Jump to content


Photo

Emir Kusturica & The No Smoking Orchestra


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
10 replies to this topic

#1 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 17 February 2003 - 15:31

"There is no place on earth with so many intertwined civilizations, armies and religions as in the Balkans."

izmedju ostalog piše na official sajtu Emira Kustirice & The No Smoking Orchestra koji nije baš skoro update-ovan, ali dok sam citala, do duše, nešto kraci sadržaj sajta, pomislila sam koliko mi ustvari nedostaju, slobodno mogu da kažem, godine Neleta i ekipe ..što na bini, što one neprevazidjene humoristicke serije

prošle nedelje sam Neleta slušala u jednoj od retko kvalitetnih emisija u našoj zemlji, "kao sav normalan svet", Nele je kao i uvek završio razgovor time što je rekao da bi mogao da prica 24 casa neprekidno ...njegov život cini se kao nekoliko debelih, originalnih tragi-komicnih knjiga u kojima su poglavlja svako za sebe extra prica ....jedna tema nadovezuje bezbroj manjih i tako izgleda do beskraja ....Nele je jedan od najkarakteristicnijih svedoka života u jednoj zemlji koja više ne postoji, ciji se ljudi sada srecu negde u nekoj kafani u belom svetu, i dalje tražeci krivce jedni u drugima, ipak ispijajuci istu cašu rakije, ili "pive" i grleci se kad god se vide ....stvarno sam uživala, kao i uvek, u Neletovom caskanju ....Nele je veliki mislilac, baš kako i rece Kusturica

da sam neki autoritet, bar bih pokušala da Neletu i prijateljima otvorim vrata u ovoj zemlji ...cinjenica je da Nele i ekipa uživaju ogromnu popularnost u mnogim zemljama kao što su Mexiko, Spanija, Italija, Francuska ...ipak Nele je odlucio da živi u Belgradu, a Beograd mu je malte ne zalupio vrata pred nosom .....(isto važi i za Bregovica)

u jednoj divnoj zemlji gde je Neletova muzika i humor propratila odrastanje citave jedne generacije u poslednjim godinama kada, i gde, je život bio "kao sav normalan svet", za tog coveka koga licno izuzetno poštujem, za njegovu muziku i pricu, kao da nema mesta ....

i s obzirom da sam samo jednom u životu videla Sarajevo, bice mi najdraži grad, sa najtoplijim ljudima, koji u životu pamtim

Nele i ja, posle koncerta u Kragujevcu, neke `96. godine cini mi se .....

Posted Image

#2 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 20 February 2003 - 03:32

a kada su oni napravili taj koncer u beogradu. pricam i o bregovicu i no smoking bendu. nsiu josh. kada budu napravili onda ce mo da vdmo da li su im Srbi zatvorili vrata.

mada ja bih vishe voleo da ih vidim ovde u NYC

#3 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 22 February 2003 - 02:15

kako nisu covece ...Nele i Zabranjeno pušenje su imali turneju po citavoj Jugoslaviji prvo, pre nekoliko godina ..(otud i ta slika koju sam nakacila) ....na kraju Beograd ..show koji ja dobro pamtim ....i Brega je svirao u Beogradu, manje/više puta ....ali Beograd ce pre da raširi ruke ljigavom Merlinu ili Magazinu nego nekome kao što su Nele i Brega ...izgleda da su popularniji svi ostali nego neko iz naše zemlje ....nemam ništa protiv, al nije pošteno

jel neko gledao snimak show-a No Smoking band-a iz Brazila??? ....ako nije - ne zna šta je propustio!!!

#4 Miljenko

Miljenko
  • Members
  • 62 posts

Posted 22 February 2003 - 03:20

Zadnji put sam bio na koncertu "Zabranjenog pušenja" ako se ne varam u decembru '97. u punoj hali Pionir(napolju je ostalo 2000 ljudi).Tada su promovisali novi CD "Ja nisam odavle" a Nele je na sebi imao dres Aston Vile.
Dobro se sećam jednog detalja kad je Nele počeo da predstavlja bend i sve po redu kako to ide Stribora, Glavu Markovskog, Gorana Terija, Draleta Draugentalera, Deja Sparavala i na kraju kad je trebao da predstavi sebe kaže: "i moja malenkost Hristo Stoičkov vaistinu Stoičkov".

I tada je Dejo Sparavalo izvodio ona čuda sa violinom.
Pre jedno godinu dana gledao sam snimak njihovog koncerta u Bretanji(Francuska) i bilo je prisutno sigurno 70 000 ljudi minimum.Publika ih je tada super prihvatila a čujem da su u Argentini i uopšte u južnoj Americi ludi za njima.


KUSTA FOR PRESIDENT

NELE FOR PREMIER

#5 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 23 February 2003 - 16:02

slicno je bilo i u Kragujevcu na koncertu ....Dejo Sparavalo je prava atrakcija ....secam se da je Nele pozvao devojke (iz publike) na binu i pevali su svi zajedno

meni su koncerti Manu Chao i Neleta neverovatno slicni ....ljudi jednostavno proizvode i šire iste hyper pozitivne vibracije sa bine

KUSTA FOR PRESIDENT

NELE FOR PREMIER


Posted Image

#6 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 23 February 2003 - 21:35

Kusturica je sjajan govornik, slazem sa sa njegovim politickim misljenjem 100%. Muzicki su se on i Nele probili u svetu ali ovde ta "svetska muzika" ili "etno", sta vec, ne prolazi. Valjda je narodu dovoljna Ceca i Saban.

#7 _uRoSh

_uRoSh
  • Members
  • 55 posts

Posted 23 February 2003 - 22:05

E odlicno je sto je zapocet razgovor na ovu temu.Inace mislim da se premalo paznje posvecuje bendu koji predvode takva imena.Gledao sam neki dan emisiju sa Neletom,i on je rekao nesto sto stoji,i zbog cega bi trebali da se stide svi novinari i svi ljudi koji imaju nekave veze sa muzikom kod nas.Covek je proputovao ceo svet,punio stadione po svim kontinentima,svirali sa najpoznatijim bendovima,i onda Nele dodje u Srbiju,tipa posle koncerta,boga pitaj gde,na kojem je par desetina hiljada ljudi djuskalo uz nekakvu nasu muziku,a nas u vezi njega najvise interesuje to sto je on Sarajlija,i kao da li ce obici Sarajevo,i sta je radio za vreme rata,i da li je odrzao prijateljstvo sa muslimanima,bivsim clanovima Z.P....i i slicne raznorazne gluposto... zakljucak : bruka i sramota za nas,a za njega to verovatno predstavlja uvredu,i ne bi mu zamerio kada vise nikada ne bi krocio na Balkan.

#8 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 24 February 2003 - 21:39

bruka i sramota za nas,a za njega to verovatno predstavlja uvredu,i ne bi mu zamerio kada vise nikada ne bi krocio na Balkan.

u pravu si ..na žalost Posted Image

#9 _uRoSh

_uRoSh
  • Members
  • 55 posts

Posted 01 March 2003 - 20:51

E Kragujevcanko Hippie .... znas nekog iz Erdoglija ?

#10 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 01 March 2003 - 23:45

kako ne znam ...u Erdogliji sam živela 10 godina .....najlepše i najurbanije naselje u Kragujevcu Posted Image ...ko te zanima?

#11 _uRoSh

_uRoSh
  • Members
  • 55 posts

Posted 05 March 2003 - 19:10

Truba mi je ovako na forumu pichwaise@yahoo.co.uk

javi se