Jump to content


Photo
- - - - -

Zoran Djindjic


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
624 replies to this topic

#1 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 12 March 2010 - 02:19

Posted Image
(...)

#2 123i

123i
  • Members
  • 261 posts

Posted 12 March 2010 - 04:10

Kako nam taj čovek sve više i više fali . RIP .

#3 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 12 March 2010 - 04:42

Kako nam taj čovek sve više i više fali . RIP .

"Mi smo veseo narod, koji istovremeno ceni pesimizam jer ga smatra otmenim i oslobađa od odgovornosti. Ako već unapred sumnjate u svoj uspeh, neuspeh će vam lakše pasti jer ste ga mudro predvideli"

"Međunarodna zajednica je kao klima- ne možete da je priznate ili ne, već da se adaptirate"..

"Još uvek nismo srušili most koji nas povezuje sa katastrofalnom prošlošću, još uvek je moguć pad unazad. Balkan je još uvek pun razornih potencijala"

U svakoj zemlji ima korova, samo se u Srbiji korov zaliva

#4 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 12 March 2010 - 10:35

Sinoć sam na novosadskoj gradskoj televiziji gledao film o ubistvu Đinđića, materijal dobijen od DS-a. Pustim suzu u par navrata i zapitam se "pogledaju li i oni sami ponekad ovaj film"? Da ih sram bude.

#5 djordja

djordja
  • Members
  • 8,095 posts

Posted 12 March 2010 - 11:01

Slusam pescanik i dodje mi da placem ... i tako svakog 12-og marta. I svaki put se setim jednog transparenta, nekako je zvucao decji naivno i iskreno : ''Kada si otis'o ti bio je dvan'esti mart, taj dan ce ostati forever in my heart'' ... bas tako.

#6 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 12 March 2010 - 11:21

Sinoć sam na novosadskoj gradskoj televiziji gledao film o ubistvu Đinđića, materijal dobijen od DS-a. Pustim suzu u par navrata i zapitam se "pogledaju li i oni sami ponekad ovaj film"? Da ih sram bude.



Nažalost ne.Čak ih ima i u sadašnjoj vladi.A onaj koji ga je pre ubistva upoređivao sa Titom se naveliko liže i sa preCednikom.

#7 Albatross

Albatross
  • Members
  • 3,086 posts

Posted 12 March 2010 - 14:42

Moje misljenje:


Takvog politicara necemo imati u skorijoj buducnosti, niti ga, realno, zasluzujemo...

elokventan, obrazovan, otvoren, jasan, jezgrovit...

U Srbiji svi koji su ispred svog vremena, lose prolaze.

Djindjic je bio upecatljiv.


Pescanik nije bas relevantan po pitanju Djindjica, preterivali su sa kritikama...

Postoji arhiva, srecom


#8 sirmium

sirmium
  • Banned
  • 7,585 posts

Posted 12 March 2010 - 15:19

Moje misljenje:


Takvog politicara necemo imati u skorijoj buducnosti, niti ga, realno, zasluzujemo...

elokventan, obrazovan, otvoren, jasan, jezgrovit...

U Srbiji svi koji su ispred svog vremena, lose prolaze.



naravno...ima teorija koju podrzavam na balkanu je svako prosao kako treba da prođe i kraj

#9 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 12 March 2010 - 15:19

Pogled u budućnost i radost:

Attached File  djindjic.jpg   52.73KB   19 downloads


Stvarno sam se radovala svakom njegovom prisustvu još tokom devedetih na ulici. Od svih koji su se obraćali narodu u pobuni shvatala sam da on ima najviše snage, da najviše ponese. Ali i da zaštiti. Tako da kad bi se on pojavio, nekako me više nije bilo strah, kako u aktuelnoj situaciji, tako i u planovima i perspektivi. Tada sam bila kao ovi na slici. Nisam samo verovala već sam i računala na jednu mnogo bolju perspektivu. Ne bi mi palo na pamet da će više od deset (14, 13, i dalje 10, 7) godina kasnije, jedan Insajder imati pune ruke posla, dok će još mnoge stvari sa strane truliti i smrdeti netaknute, dok mnogi život planiraju iz meseca u mesec.
Ovaj dan me ne podseća na nešto o čemu ne razmišljam često, ali me podseti na to koliko vreme može brzo da prođe a koliko istovremeno stvari mogu da ostaju nepromenjene (ili promenjene ali nepotpuno), kao i na to koliko su ljudi nesposobni da procene kvalitet, pa čak ni onda kada se radi o njihovom interesu. Takođe i to koliko otpor prema napretku može biti silovit i jak, čini mi se kao da je intenzivniji poslednjih 7 godina nego prethodnih 7...ili samo onda nisam imala dovoljno zrelosti da procenjujem na način kao danas. Ili ima nešto u svemu tome, i u tom Đinđiću, ali iz ove perspektive (bez one pređašnje) sve to deluje kao naknadna pamet.

.....

Edited by John Finn's Wife, 12 March 2010 - 15:54.


#10 Nesh

Nesh
  • Members
  • 2,750 posts

Posted 12 March 2010 - 15:33

Posted Image

12.03.2010, Niš, pocetak Bulevara Dr. Zorana Djindjica

#11 mandraxx

mandraxx
  • Members
  • 121 posts

Posted 12 March 2010 - 15:38

Kad je Zoran ubijen, ubijena je i poslednja nada da ce ovde ikad biti bolje. Pocivaj u miru dobri covece, srescemo se u buducnosti.

#12 djordja

djordja
  • Members
  • 8,095 posts

Posted 12 March 2010 - 15:41

[i]Pescanik nije bas relevantan po pitanju Djindjica, preterivali su sa kritikama...

Jutros je jedan gost ove emisije citao deo iz svedocenja jednog od atentatora ... samo zato sam spomenula pescanik ... a da su preterivali sa kritikama, jesu.

naravno...ima teorija koju podrzavam na balkanu je svako prosao kako treba da prođe i kraj

:ph34r:

#13 Analjilja

Analjilja
  • Members
  • 183 posts

Posted 12 March 2010 - 15:53

Nije vazno da li ste ga voleli ili mrzeli ali jedno je sigurno a to je da posle njega nismo imali ni jednog sposobnijeg politicara. Svima nedostaje energija i vizija, koju je posedovao.

#14 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 12 March 2010 - 15:53

Zeleo je da od politicki oslobodjenog drustva Srbija postane drustvo slobodnih pojedinaca.
Zato je i ubijen, nismo ga zasluzili, jer nismo, u vecini slucajeva, spremni da preuzmemo odgovornost za svoje postupke.
R.I.P.Zoran Djindjic

#15 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 12 March 2010 - 16:03

Kad je Zoran ubijen, ubijena je i poslednja nada da ce ovde ikad biti bolje. Pocivaj u miru dobri covece, srescemo se u buducnosti.


Ovo je veoma tipicna i siroko rasprostranjena konstatacija povodom tragicne Djindjiceve smrti a tako protivna svemu sto je on pokusao da promovise.
Svaki dan je nova sansa da se promeni nesto na bolje.