Jump to content


Photo

RAZVOD - STA CE SE DESITI S CRNOGORCIMA U SRBIJI


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
164 replies to this topic

#1 HIGHFELDER

HIGHFELDER
  • Members
  • 248 posts

Posted 17 February 2003 - 15:03

Ukoliko novonastala drzava Srbija i Crna Gora ne potraje, hoce li Beograd dobiti status D.C. kao Washington - USA
extrateritorijalan status ). Imajuci u vidu da je Beograd grad gde zivi veci broj Crnogoraca no bilo gde u svetu, ukljucujuci i samu CG. Ako se to ne dogodi, sta ce se desiti s gradjanima Crne Gore u Srbiji, hoce li morati da je napuste ? Sta bi vlada Srbije u tom slucaju morala da radi ?

[ Izmena poruke: HIGHFELDER na dan 2003-02-17 15:13 ]

#2 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 17 February 2003 - 15:11

Hajde najpre da nam ti kazes tvoju viziju, sta bi ti voleo da se dogodi u tom slucaju.

#3 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 17 February 2003 - 15:16

HIGHFELDER:
Ukoliko novonastala drzava Srbija i Crna Gora ne potraje, hoce li Beograd dobiti status D.C. kao Washington - USA 
extrateritorijalan status ). Imajuci u vidu da je Beograd grad gde zivi veci broj Crnogoraca no bilo gde u svetu, ukljucujuci i samu CG. Ako se to ne dogodi, sta ce se desiti s gradjanima Crne Gore u Srbiji, hoce li morati da je napuste ? Sta bi vlada Srbije u tom slucaju morala da radi ?

Isto ono što se desilo i Slovencima,Hrvatima,Makedoncima,Muslimanima
i Albancima koji su živeli u Srbiji.

[ Izmena poruke: perkos na dan 2003-02-17 15:16 ]

#4 The Street

The Street
  • Members
  • 146 posts

Posted 17 February 2003 - 15:29

Kako bi bilo lepo izvrsiti etnicko ciscenje.

Zamislite nema vise crnogoraca u Beogradu.
Studentski domovi prazni.Direktorska mesta upraznjena.I ne samo direktorska nego i sva ostala.Odmah i stambeno pitanje mnogih Srba je resen.
Jedino ce nam cojstvo i junastvo nedostajati.

#5 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 17 February 2003 - 15:34

Nadam se da im se neće desiti ono što se dešavalo Hrvatima, Bošnjacima i Albancima!

[ Izmena poruke: Gandalf na dan 2003-02-17 16:29 ]

#6 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 17 February 2003 - 15:37

Gandalf:
Nadam se da im se neće desiti ono što se dešavalo Hrvatima, Bošnjacima i Albancima! 


<!--message edited --><font size=-1>[ Izmena poruke: Gandalf na dan 2003-02-17 15:35 ]</font>

I to im je bolje od onoga što se dešavalo Srbima bilo u Srbiji bilo u Sfrj.

#7 HIGHFELDER

HIGHFELDER
  • Members
  • 248 posts

Posted 17 February 2003 - 16:26

Odgovor Tromotorcu. Sigurno je da je problem komplikovan, zato sam ga i postavio kao pitanje na ovaj Forum.

To je potencijalno veci i komplikovaniji od svih razvoda do sada, ( s izuzetkom Makedonije ) u rasclanjivanju bivse SFRJ.

Ukoliko se ne preduhitre " Vrazne Vojvode " mislim na one poput "Lazni Car - Scepan mali " eto novog Balkanskog krvoprolica !

Oba drzavna aparata imaju ogromnu odgovornost , da to izvedu civilizovano i prema standardima moderne Evrope. To ce biti jos jedan od testova zrelosti kako ce Srbiju gledati i meriti ako bude htela u EU.

#8 HIGHFELDER

HIGHFELDER
  • Members
  • 248 posts

Posted 17 February 2003 - 16:28

Odgovor Tromotorcu. Sigurno je da je problem komplikovan, zato sam ga i postavio kao pitanje na ovaj Forum.

To je potencijalno veci i komplikovaniji od svih razvoda do sada, ( s izuzetkom Makedonije ) u rasclanjivanju bivse SFRJ.

Ukoliko se ne preduhitre " Vrazne Vojvode " mislim na one poput "Lazni Car - Scepan mali " eto novog Balkanskog krvoprolica !

Oba drzavna aparata imaju ogromnu odgovornost , da to izvedu civilizovano i prema standardima moderne Evrope. To ce biti jos jedan od testova zrelosti kako ce Srbiju gledati i meriti ako bude htela u EU.

#9 HIGHFELDER

HIGHFELDER
  • Members
  • 248 posts

Posted 17 February 2003 - 16:29

Odgovor Tromotorcu. Sigurno je da je problem komplikovan, zato sam ga i postavio kao pitanje na ovaj Forum.

To je potencijalno veci i komplikovaniji od svih razvoda do sada, ( s izuzetkom Makedonije ) u rasclanjivanju bivse SFRJ.

Ukoliko se ne preduhitre " Vrazne Vojvode " mislim na one poput "Lazni Car - Scepan mali " eto novog Balkanskog krvoprolica !

Oba drzavna aparata imaju ogromnu odgovornost , da to izvedu civilizovano i prema standardima moderne Evrope. To ce biti jos jedan od testova zrelosti kako ce Srbiju gledati i meriti ako bude htela u EU.

#10 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 17 February 2003 - 16:55

Za mene je CG geografski pojam. Ne zelim da umanjujem drzavotvornost Crnogoraca ali to su ipak Srbi. Splet istorijskih okolnosti omogucio je stvaranje CG nacije. Tako da mislim da ce se oni u velikoj meri asimilovati, sami od sebe, a iako se to ne desi verujem da nece nikom smetati.

#11 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 17 February 2003 - 17:10

perkos:
I to im je bolje od onoga što se dešavalo Srbima bilo u Srbiji bilo u Sfrj.

:lol:Pretera ga, perkose!

[ Izmena poruke: Gandalf na dan 2003-02-17 17:11 ]

#12 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 17 February 2003 - 18:30

U starom Srpskom "slobodarskom" duhu cemo zamrzeti, diskreditovati...mozda i proterati, a onda tvrditi kako su za sve Amerikanci krivi i kako su Crnogorci sami sebe ubijali.

Nista novo sve do sada vidjeno.

Svi je trebalo da pomru od gladi bez nase "mudrosti i visprenosti", a uskoro ce da nam masu iz EU.

Ali vazno je to da smo mi "suvereni" i "nepokolebljivi" u odbrani naseg "nacionalnog interesa"(sta god to bilo!?).

Ja jos nisam video narod koji je uspeo sa svima da se posvadja, ali eto...cuda su moguca!
Srbi su CUDO!

#13 Hromi Daba

Hromi Daba
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 17 February 2003 - 18:51

Kako ce "Crnogorci sami sebe ubijati" ako budu proterani? Bice da si ipak ti cudo.

#14 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 17 February 2003 - 19:02

Brane:
Za mene je CG geografski pojam. Ne zelim da umanjujem drzavotvornost Crnogoraca ali to su ipak Srbi. Splet istorijskih okolnosti omogucio je stvaranje CG nacije. Tako da mislim da ce se oni u velikoj meri asimilovati, sami od sebe, a iako se to ne desi verujem da nece nikom smetati. 



A kakve ovo ima veze sa pitanjem na temi? Osim ako nije preambula za odgovor, i ako jeste, izvoli izreci do kraja misao.

#15 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 17 February 2003 - 19:17

A proterivanje iskljucuje ubijanje?

Pogledaj Bosnu...I tamo su Srbi bili CUDO!