Jump to content


Photo

Gaming Zone


  • Please log in to reply
9454 replies to this topic

#1 Mile_Tranzicija

Mile_Tranzicija
  • Members
  • 1,653 posts

Posted 21 January 2008 - 23:16

Charazay Basketball Manager ( CBM ) je browser based igra koja simulira posao kosarkaskog menadzera.
Prenos utakmica se radi u tekstualnom modu ( kao u starim football managerima u CM / FM serijalu ).
Ligaske utakmice se igraju 2 puta nedeljno ( utorkom i subotom ), a mecevi nacionalnog kupa cetvrtkom.
Sve se namesta pre pocetka meca (moze i za par meceva unapred) tako da nije neophodno pratiti meceve uzivo, ali je naravno zanimljivije.
Da bi bio uspesan potrebno je planiranje razvoja tima (rad sa omladincima, ali i biranje iskusnih starijih igraca koji ce ti pomoci u putu do rezultata),
izbor dobrog trenera, kao i takticko umece, koje cesto ume da bude i presudno.

Objasnjenja imate na nasem jeziku na Wikipediji
http://sr.wikipedia....g/sr-el/Čarazej

Pored oficijelnog sajta www.charazay.com, postoji i www.ex-yu-cbm.com na kome se okupljaju igraci sa nasih prostora ( pre svega Srbije i Hrvatske, ali i Crne Gore, Slovenije, Makedonije i Bosne ). Jako je koristan i pocetnicima i iskusnijima, posto su na njemu svi nasi bolji menadzeri, a ima dosta uputstava koja su narocito bitna za pocetak razvoja tima.

Srpska liga trenutno ima preko 450 timova, a od ove sezone je prosirena zbog velikog interesovanja, tako da moze da se prijavi jos skoro 600 ekipa ( 1 ekipa = 1 igrac ). Lige zemalja su podeljene u divizije od po 16 timova. Postoji Superliga koja broji 16 najboljih timova, dve prve lige, cetri druge ... i tako do pete lige u nasoj zemlji. Broj divizija zavisi od broja korisnika.

Pored klupskih postoje i internacionalna takmicenja (kup pobednika kupova i liga sampiona), a moguce je voditi i reprezentaciju kroz kvalifikacije i svetsko prvenstvo ( postoji seniorska reprezentacija i dve omladinske za igrace do 21 i do 18 godina ). Selektor za svaku reprezentaciju se bira na pocetku svakog ciklusa od 2 sezone, a biraju ga sami igraci te zemlje.

Igra je besplatna i odrzava se preko reklama i donacija. Igraci koji doniraju igru kupovinom CBMoneya dobijaju malo opsirnije statistike, koje mozes voditi i sam, ali eto malo olaksava posao (tj ne moras sam da se cimas sa excellom). Za godinu dana tih statistika potrebno je platiti 10 evra, a postoje nacini i da se osvoje kao nagrada u kupovima. Placanje ili ne placanje nema nikakav uticaj na rezultate tima.


Evo da vam predstavim jednu veoma interesantnu on line igru. Kao sto je gore navedeno u pitanju je simulacija kosarkaskog menadzera, igra je veoma zarazna, ja sam se odmah navukao :rolleyes: Igra ima preko 20 000 hiljada korisnika sirom sveta, sa tendencijom svakodnevnog rasta. Stojim na raspologanju svakom koga zainteresuju ova igra, da prebrodi pocetne probleme koji mogu da nastanu.
  • 0

#2 vladimirko

vladimirko
  • Members
  • 26 posts

Posted 22 January 2008 - 04:17

Koja si ekipa?
  • 0

#3 Mile_Tranzicija

Mile_Tranzicija
  • Members
  • 1,653 posts

Posted 22 January 2008 - 08:10

Kk Loznica div 4.6 Ti ?
  • 0

#4 zcurcic

zcurcic
  • Members
  • 617 posts

Posted 22 January 2008 - 20:01

kako si tako nisko? igras iz pocetka. ja sam u 3.5 ligi od ove sezone kk chenejac.
  • 0

#5 Mile_Tranzicija

Mile_Tranzicija
  • Members
  • 1,653 posts

Posted 22 January 2008 - 23:25

kako si tako nisko? igras iz pocetka. ja sam u 3.5 ligi od ove sezone kk chenejac.


Pa tek od skora igram aktivno bas, ove sezone bi trebalo da idem u rang vise, pogotovu zbog ovog novog sistema promocija :rolleyes: Ti, kako stojis ?
  • 0

#6 vladimirko

vladimirko
  • Members
  • 26 posts

Posted 23 January 2008 - 00:29

Heheheh MileTranzicija, da se ne zoves mozda Petar :rolleyes: ?

A ti Chenejac, lose si plasiran, za tvoj kvalitet ekipe. Mada verovatno je to samo trenutno.

Ok, ja sam BC Stari Dif 3,6...

Edited by vladimirko, 23 January 2008 - 00:30.

  • 0

#7 zcurcic

zcurcic
  • Members
  • 617 posts

Posted 23 January 2008 - 07:19

tek je pocela sezona. prvi put sam u visem rangu. ne igram bas previse aktivno. skupljam lovu za jos jednog trenera. imam samo nase igrace i to iz kampa koje treniram.
trenutno imam jednu pobedu i tri poraza.
  • 0

#8 Mile_Tranzicija

Mile_Tranzicija
  • Members
  • 1,653 posts

Posted 23 January 2008 - 18:53

Heheheh MileTranzicija, da se ne zoves mozda Petar :rolleyes: ?

A ti Chenejac, lose si plasiran, za tvoj kvalitet ekipe. Mada verovatno je to samo trenutno.

Ok, ja sam BC Stari Dif 3,6...



Да да, тај сам :huh: Ти си онај што нам је у прошлом колу опрао шампиона из наше дивизије :)
  • 0

#9 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 25 January 2008 - 16:20

Znaci, ja sam najbolji? 2.1 :rolleyes:
  • 0

#10 Mile_Tranzicija

Mile_Tranzicija
  • Members
  • 1,653 posts

Posted 25 January 2008 - 19:56

Znaci, ja sam najbolji? 2.1 :rolleyes:


За сада :huh: Ти беше КК Ерика ? Или грешим :)
  • 0

#11 nneki

nneki
  • Members
  • 1,392 posts

Posted 26 January 2008 - 19:33

Gresis sinko,ovaj..silno gresis :huh: Moj tim je KK Erika :rolleyes:

Edited by nneki, 26 January 2008 - 19:34.

  • 0

#12 kobi81

kobi81
  • Members
  • 39 posts

Posted 26 January 2008 - 20:22

Pozdrav za malu ali odabranu ekipu od Bokija (B Stars) :rolleyes:
  • 0

#13 Mile_Tranzicija

Mile_Tranzicija
  • Members
  • 1,653 posts

Posted 26 January 2008 - 21:09

Pozdrav za malu ali odabranu ekipu od Bokija (B Stars) :rolleyes:


Master :huh:
  • 0

#14 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 28 January 2008 - 22:24

За сада :huh: Ти беше КК Ерика ? Или грешим :)

Jok, kao sto vidis.
Pajseri. :rolleyes:
  • 0

#15 freek

freek
  • Members
  • 1 posts

Posted 23 April 2008 - 10:34

Juce je zavrsena sezona i ostaju jos samo baraz utakmice. Sad je pravo vreme da nam se prikljuce novi igraci..
Na ex-yu forumu postoji sekcija za pomoc pocetnicima i potpuno je prilagodjeno novajlijama. Takodje postoji tim tutora koji stoji svima na raspolaganju.
www.charazay.com
  • 0