Jump to content


Photo

Da li mislite da podela Kosova može biti rešenje?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
50 replies to this topic

Poll: Podela Kosova (131 member(s) have cast votes)

Da li smatrate da podela Kosova može biti rešenje?

  1. Apsolutno! To je jedino rešenje! (28 votes [26.92%])

    Percentage of vote: 26.92%

  2. Može biti rešenje. (41 votes [39.42%])

    Percentage of vote: 39.42%

  3. Apsolutno ne! To je nerealno! (35 votes [33.65%])

    Percentage of vote: 33.65%

Vote Guests cannot vote

#1 Rastko Pocesta

Rastko Pocesta
  • Members
  • 171 posts

Posted 10 April 2010 - 12:29

Da li smatrate da podela Kosova može biti rešenja za kosovski problem?

---

Moje mišjenje: Apsolutno ne... :ph34r:

#2 vraticuse

vraticuse
  • Banned
  • 467 posts

Posted 29 June 2010 - 16:36


"Niko ne veruje u podelu Kosova"
27. jun 2010. | 10:23 | Izvor: B92 Priština -- Predsednik opozicione Alijanse za budućnost Kosova i bivši kosovski premijer Ramuš Haradinaj smatra da više niko ne veruje u ideju o podeli Kosova.

b92.net


Priština: Razmena teritorije opasna
29. jun 2010. | 14:31 | Izvor: Beta Priština -- Zamenik premijera Kosova Hajredin Kuči kaže da bi eventualna razmena teritorija Kosova i Srbije otvorila pitanje granica i bila opasnost za stabilnost regiona.

Kuči je naveo da su u medijima odavno prisutni napisi o razmeni teritorija Kosova i Srbije, ali da oni nemaju uporište u realnosti.

"Otvaranje ideje o razmeni teritorija ne bi se ni započelo ni okončalo samo sa Kosovom", rekao je zamenik predsednika Vlade Kosova za albanski servis BBC.

Prema njegovim rečima, problem je najbolje rešavati evropskim integracijama.



Nekakvo zagrevanje na ovu temu je u toku samo se pitam zasto ovi iz Beograda cute. :ph34r:

#3 balu

balu
  • Members
  • 896 posts

Posted 18 December 2010 - 14:42

Obzirom na najnoviji razvoj dogadjaja sa ubijanjem otetih Srba i prodajom njihovih organa mislim da je podela jedino resenje.

#4 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 18 December 2010 - 14:55

Obzirom na najnoviji razvoj dogadjaja sa ubijanjem otetih Srba i prodajom njihovih organa mislim da je podela jedino resenje.

'Ajde

#5 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 18 December 2010 - 23:29

Obzirom na najnoviji razvoj dogadjaja sa ubijanjem otetih Srba i prodajom njihovih organa mislim da je podela jedino resenje.

Ubijali se Cetnici i Partizani do iznemoglosti pa ipak je Srbija ostala cela.

Nego balu, sta je Srbija radila sa otetim Albancima?

#6 mlatko

mlatko
  • Members
  • 1,159 posts

Posted 18 December 2010 - 23:47

Ubijali se Cetnici i Partizani do iznemoglosti pa ipak je Srbija ostala cela.

Nego balu, sta je Srbija radila sa otetim Albancima?

splituj. mislim da je realnija opcija podela preostale Srbije na srpsku i albansku Srbiju jer ako se dokažu optužbe desiće se još jedan egzodus Srba, ovaj put iz opština Preševa, Bujanovca i Medveđe.











Nego, šta si hteo da kažeš sa četnicima i partizanima?

#7 balu

balu
  • Members
  • 896 posts

Posted 21 December 2010 - 15:21

Nego balu, sta je Srbija radila sa otetim Albancima?

Zato ste se i otcepili. Stoga je logicno da se sada i Srbi otcepe.

#8 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 21 December 2010 - 15:24

Zato ste se i otcepili. Stoga je logicno da se sada i Srbi otcepe.

Kosovo se brani i u Vankuveru

#9 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 23 December 2010 - 09:49

Zato ste se i otcepili. Stoga je logicno da se sada i Srbi otcepe.


Verovatno mislis na deo od Mosta pa severnije?

U tkz. Severnoj Mitrovici pa navise, tamo zlocine cine Srbi. Godine 2000, 3. februara, "Cuvari mosta" i njihovi Skojevci, pobili su 13 Albanaca, cak i neke zene. Suskalo se da je i Oliver bio medju Delijama i Grobarima koji su organizovali stampedo nad preostalim albanskim stanovnicima od preko Mosta. Ali njegovo ucesce u tom zlocinu je neproveren, a la Dick Marty "dokaz".
Najnovije ubistvo Boshnjaka Shefka Salkovica i tesko ranjavanje njegovog saputnika Edina Islamovica, oba iz sela Rvatska, opstina Leposavic, pripadnici boshnjacke koalicije "Vakat", jer su bili instruktori organizopvanja parlamentarnih izbora Rep. Kosova.
Niko ne strada ili biva napadnut kada se u Severnoj Mitrovici, Leposavicu, Gracanici, Strpcu, Gorazdevcu ili bilo gde, ili bilo kojoj srpskoj enklavi, organizuju izbori Rep. Srbije.

Vezano za najnovija desavanja nakon Izvestaja Dika Martija na koje se balu "osvrnuo":

Marti: I Srbija nadležna da istraži
23. decembar 2010. | 23:27 -> 00:01 | Izvor: B92, Beta, Tanjug, Večernje novosti
Beograd, Priština -- Pravosuđe Srbije takođe je nadležno da istražuje o trgovini ljudskim organima, izjavio je izvestilac Saveta Evrope Dik Marti.

Dik Marti je kazao da "nije siguran" da je Euleks kompetentan u ovoj aferi.


Ali je kao glavni "dokaz", o prodaji bubrega, naveo sudski proces koji je EULEX pokrenuo protiv klinike "Medikus"



Upitan da li se brine zbog tužbe koju je najavio kosovski premijer Hašim Tači, Marti je rekao da "Tači dobro zna da izvestioci Saveta Evrope imaju imunitet i da podnošenje tužbe u tim slučajevima ništa ne znači".


Nedodirljivi Car koji moze optuzivati do mile volje

Zato moze "osvanuti" i ovakav odusevljeni komentar:

Marti Diče, Srbija ti kliče...
(-II-, 16. decembar 2010 01:49)

Edited by Lorenz, 23 December 2010 - 10:07.


#10 balu

balu
  • Members
  • 896 posts

Posted 23 December 2010 - 18:38

Kosovo se brani i u Vankuveru

Nego kako. Ja sam i dalje tri frtalja Srbin i frtalj Vlauca. I uvek cu biti.

#11 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 23 December 2010 - 20:00

Nego kako. Ja sam i dalje tri frtalja Srbin i frtalj Vlauca. I uvek cu biti.


jel' moze i meni jedan frtalj Srbstva? i jedan jogurt, onako, kiseli.

Edited by Unbeliever, 23 December 2010 - 20:01.


#12 balu

balu
  • Members
  • 896 posts

Posted 01 January 2011 - 21:01

jel' moze i meni jedan frtalj Srbstva? i jedan jogurt, onako, kiseli.

Gos'n Sizife to nije nista novo da vi najvise volite Srbe na parce. Jos ako ti parcici mogu i da se unovce kud' ces bolje.

#13 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 02 January 2011 - 08:49

Glupog li komentara! Pa sam si spomenuo tri frtalja srbina od cetiri!. Cini mi se da si ti ipak samo frtalj mozga kad su ti albanci krivi za tvoje licno deklarisanje. Smesno i tuzno.

Gos'n Sizife to nije nista novo da vi najvise volite Srbe na parce. Jos ako ti parcici mogu i da se unovce kud' ces bolje.



#14 врућ колачић

врућ колачић
  • Members
  • 1 posts

Posted 01 June 2011 - 12:42

Косово ће бити отето Србији и самим тим то питање неће бити решено, већ ће представљати извор даљих Балканских потреса ...
Не смемо ни ми Балканци, ни међународна заједница дозволити неправедно решење управо из тог разлога.

Шта је реално ?

1. Реално је да Косово политички припада Србији.
2. Да на Косову живе претежно Албанци, Срба има реално 20% ( пре протеривања )
3. Да Албанци не желе више да живе у склопу Србије.
4. Да Србе боли к. што они то не желе.
5. Да неко пали Косовске Албанце већ годинама на бојкот Србије.
6. Да је тај неко Албанија.
7. Да иза Албаније задњих година стоји Запад.
8. Да Србија губи снагу на изгубљену битку за Косово.

Шта треба урадити ?

1. Да председник Србије оде у Тирану и отворено поразговара са председником Албаније.
2. Да му том приликом понуди праведно решење, које ће задовољити националне интересе и једне и друге стране и ућуткати ратне хушкаче.

Шта је праведно ? Шта предложити председнику Албаније ?

1. Праведно је да се територија размени. ( између Србије и Албаније )
2. Албанце интересује плодна Косовска земља, рудна богатства и сва природна богатства Косова.
3. Србе интересује излазак на море.
4. Нека 80% територије Косова ( око 8.000 км2 ) припадне Албанији.
5. Нека 20% територије Косова ( око 2.000 км2 ) припадне Србији и то у облику коридора, ширине 50 км који се продужава кроз Албанију ( уз границу са Црном Гором )
6. Тај коридор се завршава на Јадранском мору и Србији припада 50 км обале.

Дачић је замало погодио ово о чему причам, и да Албанија стоји иза свега, и да са њима треба преговарати, и да ћемо изгубити све ако не пређемо у контраофанзиву, једино није погодио коју територију треба мењати.
Он прича о размени Косовске територије ! Па у чему је ту размена ? То је разграничење, а не размена !!!

Где грешимо већ предуго ?


У томе што се бранимо !
Сепаратисти иду по свету и траже нешто што им не припада, а ми се к'о идиоти бранимо, " ... јао, па знате, па не можемо да вам дамо ... "
На крају цео свет наравно каже, еј овим будалама можеш да узмеш шта 'оћеш, дај да и ми штрпнемо !

Како треба ?

Треба слати емисаре по свету и тражити излазак на море !
Па нек се они бране !

пс. Ово су моје идеје од пре 20 година. Тад су ми говорили ( пријатељи ) да то не може, да ће цело Косово бити наше ! Изгледа да ће цело Косовоо бити њихово !
Бићемо поносна Србија без Косова али са Косовским заветом, да ће једног дана Косово бити наше ! Тако ће Томина идеја победити моју ...
Ех, да је бар добра !
:ajme:

#15 Dositey

Dositey
  • Members
  • 191 posts

Posted 01 June 2011 - 14:46

auu kolacicu al se ti vozis,kakav bre koridor uz granicu do mora? Dobro nisi predlozio da mrka pravi autoput preko prokletija,bez toga ti taj koridor ne vredi nista