je:

http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0


Da li si ti svestan koja je kolicina kulture potrebna da se napravi depeche mode?Simpsonovi? Kakvo stanje uma je potrebno da bi se napravilo ovako nesto. Rasisticka izjava? Gde vidis rasizam tu? Navedi ista sto je u Srbiji uradjeno u roku i kako treba a da nije bilo "podmazivanja".

#35 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 05 August 2011 - 10:10

Po meni bi podela Kosova bila najrealnije resenje. Vracanje celog Kosova , ukoliko bi na to Albanci cak i pristali, bi Srbiji ( srpskoj vlasti ) donela veliki problem. Po tome bi onda u Srpskom parlamentu bilo i do 20 % poslanika Albanaca. Pa ako bi albanci bili jedinstveni tako bi imali vise poslanika nego DS , naprednjaci itd.. A cak i nejedinstveni ( recimo 2-3 kolone ) imali bi vise % nego LDP i socijalisti.. Jedinstveni albanci bi svakako bili u vladi a mozda sa tih 20% bi imali premijera... Zamislite Tacija za premijera Srbije :kece: Ubedjen sam da srbi ( srpska vlast, narod ..) takve uslove nikad ne bi dali albancima a po procentu stanovnistva bi na to imali pravo..
A dalje makljanje sa Kosovom na duzi rok bi samo crpelo novac i snagu Srbiji u beskonacnost. A isto tako bi i albancima natezanje sa severom kosova donelo iste efekte kao i srbiji sa celim kosovom.. I zato bi podela kosova bila najrealnije resenje... Naravno ostatak albanskog dela kosova bi tesko moglo samostalno opstati na duzi rok ali oni u sustini teze da spoje sa Albanijom i to ce na kraju i da se desi. i to je realnost na terenu..
Uostalom bese jednom Wens i Owen predlozili da se sazove jedna velika konferencija o Balkanu i da se to sve jednom ponovo ali trajno podeli kako treba jer su postojece podele samo temelj za neke buduce sukobe , cim paznja medjunarodne zajednice popusti...

#36 Istria

Istria
  • Members
  • 14 posts

Posted 13 August 2011 - 13:26

Gledajući ovako sa strane, pošto sam iz Hrvatske, po meni je cijeli taj cirkus oko Kosova zakuhala Amerika, jednoj suverenoj zemlji oteti dio teritorija je više nego bezobrazno, ako je netko činio zločine prema albanskom stanovništvu, taj bi trebao odgovarati za ta nedjela, a ovako se cijela jedna država kažnjava oduzimanjem teritorija što je presedan u svjetskoj povijesti! Stoga mislim da se treba zalagati i lobirati da se cijeli teritorij Kosova vrati pod okrilje Srbije jer je to jedino što drži neke međunarodne pravne regulative.

#37 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 13 August 2011 - 13:32

Gledajući ovako sa strane, pošto sam iz Hrvatske, po meni je cijeli taj cirkus oko Kosova zakuhala Amerika, jednoj suverenoj zemlji oteti dio teritorija je više nego bezobrazno, ako je netko činio zločine prema albanskom stanovništvu, taj bi trebao odgovarati za ta nedjela, a ovako se cijela jedna država kažnjava oduzimanjem teritorija što je presedan u svjetskoj povijesti! Stoga mislim da se treba zalagati i lobirati da se cijeli teritorij Kosova vrati pod okrilje Srbije jer je to jedino što drži neke međunarodne pravne regulative.

Ако си ти из Истре('рвацке) ја сам Марсовац.

#38 kasapin

kasapin
  • Members
  • 7 posts

Posted 03 October 2011 - 00:01

Podela Kosova je moguca ali zavisi od odnosa snaga velikih sila.U kojoj meri usled ekonomske krize oslabe USA (pre svega) i zapad u toj meri ce podela kosova biti jos "mogucnija". U tom kontekstu posmatram podelu kosova ne kao moment vec kao istorijski proces
Dakle kao i obicno ono sto se desava na balkanu nema nikakve veze sa balkancima

#39 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 03 October 2011 - 00:34

Podela Kosova je moguca ali zavisi od odnosa snaga velikih sila.U kojoj meri usled ekonomske krize oslabe USA (pre svega) i zapad u toj meri ce podela kosova biti jos "mogucnija". U tom kontekstu posmatram podelu kosova ne kao moment vec kao istorijski proces
Dakle kao i obicno ono sto se desava na balkanu nema nikakve veze sa balkancima

mislio sam ovaj smajli :ajme: al' si jako zabavan. evo ti ovaj: :lol+:

Edited by Rotterdamac, 03 October 2011 - 00:35.


#40 kasapin

kasapin
  • Members
  • 7 posts

Posted 03 October 2011 - 07:09

mislio sam ovaj smajli :ajme: al' si jako zabavan. evo ti ovaj: :lol+:


Hajde onda i ja malo da vezbam smajlije ako je i to poenta topikaPosted Image




#41 Achilles82

Achilles82
  • Members
  • 104 posts

Posted 10 October 2011 - 17:17

Mislim da je to logicno resenje, ali da su zapadne sile odlucile da tako ne bude, misleci da ce to dovesti do novih podela.



Ali zaista mi je apsurdno da nas ubedjuju kako je kosovo realnost, kako tamo albanci ne zele da budu deo Srbije, sa cime se ja slazem, ali je isto tako IDENTICNA situacija na severu kosova. I neverovatno mi je da neko onda prica "a ne ne, suverenitet kosova mora da se postuje"... strasno...

#42 Φίλιπ Βλαςακ

Φίλιπ Βλαςακ
  • Members
  • 1,233 posts

Posted 11 October 2011 - 13:49

Da li smatrate da podela Kosova može biti rešenja za kosovski problem?

Ne.

#43 Wolf G

Wolf G
  • Members
  • 805 posts

Posted 12 October 2011 - 15:11

ako je netko činio zločine prema albanskom stanovništvu, taj bi trebao odgovarati za ta nedjela


Kako je to kod tebe sve l(ij)epo i jednostavno.
Kako to mislis ako je NETKO cinio zlocine! Jesi li ti uopste svestan da je kompletno rukovodstvo Srbije zavrsilo u Haagu zbog zlocina? Oni su cinili zlocine u ime drzave a ne u svoje licno ime. Nisu oni NETKO pa da odgovaraju svak za svoje zlocine, zavrse u zatvoru i nikom nista, pojeo vuk magarca. Uostalom nije ni narod Srbije bas bio protiv tih zlocina izuzev pojedinaca naravno. Oduzimanje Kosova je najblaza moguca kazna za Srbiju. Srbiji bi trebalo oduzeti sve teritorije u kojima Srbi nisu vecina iz prostog razloga sto Srbija niti ume niti zeli da gradjane nesrpske nacionalnosti tretira kao svoje gradjane.
Ali neka, vazno je da je tebi onako "gledajuci sa strane" sve crno / belo.

Dajte bre ljudi (moderatori) postavite neki kriterijum za uclanjenje na forumu. Zagadishe ga decurlija i imbecili.

#44 Φίλιπ Βλαςακ

Φίλιπ Βλαςακ
  • Members
  • 1,233 posts

Posted 16 October 2011 - 13:27

Dačić: Novo razgraničenje je nužno
Beta

Ministar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić rekao je da je potrebno utvrditi nove linije razgraničenja na Kosovu da bi se mirno rešio spor Srbije i Kosova.
"Novo razgraničenje je nužno jer bi to jednostavno na neki način uvažilo i srpske nacionalne interese na Kosovu. Danas imamo situaciju da možemo da izgubimo sve", rekao je Dačić u intervjuu za nedeljno izdanje beogradske "Politike".

"Inače će realno biti da ne dobijemo ništa. Ne znam da li ljudi shvataju da ako ne stanemo iza ovoga o čemu ja govorim, da je jedino što sledeće možemo da dobijemo- najviše da četiri opštine na severu imaju neku vrstu autonomije u okviru Kosova", kazao je Dačić.

"Ali, Srbi ne treba da se sukobljavaju sa onima koje ne mogu da pobede. Treba jednostavno da se vodi računa da se ne dolazi u sukob s jedinicama Kfora i Euleksa", ukazao je ministar.
"Kakva je sad korist da imate državu u kojoj carinike morate helikopterima da prebacujete na Brnjak i Jarinje? I, s druge strane, kakva bi to bila država u kojoj bi Podujevo ili Đakovica bili smatrani sastavnim delom Srbije, a u koje bismo morali da idemo tenkovima?", upitao je Dačić.

Posted Image




___
gospodine dacicu, a jel nam to neko nudi razgranicenje, ili je to samo jos jedan od ciljeva na koji cemo potrositi jos deceniju pre nego sto shvatimo da je to neizbvodljivo a da smo zbog toga izgubili i ostatak zemlje???
(darko, 16. oktobar 2011 10:04)

Sta znaci ta rec razgranicenje? Da li mislite na podelu gospodine Dacicu? A kada vas neko pita da li ste za podelu vi kazete da niste. Hocete ja da vam kazem sta ce se desiti sa Kosovom... pa nista, ono sto se desava i sada, Kosovo nije nase. Nece biti ni razgranicenja, ni podele, niti ce sever Kosova ostati srpski. Kako moze da se zavrsi jedna iracionalan politika nego potpunim porazom. Da je do pre samo par godina neko spomenuo podelu bio bi okarakterisan kao izdajnik. A sada hocemo podelu. E ali sada niko drugi nece. To je taj problem te nase iracionalne politike koja na kraju udari u zid. Da je problem Kosova resavan na vreme i drugacijim sredstvima sada tog problema ne bi bilo...
(Alex, 16. oktobar 2011 09:28)

Daciću ti bi da praviš novi svetski poredak. Da li ti je jasno da to svet nikada ne bi dozvolio...
(anaksimaneta, 16. oktobar 2011 08:49)

Opet ovaj "i jare i pare",zasto bre Podujevo i Djakovica a ne Preshevo i Bujanovac!
(kumanovo99, 16. oktobar 2011 06:46)

Zasto gospodine Dacicu ne priznaje Srbija nezavisnost Kosova?
Albanija i Kosovo priznaju Srbiju i pored toga da tamo zive Albanci(Presevska Dolina).Madzarska isto priznaje Srbiju i pored toga sto tamo zivi dosta Madzara.Takodjer BiH priznaje Srbiju i pored toga sto tamo zivi dosta Bosnjaka(Sandzak).
(Kelmendi, 16. oktobar 2011 01:55)


#45 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 16 October 2011 - 13:41

Kako je to kod tebe sve l(ij)epo i jednostavno.
Kako to mislis ako je NETKO cinio zlocine! Jesi li ti uopste svestan da je kompletno rukovodstvo Srbije zavrsilo u Haagu zbog zlocina? Oni su cinili zlocine u ime drzave a ne u svoje licno ime. Nisu oni NETKO pa da odgovaraju svak za svoje zlocine...etc

heh otupilo se, a? pa se jos trosi i tastatura na objsnjavanje...
zar ne vidis da nam je histrijanin zdravo nesiguran.

ako je netko činio zločine prema albanskom stanovništvu, taj bi trebao odgovarati za ta nedjela