Jump to content


Photo
- - - - -

Sport i društvo


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
123 replies to this topic

#1 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 18 February 2010 - 10:09

Nisam ja nirekao da Mcleod huligan daleko bilo koliko vidim radi se i o zrelom coveku,vec oni iz kragujevca,pa grobari,pa cigani pa ovi iz valjeva,hvala bogu da je to lepo za nis zato sam i napisao ono za mesare i stoku.
Iskreno voleo bih da prodje sve u najboljem redu jebes ti i trofej ako neko nedaj boze strada ili se nekome razbije glava.
Ja brate najvise bih voleo da vidim u kafani sve navijace sede piju jedu zajebavaju se a posle u hali nek napusavaju jedni druge do mile volje nek se isprazne posle utakmice opet sve lepo fino.

#2 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 18 February 2010 - 10:44

Nisam ja nirekao da Mcleod huligan daleko bilo koliko vidim radi se i o zrelom coveku,vec oni iz kragujevca,pa grobari,pa cigani pa ovi iz valjeva,hvala bogu da je to lepo za nis zato sam i napisao ono za mesare i stoku.
Iskreno voleo bih da prodje sve u najboljem redu jebes ti i trofej ako neko nedaj boze strada ili se nekome razbije glava.
Ja brate najvise bih voleo da vidim u kafani sve navijace sede piju jedu zajebavaju se a posle u hali nek napusavaju jedni druge do mile volje nek se isprazne posle utakmice opet sve lepo fino.

Bilo nekad, sad se prepričava...

#3 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 18 February 2010 - 10:49

Uz samo malo dobre volje edukacije i tolerancije moze opet veruj mi,vidis i sam ovde uz mala istupanja kako opet ovde koliko toliko funkcionise.

#4 prenko82

prenko82
  • Members
  • 723 posts

Posted 18 February 2010 - 11:02

Nisam ja nirekao da Mcleod huligan daleko bilo koliko vidim radi se i o zrelom coveku,vec oni iz kragujevca,pa grobari,pa cigani pa ovi iz valjeva,hvala bogu da je to lepo za nis zato sam i napisao ono za mesare i stoku.
Iskreno voleo bih da prodje sve u najboljem redu jebes ti i trofej ako neko nedaj boze strada ili se nekome razbije glava.
Ja brate najvise bih voleo da vidim u kafani sve navijace sede piju jedu zajebavaju se a posle u hali nek napusavaju jedni druge do mile volje nek se isprazne posle utakmice opet sve lepo fino.

+1

#5 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 18 February 2010 - 11:12

Uz samo malo dobre volje edukacije i tolerancije moze opet veruj mi,vidis i sam ovde uz mala istupanja kako opet ovde koliko toliko funkcionise.

Otvaramo malo širu temu, ali dobro, do večeras ima vremena. :ph34r:
Nažalost ne slažem se da treba samo malo volje i edukacije. Puno rada treba da bi se sredila situacija sa tim današnjim klincima. Kao primer si naveo forum, a može Ridjis da ti ispriča koliko posla ima da bi se ovde svelo na koliko toliko razumnu meru. A ljudi koji su ovde duže mogu ti reći koliko takvih klinaca je završilo u PB-u. Samo iz razloga što misle da je normalno nahebati se nekome mame (ili nekog drugog člana porodice) zbog toga što navija za protivnički tim. Da ti ne pričam o pretnjama i sl.
S' druge strane, apsolutno se slažem da vredi probati. I neka se njih trojica od 1000 preobrati pa je dobro, za početak.
Ali to danas nikoga ne interesuje. Ni profesore u školama, ni državu od koje sve treba da započne, pa ni roditelje na kraju (ili početku). Svi se vade na nemaštinu i samo možeš da čuješ priču "Jedva sastavljam kraj sa krajem i nemam vremena da se bavim time".
Jbg, takva nam podela karata zapala i moramo igrati sa njima, nema odustajanja...

#6 veteran1970

veteran1970
  • Members
  • 3,177 posts

Posted 18 February 2010 - 11:30

Otvaramo malo širu temu, ali dobro, do večeras ima vremena. :ph34r:
Nažalost ne slažem se da treba samo malo volje i edukacije. Puno rada treba da bi se sredila situacija sa tim današnjim klincima. Kao primer si naveo forum, a može Ridjis da ti ispriča koliko posla ima da bi se ovde svelo na koliko toliko razumnu meru. A ljudi koji su ovde duže mogu ti reći koliko takvih klinaca je završilo u PB-u. Samo iz razloga što misle da je normalno nahebati se nekome mame (ili nekog drugog člana porodice) zbog toga što navija za protivnički tim. Da ti ne pričam o pretnjama i sl.
S' druge strane, apsolutno se slažem da vredi probati. I neka se njih trojica od 1000 preobrati pa je dobro, za početak.
Ali to danas nikoga ne interesuje. Ni profesore u školama, ni državu od koje sve treba da započne, pa ni roditelje na kraju (ili početku). Svi se vade na nemaštinu i samo možeš da čuješ priču "Jedva sastavljam kraj sa krajem i nemam vremena da se bavim time".
Jbg, takva nam podela karata zapala i moramo igrati sa njima, nema odustajanja...


све се то из куће понесе...ако ти на личном примеру покажеш како треба,па то још умеш и да објасниш детету,већ је направљен први прави корак ка нормалној особи...изговори типа немам времена за дете, су за људе који не заслужују да буду родитељи.
много тога сам успео свог клинца(12,5 год) да научим везано за спорт,културу...али,признајем три ствари ми никако не иду
1.нисам успео да га научим да му буде драго кад партизан победи барсу,Пао,Уникаху...тако да је тада прави мали рат испред ТВ
2.прво што је научио да каже поред Звезда је било "Звезда,Србија,никад Југославија" и онда "наша" репка игра неку текму и ја пиздим,радујем се,а он каже:"шта ти је тата па не игра Србија!"...хвала Црногорцима па су нам дали државу,да више дете не збуњујем
3.никад неће да призна да је противник био бољи већ је увек неко други крив,крао,варао(мада то ваљда дође са годинама)

#7 Plikuscht

Plikuscht
  • Members
  • 16,514 posts

Posted 18 February 2010 - 11:36

све се то из куће понесе...ако ти на личном примеру покажеш како треба,па то још умеш и да објасниш детету,већ је направљен први прави корак ка нормалној особи...изговори типа немам времена за дете, су за људе који не заслужују да буду родитељи.
много тога сам успео свог клинца(12,5 год) да научим везано за спорт,културу...али,признајем три ствари ми никако не иду
1.нисам успео да га научим да му буде драго кад партизан победи барсу,Пао,Уникаху...тако да је тада прави мали рат испред ТВ
2.прво што је научио да каже поред Звезда је било "Звезда,Србија,никад Југославија" и онда "наша" репка игра неку текму и ја пиздим,радујем се,а он каже:"шта ти је тата па не игра Србија!"...хвала Црногорцима па су нам дали државу,да више дете не збуњујем
3.никад неће да призна да је противник био бољи већ је увек неко други крив,крао,варао(мада то ваљда дође са годинама)

respect za ovo iznad ...

edit:
vrati mi deo komentara koji si obrisao contractoreeeeeee

Edited by Plikuscht, 18 February 2010 - 11:42.


#8 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 18 February 2010 - 11:38

све се то из куће понесе...ако ти на личном примеру покажеш како треба,па то још умеш и да објасниш детету,већ је направљен први прави корак ка нормалној особи...изговори типа немам времена за дете, су за људе који не заслужују да буду родитељи.
много тога сам успео свог клинца(12,5 год) да научим везано за спорт,културу...али,признајем три ствари ми никако не иду
1.нисам успео да га научим да му буде драго кад партизан победи барсу,Пао,Уникаху...тако да је тада прави мали рат испред ТВ
2.прво што је научио да каже поред Звезда је било "Звезда,Србија,никад Југославија" и онда "наша" репка игра неку текму и ја пиздим,радујем се,а он каже:"шта ти је тата па не игра Србија!"...хвала Црногорцима па су нам дали државу,да више дете не збуњујем
3.никад неће да призна да је противник био бољи већ је увек неко други крив,крао,варао(мада то ваљда дође са годинама)

Naravno da se ponese iz kuće, zato sam onu rečenicu i naveo. Nažalost veliki je broj ljudi koji razmišljaju tako. To da li zaslužuju ne menja stvar, oni imaju decu i ta činjenica se ne može promeniti.
Što se tiče stvari koje nisi uspeo da naučiš klinca za prva dva nije strašno. Ne mora da navija ni za koga sem za svoj klub, bitno je da razume i prihvati da neko drugi tako isto misli o Zvezdi. A Juga više ne postoji, tako mu i jeste ostala samo Srbija.
Što se tiče broja 3 i ja se nadam da to dolazi sa godinama. Možda mu treba puštati utakmice gde je njegov (vaš, naš..) tim tako razbijan u komade od strane protivnika da jednostavno ne može ni pomenuti sudjenje (npr. naša reprezenacija protiv Holandije i Argentine :ph34r:).

#9 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 18 February 2010 - 11:44

све се то из куће понесе...

Da sam ja neka vlaS, ko hoće da bude roditelj i ko hoće da živi u zgradi polagao bi mi prijemni bato!

#10 veteran1970

veteran1970
  • Members
  • 3,177 posts

Posted 18 February 2010 - 11:47

Naravno da se ponese iz kuće, zato sam onu rečenicu i naveo. Nažalost veliki je broj ljudi koji razmišljaju tako. To da li zaslužuju ne menja stvar, oni imaju decu i ta činjenica se ne može promeniti.
Što se tiče stvari koje nisi uspeo da naučiš klinca za prva dva nije strašno. Ne mora da navija ni za koga sem za svoj klub, bitno je da razume i prihvati da neko drugi tako isto misli o Zvezdi. A Juga više ne postoji, tako mu i jeste ostala samo Srbija.
Što se tiče broja 3 i ja se nadam da to dolazi sa godinama. Možda mu treba puštati utakmice gde je njegov (vaš, naš..) tim tako razbijan u komade od strane protivnika da jednostavno ne može ni pomenuti sudjenje (npr. naša reprezenacija protiv Holandije i Argentine :) ).


не вреди,бар за сада,што се тиче фудбала и ђене ђене,али баскет :ph34r: ...мада то сигурно долази са искуством,зрелошћу...знаш како је,кад успеш да признаш да ТИ лично ниси био добар у нечему,већ си на пола пута да постанеш бољи

#11 mastro mostro

mastro mostro
  • Members
  • 1,602 posts

Posted 18 February 2010 - 12:06

не вреди,бар за сада,што се тиче фудбала и ђене ђене,али баскет :ph34r: ...мада то сигурно долази са искуством,зрелошћу...знаш како је,кад успеш да признаш да ТИ лично ниси био добар у нечему,већ си на пола пута да постанеш бољи


Sve je to OK ako ne želi (ili ti ne želiš) da bude vrhunski sportista.
Svi vrhunski sportisti su "odgajani" (od strane kao po pravilu preambicioznih roditelja) da su najbolji, najjači, najpametniji, najlepši i ubedljivo najbolji od sve dece, i ako ne prođu krivi su im treneri, roditelji druge dece i ostali spoljni faktori.
Takav pristup ima jednu veliku manu, jer toliko pujdanje dece ostavlja velike posledice kasnije ako ne postanu/ostanu vrhunski ili kad napuste sport.

#12 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 18 February 2010 - 12:07

Sve je to OK ako ne želi (ili ti ne želiš) da bude vrhunski sportista.
Svi vrhunski sportisti su "odgajani" (od strane kao po pravilu preambicioznih roditelja) da su najbolji, najjači, najpametniji, najlepši i ubedljivo najbolji od sve dece, i ako ne prođu krivi su im treneri, roditelji druge dece i ostali spoljni faktori.
Takav pristup ima jednu veliku manu, jer toliko pujdanje dece ostavlja velike posledice kasnije ako ne postanu/ostanu vrhunski ili kad napuste sport.

Ja verujem da takav stav koji roditelji imaju ka deci ostavlja loše posledice čak i ako postanu uspešni, profesionalni sportisti...

#13 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 18 February 2010 - 12:08

U pravu je veteran za mnoge stavri,ima pravo i contractor pa ja na svojoj kozi osetim kad odem kod deteta u skoli na kakv idiotizam nailazim,ti hoces da si normalan da zajednickim snagama izvedes svoje dete a svojim primerom i tudju decu ali ne vredi profesore jednostavno vise zabole kurac za sve,njima je bitno da oni prime plate,da im deca ne galame na casu a to sto nece ama bas nista da ih nauce e to vec nije njihov problem.
Jebiga mozda sam se ja rodio u pogresno vreme i na pogresnom mestu,ali takav kakav sam necu se menjati.
Nego contractore ti si mi mnogo mutan jel ides ti za nis ili ne.
Ajde napravicemo neku laz i pricu za tvoju zenu da si morao sluzbeno da ides za nis,pa ajde kad si vec tamo da iskoristis priliku i odgledas koji mec.

#14 mastro mostro

mastro mostro
  • Members
  • 1,602 posts

Posted 18 February 2010 - 12:12

Ja verujem da takav stav koji roditelji imaju ka deci ostavlja loše posledice čak i ako postanu uspešni, profesionalni sportisti...


Naravno! Ali i ja moram da se malo ispravim bez da editujem svoj prethodni post.

Uvek postoje izuzeci koji potvrđuju "pravilo izuzetka", baš kao što sam i ja trebao da se izrazim "skoro svi vrhunski sportisti", jer ima (ili je bar bilo) i one dece koja su po betonu bez mame i tate deljali patike po 15 sati dnevno jer su voleli sport i pre nego su skapirali da preko njega mogu da se obogate. Ja sam više mislio na ove nove generacije koje usmeravaju roditelji, željni da preko detetove grbače obezbede ličnu egzistenciju,

#15 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 18 February 2010 - 12:12

Sve je to OK ako ne želi (ili ti ne želiš) da bude vrhunski sportista.
Svi vrhunski sportisti su "odgajani" (od strane kao po pravilu preambicioznih roditelja) da su najbolji, najjači, najpametniji, najlepši i ubedljivo najbolji od sve dece, i ako ne prođu krivi su im treneri, roditelji druge dece i ostali spoljni faktori.
Takav pristup ima jednu veliku manu, jer toliko pujdanje dece ostavlja velike posledice kasnije ako ne postanu/ostanu vrhunski ili kad napuste sport.


Danas da bi svoje dete dao uopste da trenira nesto u sportu treba da imas brdo para inace sve je samo mazanje ociju,
Prvo treba svaki mesec da izdvajas za placanje treninga koje se kreco od 40e pa navise,onda idu pare za opremu lekarske preglede,sudije,pripreme letnje ,zimske,i ako moze da se uvlacis malo treneru ili da ga potpomazes tvoje dete ima sansu u protivnom si ga ugasio.
Zato samo deca budzovana,govnavih politicara i mafijaskih tajkuna mogu da uspeju i u sportu i svuda mi ostali mozemo samo da jedemo govna.
Jebiga kad u usranoj zemlji zivimo za bolje izgledami i nismo.